SPORT Hermes DVS: metamorfose doorgezet DCV verrast V FC Teleurstellende nederlaag van NOAD VDL schudt ''s-Gravendeel van zich af Vlaardingers strafschop onthouden Ook Olympia Gouda 'mm iÉS&sTJ i Cor Nieuwen huizen: Goed hersteld Hoek van Holland bar slecht Korpel redt SFC Werklust Ursus beloond Martinit krijgt te weinig RKW1K scoort niet maandag 17 maart 1930 VD/SCAVW Schiedam Hennes DVS heeft ook tegen Olympla de meta morfose van na de winterstop voortgezet Na eerdere over winningen op Papendrecht en DBGC, een gelijkspel tegen HION, toonde de formatie van de glunderende Wim Verhoorn zich eveneens niet onder dc indruk van het nega tivisme van Olympia. Met vooral in de tweede helft hij vla gen goed voetbal, kwam Hermes na een 0-1 ruststand knap terug en dat het slechts bij een 3-1 voorsprong bleef, was te wijten aan de slordigheidjes van Jeroen Roevers en Cock de Zwart Al in de eerste minuut had Cock de Zwart de blauw-wit- ten aan de gunstige kant van de score kunnen brengen, maar de krachteloze kopbal was geen probleem voor doel man John Ouwerkerk. Olym pia was in de eerste helft ei genlijk alken maar gevaarlijk als mini-voetballer Arie Rie- dijk, de inderdaad meesterlijke technicus, zich met de aanval bemoeide. Waar behalve een schot van Arie van de Berg voorlangs kwamen de gasten niet. Daar om was het een verrassing, dat de rust toch met een 0-1 stand inging. Wat was er gebeurd Tien minuten voor rust, toen Hermes-goalie Hans Jonker ten onrechte zijn doel uit kwam en zich met een duel van Rob van der Vijgh en Ruud Bakker bemoeide, ca ramboleerde de bal precies voor de voeten van Arie van de Berg, die natuurlijk geen moeite had met het lege doel. Het was een aardige schok voor Hermes, omdat het via Jeroen Roovers (van de voet afgesprongen) en Roy den Hartog (vrij voor de doelman naast gekopt), toch verreweg de meeste aanspraak op een doelpunt mocht maken. Omgeturnd „Ik ben er trots op, dat wc met deze middelen (aanvallend voetbal dus) het degradatie voetbal aankunnen", zei trai ner Wim Verhoorn, die met speciale intensieve looptrai- door Emile Schelvis ning Frans Bouman tot een zeer actieve en vooral gevaar lijke spits heeft omgeturnd. Trouwens, de gehele Sehie- damse aanval draait de laatste tijd naar behoren en dat mocht Olympia ook ondervinden. In de tiende minuut van de twee de helft begon de ellende voor bezoekers, toen Cock de Zwart langs John Ouwerkerk draai de maar voor een leeg doel de bal op de paal tikte. In plaats dat het Hermes uit zijn ritme bracht, groeide het Schiedam- se zelfvertrouwen met de mi nuut Na precies zestien minu ten was het dan zover. Frits de Nijs zette voor en na een wa nordelijke situatie in het Goudse penaltygebied knalde Peter Boon van dichtbij kei hard raak; 1-1. Na een mislukte indirecte vrije trap van Olympia -Mo lendijk tikte de bal helemaal verkeerd naar Arie Riedijk- kon Hermes na een snelle uit val voor het eerst op voor sprong komen. Frans Bouman, geïnspireerd alsof hij in Ahoy liep te mini-voetballen, pikte Frans Schwiebe de bal af en scoorde schitterend in de korte hoek: 2-1. Nog was de Schie- damse koek niet op, want nog geen vijf minuten later combi neerden Leo van Hagen en Cock de Zwart de Olympia-de- fensie volkomen uit positie en de ex-SVV'er legde al zijn ta lent in eindresultaat: 3-1. In de slotfase -Olympia probeerde nauwelijks in zichzelf gelo vend wel aan te vallen- had Hermes de Goudse equipe kunnen afslachten, maar Je roen Roovers (tweemaal) en Cock de Zwart hadden blijk baar toch clementie voor de geteisterde ploeg van nieuwe ling Ger Perdijk. Frans Bouman etaleert de felheid waarmee Hermes Olympia (hier vertegen woordlgd door aanvoerder Vincent Govers) bestreed. .iv//t fA'Sïts/'&vi''.. Maassluis 's-Gravendeel is er niet in geslaagd de achter* stand op VDL tot één punt te beperken. In het treffen tus sen de beide topploegen schudde VDL zijn belager verder van zich af. Na een vooral spannende en voor de plm. 600 toeschouwers best aantrekkelijke wedstrijd, zegevierde VDL uiteindelijk verdiend met 2-0. Waarmee de mannen van trainer Cor Nieuwenhuizen aan de leiding blijven en 's- Gravendeel op drie punten hebben gezet VDL, dat de hete adem van Gelukvogels en ASW overi gens is blijven voelen, heeft zich met deze belangrijke zege goed hersteld van de klap te gen Dubbeldam. Trainer Nieu wenhuizen, die zijn kontrakt met een vierde jaar verlengde, was derhalve dubbel tevreden. „We hebben ons na de offday van vorige week goed her steld. Er is geknokt van het begin tot het einde". Nieuwenhuizen prees daarbij ook de instelling van 's-Gra vendeel, om niet naar grove middelen te grijpen maar te blijven voetballen. „We zijn na die klap trouwens niet in pa niek geraakt en hebben van de week alles even recht gezet. Voor dit duel", aldus de trai ner, „waren we dan ook weer op en top geladen". Ondanks de 2-0 overwinning vond VGravendeel-trainer Kees Klein de Maassluise ploeg niet overtuigen. „Na tuurlijk, VDL heeft een goede ploeg en scoort veel, maar overtuigend, nee."De overwin ning is ook te groot uitgeval len' aldus Klein, die op ten minste een gelijkspel had ge gokt „Dan hadden we mee blijven doen, terwijl we het nu niet meer in eigen hand heb ben". Voorsprong Ook al vond Klein VDL dan niet overtuigen, zijn ploeg kon dat evenmin. Integen deel, in de eerste helft had VDL royaal het beste van de wedstrijd. Met als verdiende beloning een paar minuten voor de thee en een voor sprong, nadat zich daarvoor nauwelijks uitgespeelde kansen hadden voorgedaan. Van even buiten het straf schopgebied schoot Marcel Ron Verstraten reikt hoger dan zijn onzichtbare tegenstander. Huib Bos (Sinks) is vol bewondering. van der Vaart met een keu rige lob over de iets te ver voor zijn doel staande Jan Kerkhof: 1-0. Hoe anders was echier de tweede helft, waarin 's-Gra vendeel hel initiatief naar zich trok. „Dat kwam", zo lichtte Nieuwenhuizen dat terrein prijsgeven toe, „door eigen schuld. De moeilijkheden kwamen omdat we 's-Graven deel teveel lieten komen. Daarnaast bleven de twee drie kansen die de strijd had den kunnen beslissen, onbe nut". Waarmee de Maassluise oefen- meester doelde op de kans die Marcel van der Vaart kort na de thee kreeg en later de twee levensgrote kansen van de halverwege de tweede helft ingevallen Charles Ebeling. In alle drie gevallen bleef doel man Kerkhof erg knap over eind. Aan de andere kans was 's-Gravendeel in de 33e mi nuut heel dichtbij de gelijkma ker, ten doelman Cees van Eijk zijn goede momenten voor één zwak moment afwis selde. Hij was de uit zijn han den geglipte bal zelfs even kwijt, maar nochtans kon 's- Gravendeel deze kans niet verzilveren. Voor het publiek was die sen satie natuurlijk best aardig, al had Nieuwenhuizen daar ook zijn gedachten over. Maar ook doelman Kerkhof zou voor sensatie gaan zorgen. Zij het dat die in het voordeel van VDL uitpakte. Toen alle po gingen van 's-Gravendeel niets hadden uitgehaalt, kwam Kerkhof bij een corner van zijn ploeg voor de doelmond. De bal belandde inderdaad bij Kerkhof, die in de dichte haag van VDL'ers niet beslissend kon uithalen. Zelfs werd de bal snel uitverdedigd, waarop Ebeling de terugsprintende Kerkhof geen kans gaf en be heerst inschoot: 2-0. Dat was luttele seconden voor het eind signaal van scheidsrechter Groeneweg, zodat de wedstrijd toch al was beslist. Plm van der Burg trapt do bal weg voordat Ron Roos gevaarlijk kan worden. Hoek van Holland In een 2eer slechte wedstrijd, die dui delijk het karakter van een degradatieduel had, verloor Hoek van Holland met 10 van hekkesluiter Postal ia. De Hoekenaren kregen, vooral in de eerste helft goede sco- ringsmogelijkhedenmet name Henk Boon en Max Nelwan, maar faalden in de afwerking. Op slag van rust wist Postalia de beslissing te forceren. De Hoekse muur was slecht opge steld (niemand luisterde naar de aanwijzingen van de doel man) en de vrije trap ver dween via de binnenkant van de paal in het doel. In de tweede helft bleef Hoek van Holland drukken, maar de ploeg was te slordig in de af werking om werkelijk kans op succes te hebben. Vlaardingen - De VFC-spelers Rob Jansen, Mario Verkerk, Peter Jeup en Pim van der Burg zijn het slachtoffer gewor den van de geldingsdrang, die scheidsrechter Simon van Aken in de tweede helft van de door DCV met O-l gewonnen wedstrijd aan de dag legde. Hij zadelde het viertal Vlaar dingers in deze uitermate „vriendelijke" en geenszins harde wedstrijd met een waarschuwing op. Toen Simon van Aken VFC vijf minuten voor tijd een overduidelijke strafschop on thield (Cor Schouten keerde een schot van Peter Jeup met de hand), was de maat voor de Vlaardingers vol, hetgeen uit mondde in een bepaald niet vlekkeloze aftocht van de „fluitist" naar zijn kleedka mer. „Dit was bij de beesten af. Die man drukte gewoon zijn stem pel op de wedstrijd, waardoor wij niet meer tot normaal voetbal konden komen. Hij loerde gewoon op onze jon gens", zei een onthutste VFC- trainer Wolter Bos. In de eer ste helft brouwden beide elf tallen er bijzonder weinig van, DCV kwam niet verder dan eer» gevaarlijk doorslippende corner, een afstandsschot van Puck Visser en een fraaie in zet van Henk Snoei, die met een snelle reactie door doel man Rob Brekclmana corner werd getikt Aan de andere kant ging een strak schot van Teun Kornaat net naast, ter wijl doelman Chiel Ooms bij een gevaarlijke pass van Peter Jeup buiten het strafschopge bied met de borst redde. Offensief De tweede helft werd met name door het inconsequente optreden van scheidsrechter Simon van Aken aantrekkelij ker, terwijl ook de 22 spelers meer offensieve bedoelingen uitten. Zo was de thuisploeg in de vijfde minuut dicht bij een treffer, toen Eric Teunisse Teun Kornaat aan het werk zette. De laatste ging tot de achterlijn door, waarna zijn voorzet goed voor het doel kwam. Pim van der Burg ging een fractie van een seconde te vroeg de lucht in, waardoor hij in kansrijke positie overkopte. DCV miste de beste mogelijk heid, toen Johnny Boham in de dertigste minuut tegenstan der Mar Benjert voor de zo veelste maal op snelheid klop te. waai na Pim van der Burg de bal binnen de zestienmeter lijn met de hand beroerde. Oog in oog met de goed reagerende Rob Brekelmans faalde aan voerder Jan de Boer op de stip. Zeven minuten later was het toch raak voor de gasten, toen Rob Brekelmans een schot van Henk Snoei keerde, maar Ron Roos de rebound over de nog op de grond liggende keeper in het net kon lepelen. Het slo- toffensief van VFC leverde nog een aantal gevaarlijke si tuaties voor het doel van Chiel Ooms op, maar geen gelijkma ker, zodat DCV met een mini male 0-1 zege de beide punten juichend mee naar huis kon nemen. De Krimpense trainer Harry Loeris: „De opdracht op balbezit te spelen en te wach ten op de kansen is goed uitge voerd. Daarnaast zijn mijn jon gens ook in de tweede helft rustig gebleven. Dat moet ook mogelijk zijn als je tweede klasse speelt". Schiedam Ook in dc tweede wedstrijd tegen Scylla 2 heeft NOAD het niet kunnen redden. Werd het In de uitwed strijd een 82 nederlaag, zaterdagavond in de eigen beurs kwam NOAD opnieuw tekort. Het werd nu 4—6 voor de Leidse ploeg, nadat zij al met 2—6 hadden voorgestaan. Voor NOAD betekent de nederlaag dat het in de onderste regionen blijft verkeren, waarbij het behoud van het hoofd klasserschap nog lang niet zeker is. In de strijd om de degradatie goede vorm van het duo Jan moet NOAD zich richten op Seine Meubelen en Phoenix 2, want er degraderen twee teams. Eerder wonnen de Schiedammers al van Seine en speelden zij gelijk tegen Phoe nix, overigens de tegenstander van komende zaterdag. NOAD heeft dus alles nog In eigen hand, maar een goed re sultaat tegen tegenstanders als Evro Salamanders en Scylla 2 zou mooi zijn meegenomen. Tegen Scylla 2 zat het er ech ter niet in, ook al waren de verwachtingen vooraf hoogge spannen. In de uitwedstrijd immers zat er al meer in dan slechts twee winstpartijen. Maar meer nog tot de verbeelding sprak de Landsbergen en Jan Simons, zoals zij die vorige week bij de Nederlandse Kampioenschap pen etaleerden. Met Landsber gen zelfs als kampioen van de B-groep en Simons als tweede, op grond van welke prestaties zij over gaan naar de A-groep. Bovendien had NOAD nog het voordeel dat Scylla met een invaller uitkwam, de lang niet naar hoofdklasse reikende overgangsklasser Jan de Roo- de. Voor NOAD in theorie dus al een 30 voorsprong, wat la ter ook uit zou komen. De ne derlaag werd daarom des te leurstellender, omdat NOAD hierbij nog maar één keer kon scoren. Peter van Schie, waarvan NOAD destijds twee keer won, verrasste NOAD nu echter onplezierig met twee zeges. Landsbergen en Van der Wijk verloren belde in drie games. Kans op succes had NOAD ook tegen ex- ere klasse r Frits Kantebeen, Van der Wijk, Simons en Landsbergen hadden achter eenvolgens in hun derde game tegen de vreemd brul lende Kantebeen winstkan sen, maar kwamen daar geen van allen aan toe. Voornamelijk doordat Kan tebeen in die beslissende slotfase meer vertrouwen in zijn spel legde dan het Schiedamse trio. De gamestanden: SimonsDe Roode 21—8, 21—10; Lands bergen—Van Schie 15—21, 21—19, 17—21; Van der WijkKantebeen 2114, 12 21, 1921; dubbel Simon- s/LandsbergenKantebeen- /Van Schie 14—21, 17—21; LandsbergenDe Roode 21 15, 2110; SimonsKante been 21—13, 21—23, 19—21; Van der WijkVan Schie 22—20, 10—21, 13—21; Lands bergenKantebeen 2123, 24—22, 1B21; Van der Wijk—De Roode 21—14, 21— 17; SimonsVan Schie 2117, 2116. Eindstand 46. Voor NOAD 2 is het doek in de overgangsklasse vrijwel ge-, vallen. Het werd nu een 37 nederlaag op Vriendenschaar, waarin good-old en ex-NOAD speler Jan Tuïnenburg weer eens excelleerde. Ondanks het verweer van hard-stampende Jan Bayings, die lx won, en Dick de Vaal, die 2x tegen- scoorde. De NOAD-dames kunnen goed mee in de pro motie overgangsklasse. Zij wonnen nu erg duidelijk met 91 van Heemskerk, waarte gen alleen Annet Dries één partij uit handen moest geven. Els Clarijs en Karin Vente scoorden een gave hattrick, terwijl ook het dubbel winst opleverde. Voor Radio Molenaar komt de degradatie uit de promo tie hoofdklasse met de wed strijd dichterbij. In de Lijn baan-gymzaal verloren de Vlaardingers nu met 3—7 van Lu to Airdo, het team van competitieleider en ex- NOAD speler René van Dijk. Het doek is nu vrijwel gevallen, temeer daar Aad van Opstal overweegt te stoppen en zich louter bij DVO *32 op het voetballen wil gaan toeleggen. Van Opstal was er trouwens niet bij vanwege militaire ver plichtingen, terwijl invaller Jan Jaap van der Mark en Eduard van de Bout niet tot scoren kwamen. De drie Vlaardingse punten kwamen op naam van de op dreef zijn de Hans Jaap Oppenheim, die Van Dijk zelfs zijn tweede competitienederlaag bezorgde. Van Oppenheim is inmiddels bekend, dat er al diverse vere nigingen in hem zijn geïnte resseerd. Dordrecht Spanning en sensatie was er voldoende in de wedstrijd OSSSFC. Goed voetbal echter niet. Daarvoor was het duel ook te belangrijk voor de teams die beide degradatiekandi daten zijn. Het werd 0 en daarmee zal SFC, dat twee punten meer heeft dan rode lantaarndrager OSS, het meest tevreden zijn. SFC heeft de beste kansen ge had om tot de volle winst te komen. Zo zag Henk Lugters zijn inzet via de binnenkant van de paal gekeerd en Jim Kars had ook al pech toen het leer uit zijn kopstoot tegen de lat kwam. Toch was er ook ge luk voor de Schiedammers. Tweemaal achtereen moest doelman Rob Korpel met een snelle reaktie een doelpunt voorkomen. De derde keer was hij echter een geslagen man. Gelukkig schoot Hendrik Offenberg te hulp, want hij stopte het leer. Het was de scheidsrechter niet ontgaan, dat dit met de hand gebeurde en een strafschop was het ge volg. Rob Korpel werd de héld van de dag, toen hij de inzet keerde. Na de rust ebde de wedstrijd wat weg en kon dan ook niet meer zo boeien. Waarschijnlijk hadden beide partijen zich bij een puntende- ling neergelegd. Schiedam Alleen al de enorme inzet van Ursus was de beloning van een over winning waard. De Schie dammers wonnen met 1—0 van Steeds Volharden in een pittig en aantrekkelijk duel. Ursus heeft „geknokt" voor elke meter grond en tegen stand geboden, die de toch hoog geplaatste tegenstan ders niet hadden verwacht. Henk van Locnen (rentree na de enkelbreuk) was weer in de verdediging opgeno men, waardoor Cock van der Tuyn het veld had moeten ruimen. Tien minuten voor tijd mocht hij weer op ko men draven voor de toen ge blesseerde Cock Zey. De eer ste helft gaf een boeiende strijd op het middenveld te zien al was Jack Nieuwstra- ten ook tot tweemaal toe dicht bij ccn doelpunt Het eerste kwartier van de tweede helft nam Steeds Vol harden de touwtjes stevig in handen. Toen ook bleek hoe sterk de verdediging van Ur sus met Henk van Loenen was. Er bleek voor de Rotter dammers geen doorkomen aan. Ursus kon het spel weer verplaatsen en sloeg met nog een acht minuten te spelen ioe. Een vrije trap van Ruud van Dijk kwam bij Rob Bonte en tegen diens uithaal had de Rotterdamse doelman geen verweer, 10. Schiedam Martinit ont ving het hooggeplaatste Emma en kwam tot een ge lijkspel van 22, wat gezien het spelbeeld iets te weinig van het goede was. Immers, de kansen die door de thuis club werden geschapen wa ren talrijk. Alleen zag men geen kans het allemaal af te maken. Vooral Kees Hoog werf maakte het daarbij nogal bont. Martinit had in doelman Eddy Mocwis een zeer goede debutant. Tegen het doelpunt dat Emma na een kwartier spelen maakte, een loeiend hard schot van Gradis Roeland, kon hij geen verweer hebben. Een schuiver van Giel Gouka bracht de partijen voor de rust weer op gelijke voet: 1I. De tweede helft was een kwartier oud, toen Giel Gouka een vrije trap mocht nemen. Met een lob plaatste hij het leer naar Ruud van der Horst, die geen moeite had om zijn ploeg naar een verdiende 21 voor sprong te tillen. Martinit dacht de winst in handen te hebben, maar kort voor tijd werd het met een kopbal 22. Vlaardingen RKWIK heeft thuis tegen Hxlle- gersberg (0-2) één ding vergeten: namelijk te scoren. Al m de eerste helft toonden Leo Jan sen, Peter de Witte en Rob Timmer zich onbe kwaam in het verzilve ren van de kansen. Na de rust verhevigde de for matie van Ger Pijl de druk op het doel van Hil- legersberg, dat via de counter slim profiteerde van het Vlaardingse opi- dringen. Twee goede counters betekenden even zovele doelpunten en de gasten konden het zich zelfs permiteren een strafschop (na hands van Wim Dubbeling) onbenut te laten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5