SCHIEDAMSCHE COURANT Mondiaal centrum voor Vlaardingen Niet slopen tussen Groenelaan/D wm sstraat' Ik neem c ffepwen Speciale werkgroep voor sneltramtracé krant Vr.:£:: Blijf af van 'f Gorzenlijntje! Werkgroep adviseert: V0* ^sbUA Goedkeuring bestemmingsplan vertraagd een extra katern in hel kader van detente vol luchtige onderwerpen. En verder: Westland Marathon via oude parcours. Bibliotheek centrale wil meer personeel Opknapbeurt voor Bilderdijklaan Zuid wil bij woningbouw eerste keus Open Huis danst weer SSÖSÊ-"* Vrouw geschept Vijfentwintig mille voor kindërverblijf De stichting kinderdagverblijf Honki-Ponk in Schiedam heeft van het Nederlands comité voor kinderpostzegels een bedrag van 25.000 galden gekregen. Gistermiddag overhandigde Drs. G. W. Wennink-Aukema de toezeggingsbrief aan leden van het kinderdagverblijf. Het dagverblijf aan de Kerklaan nummer 9 in Kethel zal het geld gaan gebruiken ter vervanging van binnen- en buitenspeelmaterïaal en aanvulling van de inventaris van het dagverblijf. Vrijdag 28 maart 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26583 - 30 PAGINA'S Broi-rsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kiachtendrenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Sojafabriek De Ploeg wil in Maassluis blijven. Pagina drie. PremSamaadj brengt nationaliteiten bij elkaar. Pagina vier. SFC is nog steeds strijdvaardig. Pagina vijf. Pagina zeven. Schiedam De stichting vere nigde provinciale bibliotheek centrales aan de Westfranke- landsedijk schreeuwt wanho pig om meer mankracht voor de aangesloten bibliotheken in Zuid-Holland. In een nota, die zij landelijk over verschillende instanties heeft verspreid en die de dreigende titel „Uw o- penbare bibliotheekwerk op weg naar een faillissement" met zich mee heeft gekregen, vraagt de stichting op korte termijn zestig man personeel extra. „De toekenning van personeel door CRM is noodzakelijk om te voorkomen dat het open baar bibliotheekwerk in Zuid- Holland niet onherstelbaar aan verloedering ten onder gaat", aldus directeur Nico Olivier. Hij vormt samen met stafme dewerkers Henk van Goor en Liesbeth van Eek de actie groep van de VPBC, die door middel van handtekeninge nacties in de hele provincie haar eis kracht hoopt bij te 2etten. De stichting werkt voor een aantal bibliotheken in kleinere plaatsen in de provincie, die er geen eigen gemeentebiblio theek op na kunnen houden. De Maassluise gemeenteraad zal in zijn komende vergadering moeten beslissen over een opknapbeurt voor deze woningen aan de Bilderdijklaan. Van het uit te trekken bedrag, 620.300 gulden, zullen ondermeer de kozijnen vervangen worden, isolatie worden aangebracht en nog enkele kleine reparaties worden verricht Na de opknapbeurt, die in het totaal zestig woningen omvat, zullen de bewoners maandelijks een tientje meer huur moeten gaan betalen. Vlaardingen De Werk groep Ontwikkelingssa menwerking Vlaardin gen, waarin alle geledin gen van de Vlaardingse bevolking zijn vertegen woordigd, adviseert het college van burgemees ter en wethouders van Vlaardingen een Mon diaal Centrum op te richten. Het is de bedoe ling om het Mondiaal Centrum in een centraal in Vlaardingen gelegen gebouw te huisvesten. De ruimte moet, volgens de werkgroep, voor ver schillende doeleinden gebruikt gaan worden. Schiedam Vier keihar de eisen stelt de bewo nersvereniging van Schiedam-Zuid aan de stadsvernieuwing in die wijk. De woninkjes tus sen Groenelaan en Dwarsstraat mogen niet worden gesloopt. Op het terrein van de techni sche bedrijven <GTB) moeten grotendeels vier- kamerwoningen komen met een kale huur van hooguit 270 gulden in de maand. Alle nieuwbouw moet in de eerste plaats bestemd zijn voor de huidige bewoners van de Gorzen. En welzijns voorzieningen mogen bij de stadsvernieuwing niet vergeten worden. Deze eisen zal de bewonersve reniging op tafel leggen bij de verschillende politieke par tijen in Schiedam, die eerder al voor een gesprek waren uit genodigd. Omdat echter alleen CPN en VVD bereidheid toon den informatie uit te wisselen, werd het gesprek afgelast: Zuid ziet weinig heil in praten met een minderheid in het ge meentebestuur. Kribbig laat de bewonersvere niging zich uit over de infor matie, die de bevolking van Schiedam-Zuid tot nog toe heeft gekregen over de stads vernieuwingsplannen a zestien miljoen gulden voor het GTB- terrein en voor het Hoofd en omgeving. De gemeente wordt verwéten onzekerheid te scheppen door wel over sloop te praten, maar niet over de precieze plaatsen waarop ge sloopt gaat worden. Met de welzijnsvoorzieningen die Zuid wenst, worden be doeld een medisch centrum op de hoek van Oude en Nieuwe Maasstraat, waar nu de Bethel- kerk staat te verpauperen; een club- en buurthuis (eventueel in de voormalige gashouder); en een tweemaal zo groot gymnastieklokaal bij schoolge bouw De Gorzen. In de eerste plaats moet het een ruimte zijn waarin mensen van ver schillende culturen el kaar kunnen ontmoeten. Daarnaast moet bet een ruimte worden van waaruit de Vlaardingse bevolking geïnformeerd kan worden over de ont wikkelingsproblematiek en zou het een basis kun nen worden van waaruit allerlei acties gevoerd gaan worden. De werkgroep is na een aantal vergaderingen gekomen tot een unieke vorm van samen werking binnen de groepen die werkzaam zijn op het ge bied van de ontwikkelingspro blematiek. De werkgroep, waarin van links tot rechts vertegenwoordigd is, heeft bij voorbeeld besloten in eerste aanleg alleen projecten uit te voeren die voorgesteld zijn door één van de deelnemers in de werkgroep. De anderen zullen zich dan ook inzetten om het betreffen de project tot een succes te ma ken. Wel heeft de werkgroep een aantal criteria opgesteld waaraan de projecten moeten voldoen. De werkgroep is in het leven geroepen nadat de gemeente raad van Vlaardingen had aangedrongen op een bezin ning over de jumelage met de Noorse gemeente Larvik. Jaarlijks ontving Vlaardingen een kerstboom van deze ge meente, maar de gemeente raad wilde deze inspanningen meer gaan richten op de ont wikkelingsproblematiek en de voorlichting daarover aan de Vlaardingse bevolking. Om daarvoor voorstellen te formuleren is er een werk groep ingesteld. De werkzaam heden van de werkgroep zijn nu zover gevorderd dat er een advies naar het college van burgemeester en wethouders gaat Burgemeester Kieboom, die deel uitmaakt van de werk groep, heeft zich al bereid ver klaard de voorstellen van de werkgroep in het college te verdedigen. Schiedam Vanavond danst het Open Huis weer in dien stencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 in Schiedam. De zaal gaat om kwart voor acht open en de avond duurt tot tot half twaalf. Muziek van Cor, bit terballen en bingo zullen het dansen begeleiden. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kuot vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. fUatf- --- Kós®5-- - ?os"=ode -""""^Teqeh Schiedam Een zeventigjari ge Schiedamse raakte gister middag ernstig gewond toen zij bij het oversteken werd ge schept door een personenauto. Zij is met een scheur in de schedel, een hersenschudding en een afgerukte vinger in het gemeenteziekenhuis opgeno men. De 24-jarige bestuurder van de auto kon de vrouw met meer ontwijken toen zij plotse ling achter een geparkeerde auto vandaan kwam en de Nieuwe Maasstraat over wilde steken. Op de Marconistraat werd een tienjarig meisje aangereden door een auto. Met een ge kneusd linker sleutelbeen is zij naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Zij werd door de auto geschept toen zij vanach ter een geparkeerde bus de weg opreed. Schiedam De Gorzense werkgroep voor verkeer is bang, dat veranderingen in de route van buslijn 53 al leen maar vervelende ge volgen zullen hebben voor de Zuidschiedamse wijk. Mevrouw H. J. M. Povel van de werkgroep verkeer zegt er niet zo zeker van te zijn dat de ingrijpende plannen, die de gemeente Schiedam en hogere over heden met openbaar ver voer hebben, alleen maar voordelen met zich mee brengen. De Gor2en is ais enige wijk in Schiedam voor wat betreft hel openhaar vervoer geheel afhankelijk van lijn 53. Dat is dan wel een hoofdlijn van de RET in Schiedam: zij loopt van Zuid via het centrum naar Noord (eindpunten: Kethel en Ha- vendijk). Schiedam-Noord heeft daarnaast lijn 52 (van station Schiedam tot het Liesveldviaduct in Vlaardin gen). Als er in Schiedam- Noord iets zou veranderen in het busnet, dan kan dat voor de Gorzen tot gevolg hebben dat een directe verbinding met dit stadsdeel onderbro-' ken wordt. Mevrouw Povel vindt, dat gemeente en RET het de Cor2enaren niet kun nen aandoen om overstap- baltes te plaatsen. Zover is hel nog niet, het gebeurt misschien ook helemaal niet, maar mevrouw Povel wil er wel voor waken. Vlaardingen Door het openbaar lichaam Rijn mond is een aparte werkgroep in bet leven geroepen die zich zal gaan bezighouden met de problemen rond de sneltram die eventueel' in het Holycentrmnge- bied zou moeten ver schijnen. In de werk groep participeert ook de gemeente Vlaardin gen. Be werkgroep zal zich voornamelijk richten op de problematiek die is ontstaan na de vaststel ling van het bestem mingsplan voor het on derhavige gebied. In dat bestemmingsplan wordt weliswaar gekozen voor een bepaald type tracé, maar wethouder Gou- driaan liet toen al weten dat het van een feitelij ke tram wel niet zo gauw zon komen. Reser vering van grond voor bet tracé verplicht een gemeente niet die be stemming ook daadwer kelijk ten uitvoer te brengen, zo hield hij de gemeenteraad voor. De werkgroep, die op voorstel van de Rijnmond- stuurgroep Knelpunten Woningbouw Vlaardingen werd opgericht, gaat nu bezien hoe het verder moet. Er za! hard gewerkt moeten worden omdat be- fin deze zomer de goed- euring van het rijk voor het bestemmingsplan wordt verwacht. In de be handeling daarvan was overigens ernstige vertra ging gekomen. Zou de goedkeuring niet voor september afkomen dan is de wettelijke termijn van een jaar overschreden en kan het plan in de lucht komen te hangen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1