SCHIEDAMSCHE COURANT Fonds stadsherstel is en blij ft leeg Ik - neem Ciepraef krant Goedkeuring voor plan Holy-Centrum blijft uit Extra woningen bouwen in flats Nassaulaan Lente Sterke familieband Hoekse bejaarden. Pagina twee. Ziekenhuisfusie met Holy? Schiedam geeft zijn troeven uit handen aan Nolet, vindt Rijnmond gecommitteerde Arie van Dijk. Pagina drie. Schiedammers exposeren voor eigen publiek. Pagina toonbeeld, Rij, of ik schiet* j Tante Pos in j nieuw jasje Solidair met Rozenburg IJzeren balken vernielen keet Voor alleenstaanden: eventuele locatie Eerste tekenen van bezuiniging Consumenten bond volgt Albert Heyn Stakingalleen van in vloed op openbaar vervoer 'Nu zit ook Jantje op de weg' - Vrijdag 21 maart 1980 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26S78-» MCW*'8 Broersvesl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendicnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL F. I - j L...J J J Schiedam Een Schiedammer heeft hij politie aangifte gedaan van bedreiging door middel van een voorwerp dat bijzonder veel op een pistool leek. De man reed in zijn auto op de Groenelaan in de richting van de WUhelminapleïn, toen twee inzittenden van een auto pal achter hem, hem begonnen te treiteren. Na wat jennen; zoals inhalen, stoppen, met de lich ten knipperen en toeteren, kwamen beide wagens op Plein 1940-1945 tot stilstand. Toen de man verhaal ging ha len, trok de bestuurder een wapen met de mededeling dat hij beter kon doorrijden. De betreffende Schiedammer liet zich dat geen twee keer zeg gen. De politie stelt een onder zoek in naar de twee heren. SchiedamHet post kantoor aan de Mgr. No- lenslaan krijgt een an der gezicht Bij de wel standscommissie heeft het staatsbedrijf der PTT een bouwplan inge diend om de postbussen in de glaspui uit te brei den. Dat betekent een flinke wijziging in het interieur en de voorgevel van het pand aan de No- lcnslaan 414-416. De uit breiding is nodig sinds de winkelstraat van Nieuw land drukker werd. De welstandscommissie praat er vanmiddag over tijdens de vergadering, die om half vier zou be ginnen. Vlaardingen Het college van Ben W heeft zich achter een Rozcnburgse motie ge steld tegen de toename van de luchtverontreiniging in het Rijnmondgebied. De Ro- zenburgse gemeenteraad spreekt over de huidige situ atie zijn verontrusting uit en dringt er bij de minister op aan maatregelen te ne men. In de motie worden een aantal aspecten genoemd die de toe nemende vervuiling volgens de gemeente veroorzaken. Zo wordt de beslissing om de Maasvlaktecentrale van aard gas op stookolie over te laten in hoge mate betreurd en het beleid ten aanzien van de S02-uitworp onvoldoende ge noemd. De Vlaardingse ge meenteraad formuleerde eer der een motie van deielfde strekking.De motie is verzon den naar minister Ginjaar, het college van Gedeputeerde Sta ten, Rijnmond, en de vaste ka mercommissie voor milieuhy giëne. Vlaardingen Een keet op de Oosthavenkade, ter hoogte van het Grote Visserijplein, is dinsdag zwaar beschadigd toen 30 ton ijzeren U-balken van een vrachtwagen met oplegger schoof en tegen het bouwwerk terecht kwam. De lading was gaan schuiven omdat de opleg ger niet op de juiste wijze gela den was. De keet, waar op het moment van het ongeval twee mensen in aanwezig waren, kwam niet in de haven terecht, omdat het ding met een staalkabel was verankerd. Vlaardingen „We heb ben die huizen nodig, maar we staan machte loos." Aldus wordt ten stadhuize van Vlaardin gen gereageerd op de enorme vertraging die de uitvoering van het be stemmingsplan voor het Holycentrumgebied op heeft gelopen. Hoewel het plan maanden geleden reeds werd inge diend en het rijk de toezeg ging zou hebben gedaan een en ander met spoed te be handelen, laat Den Haag nu niets meer van zich horen. Een situatie die het Vlaar dingse stadsbestuur met de handen in het haar doet zit ten. In het betreffende plan immers is heel wat energie en geld geïnvesteerd. Mocht herziening nodig blijken, dan zou daardoor een aanzienlijk tijdsverlies ontstaan. Dat tijdsverlies kan de ge meente zich eigenlijk niet permitteren. Het plan voor ziet in zo'n duizend nieuwe woningen, hard nodig om het getal van de zesduizend woningzoekenden die op het woningbureau staan geregi streerd althans iets terug te brengen. Bovendien ligt er dc politieke afspraak met het openbaar lichaam Rijnmond dat er vóór 1986 vierduizend nieuwe woningen gebouwd zullen worden. Mocht Vlaar dingen dat niet halen dan zal de druk om woningen in de Broekpolder te bouwen, on vermijdelijk worden verhoogd. Daarnaast zit de sportwereld al jaren te wach ten op de tweede sporthal die in het Holycentrumgebied zou moeten verrijzen. De moeilijkheden met de goedkeuring van het bestem mingsplan zitten voorname lijk in het financiële gedeelte daarvan. Op verzoek van het rijk heeft de gemeente on langs nog wat nadere gege vens over de exploitatie-op- zet verzonden, maar reacties bleven tot nu toe uit. Wan neer de definitieve toezeg ging afkomt is nog geheel onduidelijk, op het stadhuis hoopt men dat dat in de zo mermaanden zal gebeuren, maar niets lijkt zeker. De vrees bestaat dat het ministe rie van volkshuisvesting ge woon het geld niet heeft en daarom doelbewust op een vertraging afstuurt. Op het betreffende ministerie echter kon niemand een dergelijk vermoeden bevestigen of ontkennen. Schiedam De gemeente gaat onderzoeken in welke flats in Schiedam zogenaamde inbotiwwoningen gerealiseerd kunnen worden. Deze woningen zijn bedoeld voor alleen staanden. Een experiment in het Noordhollandse plaatsje Uithoorn leert, dat de woningen uitstekend passen In de nauwelijks gebruikte gemeenschappelijke ruimten van lift-, en trappenhallen. In Rotterdam wordt op het ogenblik dit voorbeeld gevolgd in de flatwijk Ommoord. De stuurgroep voor huisves ting van alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens (HVAT) heeft burgemeester Fusie ziekenhuizen leidt tot nieuwbouw Schiedam De bouw van een extra vleugel aan het gemeen teziekenhuis is niet de enige- oplossing voor een betere sa- menwerkingmetfusiepartner Nolet, maar vooralsnog wel demecstwaarschijnlijke.Van eenaltematiefmodel,-comple te nieuwbouw voor één zie- kenhuisvormjsburgemecster John te Loo niets bekend. Rijnmond-gecommitteerde Arie van Dijk spreekt in zijn vertrouwelijke brief aan de Schiedamse PvdA alleen over mogelijke fusie met het Vlaar dingse Holyziekenhuis, niet over een nieuw gebouw. Niet temin wordt vooral onder pa tiënten en personeel van het Noletziekenhuis driftig gespe culeerd over mogelijkheden voor nieuwbouw, 'Er gaan zelfs hardnekkige ge ruchten, dat het Noletzieken- huis in de toekomst voor een groot deel wordt vrijgemaakt voor psychiatrische opvang. Er zou een regionale voorziening moeten zijn naast Delta in Rot terdam en Sint Joris in Delft, waar in de toekomst een over bezetting wordt verwacht. Tot nog toe kon geen enkele be vestiging van deze geluiden worden gekregen. Burgemeester Te Loo noemt totale nieuwbouw voor beide Schiedamse ziekenhuizen een „theoretisch model", een lo gisch alternatief, waarover echter in de besprekingen over de gemeenschappelijke regeling voor de fusie van GZ en Nolet nog met geen woord is gerept. In zulke plannen zou het Vlaardingse Holyzieken huis meteen moeten worden betrokken en ook dat is nog niet gebeurd. Onder personeel van het gemeenteziekenhuis <GZ) zijn desondanks al loca ties genoemd, te weten de *s- Gravelandseweg en Woud- hoek-Noord nabij verpleegte huis Driema^sstede, op de grens met Vlaardingen. Te Loo: „Complete nieuw bouw zou van de alternatieven, wel de meeste heisa met zich meebrengen, zeker als dat op Schiedams grondgebied zou moeten plaatsvinden." Volgens de burgemeester is in het fusie-overleg tussen ge meente en Nolet, dat begin deze week resulteerde in een gemeenschappelijke regeling, in principe uitgegaan van ge bruikmaking van beide be staande lokaliteiten: het ge meenteziekenhuis aan de BK- ïaan en het Noletziekenhuis aan de Stadbouderslaan. Fusie zou nochtans meer ruimte noodzakelijk maken, ondanks een vermindering van het beddenbestand. „Ge sproken is over een nieuwe vleugel bij het gemeentezie kenhuis, omdat daarachter (langs de Nassaulaan) meer ruimte is dan bij het Nolet-. Maar dat is een pragmatische benadering. Er staat nog geen lijntje vast," aldus burgemees- er Te Loo. Lengte en hoogte de nieuwe vleugel kunnen ■zrpnz mW4, ter van de eerste tijden ook nauwelijks vastgesteld worden, meent hij. „Met alleen een nieuwe aan bouw zijn wij er nog niet. Het samengaan van GZ en Nolet heeft structurele veranderin gen lot gevolg, waarbij afde ling na afdeling onder de loep wordt genomen. Om dat alle maal in elkaar te schuiven is een gigantisch karwei. Dan ben je niet klaar met een vleu gel.1' In de twee Schiedamse zieken huizen is ook de mogelijkheid geopperd een tunnelbuis aan te leggen onder de Juliana van Stolberglaan door. Op pagina drie: meer over de brief van Rijnmond-gecom mitteerde Van Dijk aas de P vdA-Schi edam Vlaardingen Het fonds stadsherstel dat na de re novatie van de School straat meer dan uitgeput is, zal niet meer aange vuld worden. Dat maakte wethouder Arij Maarle- veld gisteren bekend tij dens de maandelijkse ver gadering van de commis sie stadsherstel en stads- verfraaiing. Het fonds stadshersteL waar een paar jaar geleden ongeveer drie miljoen gulden ingestopt werd door het college, heeft voor Vlaardingen wel een aantal fraaie re sultaten gehad. Voorbeel den van uit dat fonds ge realiseerde projecten zijn: gallerie Groen op de Markt, de woningen ach teraan de Korte Dijk en straks dan de hele School straat. Het gevolg van deze bezuini ging is dat de „waakhond"- functie van de commissie nu de overhand gaat krijgen. Een ander teken van de nade rende bezuinigingen rond de meerjaren-begroting, is het feit dat wethouder Maarleveld de commissie voorstelde minder frequent te gaan vergaderen. Op het ogenblik vergadert men maandelijks. De commis sie voert het beheer over de „pot stadsverfraaiing" (groot: 52.000 gulden) en wethouder Maarleveld vindt dat de pre sentiegelden voor dc commis sieleden (ongeveer 11.000 gul den per jaar, met de huidige vergaderfrequentie) daar niet meer meein verhouding staan. Ook hier dus; minder vergaderen kost minder geld. De commissie ging schoorvoe tend akkoord. Schiedam.Na menig ge rucht, dat de supermarkten in levensmiddelen van Albert Heyn in Schiedam hun artike len tegen verschillende prijzen aanbieden, heeft de werkgroep Schiedam van de consumen tenbond besloten een onder zoek in te stellen naar de waarheid van deze geruchten. De werkgroep hanteert hierbij een lijst piet levensmiddelen die door de landelijke consu mentenbond is uitgedokterd. Na vijf keer een onderzoekje te hebben gedaan, maakt de werkgroep een rapport op. Een blik op de kalender leidt tot de verbazende constatering, dat gisteren de lente is ingegaan. De harde wind en de vrieskou doen het tegendeel denken. Het verlangen naar zon, zand en zee is groot. Charlotte en Dineke zochten gisteren alvast het strand op, hopend op betere tijden. Fotograaf Maurice Neiwan legde dit merkwaardige lentetafereeltje vast. en wethouders van Schiedam geadviseerd ook in deze ge meente naar mogelijkheden voor inbouwwonïngen te zoe ken. Een eerste suggestie zijn de Z-flats, die op elke verdie ping eert vrij grote hal hebben. De extra woningen in de trap penhuizen wijken in opzet dus af van de kleine huisvesting in een flat aan de Slachthuislaan. waar zes woningen met drie en vier kamers werden ge splitst in negen kleinere woon eenheden. Een probleem bij inbouwwonïngen vormt de lichtinval, maar in Uithoorn tn Ommoord zijn daar oplos singen voor gevonden. De bouwtijd van de toegevoeg de woningen is slechts enkele maanden. In het Ommoordse plan komen deze woningen voor met twee verdiepingen. De huur ligt er rond 208 gul den per maand. De Jonge So cialisten van de PvdA, die in de stuurgroep HVAT met het idee op de proppen kwamen, zouden graag zien dat in Schiedam snel met realisatie van inbouwwonïngen wordt begonnen. Schiedam Vlaardingen- /MaassluisDe industi- reën in het Rijnmondge bied hebben zich weinig aangetrokken van de sta- kingsoproep van de FNV. Geen enkele poort was gesloten en nergens waren postende stakers te 2ien. Dit in tegenstel ling tot de vorige weken toen verschillende bedrij ven volledig lam werden gelegd door stakende ar beiders. Reizigers met het open baar vervoer hebben wel last ondervonden van stakende personeelsle den. Ook hier moesten mensen soms wat langer wachten op een bus of trein. Soms reed er ge heel geen bus of trein meer, Op de wegen in het Rijnmondgebied was het daarom ook heel wat drukker. Een Schiedam se taxichauffeur om schreef de drukte als- volgt: „Nu zat ook Jantje op de weg die anders al leen zondags rijdt en denkt dat hij ook van zijn huis naar zijn werk auto kan rijden1'- Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met hel Rotterdams Nieuwsblad. d* »C*a««,d4 Haai»— Ad-e'"- sw«e«nilM' ,,dnu'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1