4 STAD/STREEK Fancy-fair! Zoektu een mooi jasje, kijk dan meteen bij Alja. I I jL Hargahof 80 jaar: VLAARDINGS DAGBLAD /Blokje Bestrijding steeds harder nodig Delfland geeft voorlichting over muskusrat Bedrijfsjournaal Wilton- Fijenoord Vriend herkent gestolen brommer Wij bespreken piaaiskaarten voor u in affe Rotterdamse theaters en schouwburgen. VERANDERT DEMODE NOG ZO SNEL DE KRANT, ACHTERHAALT HAAR WEI. 2*i fes i:&£ woensdag 20 maart 1980 VD/SC/WW Signalement: Naam: Vosje en Flons Ras: bastaarden Kleur: Vosje: rood-wit; grijs-zwart Floris: Geslacht: resp. vrouwelijk en mannelijk Leeftijd: resp. twee- en één jaar I Omdat het asiel Rotterdam plotseling acht bastaardhonden tegelijkertijd kreeg aangeboden schakelde zij de hulp in van andere asiels, waaronder de Hargahoeve aan de Sportlaan, Op deze manier konden de honden over vier asiels worden verdeeld. Wij kregen er twee. De eerste dag zaten de twee honden bibberend tegen elkaar en als er iemand langskwam kropen zij zover mogelijk in een hoek. De tweede dag probeerden we de honden te benade ren. Vosje wilde er niets van weten en gromde vervaarlijk. Floris niet en ik kon hem ook rustig oppakken, weliswaar hevig bibberend, maar het I ging. Een warm bad en een I goede borstelbeurt willen altijd wel helpen. Omdat Floris nat was, mocht hij zijn pels drogen in de buurt van de verwar ming. Ik liet hem los en met een zocht Floris angstig een donkere hoek. dicht langs de muur. waar hij met zijn kop naar beneden bibberend bleef zitten. Het is moeilijk om over zo'n aangezicht je gedachten op pa pier te zetten. Ik kan mijn machteloze woede niet in woorden omzetten. Het is on voorstelbaar dat er mensen be staan. die honden op een dus danige manier houden, dat zij totaal gefrustreerd en angstig worden. Het ligt werkelijk niet aan de honden; het zou wel heel toevallig zijn dat ze allebei zo angstig zijn. Uren worden er aan besteed om sa men met de andere medewer kers de honden weer vertrou wen te geven. En er is al een klein wondertje gebeurd. In een schaars zon nestraaltje zagen we allemaal Schiedam Tussen het lawaai van het heien voor het ge bouw van de nationale woningraad door hield de school huishoud- en nijverheidsonderwijs, de Hargahof aan de Va- Jeriusstraat, een grootse fancy-fair. Honderden leerlingen waren vergezeld van hun ouders naar school gekomen om aan allerlei activiteiten mee te doen. Een tiental stands wa- ren ingericht om op een vrolijke wijze geld in te zamelen. Blikjes gooien, rommelmarkt, rad van avontuur, appeltaar- ten, slaatjes en een waarzegster; het hoorde er allemaal bij.' De opbrengst van de fancy-fair is voor de uitbreiding van j het documentatiecentrum van de school, waarvoor het rijk geen subsidie verschaft. het resultaat. Floris en Vosje speelden vrolijk in de gang. Ik liep hard heen en weer en luid keffend achtervolgden Voqe en Floris, om me speels in mijn hand te bijten. Een resul taat om trots op te zijn. Nu wil ik ze ook nog uiteraard een goed tehuis geven. Daar voor moet er hulp komen van dierenliefhebbers, die ons re sultaat willen voortzetten. Die kunnen er wel rekening mee houden dat de twee honden geheel opnieuw opgevoed moeten worden. Wat wij be reikt hebben met een beetje praten en aaien, is dat beetje vertrouwen dat zij nodig had den om als normale hond te genover de mens te staan. Hargahof heeft dit jaar nog meer feestelijke activiteiten georganiseerd. Dit jaar is het namelijk tachtig jaar geleden dat de school werd opgericht. Het begon allemaal in een in een lokaal aan de Lange Ach terweg, waar na de oprich tingsvergadering in het Volks huis aan de Lange Achterweg, kookles werd gegeven. In 1905 had de school dankzij rijkssub sidie en particulier initiatief tachtig leerlingen. Later werd de school ondergebracht in het DelflandHet Hoogheem- raadschap van Delfland or ganiseert op donderdag 24 april, 's middags om 15.00 uur, een voorlichtingsbijeen komst in het Trefcentrum aan de Delftse Phoenixstraat 66 over de muskusrat en de schade die door dit knaag dier wordt toegebracht aan dijken en oeverbeschermin gen. Het probleem van de muskusratten wordt ieder jaar omvangrijker. In 1968 werden er in Nederland ruim tienduizend ratten ge vangen. Tien jaar later was dit aantal vertienvoudigd- Bovendien is het versprei dingsgebied van de muskus rat steeds groter geworden. De ratten hebben de schadelij ke gewoonte om onder de wa- WOQNRulMTE TE huur gevraagd Voorzichtig wordt een nieuwe boegsectie in de chemicaliëntan- kcr „Coral Rubrum" geplaatst op de werf van Wilton-Fijenoord. Dit beeld is een scène uit het bedrijfs journaal 1979 van de Schiedamse werf. Het schip werd vorig jaar op de werf gerepareerd, nadat het forse schade aan de voorsteven had opgelopen bij een aanvaring met een veerboot op de Oostzee, Voor de 28ste maal heeft Wilton- Fijenoord dit jaar een bedrijfsjour naal samengesteld. Het is een 35 minuten durende kleurenfilm ge worden, waarin het wel en wee van de Schiedamse werf in 1979 wordt getoond. De film, die is sa mengesteld door de afdeling film- fotografie van de werf gaat maandagmiddag 31 maart in pre mière. Dan zal het journaal in de Doelen in Rotterdam voor oud werknemers en genodigden wor den vertoond, 's Avonds zijn de werknemers van de werf met hun echtgenotes aan de beurt om de film te bekijken. terlijn gangen en holenstelsels te graven. Hierdoor treden verzakkingen op en zelfs door braken zijn daarbij niet denk beeldig. Het Hoogreemraad- schap, dat voor de waterbe heersing in Delfland verant woordelijk is, heeft dus het grootste belang bij een effec tieve bestrijding van dit knaagdier. In samenwerking met de dienst Faunabeheer van het ministerie van Landbouw en Visserij zal door middel van dia's getracht worden een beeld te geven van het ver woestende karakter van de muskusrat en van de manie ren waarop het dier kan wor den bestreden. nu leegstaande complex aan de Prins Mauritsstraat, 'dat naar alle waarschijnlijk tegen de vlakte zal gaan. In 1971 werd met de bouw begonnen van dc school aan de Valeriusstraat. De ruim driehonderd leerlin gen worden nu ondergebracht in twaalf lokalen, een aula en een gymnastieklokaal. Sinds 1974 werd de mogelijkheid ge creëerd om leerlingen van dc eerste twee klassen uit te wis selen met de Schiedamse Technische School. Door de hierbij ontstane uitbreiding van het vakkenpakket wordt de beroepskeuze vergroot, het geen vooruitloopt op de toe komstige middenschool. •Do huishoudschool Hargahof hield ter gelegenheid van haar 80-jarig bestaan een fancy-fair. De opbrengst is bestemd voor een documentatiecentrum. Vlaardingen Een 16-jarige Schiedammer is door de Viaardingse politie aangehou den. Hij had van een Vlaar- dïnger een bromfiets gestolen. De zaak kwam aan het rollen toen een vriend van de gedu peerde bepaalde onderdelen aan de bromfiets herkende. Daarop werd de politie inge-" schakeld. De jongeman bekende de dief stal en kwam terloops nog op de proppen met een vrij groot aantal door hem gepleegde kelderinbraken. Aangezien die allemaal in Schiedam waren s gepleegd, werd hij aan de Schiedamse gemeentepolitie overgedragen. I BREDE HAVENSTRAAT 6 I VLAARDINGEN - TELEF. 35.45.25 I Tevens thealergeschenkbonnen voor elk willekeurig bedrag. Jongeman zoekt KAMER of eta ge. omgeving Botlek. Tef. tij dens kantooruren 010-167000, to&sief 216. Van der Loo. ONDERHOUD EN REPARATIE Voor het LEVEREN. SCHOON- MAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smederij Daub. Calienburgstf. 80, VUSrdingen. Tel. 34.30,96. Voor WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN het voordeligste en betrouwtaarste adres; P. A. v.d. Krurt. Ldiestr. 32-34, Schiedam. Tel. 26.44.32, tele- foonbeantwoorder aanwezig, V/h G- J. J- Ponje. TE KOOP gevraagd Het juiste adres voor al uw meubelstoffeerwerk Fa. Hessels en Co., Eendracht- st/aat 52, tel. 341583 - 348764 na 18.00 uur. Geopend van 8.00-13.00 13.30-17.00 uur Op zaterdag gesloten a cantara. AJja trvft n viV-j "Kt gebreid). Pak van 55/45polyeswr/nol. In ruitüessin. Met rugsplil. In blauw en bruin. Merk: He-Man Pak van 100% zuiver scheerwol. In fijn streepje. Met rugsplit In blauwen bruin.Merk: Golden Crown Pak van 100% zuiver scheerwol. In klein ruitje. Met de nieuwe haakrevers. In blauw en groen Merk: Career Club. Want Alja biedt u werkelijk een fantastische keuze in jasjes. In velerlei stoffen, modellen en kleuren. Veel in wol en Alcantara. Afgebeelde wollen jasjes zijn chique te kombineren en te variëren. I-inks: in nood, lila, «cru, zwart 315,-. Ook in Alcantara grijs, blauw, marine 729.-. Maten 36 t/m 44. Rechts: in l.blauw, grijs, ecru en marine. Maten 34 t/m 46 295.-. Modehuis SCHIEDAM BHOERSVEST 109 TEL. 267416. OPMERKELIJKE MODE - OPMERKELIJKE PRUZEti mme parkeergelegenheid t.o. ons modehuis Donderdag tot 21.00 uur koopavond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4