SCHIEDAMSCHE COURANT 1II Geen bruggetj e over de rijksweg Ik ,iieefnr de]»oef krant Mozartlaan gaat op BK- laan lijken noun „r gAAN0< ff Op visite bij het stadsbestuur Achterban genegeerd Naar aanleiding van ziekèn- huisfusie Nieuw gebouw arbeids bureau Maassluis huldigt Liesbeth Katten in het nauw? »»»5 Verkeer moet veiliger voor kinderen v/i Opstelling Bier uit bocht Op heterdaad betrapt Woensdag 26 maart 1980- (>N AFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26581 -6 pagina's ijl Broersvost 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachten dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maasland wil duidelijkheid over CAI-aanteg, tgirsa drie.. Wilton-Fijenocrd maakte weer bedrijfjjoumaal. Pagina vier. Excelsior M laat trainer vallen. Maassluis Burgers die in de afgelopen anderhalf jaar in Maassluis zijn komen wo nen zijn gisteravond op visi te geweest bij het gemeente bestuur. Burgemeester J.van Es, zijn vier wethou ders en de gemeentesecreta ris hielden in de burgerzaal van het stadhuis de eerste van de twee kennismakings bijeenkomsten voor nieuwe inwoners, die voor dit jaar zijn georganiseerd. Volgen de week wordt nog een der gelijk evenement gehouden. De kennismaking kwam pas goed op gang, nadat burge meester Van Es en de afzon derlijke wethouders in een korte toespraak hadden uit eengezet, wat ze zoal in hun takenpakket hebben zitten. Aanluitend werd de fraaie dia serie gedraaid, die de afdeling voorlichting over de stad heeft gemaakt. In de foyer gebeurde vervolgens inderdaad wat de bedoeling van de avond was: onder het drinken van een kopje koffie maakten diverse nieuwe inwoners van de gele genheid gebruik, in onge dwongen sfeer persoonlijk met de stadsbestuurders kennis te maken. In een laatste pro gramma-onderdeel kreeg ie dereen die daar behoefte aan had, de «clegenheid gerichte vragen over het wel en wee in de stad te stellen. Pas na het officiële gedeelte werd het echt geanimeerd. Toen wilden nieuwe inwoners het college op de maquette ook best even aanwijzen, waar ze precies woonden. PvdA- bestuur roept fractie op matje Schiedam De gemeenteraadsfnxcie van de PvdA moet zich voor het Schicdamse partijbestuur verant woorden voor de „ondemocr.il' sche besluitvorming" over de ziekenhuisfusie. Htt afdelingsbestuur noemt- het een zorgelijke zaak, dat Ge fractie in wezenlijke be leidspunten steeds buiten het bestuur om opereert. De ziekenhuisaffaire is slechts een voorbeeld. „Nu is de maat vol," aldus afdelingsvoorzitter Wim Oomen, „het werd tijd dat wij als bestuur eens op onze strepen gin gen staan." De voortvarendheid, waar mee de gemeenteraad vorige week de gemeenschappelijke regeling voor het gemeente en het Noletziekenhuis moest behandelen, heeft in socialis tische kring geleid tot pa niekreacties. Het afdelings bestuur in Schiedam reageer de nog vóór de raadsverga dering met een woedende brief, waarin bij de fractie werd geprotesteerd tegen het buiten spel zetten van de complete achterban. Onder druk van het fractiebu reau aldus Oomen hield het bestuur daags daarna een spoedvergadering, die leidde tot het intrekken van de brief:" de spoedvergadering had na melijk mogelijk gemaakt dat het bestuur, zijnde de verte genwoordiging van de achter ban, het raadsvoorstel nog kon toetsen voordat in de raad de beslissing daarover zou vallen. „Overleg met de fractie is ech ter totaal onmogelijk geweest," aldus PvdA-secretaresse Truus de Nijs. Daarom kwam het be stuur met een schriftelijke verklaring, waarin het zorge lijk zaak wordt genoemd dat de fractie wel vaker besluiten neemt zonder overleg met be stuur en achterban. Voorbeel den van het volledig negeren van de achterban zijn volgens Wim Oomen de besluitvor ming rond de binnenstad, de Lindenhof en de culturele raad geweest. Het afdelingsbestuur van de PvdA schaart zich daarmee achter Rijnmond-gecommit teerde Arie van Dijk, die de fractie eveneens had opgeroe pen eerst met de leden te be raadslagen over het fusie-ak koord tussen de twee Schie- damse ziekenhuizen. Wezenlij ke kritiek van Van Dijk is ge richt tegen de beslotenheid, waarin net ziekenhuisbestuur kan gaan vergaderen. Het be stuur stoort zich vooral aan de invloed, dïë fusiepartner Nolet in het ziekenhuisbeleid heeft gekregen. Vijf Pvd A-raadsle den hebben aan de gemeen schappelijke regeling voor de ziekenhuizen nog iets willen veranderen. Toen dat niet luk te, hebben drie van hen Ni- kolaj Dielemans, Arie Verlin de en Jos van der Lugt zich door tegen de regeling te stem men geschaard achter de pro testen van het partijbestuur en de Rijnmond-gecommitteerde. Wim Opmen over de PvdA- democratie: pagina drie. Schiedam Het gewestelijk arbeidsbureau (GAB), dat momenteel in een noodge bouw aan de Valeriusstraat is gehuisvest, krijgt een nieuw onderkomen. Samen met de rijksgebouwendienst en een architectenbureau is een volledig plan voor de bouw van een nieuw kan toor gemaakt. „Het wachten is nu op de aannemers die zich voor de bouw willen in schrijven", aldus GAB-dïrec- teur J.A. van Lent, die er van uitgaat dat nog voor de bouwvakvakantie de eerste spade de grond in zal gaan. Dc gemeente heeft al enkele voorbereidingen getroffen op het terrein waar het gebouw zal komen te staan, vlak voor het houten noodgebouw van het gewestelijk arbeidsbureau voor de Nieuwe Waterweg- Noord. Vorige week vrijdag werd in de buurt van het GAB de eerste paal geslagen voor een kantoorgebouw van de Nationale Woningraad, afde ling Zuid-Holland. Mede dankzij dit gebeuren werd meteen ook het terrein van het nieuwe gebouw van het GAB bouwrijp gemaakt. Zo zijn er al aan- en afvoerwegen aangelegd ten behoeve van de bouw. Het gebouw krijgt drie bouw lagen. Het nieuwe pand is vol gens directeur Van Lent hard nodig, omdat de ruimte in het noodgebouw te klem werd, „Door de verslechtering van de economie is deze uitbrei ding wel nodig. Wij zullen het de komende tijd een stuk drukker krijgen." aldus Van Lent, die verwacht dat het ge bouw er medio volgend jaar zal staan. Het houten noodgebouw van het arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord aan de Valerius straat wordt na vier jaar vervangen. Een nieuw gebouw zal volgend jaar onderdak bieden aan de circa veertig man personeel van het bureau. Vlaardingen Tijdens het opvullen van een aantal ga ten bij de Dura Coignet-flats in de Vlaardingse Westwijk is waarschijnlijk een aantal katten in het nauw geraakt. Of „levend begravend", zoals een bewoner de gemeente verweet. Een aantal van de loslopende beesten is sinds de werkzaamheden niet meer gesignaleerd. De gemeente heeft op de klacht van de bewoners inmiddels toegezegd zo snel mogelijk te onderzoeken of er inderdaad iets fout aan en de katten eventueel alsnog uit hun benarde 2 te bevrijden. t Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad l Stuur Jloc -OW"'"" tUsB1- hi"* 4 postc - VJoo«^ .L\o^9Ce na41- W S»»-- n^A. 3000 [Aam- Geen containers meer voor particulieren Vlaardingen De mogelijk heid voor particulieren om grof afval in containers te storten komt met ingang van 1 april te vervallen. Par ticulieren moeten vanaf die datum hun groot afval ge woon aan de gemeentereini ging aanbieden. De Afvalverwerking Rijn mond, die de containers in be heer heeft,besloot tot het af schaffen van de containers na dat verscheidene malen gecon stateerd was dat daarin grote ladingen gevaarlijk bedrijfsaf val werd gedeponeerd. De AVR nam daarop de maatre gel de containers niet langer te voor particulieren te bestem men. Schiedam De Mozartlaan gaat er in de toekomst ongeveer hetzelfde uit zien als de BK-laan. Dat bleek giste ren op een hoorzitting over de deelno* ta „Beveiliging woon-school routes en scboolomgeving". Ongeveer vijftig mensen waren naar het Schiedamse stadskantoor gekomen om met ambte naren van de dienst gemeentewerken te praten over maatregelen om de ver keersveiligheid voor schoolkinderen te verhogen. Even zag het er naar uit dat de hoorzit ting een demonstratief karakter zou krij gen toen bewoners van de wijk Groe- noord enkele spandoeken tevoorschijn haalden, waarop zij hun ongenoegen ken baar maakten over de verkeerssituatie op de Mozartlaan. De bewoners maakten duidelijk dat zij tot acties zouden over gaan. als er niet snel maatregelen worden genomen om het oversteken op de laan veiliger te maken. Zij hadden zelfs ver nomen dat er plannen zouden bestaan om van de Mozartlaan, die momenteel twee rijstroken telt, een driebaansweg te ma ken. Evenals Hans van der Vlist, ver- keersdeskundige van de gemeente, leek het de omwonenden geen goed idee om een voetgangersbrug over de laan aan te leggen. „Dat wordt voor invaliden en moeders met kinderwagens een obstakel en ook kinderen zullen het eerder als een speelobject zien dan een manier om veilig de overkant te bereiken", aldus Van der Vlist Pas toen duidelijk werd dat voor de Mozartlaan aan dezelfde maatregelen wordt gedacht als nu in de Burgemeester Knappertlaan worden gerealiseerd het aanleggen van een middenberm en het versmalllen van de rijbaan bij oversteek plaatsen kwam er een eind aan de lan ge discussie. Door een reeks maatregelen wil de ge meente de veiligheid van de schoolgaan de kinderen verbeteren. Daarbij wordt onder meer gedacht aan het inrichten van woonerven en het aanleggen van verkeersdrempels om de automobilisten te dwingen hun snelheid te temperen. Dat een woonerf ook niet alles is, vertel den bewoners van Kethel. Zij menen dal automobilisten er zich nauwelijks aan storen en dat hun wijk er in het geheel niet veiliger op is geworden. Van der Vlist merkte op dal de gemeente er niets aan kan doen als de automobilisten de re gels op een woonerf niet naleven. „Dat moet de politie doen, maar die is daartoe ook niet altijd in staat. Het eeuwige pro bleem m de stad is de grote opmars van de auto. Vooral in de oude wijken ont breekt het aan de ruimte om de autover keer, fietsers en voetgangers van elkaar te scheiden." Ook m het plaatsen van verkeersborden, die automobilisten moeten wijzen op overstekende schoolkinderen zag Van der Vlist geen afdoende oplossing. „Die hebben nauwelijks effect. Je krijgt op sommige plaatsen zoveel borden langs de weg dat de autobestuurders er geen wijs meer uit kunnen." Het gemeentebestuur van Maassluis, in de persoon van burgemeester J. van Es en sportwethouder KOOS Smit, heeft gistermiddag de acht tienjarige Liesbeth Qeeks in het zonnetje gezet, die onlangs bij de Europese kampioen schappen judo voor dames in Udine (Italië) de tweede plaats' veroverde. Ze werd van diver se kanten toegesproken en in de bloemetjes gezet. Hierbij werd ook Liesbeth's clubgeno te Jolanda van Meggeolen, eveneens van Mahorokan, die tijdens de judostrijd tot de kwartfinales was doorgedron gen, in de feestvreugde be trokken. Liesbeth maakte haar dan kwoord niet zo lang. „Ik kan beter sporten dan praten.", zei Zfi bescheiden. Vlaardingen Feyenord, dat vanavond in de Broek polder om 19.00 uur tegen VV Vlaardingen speelt, zal in de volgende opstelling op draven. In het doel Joop Hiele. Ach ter: Stanley Brard, André Stafleu, Ivan Nielsson, Drost; Middenveld: Roger Albert- sen, Karei Bouwens, Carlo de Leeuw; Voor: Petur Pe- tursson, Jan Peters, Richard Budding. Als reserve spelers komen Ton van Engelen, de gebroeders Marcel en Paul van der Blom en Van der Steenen mee. Bij Vlaardin- fen zal Hans van Eeden een ele wedstrijd spelen. Dit na een lange afwezigheid we gens een blessure. De VIaar- dingers spelen verder met het vertrouwde elftaL Maasland Op de afslag bij Rijksweg 20 heeft een vrachtauto gistermiddag 150 kratjes bier verlo ren. De 34-jarige chauffeur uit 's- Gravenzande is bij de afslag naar Maassluis te snel door de bocht ge gaan. Opvallend was volgens de politie hot grote aantal helpers dat uit alle hoeken en gaten kwam op duiken om de ra- ■vage op te rui men. Van de 150 kratten zijn er 60 heel gebleven. Vlaardingen Een vijftienjarige jongen is aangehouden, nadat hij in de nacht van maandag op dinsdag had ingebroken in het Ontmoetingscentrum West aan de Floris de Vijfdelaan De poli tie werd gealarmeerd door omwonenden, die het een en ander van de nachtelijke activiteiten hadden gemerkt Bij de komst van de politic vluchtte de jongen per fiets, die hij later neergooi de, waarna hij te voet ontkwam. Even later kon hij echter als- nog worden aangehouden.' In zijn fietstassen werden enkele flessen frisdrank aangetroffen die m het wijkgebouw waren ontvreemd. In het gebouw vonden de politiemensen kledingstukken, die van de jeugdige inbreker ttttomstlg waren. De jongen is voor nader onderzoek ingeslepen. VlaardingenAanleg van een voetgangers- of fiet- I sersbrug over rijksweg 20 tl van de Westwijk naar de Broekpolder behoort voor- lopig niet tot de mogelijk heden. Dat vertelde wethouder Goudriaan in antwoord op vragen van ongeruste be woners van de Westwijk, tijdens de driemaandelijk se ontmoeting tussen colle ge en bewoners. Ter hoogte van het benzinesta tion steken regelmatig kinde ren de rijksweg over om de Broekpolder te kunnen berei ken. Niet lang geleden kwam een jongetje daarbij om het le ven. Om verdere risico's te vermijden lijkt een brug of tunneltje de enige oplossing. De wethouder rekende echter voor, dat de aanleg daarvan algauw een paar miljoen gaat kosten. „En dat hebben we ge woon met", aldus Goudriaan, die 2ei pas in 1984 -'85 moge lijkheden te zien. De kinderen kunnen dc rijks weg oversteken doordat de zo genaamde vluchtweg, die de wijk in geval van een ramp rnoet ontsluiten naar de A20. de doorgang vergemakkelijkt. Dat is ook de belangrijkste overweging - van het college, die vluchtweg ook met te ver lichten, hoewel daar door be woners om gevraagd was. Het college meent dat verlichting 's avonds de jeugd nog wel eens extra naar de plek toe 1 zou kunnen trekken,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1