STAB/STREEK Wim Oomen: fractie is geen actiegroep Maasland wil duidelijkheid over aanleg CAI 'mm van WÊÊIÊk Schooltuintjes weer open Democratie speelt PvdIA parten Praten over speelplaats Dertien jarige op bromfiets Dakdansen Veertig-plus naar Tuberova Onderscheiding J. B. Spoor Forse straffen illegale wapenhandel I mm® III Vlaardingen doet mee aan actie Anmestie Kaarten Benefietbal bijna uitverkocht Arm was niet lang genoeg Inbraken wo«n»dog 26 maart I960 VD/SC/WW Vervolg van pagina 1 Schiedam Het valt aardig samen: een lande lijke werkgroep voorgeze ten door Ed van Thijn be studeert het regentendom binnen de PvdA en wil daar duidelijk vanaf; en in Schiedam vliegen de „re genten" elkaar in de ha ren. „Wij moeten daar eens een eind aan maken, aan die sfeer van rivaliteit tussen af delingsbestuur en gemeente raadsfractie." zegt Wim Oo men, voorzitter van de Schiedamse afdeling van de PvdA „Er is nu al anderhalf jaar een spanningsveld, een verhouding die niet overge lukkig is. Dat werkt frustre rend. Daarom hebben wij als bestuur die ziekenhuisaffaire aangegrepen. Er is structu reel duidelijk iets mis, er moet een beter overleg op gang komen." Volgens Wim Oomen zijn er problemen ontstaan door het overorganiseren in de PvdA. Er is binnen een afdeling al lereerst de ledenvergadering, de achterban, die het hoogste orgaan van do socialisten is. De gemeenteraadsfractie hoort opdrachten van de leden voor zover mogelijk uit te voeren, „politiek hard te maken". Het fractiebureau zorgt voor het dagelijks reilen en zeilen van de fractie. En dan is er nog het afdelingsbestuur, dat steeds toetst of fractie en fractiebu reau doen zoals de achterban wenst. Deze situatie levert heel wat overleg op. Wim Oo men: „Er is zoveel overleg, dat je door de bomen het bos niet meer ziet. Er is te veel contact, ook informeel, en op het laatst weet je dan niet meer of iets duidelijk is afgesproken of dat het alleen maar even verteld Daar kan misbruik van ge maakt worden, als bijvoor beeld fractieleden iets zouden willen doordrukken zonder de achterban en/of het bestuur te raadplegen. Volgens de Schie damse voorzitter is er soms sprake van een niet geformali seerde, verdoezelende wer king. Wim Oomen over de zie kenhuisaffaire: „Ik kan niet bewijzen, dat het inderdaad de intentie van de fractie is ge weest ons te passeren. Dat weet ik gewoon niet. Maar de fractie moet goed bedenken, dat zij geen actiegroep is en dat besluiten terdege moeten worden afgestemd op uitspra ken van de ledenvergaderin gen." Met de gemeenschappelijke re geling voor het Nolet- en het gemeenteziekenhuis had het mogelijk moeten zijn om de le den nog te raadplegen, vindt Oomen. „Zes jaar is erover ge sproken en onderhandeld met Nolet. En plotseling, van de ene op de andere week, komt er een aanvullingsagenda cn moet de gemeenteraad eens klaps besluiten." Wim Oomen proeft daaruit, dat het PvdA- bestuur evenals de achterban te veel wordt gezien als rivaal van de fractie. „Uiteraard kan het praktisch soms lastig zijn nog terug naar de leden te moeten, maar ik heb de in druk dat het principieel ook wel eens lastig wordt gevon den." aldus Oomen. Begin volgende week vergade ren het bestuur, het fraetiebu- reau en de wethouders over het verder voorkomen van „ondemocratie". Vlaardingen Onlangs zijn dc wooncontaincrs van het terrein aan de Cu- racaolaan verwijderd. De wooncontainers waren de laatste overblijfselen van de renovatie van de Wil liam Pontwoningen in de Indische Buurt. Het ter- rèintje onderaan de Maas- sluisedijk is nu weer be schikbaar voor de spelende kinderen uit de buurt. Om het lege stuk grond als kinderspeelplaatsje in te kun- rien richten dienen de omwo nenden mee te beslissen over de uiteindelijke bestemming. Wellicht worden evenals in de Zuidbuurt ook de kinderen zelf aan het woord gelaten. Op maandag 31 maart wordt de eerste inspraakronde ge houden in de zaal van de Billi- tbnflat. Die bijeenkomst begint om acht uur. Ambtenaren van plantsoenendienst en jeugdza ken zijn met een diaprojector aanwezig om de discussie in te Ifid en. Vlaardingen Uit handen van een dertienjarige jongen heeft de politie maandagavond een bromfiets in beslag geno men, die de nodige technische gebreken vertoonde. De jon gen, die probeerde te ontsnap pen toen de agenten hem wil den aanhouden, kreeg een proces verbaal. Schiedam Opgeschoten jongelui hebben een perso nenauto dusdanig weten ie beschadigen, dat de eigenaar met een strop van tweedui zend gulden zit. De wagen stond geparkeerd langs de Nieuwe Damlaan, De schade werd aangebracht door op het dak van de auto te gaan springen. De eigenaar van een donker blauwe Alfa Romeo heeft bij de politie gemeld dat zijn wa gen dit weekeinde is gestolen. De auto, kenteken 97-JS-34, stond afgesloten langs de Bo- terstraat geparkeerd. Een 16-jarige jongen heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn 200 cc motor fiets, De motor, een Yamaha die nog 200 gulden waard was, stond op de stoep van de Puc- cinistraat geparkeerd. SchiedamDe stichting Tu berova begint op maandag 21 april met een röntgenologisch borstonderzoek. Dit keer ko men alleen de mannelijke in woners van veertig jaar en ou der aan bod. Het Tuberova-on- derzoek is erop gericht aan doeningen aan de ademha lingswegen op te sporen, duist voor mannen van boven de veertig is een dergelijk on derzoek raadzaam, want in deze groep komen het vaakst aandoeningen voor. De betref fende personen ontvangen binnenkort een persoonlijke oproep, waarop tijd en plaats Yan onderzoek staat aangege ven. Er wordt een bijdrage ge vraagd van ƒ3,50 ter bestrij ding van de kosten Vlaardingen In het be drijfsrestaurant van HVO ontving de heer J. B. Spoor gistermiddag uit handen van burgemeester Wim Kieboom de koninklijke onderscheiding behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Het zilveren ere metaal werd hem opge speld ter gelegenheid van zijn 40jarig dienstjubi- leuzn. De heer Spoor trad in 1940 als leerling elektrisch lasser in dienst van het havenbedrijf. Momenteel is hij groepschef op de afdeling montage. De heer Spoor is voorts een verwoed amateurschilder, tuinier en hengelaar. Leen de Nla: „Kabel-TV op losse schroeven..." Officier wil voorbeeld stellen Rotterdam Acht Schiedammers hoorden gisteren voor de Rotterdamse rechtbank celstraffen variërend van twee tot 21 maanden tegen zich eisen voor hun aandeel in een illegale wa penhandel, die zich hoofdzakelijk op Schiedams grondgebied heeft afge speeld, De revolvers en pistolen, die door de acht werden verhandeld, wa ren afkomstig uit België. De politie kwam de handel op het spoor tijdens het onderzoek naar een schietpartij in een Rotterdamse bar, waarbij een Griek van het leven werd beroofd door een kogel afgevuurd uit een pis tool, dat uit Schiedam afkomstig was. Officier van justitie mr.A. G. Koryinus meende dat door hoge straffen „nu einde lijk eens een begin moet worden gemaakt met het afprijzen van de illegale wapen handel". Het baart haar zorgen dat steeds meer mensen, aangetrokken door de lu cratieve winsten, zich met de illegale handel in vuurwapens gaan bezighouden. „Ik vrees dat het aantal vuurwapens in Nederland per inwoner bijzonder hoog wordt", lichtte zij toe. „Behalve door het geven van hoge straffen, zal er ook van uit Den Haag bij de Belgen politieke druk moeten worden uitgeoefend om de verbo den handel in vuurwapens, die welig tiert bij onze zuiderburen, de kop in te drukken", aldus mevrouw Korvinus, Volgens het vuurwapenteam van de Rot terdamse recherche moet door het acht tal, dat in leeftijd varieerde van 24 tot ze stig jaar, circa honderd revolvers en pis tolen zijn verhandeld. Een veertigjarig lid van de Nationale Reserve, die volgens zijn eigen zeggen verzot was op wapens betrok de wapens van een handelaar in Antwerpen. Samen met een 28-jarige au tohandelaar, die telkenmale de financie ring op zich nam, werd hij bestempeld als de inspirator van de handel. Omdat hij als geldschieter volgens de officier van justitie de grootste verantwoordelijkheid had. eiste 2ij tegen de autohandelaar 21 maanden gevangenisstraf. De reservist hoorde achttien maanden tegen zich ei sen. De officier van justitie gaf na opmer kingen van de raadslieden toe, dat zij nauwelijks rekening had gehouden met persoonlijke omstandigheden bij het op leggen van de hoge straffen, „omdat in deze zaak het algemeen belang preva leert. Eén afgevuurd schot kan al loet le ven van een medemens kosten", zo merkte zij op. De overige zes, waaronder een portier van een sexclub in Rotterdam, die de wa pens aan de man brachten, hoorden aan merkelijk lagere straffen tegen zich ei sen. Allen verklaarden zich niet met de handel ingelaten te hebben voor het geld, maar wegens de grote aantrekkings kracht die de vuurwapens op hen had den. „Op het eerste gezicht was ik er he lemaal kapot van", aldus de oudste van de acht—i-een zestig jarige werkloze die er twee had gekocht, één voor zich zelf en één voor 2ijn zoon. De rechtbank wijst vonnis op dinsdag 8 april. Schiedam Geen zonnetje, maar wel mooi zacht weer ver gezelden gisteren dc ruim 600 kinderen naar hun schooltuin tjes die maandag traditioneel weer in gebruik werden geno men. Tot oktober van dit jaar kunnen de kinderen weer groente en bloemen in hun tuintje telen. Zij zullen drie uur per week aan hun tuintje .op het complex Landvreugd en Vijfsluizen spenderen. Alles wat het tuintje oplevert mogen zij mee naar huis nemen, ter wijl de gemeente voor het be- Ruim zeshonderd Schiedamse schoolkinderen kunnen weer In de schooltuintjes' terecht. Over een paar weken kunnen zij de eerste vruchten van hun arbeid plukken. nodigde materiaal zorgt. Wach ten op de zon, dus. Vlaardingen Nog steeds heerst over grote delen van de wereld de doodstraf. Hiertegen heeft Amnesty Internatio nal een wereldwijde actie opgezet. Deze actie omvat ook het steeds toenemende aantal zogenaamde vermissingen. Deze vorm van politieke moord wordt tegenwoordig steeds vaker als middel gebruikt om het onmenselijke gezicht van een barbaars systeem te camoufleren. De actie duurt tot het najaar van 1980. In Vlaardingen wordt er natuurlijk ook aandacht besteed aan schending van de mensen rechten. Voor Vlaardingen is dat mevrouw L. Nefkem, Kastan jedreef 25, telefoon 74.17.63, contactpersoon voor Amnesty Inter national. The Blazing Aces komen ook Schiedam Het programma van het Benefiet Bal is uit gebreid met een optreden van de vijf mans-rockforma tie The Blazing Aces. Deze groep heeft zijn radiodebuut in het NCR V-programma Losvast gemaakt. Het pu bliek was, blijkens de reac ties, dolenthousiast. el programma bevat nu ach tereenvolgens de bowlingkam pioenschappen voor raadsle den, dansmuziek van de Con tinental Blue, dan het optre den van The Blazing Aces en van Daddy's Jazz Bunch en vervolgens het showballet van the Rudolf Fitskie Show Dan cers en de discomodeshow Li melight. Dan. om kwart voor tien, treedt Maggie Macneai op tot né middernacht. Om kwart over twaalf begint troubadour Lobo te zingen, waarna buik danseres Yonina de feestelijk heden besluit. Het Benefietbal wordt, evenals vorig jaar, gepresenteerd door Gé Krommenhoek. Bekend in de sport- en car na va Is wereld vanwege zijn rappe tong. Er is een delegatie van de no- tenbar en een sigarettenfabri- kant deelt gratis sigaretten uit, Kaartcnm voor het bal, a 17,50 zijn inmiddels bijna uit verkocht. Alleen bij Bowling Musis Sacrum aan de Lange Haven en bij de VVV zijn er nog enkele verkrijgbaar. Indertijd heeft Maasland im mers bewust een samenwer king met buurgemeente Maassluis afgewezen en ge kozen voor aansluiting in Westlands verband. Datzelf de besluit werd door zes van de zeven andere Westlandge- meenten genomen, in het vertrouwen dat iedereen ook zou meedoen. Nu Wateringen echter „uit stapt" moet er voor de over blijvende zes gemeenten een nieuw besluit komen. Daar bij moet ook de financiële haalbaarheid opnieuw wor den overwogen. Om de Maaslandse bevolking niet langer in het onzekere te la ten, heeft het CDA-raadslid Leen de Nie een interpellatie gehouden over de CAI-pro- blematiek. Veelbelovend De Nie: „In 1978 hebben we al geconstateerd dat het West- land een achtergebleven ge bied voor de kabeltelevisie was. Maasland had dan nog een samenwerking met Maas sluis als alternatief, maar ging toch liever met de rest van het Wtstland in zee. Dat zou net zo duur zijn en het zou boven dien niet langer duren. Het klonk toen allemaal veelbelo vend, maar nu Wateringen af haakt komt de zaak toch op losse schroeven te staan." Burgemeester van den Brink, die zelf in het dagelijks be stuur van de Westlandraad zit. wil over de problematiek niet ai te veel kwijt. „Wateringen is nog niet definitief over de streep. Misschien veranderen ze daar nog van mening. In ie der geval kan de Westlan draad onmogelijk aan de Wa- teringse eisen tegemoet ko men. Op 9 april komen de di verse colleges bijeikaar om de verdere gang van zaken te be spreken, Daarop wil ik nu niet vooruit lopen." Wel is er vol gens Van den Brink al bere kend dat de kosten voor een Schiedam Samen met de politie heeft een 22-jari- ge Schiedammer in het weekend zijn fiets uit de Nieuwe Haven moeten dreggen. De man liep met de fiets aan zijn hand, toen hij aan de rijbaanzijde een bolder passeerde. De fiets bleef echter aan de andere kant van de bolder. Zijn arm kon de afstand niet meer overbruggen zodat hij noodzakelijkerwijs zijn fiets moest loslaten. Tijdens het dreggen haalde de politie nog een fiets naar boven die waarschijnlijk niet per ongeluk in het water verdween. Het slot was namelijk geforceerd. Maasland Het gemeentebestuur van Maasland wil meer duidelijkheid over de stand van zaken betreffen de de aanleg van een Westlandse Centrale Antenne In richting (CAI). Nu Wateringen vrijwel zeker niet zal meedoen, is de aanleg van de kabeltelevisie op de tocht komen te staan. Maasland wil daarom op korte termijn weten waar het aan toe is. abonnement ruim twee kwar tjes verschil zullen opleveren als Wateringen niet zou mee doen: met Wateringen ƒ12,42 en zonder die gemeente ƒ13,07. De Maaslandse burgemeester liet de Maassluise abonne mentsprijs onbesproken. Die •bedrag* ƒ9.60 per maand voor zes ait't-r.-öSï. De li fictievoorzitter van de Open Groepering, mr, Johan de Wil, drong erop aan dal het college op de bijeenkomst van 9 april precies de cijfers in handen had: „Dan kan je jezelf de vraag stellen: Maassluis kan ons dat bieden op zo'n termijn en voor zoveel geld en wat kan het Westland daartegen over stellen?" Ook zijn fractie genote Togs van Kranenburg drong op prijsinformatie in Maassluis aan. Het CDA vindt het bij monde van fractievoor zitter Wout van Geest niet verstandig om met voorwaar den naar het Westlan do ver leg op 9 april te gaan. „De discus sie zie ik wel als waarschu wing, maar maar ik wil daar over nog geen motie indie nen." Hel Maaslandse college gaat dus zonder Maassiuise ge gevens naar de bespreking, at staat er wel een stok achter de deur. Schiedam In het afgelo pen weckend werd een be zoek gebracht aan een aan tal kantines van sportvere nigingen. Uit de kantine van tennisvereniging SLV aan de Stadhouderslaan werden een radio, een koperen vaas en een koperen plaat gesto^ len. Twee boxen werden gestolen uit de kantine ernaast, van tennispark Van Vliet aan de Stadhouderslaan. De waarde' bedraagt 550 gulden. Een glazen toegangsdeur van de korfbalvereniging Succes aan de Mgr. Nolenslaan werd vernield om een schrijfmachi ne, drank en medailles mee te nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3