B en P kampioen ISgp»' Asvion houdt Hudito goed bij Magere prestaties van De Korenbeurs WIK in bloemen, DWS gedegradeerd Vee! afvallers... Vlaardingers gehuldigd Jeugdkorfbal leeft Pech treft SZC 1 M&mïjfr Dames Juventus geen moeite Unitas pakt laatste kans maandag 17 maart 19S0 vo/sc/ww I Vlaardingen/Schicdam-Het afgelopen weekeinde heeft het I eerste herenteam van B en P het kampioenschap van de I promotieklasse kunnen behalen, waardoor het team nu de finitief naar de derde divisie promoveert. De kampioens wedstrijd tegen Flits werd voor de Schiedammers een een voudige overwinning <15-2,15-11,13-15 en 15*11). Hoewel het hcrentearrt van Brolcco vorige week al kampioen werd en naar de eerste divisie promoveerde, werd de Vlaardingse I ploeg pas dit weekeinde gehuldigd. De Vlaardingers won nen met 3-1 15-4, 11-15,15*10 en 15-7) van Gemini/K. Voor het tweede achtereenvol gende jaar is het herenteam I van B en P gepromoveerd. Ging vorig jaar de Schiedamse volleybaiformatie van de eer- I ste naar de promotieklasse, dit I jaar maakten de Schiedam- I mers de sprong naar de derde divisie. B en P heeft er geen I twijfel over laten bestaan wie I er dit jaar de sterkste was. Met I waar machtsvertoon (slechts twee verliespunten) werd het I kampioenschap behaald. Maar I voor het kampioenschap offi- I cieel gevierd kon worden, moest eerst Flits eraan gelo- I ven, In de eerste set leek het erop of B en P weer vlug on der de douche wilde staan. De I Schiedammers namen een 10-0 I voorsprong en binnen tien mi nuten werd de set winnend met 15-2 afgesloten. I Concentratie I In de tweede set ging het dui- I dclijk minder met B en P. De 1 concentratie ebde weg en Flits I kwam terug. Kon B en P de I tweede set nog winnend af- I sluiten, de derde set werd door I de Schiedammers verloren 1 (13-15). Nog even kon de I Schiedamse coach Peter van I der Gugten zijn ploeg oppep- 1 pen en de vierde set toonde al- I weer een gretige Schiedamse I ploeg. Zonder al te veel pro- blemen werd het kampioen- schap toen een feit Bloemen Ook in Vlaardingen werd er een kampioen gehuldigd. Het herenteam van Broleco werd na een goede wedstrijd tegen Gemini/K praktisch onder de bloemen bedolven en de ploeg gaat zich opmaken om volgend jaar topvolleybal te spelen. Het talrijke publiek zag een goed startend Vlaardings team. De eerste set werd met 15-4 win nend afgesloten en waar schijnlijk door wat nonchalan ce werd de volgende set verlo ren (U-15). De derde set ging tot 10-10 gelijk op, maar uit eindelijk was het toch Broleco dat de doorbraak kon forceren (15-10). De vierde set was een formaliteit en in nauwelijks acht minuten werd Gemini naar een nederlaag gespeeld. Alsof de kampioenschappen in het Waterweggebied nog niet talrijk genoeg zijn, ook de da mes van B en P hebben met nog drie wedstrijden te gaan en vijf punten voorsprong een geweldige kans op promotie naar de landelijke klasse's. Te gen Spivo uit Spijkenisse had de formatie van. trainer/coach Hans Soeters, die de eerste twee sets bankspeelsters Loes van Duy venbode, Jeanette Hooijer en Jeanette de Jong mee liet draaien, geen proble men. Via de setstanden 15-8, 15-11 en 15-8 kreeg de 3-0 zege gestalte. «sar jjjg Ron van Lubeck smashend legen Flits. ■Schiedam^Spannlng, sensatie, veel goed spel, kortom ge- Inoeg te beleven in de topper tussen de nummer één, Hudito luit Delft, en Asvion. Daar Hudito met het behalen van één Ipunt de promotie op zak zou hebben, en Asvion ieder punt ■hard nodig heeft om promotie te verwezelijken, stonden er ■twee optimaal gemotiveerde ploegen in bet veld. Uiteinde- llijk bleef het 0-0, I Al van meet af aan was duide- jlijk dat beide teams zo vroeg mogelijk in de wedstrijd een (voorsprong wilden nemen, (teneinde daarna de tegenstan- (der het spel op te kunnen (dringen. Zowel Asvion als Hu- (dito creëerden in die beginfase (enkele levensgrote kansen, (maar zowel de Delftse als de (Schiedamse keeper (Edwin (Boogaart, red.) voorkwamen |een vroeg doelpunt 1 Asvion kwam een paar maal I lelijk in de verdrukking, toen I Hudito enkele strafcorners kreeg te nemen. Edwin Boo gaart, Mareen Ronald Ja cobs stonden echter paraat op de doellijn. Asvion kreeg minstens zoveel kansen, maar ook hier bleek dat de verdediging de aanval de baas was. De strijd speelde zich echter toch af op het sterk bezette middenveld; namen als de gebroeders Hengst bij Hudi to en Ronald Jacobs en Huub van Biggelen zeggen in dit verband dan ook genoeg. Na rust weer hetzelfde spel- beeld: veel bikkelen op het <"5 ,i#V middenveld, met uitvallen op beide doelen. Maar doelpunten waren het enige dat er nog aan ontbrak in deze bij vlagen zeer goede wedstrijd. In de tumultueuze eindfase slaagde Asvion er bijna in om de winnende treffer te force ren, maar onder andere Rob Strik en Bas Hesselink faalden Bas Hesselink (wit shirt) dicht bij een treffer. op korte afstand vlak voor doel. Schiedam Om tien voor tien opende de zelf ook korfbal lende wethouder Herman Posthoorn het toernooi van de Ne derlandse aspirantcnkampioenschappen van het Koninklij ke Korf balverbond. Daarna barstte de strijd los en in twee poules streden elf teams voor een finaleplaats. Wedstrijden voor jeugd van 12 t/m 15 jaar en deze jongelingen lieten korfbal van goed niveau zien. Dat het jeugdkorfbal leeft* werd bewezen door het grote aantal toeschouwers. Ruim duizend supporters bevolkten de tribunes. De radio was ook vertegenwoordigd, want de Tros maakte opnamen voor het sportprogramma op Hilversum 2, De finale werd een duel tussen slaagd en zeer drukbezocht Deetos uit Dordrecht en Trek vogels uit Rotterdam. Het werd uiteindelijk een Rotter damse overwinning met 4—3. Na afloop reikte de scheidende voorzitter van afdeling Rotter dam, Rein Leentfaar, de prij zen uit De organisatiecommissie kan terug kijken op een zeer ge- toernooi. zonder een wan klank. Duidelijk was wel, dat de Schiedamse Margriethal een ideale hal was voor zo'n landelijke activiteit Door het behalen van de wisselbeker door een Rotterdamse ploeg krijgt het korfbal in Rotter dam en omgeving toch ook weer een leuke opsteker. Den Haag De boogbal van Ruud Kramer Freher, die in de laatste seconde van de waterpolo wedstrijd tussen SZC en DSZ tegen de p3al belandde, was typerend voor het tweede gedeelte. De bei de ploegen en met name SZC kregen in dat tweede gedeel te veie kansen, maar Vrou we Fortuna stond niet aan de zijde van de Schiedam mers. De overwinning ging dan ock uiteindelijk naar DSZ: 8—6. Het eerste gedeelte (eerste en tweede periode) was duidelijk voor de gastheren. SZC keek aan het einde van de tweede periode dan ook tegen een 3 0 achterstand aan. Al hadden de Schiedammers in de tweede periode twee goede mogelijk heden laten liggen, Wim van der Kolk; „Wat deze periode betreft, mogen wij best de hand in eigen boezem steken. Want van de man-meer-situa- ties hadden wii namelijk moe ten profiteren' In de derde en vierde periode kwam SZC zeer goed terug. De Schiedammers creeërden een aantal kansen, maar in de derde perode kon Wim van der Kolk inderdaad van „pech" spreken, want paal en lat stonden Schiedamse tref fers in de weg. De vierde peri ode ging met een 4-2 stand in. Het verschil van twee doel punten bleek te groot te zijn. Ook voor de ontketende Wil lem Jan Looman, die in die laatste periode van de strijd viermaal op rij scoorde. De dames van Shell wonnen ïn een goede wedstrijd niet van Merwede: 34. Lange tijd ging de strijd gelijk op, maar het was in de laatste periode de goed spelende As* trid de Goey, die Shell op 2—4 bracht. Hiermee was er een beslissend gat tussen de twee ploegen geslagen. Shell keek in de eerste periode al snel tegen een 1—6 achten stand aan. De ploeg kwam echter goed terug, dit overi gens tot verrassing van coach Roel ten Napel: „Als wij eerder dit seizoen op achterstand kwamen, dan speelden wij een verloren wedstrijd. Nu werd de tegen slag eens goed opgevangen". Schiedam De Korenbeurs in het eerste duel van de com petitie, en de Korenbeurs in het tweede deeL Dat maakt nogal wat uit, want na een uitstekende start zijn de Schie dammers inmiddels ver terug gevallen. Dat die terugval nog niet verder dan de derde plaats leidde, is louter te dan ken aan de nog mindere goden in de ereklasse. Wat dat be treft loopt de positie van De Korenbeurs in de hoogste afde- ling geen enkel gevaar. Ook in het dubbelprogramma van het afgelopen weekeinde zijn de magere prestaties blij ven volgen. Zij het dat er te gen Avanti toch gewonnen werd. Maar zaterdag in Am sterdam tegen Tempo Team was het met De Korenbeurs ronduit bedroevend gesteld. De Schiedamse tegenstand was zo zwak, dat het een aanflui ting werd voor een ereklasse- wedstrijd. Terwijl De Korenbeurs de eer ste wedstrijd tegen de uitzend krachten nota bene nog met 6—4 had weten te winnen! Nu echter werd bet een alleszeg gende 91 nederlaag- Een pak slaag, waarbij het redden van de eer in feite niet eens ver diend was! De Schiedammers speelden er zonder ook maar een beetje inzet. Tot 70 gingen alle sets in twee games verloren, waarna Bert van den Ham dan toch tegenscoorde. Wonderlijk ge noeg presteerde hij dat tegen twaalfvoudig landskampioen Bert van der Helm, en ook dat in twee games. De twee slot- partijen werden echter weer in twee games verloren. Giste ren in de Inhaalwedstrijd te gen Avanti revancheerden de Schiedammers zich enigszins. Er werd nu tenminste wel met inzet gespeeld, hetgeen trou wens ook nodig was. De on- deraanstaande ploeg uit Zoe- terwoude had zich immers trachten te versterken, door naast Bettine Vriesekoop en John van Strien, Ronald Rijs- dorp weer eens op te stellen. Al in de eerste partij had Avanti hiermee succes, want Rljsdorp deelde Hans Lin- gen de eerste nederlaag uit In de erg lang durende par tij slaagde Lingen er niet in om middels de Ingegane tïjdsregel voordeel te halen. Rljsdorp won trouwens ook van Kon van der Aa, met welke twee zeges hij Bettine Vriesekoop en John van Strien, die belde van Van der Aa wonnen, nog aftroef' de. 4 Ook in de wedstrijd derhalve geen winst voor Van der Aa. Lingen had echter geen enke le moeite met Bettine Vriese koop, terwijl zijn tweede winst tegen Van Strien tot stand kwam. Dat was nog een be langrijke zege ook, want het was de laatste partij van de wedstrijd bij een stand van 5 4. Dé grote man bij de Schiedam mers was ditmaal Bert van der Ham. Hij legde de basis voor de eindzege met drie keer winst, plus zijn aandeel naast Hans Lingen in het dubbel. Van den Ham liet ook verde diger Rijsdorp eenvoudig staan, maar moest nog wel Vriesekoop een derde game toestaan. In ieder geval toonde De Ko renbeurs in deze wedstrijd weer over inzet te beschik ken, al zijn de prestaties van Hans Lingen opvallend wis selvallig. Voor het zeer tal rijke publiek, de Beurs zat nagenoeg vol, werd het zo doende nog een aantrekke lijke wedstrijd, die pas na een speelduurrecord van meer dan vier en een half uur werd afgesloten. De gamestanden: Lingen Rijsdorp 10—21, 22—20, 19— 21; Van den HamVan Strien 21—10, 22—20; Van der Aa- Vriesekoop 2022, 17—21, dubbel Lingen /Van den HamVriesekoop/Van Strien 21—15, 21—17; Van den Ham—Rijsdorp 21—18, 2117; Van der AaVan Strien 20 22, 21—10, 16—21; Van den Ham—Vriesekoop 2119,11 21, 2118; Van der AaRijs dorp 11—21, 5—21; Lingen— Van Strien 21—19, 1821, 21—16. Schiedam Het damesteam van de basketbalvereniging Juventus heeft in de uitwed strijd tegen het laaggeplaat ste Werkendam weinig pro* blemen gekend. Al in de eer ste helft werd de thuisploeg weggespeeld. De eindstand was niet minder dan 5294. Het herenteam van Green Eagles zag zijn wedstrijd te gen Crackerjacks «it Amers foort niet doorgaan. De Maassluise ploeg was voor deze thuiswedstrijd uitgewe ken naar Ridderkerk en dat is waarschijnlijk ook de re den dat de beide scheidsrech ters verstek lieten gaan. Crackerjacks weigerde daar te spelen. In Werkendam speelde Juven tus eigenlijk één van de min ste wedstrijden van dit sei zoen. De tegenstand en de en tourage was er dan ook naar. Werkendam speelde met'maar vijf dames en zonder coach, en publiek was er nauwelijks. Ju ventus, overigens zonder de zieke Sylvia Franzen, had dan ook geen enkele tegenstand. Na tien minuten was er al een 316 stand bereikt. Grootste probleem voor trainer/coach Hans van Hoorn was dan ook zijn dames voldoende te moti veren. Al drie keer eerder was de Schiedamse ploeg tegen Werkendam al ever de 100 punten gegaan en dat zou ook nu de enige drijfveer moeten zijn. Met de rust was nog alles mogelijk: 2143. Vlaardingen/Schiedam In het laatste handbal- weekeinde van de zaal competitie hebben de da mes van WIK het kam pioenschap van de tweede klasse B behaald door een 13-5 zege op DWS 3. De he ren van DWS zijn, on danks het 13-13 gelijke spel tegen Desirée Odin, gedegradeerd naar de der de divisie, omdat het Am sterdamse Zeeburg met 23-12 won van HMS en daarom twee punten meer heeft gehaald dan DWS. Behalve de degradatie van DWS vertrekken drie teams uit de derde divisie. Omdat Unitas, Meeuwen en Hellas 2 15 punten hebben behaald gaat de derde de gradatieplaats tussen Hellas 2, Meeuwen en Unitas, dat met 16-23 won van het reeds gedegradeerde SOS. De UVG-dames wonnen met 10-18 van het gedegra deerde Kwiek Sport en de heren verloren in een matte wedstrijd met 22-17 van Rijnstreek. Door de 1-7 zege van OASE op de Hollan- diaan-dames promoveert OASE naar de tweede divi sie. De Hollandiaan-heren bleven ongeslagen deze competitie en wonnen nu met 18-23 van Snelwiek 2. De DWS-dames wonnen twee keer met 10-9 van HVK en Wilton. De WIK- heren tenslotte wonnen met 18-11 van Unitas 2. DWS 3-WIK <d) 5-13 De dames van WIK hebben, zoals verwacht, het kam pioenschap in de tweede klasse B behaald door deze winst op DWS 3. Trainer Aad Mooi vertelde na af loop, dat hij de dames de opdracht had gegeven om op de break-out te spelen. Toch was WIK nerveus wat zich uitte in het veelal mis lukken van de geleerde aanvalssystemen. Er was onnodig veel balverlies, maar ondanks dat kon DWS het de Vlaardingers niet echt moeilijk maken. De eerste helft werd dan ook afgesloten met een voor WIK voordelige voorsprong van 1-8. In de tweede helft zette DWS oud-eerste elftal speelster Nel Grandazzl in en zij was de oorzaak van het terugkomen tot 4- 9. Toen WIK echter het spelletje doorhad van DWS, was het snel ge beurd. In hoog tempo be haalde WIK de titel en de promotie naar de eerste klasse afdeling. Bij WIK speelde reserve-keeps ter Ina van Tol de laatste 15 minuten niet onverdien stelijk mee. De Unitas-da* mes werden tweede achter WIK, omdat zij in het be gin van de competitie te gen mindere teams drie verliespunten opliepen. In de WIK kantine werden de kampioenen 's avonds gehuldigd. DWS-Desiree (h) 13-13 Weinig toeschouwers heb ben in de Margriethal de laatste wedstrijd van de DWS heren gezien. Blijk baar geloofde het Schie damse publiek niet meer in de kansen van DWS om het tweede divisieschap veilig te stellen. DWS begon goed en nam een 3-1 voorsprong. Desiree, dat als ploeg tegen viel, had echter wel een paar knappe individuele spelers en vooral uit per soonlijke akties wist Desiree deze achterstand nog voor rust weg te werken. De eer ste helft werd afgesloten op 5-6. In de tweede helft een verbeten vechtend DWS, dat in de eerste aanval Rob Foncke zag gelijkmaken. Vanaf dat moment ontwik kelde zich een aardige wed strijd. Door een strafworp en een doelpunt van de hoek kwam Desiree op 6-8, maar een doelpunt van Ruud Hendriks bracht DWS dichterbij na een indi viduele aktie werd het 7-9 en Leo de Mik knalde uit de tweede lijn 8-9 in. Zo ging het nog even doon 9- 10, 9-11, 10-11 en toen kwam de gelijkmaker van Sjaak Keurling. Via de han den van de keeper ver dween de bal in het net. De spanning was te snijden toen Desiree uitliep tot 11- 13 met nog drie minuten te spelen. Het werd 12-13 en Leo de Mik schoot in de laatste minuut de gelijkma ker achter de goed keepen de Odïn-doelman. Deze doelman stopte strafworpen van John Vendeloo, Bert Keurling en Theo van Gee- ne. Snelwiek 2-Hollandlaan (h) 18-23 Zonder Ben de Kok be haalde Hollandlaan een verdiende overwinning op het op de tweede plaats staande Snelwiek 2. Kori na het begon namen de Vlaardingers door doel punten van Paul van de Burg (2), Cors Zijlmans en Rob van de Linde een 1-4 voorsprong, welke marge het grootste deel van de eerste helft ge handhaafd bleef- Via 4-8 en 6-10 kwam de rust met 8-12. Ook in de tweede helft van deze bijzonder faire partij (er viel slechts eén twee minuten straf) was het Hollan- diaan dat domineerde en Snelwiek kon het de kam pioen dan ook niet echt moeilijk maken. Het ein de kwam met 18-23. waar door de ploeg van Arnold Peek de competitie heeft afgesloten met 35 punten uit 18 wedstrijden en een voorsprong van maar liefst elf punten op de concurrentie. SOS-Unitas <h) 16-23 De heren van Unitas heb ben de laatste kans om de degradatie te ontlopen met beide handen aangegrepen. Reeds in het begin nam Unita een 0-3 voorsprong, die met de rust was ingelo pen tot 7-8. In de tweede helft een rustiger spelend Unitas, dat orde op zaken Stelde, voornamelijk door Reinier Vermin en Theo van Vught. Via 10-15 won Unitas verdiend met 16-23, Door deze winst volgt er na een nacompetitie tussen Hellas 2, Meeuwen en Uni tas om te beslissen wie er naar de eerste klasse afde ling moet Den Haag De Vlaar dingse wielrenster Corry Meyer reikte tijdens de Batavus Lente Race niet verder dan de negentien de plaats. Meyer eindigde in deze eerste lustrumra ce. die ook Maasland, Maassluis en de Maasdijk aandeed, op 3.49 achter de fraaie winnares Petra de Bruin. De dames West dorp en Lever vielen bui ten de prijzen. Bij de amateurs, die de 27e Ronde van Zuid Holland verreden waren er geen noemenswaardige daden van de streekren- ners te melden. Die Ron de van ZuidHolland had zaterdag mede van wege de forse wind weer een grimmig karakter. Ook de Vlaardlnger Rudy Libreghts (midden) kon niet op tegen het geweld van de „grote mannen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6