STAD/ STREEK 3 Wim Haj ee: 'Ik ben 'n keurige dansschool' m Musis opnieuw bij welstand tl 1 De Hoek viert nationale feestdagen Commies neemt afscheid i: Brief aan Zijdeveld Zilveren medaille voor hoofdagent Berends Zandeveltcollege in oude bibliotheek Kieboom spreekt vrouwen toe COOP Tweede etappe in cultuurdebat Oproep oud-leden Schiedammer met schrik vrij ii Postzegels te koop Film en zeskamp voor de jeugd Jarige drukker slaat eerste paal J/Blokje rond Dertig jaar Joris Doele Botsing door vandalen Milieunummer beter bekend Rijden onder invloed ctafèent Uzelf donderdag 20 maart 1980 VD/SCWW Schiedam pansleraar Wim Hajee heeft schoon genoeg' van alle kritiek, die er in de binnenstad is op zijn bouwplan aan de Dam, hoek Oude Sluis, Hajee heeft zich in een brief gewend tot wethouder Chris Zijdeveld, waarin hij uitlegt dat de bewoners van het centrum niets te vrezen hebben. De dansschooleigenaar is steevast bereid geweest alle voor zorgsmaatregelen te nemen om overlast tegen te gaan. Dat daarover al maandenlang plezierig overleg gaande is met de betrokken gemeentelijke diensten, laat Hajee Zijdeveld inadrtikkelijk weten. om wat jongeren in de buurt uitspoken, alleen omdat hij ooit het plan had diseo-dan- emg De Hoeve op de Grote Markt te kopen. Hajee geeft al een jaar les in zalencentrum Irene. „En daar gaat alles goed. De jeugd komt er met om herrie te maken, maar om te dansen, en buiten gedragen zij zich netjes. An ders zou ik hen namelijk wei geren! De bewonersvereniging moet eens begrijpen, dat zij niet te maken heeft met een ordinaire plaatboef, maar dat ik oen keurige dansschool m oudengelse stijl ben." Wim Hajee zocht eerder al ruimte voor zijn school aan de Tuinlaan, tegenover het poli tiebureau. en op de hoek van Lange Haven en Griffioen- straat. Op de Dam zag hij meer mogelijkheden. Vertraging heeft hij met de verbouwing echter opgelopen door een slechte fundering. Hij schrijft Zijdeveld, dat met verschillen de gemeenteambtenaren is af gesproken dat optimale isolatie ervoor zal zorgen dat de buren geen last hebben van de mu ziek. Om herrie op straat te voorkomen geeft Hajee na half tien 's avonds geen les meer aan jongeren. „Dan ben ik al leen open voor getrouwde pa ren," zegt hij. Vlaardingen Wie over cul tuur begint tc- praten is niet snel klaar. Dat ondervond ook de Culturele Raad toen ze op 13 maart een begin maakte met de discussie over het praatstuk dat wethouder Maarleveld heeft samengesteld over een te formuleren cul tuurbeleid. Aan het einde van de vergade ring was men nog lang niet uitgepraat. Op donderdag 27 maart, aanvang 20.30, volgt in de raadszaal de tweede en ho pelijk laatste etappe van de ge spreksronde van de Culturele Raad. Schiedam Opnieuw wordt de voorgevel van de panden aan de Lange Haven 111-119 onderwor- I pen aan de kritische blik- j ken van de architecten in de welstandscommissie. In een eerder stadium ging men wel akkoord met de bouwplannen van I Kreugers Huizenbeheer voor Musis Sacrum en het aangrenzende gebouw, maar overleg met monu mentenzorg wees uit dat ;Wim Hajee voelt zich de dupe van wat hij noemt „een hetze" Vanuit bewonersvereniging •Schiedam-Centrum. Deze ver eniging doet. aldus Hajee, „als of ik een keiharde disco-baas ben wie het alleen om geld gaat". Hij heeft de bewoners vereniging al tweemaal ver zocht rond de tafel te gaan zit ten om alles uit te praten, maar op zijn verzoek is niet 'ingegaan. Hij vermoedt, dat de bewonersvereniging in hem een commerciële exploitant ziet die zich niet bekommert Vlaardingen Voor hoofdagent G. J. Berends werd gistermiddag een carrière van 39 jaar poli tiedienst in zaal De Har monie met de overhandi ging van de zilveren me daille in de orde van Oranje-Nassau afgesloten. De onderscheiding werd hem door burgemeester Kieboom uitgereikt tij dens een drukbezochte af scheidsreceptie. De heer Berends, geboren in Coevorden, kwam op 15 okto ber 1953 bij het Vlaardingse politiekorps, nadat hij bij de korpsen van Harderwijk en Zuilen dienst had gedaan. Nog geen drie maanden na zijn komst in het Vlaardingse korps werd hij bevorderd lot de rang van hoofdagent. Tot 1955 heeft Gernt Jan Berends gewerkt in de surveillance dienst en is daarna tot 1972 in de verkeersdienst actief ge weest. Daarna werd hij ge plaatst m de meldkamer. Naast het politiewerk heeft Berends zijn sporen verdiend als voorzitter van de Vlaar dingse afdeling van de Neder landse Politiebond. Deze orga nisatie heeft hij twaalf jaar lang vertegenwoordigd in de dienstcommissie van het korps. Maassluis In verband met het tienjarig bestaan van het Maassluis Jongerenkoor onder leiding van Henry Blackmon vraagt het bestuur de oud-le den van dit koor zich te mel den. Het gaat vooral om de le den van het „eerste uur". Zij worden verzocht zich te mel den bij de secretaresse van het hoor R. de Kort, Burgemeester Zaneveldstraat 193 in Maas sluis. telefoonnummer 01899- 14419. Delf Op de Kruithuisweg in Del it ts gisterochtend een Schiedammer betrokken ge raakt bij een aanrijding met een andere personenauto. Door het ongeval ontstond enige filevorming. Eén bestuurder moest naar bet ziekenhuis. Hij werd met on bekend letsel door de GG en GD naar het Oude en Nieuwe Gasthuis vervoerd. De bestuurder van de andere auto, een zestigjarige Schie dammer. kwam met de schrik vrij Aan beide auto's ontstond veel blikschade. —M,.Ml een verleende vergunning slechts de indeling van het woongedeelte betrof i en niet de voorgevel. Deze j rommelige procedure i heeft tot gevolg, dat voor de gevel van het bowling- i centrum annex poffertjes- huis nu opnieuw de wel- i standscommissie zich een mening moet vormen. Vrijdagmiddag zal men dat doen tijdens een ver- 5 gadering in het stadskan- toor. 1 Overigens is er nog wei- nlg aan te veranderen. De restauratic aan de voorge- vel is achter de rug en de indeling van de Musis- f panden (met woningen) is ook voltooid. Lange tijd heeft Musis in de sieigers gestaan. Nu al- s les zo goed als klaar is, mag de welstandscommis- sie nog wal zeggen... 5 iifijiiiiiriitiiiiiiiiiiiiiiiifiitiniiiiiiiiiiHiiiiiiiiii^ Vluardingen Filatelistenve- remgmg Vlaardingen en om streken organiseert op dinsdag 25 maart haar maandelijkse grote postzegel veiling tn zaal Triangel aan de Fransenstraat. Dit keer wordt de aandacht gevestigd op de honderd ka vels Nederland en overzee ter wijl Europa ais vanouds weer goed vertegenwoordigd is, De veiling begint om acht uur. terwij! om zeven uur de zaal opengaat. Schiedam De werkgroep jeugdwerk tn Schiedam-Noord organiseert vrijdagavond m zaal De Ark aan het Hargplem een filmvoorstelling voor de jeugd. Vertoond wordt de film The Outlaw Josey Wales. De film begint om zeven uur en de entree is twee gulden. In boerderij Landvreugd aan de SweeJincksingel organiseert de werkgroep op zaterdagoch tend een zeskamp voor kinde ren van zes tot twaalf jaar Aanvang tien uur, entree drie kwartjes. Schiedam Drukkerij Elba de nieuwbouw aan de Fokker- aan de Hoogstraat bestaat 55 straat. Volgend jaar, bij de vie- jaar. Dit jubileum is vanmid- ring van het 56-jarig jubileum, dag gevierd met het feestelijke zal het meuwe bedrijfspand slaan van de eerste paal voor worden ingewijd. Populariteit van een be paald ras is duidelijk te merken in een asiel. Daar- om is het helemaal niet vreemd dat er altijd maar weer bouviers en duitse herders in een asïtl le vin den zijn. Mensen denken eraan een hond tc nemen en kijken om zich heen. De overbuurman blijkt een zwarte hond te heb ben die erg goed luistert. Door zijn robuuste uiter lijk imponeert hij ook nog tegenover eventuele kwaadwillenden. Er ach ter gekomen dat zo'n hond een bouvier heet wordt er overgegaan tot de aanschaf van een puppy. Dan begint de eerste moei lijke periode. Zindelijk ma ken, netjes meewandelen aan de lijn en liefst nog wat gehoorzaamheid. Wanneer dit allemaal niet zo vlot verloopt knjgt direct de hond de schuld. Want die is niet zo intiligent als degene van de overbuurman. Er wordt met begrepen dat de overbuurman herhaaldelijk met de hond aan het oefe nen is om te komen tot een gehoorzame hond. Geen en kele hond luistert vanzelf; dat moet hem geleerd wor den. Het is eigenlijk te ver gelijken met het doorlopen van kleuterschool naar la gere school en van lagere school naar de middelbare school. In de hondenwereld heet dat africhting. De eige naars die aan opvoeding geen aandacht besteden verliezen de aandacht en het overwicht van de hond. Dan is het ook niet vreemd als zo'n hond gaat zwerven om nieuwe ervaringen op te doen. Geen enkele opgevoe de hond loopt zomaar weg van zijn baas, zijn leider. De naamloze bouvier, die nu in Blokje Rond staat, is ook als zwerver binnenge bracht in de Hargahoeve. Nu denkt U wellicht- „Dus een onopgevoede, weglope- nge hond". Een logische ge dachte, maar niets is min der dan waar. De „boef" is gevonden met halsband en met riem. Welke duistere achtergrond hier achter steekt is moelijk te raden (of niet?). Wel is het adres- houdende gedeelte uit het adreskokertje gehaald. Ook is er geen vermissing opge geven. Noch bij het asiel, noch bij de politie of Arm- vediMisschien was het te veel werk om de hond naar het asiel te brengen. In ieder geval is deze hond goed opgevoed. Tijdens het wandelen blijft Zij keurig volgen naast de knie. Plot seling stilstaan betekent voor naar netjes te gaan zit ten. Een gehoorzame bou- vie« is een lust om mee te wandelen. Zij schiet niet uit Signalement: Naam: onbekend Ras: bouvier Kleur: zwart Geslacht: vrouwelijk Leeftijd: circa ander half jaar naar voorbijgangers of pas serende fietsers. Een tege moetkomende hond wordt even besnuffeld en blijkt oninteressant te zijn. Een opdringerige hond van het mannelijk geslacht wordt met een korte snauw op zijn nummer gezel. Verder blijft zij de rust zelve. In de kennel gaat zij even tegen mij op staan om mij te bedanken voor de rustig verlopen wandeling. Haar ongecoupeerde oren slaan even overeind als ik ver trek. De volgende ronde ts voor haar volgende begelei der. En als er even zoveel belangstelling voor haar is als voor Lim, de greyhound van vorige week, duurt het met lang of deze bouvier wandelt kalm en rustig de Hargahoeve uit om nooit meer terug te komen. Door Wim Haslmgbuis beheerder Hargahoeve Schiedam Ontmoetingscen trum Sint Joris Doele bestaat morgen dertig jaar. Alle leden, oud-leden worden uitgenodigd om van 19-30 tot 20.30 een kopje koffie te komen drinken in het bekende clubhuis en daar wat na te praten en film pjes te bekijken over „hoe het vroeger was," Dan wordt er om negen uur een film ge draaid waarna er gelegenheid voor een dansje is. De Doele is gevestigd aan het Doeleplein 1. Schiedam Een 25-jange ta xichauffeur is van de weg af geraakt, nadat hij op de Singel tegen een hek aan was gebotst. Mensen hadden die avond vier knapen het hek op de weg zien gooien. De politie kon deze vandalen niet achterha len. Hoek van Holland On danks een groot aantal technische problemen en onzekerheden ten aanzien van de troonsafstand van Koningin Juliana en de kroning van haar opvolg ster Beatrix heeft de Oranjevereniging toch al vast een programma sa mengesteld voor Konin ginnedag en bevrijdings dag. Met name het draai boek voor 30 april is aan gepast aan de te verwach ten kroningsplechtighe den. Het bestuur van de Hoekse Oranjevereniging gaat er vanuit dat de meeste mensen in ver band daarmee 's middags aan de beeldbuis gekluis terd zullen zitten. De tra ditionele aubade 's mor- geus om half tien gaat derhalve in elk geval wèl door. Tussen half elf en half een zullen bovendien nog kinderspelen georga niseerd worden nabij de Hoekstee. Daarna echter komt het programma stil te liggen, om na half vijf weer hervat te worden met een poppen kastvoorstelling in de grote zaal van de Hoekstee. Te zelfder tijd begint op het terrein van Hoekse Boys een voetbalwedstrijd met als inzet de Zonnevijlle-bo- kaal. 's Avonds om acht uur is er in de grote zaal van de De Hoekstee gele genheid tot dansen. Aan de vooravond van het zevende bevrijdingslustrum zal een korte plechtigheid plaats vinden bij het ge denkteken op de algemene begraafplaats. Het bevrij dingsfeest zelf zal gevierd worden met een grote op tocht. Wie aan deze optocht deel wil nemen wordt ver zocht zich voor 25 maart te melden bij J. Verdonk, Groene Leeuwstraat 8. De bevrijdingsdag zal afgeslo ten worden met een lampi on neootocht en een dave rend vuurwerk. Schiedam Het klachten nummer van de centrale meld- en regelkamer Rijn mond (019-733333) is bij de bevolking in het afgelopen jaar beter bekend geworden. Die conclusie trekt dc dienst centraal milieubeheer Rijn mond (DCMR) in Schiedam uit het sterk gestegen aantal klachten, dat bij de dienst aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam binnenkwam. Met liefst zestig procent steeg het aantal klachten in het zomerhalfjaar van 1979. Het dental meldingen van mi lieuhinder steeg vooral in Hoogvliet, Maassluis, Schie dam, Spijkenisse en Vlaardin gen. Vooral in Maassluis was het aantal telefoontjes groot op 7 september vorig jaar, toen daar veel roet neersloeg, af komstig van het schip Alqasim in de 7e Petroleumhaven. 's-Gravenzande Burgemeester en wethouders van *s-Gra- venzande hebben het Zandeveltcollege toestemming ver leend voor het komende schooljaar van de vrijkomende ruimte in de bibliotheek gebruik te maken. De school had hierom verzocht, omdat de niewbouw voor deze scholenge meenschap op zich laat wachten. Het gebouw van de nieuwe bibliotheek, dat in aanbouw is in het plan Zandevelt, wordt in de loop van de nazomer in gebruik ge nomen. De ruimte van het oude gebouw moet waarschijnlijk nog wel aangepast worden, voordat de leerlingen er les kunnen krij gen. De vele verenigingen en instellingen in 's-Gravenzande, die ook een oogje hadden op de oude bibliotheek, zijn teleurgesteld dat al hun plannen voor minstens een jaar in de kast moeien. 's-Gravenzande Een 39-jari- ge automobilist uit 's-Graven zande is veroordeeld tot veer tien dagen gevangenisstraf, waarvan acht voorwaardelijk en negen maanden intrekking van het rijbewijs waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De man had met 2,09 promille al cohol in zijn bloed een aanrij ding verooorzaakt op ae Noordlandseweg. De officier had twee weken gevangenis straf geeist en acht maanden intrekking van het rijbewijs waarvan vijf maanden voor waardelijk Maassluis De afdeling al gemene zaken zal het met ingang van 1 april zonder de medewerking van de heer W. van der Waal moeten 'stellen. De commies zal op die dag wegens „vervroegd uittreden" de gemeente dienst verlaten. Al voordat Van der Waai op 16 maart 1957 in Maassluise gemeentedienst trad was hij al als ambtenaar werkzaam bij de Stichting Schooltandverzor- ging m Vlaardingen. In Maas sluis begon hij als sociaal amb tenaar huisbezoek en klom in de loop der jaren langs de hiërarchieke weg op tot com mies, waartoe hij op 1 april 1974 werd bevorderd. Het gemeentebestuur biedt de heer en mevrouw van der Waal op 31 maart een openba re afscheidsreceptie aan in de foyer van het stadhuis. Van 16 00 tot 17.00 uur is iedereen welkom om de vertrekkende ambtenaar dc hand te schud den. Vlaardingen De stichting Vlaardingse vrouwenraad (VVR) houdt op dinsdag 25 maart haar jaarvergadering voor de leden van de bij de VVR aangesloten organisa ties. Die jaarvergadering zal wor den gehouden in de Burger zaal van het stadhuis, aanvang 20.00 uur. Burge meester Kieboom houdt, na afloop van de besprekingen, een inleiding over de tweede generatie buitenlanders. ADVERTENTIE 'n Coöperatie is nu eenmaal van de klanten en vóór de klan ten. Die steken de winst dan ook in hun zak door da extra' lage prijzen!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3