fSPBBÏ a Excelsior M. laat z'n trainer vallen Ik Sioef me niet waar te maken" De Meesrente-rekening. Westlands schoolvoetbaltoernooi MA André Corveleijn: 99 Drie spelers stappen uit solidariteit op Renovatie bij SFC Testloop Paastoer- nooien Uitslagen Schiedamse dam- kampioenschappen W imv rij land vlekkeloos op winst Intelligent sparen anno 1980. Wij durven elke vergelijking aan. Bank Mees Hope nv Oranje Nassau bespreekt verhuizing Sportkort 26 maait is#80 VD/SC/WW Maassluis Drie spe lers, Dick Verburgrh, Wout van Vuuren en Cees Zoetmulder, weige- Schiedam Het bestuur van de voetbalvereniging SFC heeft in een bijzon dere ledenvergadering toestemming gekregen van de leden, om een le ning aan te gaan met be trekking tot de renovatie van de kantine in sport park Kethel, Voorzitter Jan van Buytenen; „Het gaat om een bedrag van om en nabij de 50.000 gulden, en de bedoeling is 7 juni te beginnen en 2 augustus de zaak af te ronden. De hele buiten kant is verot en ook de de keuken krijgt een op knapbeurt. Het wachten is alleen nog op toestem ming van de betreffende instanties. Aan de kleed kamers kunnen we nog niets doen, omdat dat een zaak is van de gemeente. Kleedkamers 1 en 2 zijn schitterend, maar 3 en 4 zijn ronduit paardenstal len". ren nog verder te spelen voor Excelsior Maas sluis. Geschrokken van het besluit van het be stuur om Hans Kostense op non-actief te zetten, hebben zij zich solidair verklaard met hun trai ner. Alle drie vinden het onbegrijpelijk, dat het bestuur daarmee voor grote onrust heeft ge zorgd in de selectie, waarvoor zij dan ook ten volle verantwoorde lijk zijn. Volgens de drie „dwar sliggers" staat het nu nog maar te bezien of Excelsi or M. zich van het degra- datiejuk kan ontdoen. „We hadden de laatste drie wedstrijden inder daad moeten winnen", meent Dick Verburch, „maar het speL had toch al méér inhoud dan daar voor. Een stukje vertrou wen, dat nu weer als een luchtballon uit elkaar is door Bas van den Berg geklapt". Wout van Vuu ren, die vrijwel zeker vol gend seizoen bij Zwalu wen gaat spelen, vindt met name de houding van de selectie meer dan ver dacht. „De manier waarop zij achter hun trainer staan, zei mij al genoeg. Het be stuur en de spelers zijn dan ook voor mij de grootste „boosdoeners". Het wegsturen van Kos- tense zie ik niet als een oplossing. In de twee jaar dat ik bij Excelsior M. ben, heb ik me gewoon vergist in die club. Dick Verburch en ik hebben nogal wat ervaring door ons semi-profverleden bij Fortuna, FC Vlaardingen en ikzelf bij SVV. Dan weet je hoe kwes ties dienen te worden opgelost. Bij Excelsior bleef je praten. Hans Kostense heeft het vroe ge ontslag, want daar komt het wel op neer, niet aan zien ko men. „Ik werd dit weekeinde gebeld door de voorzitter, met het verzoek maandagavond in de bestuurskamer te komen. Ik was nog niet binnen of ik kreeg de argumenten „geen motivatie" en „geen discipli ne" naar m'n hoofd geslingerd. Ik heb daarna in vijf minuten tijd de spelers bedankt en ben opgestapt". Voor Excelsior M. komt het op non-actief zetten van zijn trai ner duidelijk als een verlos sing. Reeds lange tijd werd Hans Kostense, die weinig suc ces heeft, als oorzaak gezien van de slechte resultaten. Er werd alleen naar een gunstig tijdstip gezocht. „We hebben helemaal niets tegen Hans Kostense zélf", verduidelijkt voorzitter Ab van Dijk ten overvloede, „maar nu het zó slecht gaat, moeten we écht aan het verenigingsbelang denken. En wij als bestuur niemand uitgezonderd be slisten dat van een andere koers de trainer het „slachtof fer" zou gaan worden". Dick Verburgh (1.) naar andere club Excelsior M., een gerenom meerde club in een stad van een toekomstig inwonertal van 50.000, heeft de laatste jaren veel nare ervaringen opgedaan met trainers. Teun Groeneveld moest weg om dat hij geen overwicht had. Leen Admiraal, die daarna VUC kampioen maakte, was té professioneel en nu weer Hans Kostense, die ook al Excelsior M. niet in de eer- sle klasse kan brengen. De Maassluizers hebben de ac commodatie voor een eerste kiasseclub, maar maken steeds een verkeerde keus met trai ners- Men kan van Joop Schop, die het acht jaar uit hield, zeggen wat men wil, hij hield de groep bij eikaar. Met het opstappen van nu weer drie spelers, is de selectie, die nu wordt getramd door Arie de Wit, wéér uitgedund. Jeugd is er volop, maar ook bij Excelsior M. worden de laatste tijd scouts van betaalde clubs langs de lijn gesignaleerd. Ab van Dijk tot slot: „Het zou zon de zijn te moeten degraderen, maar dan beginnen we wél in de derde klasse met een stel jongens die trouw zijn aan de club". Vlaardingen - De testloop over 25 kilometer, die Olympus'70 in Hoek van Holland heeft ge houden, werd door de lange afstandlopers van Fortuna in gepast in de maandelijkse trai- ningsarbeid van ongeveer vijf honderd kilometer. De Vlaar- dingers doen dit met het oog op de Westland-Marathon op 12 april. Sjaak Hoogendijk startte direct in de kopgroep, waarbij zich later Luc Du- mont, Wim van Zon en Gerrit Langstraat voegden. Luc Du- mont en Sjaak Hoogendijk ble ken volhouders en finishten in een tijd van 1.32.34 uur. Vijf minuten later volgden Mary Schippers en Huib Boeren, die in het laatste stadium Bertus Sligter hadden gelost (1.38.< uur). ^Schiedam Drie dagen lang houdt de centrale schoolsportcommissie een voetbal- en handbaltoernooi :in de Margriethal. Op dins dag 8 april is er een voetbal toernooi voor het lager on derwijs en handbal voor de jongens van het voortgezet Wonderwijs. Een dag later is jer voetbal voor het lager on derwijs en voortgezet onder wijs, alsmede meisjes lager onderwijs en meisjes voort gezet onderwijs. Tenslotte pp 10 april voetbal voor het voortgezet onderwijs en >handbal voor jongens lager [onderwijs en meisjes voort gezet onderwijs. [Schiedam De uitslagen van Ide zaalvoetbalcompetitie- wed strijden aijn als volgt: FC Pro menade-WK 2-5, CCO-Schie- dam 2-1, DVO'32-WRW 3-4, [BBSS-BVCB 3-1, Groenoord- ÏPSC 7-4, Demos-DCC 3-5. [BFC-GSV 5-4. Ursus-Hillesluis 4-0. Martinit-Xerxes 6-6, [FCN'66-Roest vast 4-2, BKB- Deta Boys 4-4, FC Schuïpweg- DRZ 2-13, CCR Boys-MSV'71 [2-B. GZ-VDL 10-2, De Zwer- iver-SFC 0-8. Schiedam André Cor veleijn, de nieuwe trai ner van de Vlaardingse eersteklasser Zwaluwen, is niet onder de indruk van de nu al losgebran de kritiek op zijn per soon geraakt. „Ik hoef me me echt niet meer waar te maken", is de uitspraak van de 57-jari- ge Schiedamse horloge maker, die overkomt alsof het de normaalste zaak van de wereld is, dat hij bij Zwaluwen is gekozen als opvolger Theo de Waard. Natuurlijk, zijn trai nerscarrière vermeldt onder andere illustere clubs als CW (in '64 landskampioen), DHC, PPSC en SHO, maar de laatste jaren kon Corve- André Corveleijn nog voor zijn SVDPW-selectie.... leijn zich slechts verheu gen in de belangstelling van lagere clubs. Na een gedwongen afscheid bij Zuidland, trainde de Schie dammer, die uiteraard op zijn enorme routine kan drijven, dit seizoen afdelingsclub SVDPW. „Dat is een vrien dendienst. Ik wil persé weer hogerop en zeker weer het za- door Emile Schelvis terdagvoetbal in. Nou, Zwalu wen lijkt me een prima keus. Ik ken tie vereniging uiteraard alleen nog maar van buitenaf, maar ik krijg nog genoeg de gelegenheid om de zaken ook van dichtbij te aanschouwen". Vertrek Op de vraag wat er aan het vertrek van spelers bij Zwalu wen te doen is, moet Corve leijn het antwoord schuldig blijven. „Als ze naar het be taalde voetbal gaan", zegt An dré, „dan kan je ze toch niet tegenhouden. In ieder geval moet het zo zijn, dat ze niet de dienst mogen gaan uitmaken. Per slot van rekening bestaat een vereniging uit meer men sen, dan alleen het eerste elf tal. Het zou wel jammer zijn als ze vertrokken, maar dat moet dan maar met routine, die ik al in het tweede heb ge zien, worden opgevangen. Ik heb al een oriënterend gesprek gevoerd met spelers. Misschien dat het er van komt, dat ik ook met de spelers, die hebben aangekondigd te vertrekken, nog ga praten", „Ik ben heus wel een presta tietrainer, al drink ik graag een pilsje na afloop. Kijk, dat kan niet anders op het eerste klasseniveau. Maar ook de ge zelligheid staat bij mij hoog in het vaandel. Dat -was ook het enige wat ik dit seizoen kon doen", gaat Corveleijn verder. „Bij SVDPW zit uiteraard wei nig voetbalkwaliteit. Je moet dus zorgen dat dc conditie en de sfeer op peil zijn. Bij Zwa luwen ligt dat wel even an ders". ijLsiiiciictiiisty Udiil" T o t "1111 1 Schiedam In groep A van het Schiedamse damkampioenschap wist Wim Vrijland de aandacht op zich te ves tigen door Joop van der Schalk in een werkelijk schitterende partij te verslaan. Na ruim twee uur spelen werd Van der Schalk gedwongen een dam te nemen, die drie stukken verlies beteken de. Het afspel, wat daar na volgde, was door Vrijland helemaal bere kend en liep vlekkeloos naar winst. Jan van Stigt Thans probeerde tegen Leen Lijklema een zeer moeilijke opsluit- partij te spelen. Geen van beide spelers kon echter tot winnend voor deel komen, zodat uit eindelijk de punten ge deeld werden. Leo Mous kon Ron Heusdens Wim Vrijland Pas na ruim drie uur spelen lange tijd in bedwang houden, zorgde Leo Mous er zelf voor dat hij nul punten kreeg, door een verkeerde voortzetting te kiezen, die direkt verlies bracht. In de B-groep hielden de kop lopers het op remise. Sjaak Prins deed dit al erg snel te gen Louis Vrijland, terwijl Tom Tilman Bart Quist op re mise hield. Winst was er voor Floor Pauw, die gelukkig van Jan Breman won. Aad Prins had ook niet over geluk te kla gen, toen Bert Habermebl in grote tijdnood een vrijwel win nend offer over het hoofd zag. Nu zette hij zijn hele stelling open en kon Aad Prins door een schijf te geven er vier te rug slaan. Cees den Boer zette Peter Bakker op nul, door een korte vleugelopsluiting lang genoeg te handhaven. Leiding Cees van Hoogdaium kwam in de C-groep weer alleen aan de leiding. Zelf won hij van Koos van de Haar. Jfan Keij ging tegen Pieter Wil lem Sneep totaal de verkeer de kant op. Met een stuk voorsprong moest hij toch de punten bij Sneep laten. Van Son wist zijn eerste punten te scoren door te winnen van Van der Reij- ken. De uitslagen Groep A: Piet MeinsterPiet Bastiaanse afgebroken; Leen LijklemaJan van Stigt Thans 11; Joop v.d. Schalk Wim Vrijland 02; Leo MousRon Heusdens 02. Groep B: Louis Vrijland— Sjaak Prins 11; Leen Dors manBert Utens 2—0; Aad PrinsBert Habermehl 2—0; Floor Pauw—Jan Breman 2 0; Peter Bakker—Cees den Boer 02; Tom Tilman—Bart Quistl I1. Groep C; A. KinneginD. Zonneveld 20; Frans v.d. VeerGert van Willigen 1I; K. v.d. HaarCees van Hoog- dalum 02; Pieter Willem SneepJan Keij 2—0; Luud SnelJoop Bisschop 11; K. van Son—Theo van de Reij- ken 2—0. Standen De stand in groep A: Wim Vrijland 8; Rob van Eijk 7; Ron Heusdens 7; Dirk van Schaik 5; Piet Meinster 4; Piet Bastiaanse 4; Jan van Stigt Thans 4; Tiny Mous 3; Peter Lansbergen 3; Leo Mous 3; Joop van der Schalk 2; Leen Lijklema 2, Groep B: Bart Quist S; Sjaak Prins 5; Floor Pauw 5; Tim Tilman 5; Leen Dorsman 4; Aad Prins 4; Louis Vrijland 3; Cees den Boer 3: Jan Breman 3; Peter Bakker 2; Bert Haber mehl 1; Bert Utens 1. Groep C: Cees van Hoogda- lum 8; Kinnegin 6; Sneep 6; Keij 6. Hoek van Holland Het Westlands schoolvoetbaltoernooi beleeft op dinsdag 8 en woensdag 9 april het derde lustrum. Op de terreinen van Hock van Holland, Hoekse Boys, 's-Gravenzande, Verburch, Westlacdia en Monster komen niet min der dan 151 elftallen in actie, die 393 wedstrijden spelen. Niet alleen dames- en herenteams van het Weetlaudse basis- en voortgezet onder wijs komen in het veld, maar ook een elftal uit het Engelse Harwich. De wed strijden in de voorronde (8 april) beginnen om 10.00 uur. De ploegen komen uit Naaldwijk, De Lier, Poeldijk, Monster, 's-Gravenzande, Hoek van Holland, Wate ringen, Maasdijk, Honselersdijk, Schipluiden, Kwintsheul en Harwich. De finales van het schoolvoetbaltoernooi worden op 9 april op het terrein van Hoek van Holland gespeeld en alleen de poulewinnaars plaatsen zich daarvoor. De heren teams van het voortgezet onderwijs beginnen om 10.30 uur en de dames en het basison derwijs komen 's-middags aan de beurt, met als afsluiting om 16.35 uur de finale van de laatste groep. De winnaar van dat duel plaatst 2ich voor de voorronde om het Neder lands kampioenschap, dat op 7 of 15 mei wordt gehouden in Zoetermeer, De prijsuitrei king volgt direct na de laatste wedstrijden van de groepen. De Westlandse School voetbal com missie plaatst het toernooi in het kader van de Zwalu- wen-jeugdaktie (poliofonds), waarvoor 2,50 gulden van het inschrijfgeld is bestemd. Daarnaast wordt de bezoekers verzocht vijftig cent entree te betalen, die ook voor het fonds bestemd zijn. Vorig jaar was de opbrengst 750 gulden. ADVERTENTIE Hoge rente, in april 1980: m Hoge trije opname: tot f3.000.- p.nv. In december: f 6.000.-. Méér geld opnemen: Opzegtermijn 24 maanden öf 2% opname kosten. Geld nodig oor onroerend goed: zo nd cr o pzegter mi j n of opnamekosten. Schiedam, Nieuwe Haven 133/Hock B.K.Iaan. tel. 010-34 02 22. Vlaardingen, Schiedamse weg 53, tel. 010 - 34 02 22. Vlaardingen De korfbalclub Oranje Nassau bespreekt op 25 april de overgang naar het complex van Pol lux, eveneens aan de Claudius Clvilislaan. Een verhuizing is dit jaar mogelijk, nu de hockeyers volop bezig zijn di e nieuwe accom modatie in de Broek polder in te richten. De bouw van een clttb- huisaccomr.todatie gaat in samenwerking met de voetbalvereniging Vlaardingen. Het ligt In de bedoeling dat Oranje Nassau de vel den van Pollux en club huis met kleedkamers in beheer gaaf nemen. Binnen een aantal ja ren zal deze accommo datie, die van hout is, in steen worden opge trokken. De agenda op de alge mene ledenvergadering vermeldt maar liefst vijfentwintig punten. Ook komt ae bestuurs verkiezing aan de orde. Ton Sluimer en Coby van Keulen zijn her kiesbaar, maar Jan Ball en Dieuw van der Windt niet Ook treedt dit jaar Gert Benjeft af. De bijeenkomst in het clubgebouw begint om 19 J0 uur. Tijdens de ledenvergadering van VLTC, dat het eerste jaar in de „De Brouckpolder" met een batig saldo heeft afgeslo ten, is besloten uit de vereni gingskas een „guppenplan" te subsidiëren. De tennisverening wil kinderen van circa acht jaar in staat stellen tegen een geringe vergoeding met de tennissport kennis te laten ma ken, Het tweede seizoen kun nen de kinderen desgewenst lid worden. „We kampen mo menteel met een gebrek aan jeugd. Met ons guppenplan be ogen we de leeftijdsopbouw in onze vereniging te verbete ren", zegt Rinus Koning over dit plan. „Ook de gemeente geeft per kind een kleine bij drage, maar daar kunnen we ze net een gevulde koek voor geven". VLTC werd het eerste sei zoen in het nieuwe park kam pioen (tweede klasse). De pro motiewedstrijd ging echter verloren. Het team bestaat dit seizoen uit: Erne Maat en Ri nus en Connie Koning, wiens blessure (zweepslag) meevalt. Nico de Jong en Lex Polder man zullen een aantal selectie wedstrijden tegen elkaar spe len voor een plaats van „twee de heer". Nico de Jong viel het vorige seizoen in voor Lex Polderman, die voor zijn werk naar Indonesië moest. De Vlaardinger deed daar niet zonder succes mee aan een aantal toernooien. Zo drong hij door tot de sterkste zestien 'spelers van West-Java. Onder het motto: „beweeg met plezier", kan men elke woensdagavond In de Margrie- thal terecht voor allerlei tak ken van sport Zelfs staat er een gezamenlijke conditietrai ning op het programma. De spelinstuif leverde tot dusver 60 a 70 deelnemers op. Aanvang 21 uur en het duurt tot 23 uur. Voor het Waterwegtoernooi handbal om de RN-bokaai, hebben DWS en HVK afge zegd. Daarom wordt het toer nooi maar op één dag ver speeld, zondag 17 augustus. Zwaluwen herdenkt op 17 mei het 45-jarig bestaan. Op die dag wordt er een groot on derling toernooi gehouden. De finale daarvan is rond 15 uur en zal worden vooraf gegaan door parachutisten, die uit de lucht de wedstrijdbal zullen aanbaden. In de avonduren is 'er groot feest in de Lijnbaan- hallen. Na een periode van 7 jaar treedt Ton Post af als voorzit ter van de damclub Maeslant- sluys. De redactie van het clubblad is al in andere han den over gegaan, T. Lenting. Nu nog een nieuwe preases. De av Metro houdt zaterdag een aantal recreatielopen in het Kralingsebos. Afstanden zijn 1200, 4100, £200, 12.300 en 16.400 meter. Aanvang 12 uur. Zondag houdt de gymnas tiekvereniging Excelsior on derlinge wedstrijden in de Margriethal. Het toernooi wordt om 10 uur geopend door een opmars van alle deelne mers en een toespraak door de voorzitter. In de middaguren zijn er demonstraties ritmische gymnastiek en minitramp. Om 16 uur is de prijsuitreiking Bij VZC schaakt mnen te genwoordig. In samenwerking met „G roenoord" zijn de Vlaardingers elke dinsdaga vond te gast in boerderij De Landvreugd. Ket is een cursus, die opleidt voor het zg. pion tien-diploma. Er nemen van VZC zestig jongens en meisjes aan deel. Onlangs hebben de besturen van de wsv De Schie en Nieu we Haven gesproken over een samenwerking. Centraal stond de brug- en slutsbediening in de weekeinden in Schiedam, de kosten er van en de moge lijkheid _voor niet-leden van „De Schie" om in de nieuwe jachthaven te kunnen hellin gen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5