v SCHIEDAMSCHE COURANT Speeltuin weg voor hoeft niet schietbaan Christelijk onderwijs wil eigen consulent ïh. „neem. c deproef Volgende bouwplannen Wondhoek pas in 1981 Gemeente handelde verkeerd ui Bedrijfsschool Wilton- Fijenoord houdt open dag Veilig verkeer bij Westerkade Straatvegers laten glas op fietspad liggen Overleg over bereik baarheid woonerven. Reconstructie Marconi plantsoen «srrr Mevrouw §g Poldervaart j§ wint jg hoofdprijs §j olltiv bezorgd over verkeer Nieuwe Damlaan Vragen over stakende scholen Ten behoeve van godsdienstige vorming 'Amalia' mag toch schuin parkeren r Maandag 31 maart 19!ÏO_ Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlendienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26583-b paginal SCHIEDAM EX KETHEL Lassen, scheepsmelaatbewerkén en pijpbewereken. Dat was allemaal te zien op zaterdagmorgen In de bedrljfsschoo) van Wilton-Fijenoord. Belangstellenden konden, evenals voorgaande jaren zïen wat er zoal op de besrljfsschool gebeurt. In de verscnillende lokalen en werkplaatsen waren leerlingen aar? het werk en toonden de bezoekers hoe het er op schooldagen toegaat. Ook over de algemeen vormende vakken, die naast de technische vakken worden gegeven konden ds bezoekers of toekomstige leerlingen vragen stellen. Als extra attractie trad de jeugdharmonie van de scheepswerf op en konden de bezoekers een excursie over het terrein maken met óén van de opstapwagens en een rondvaart op een sleepboot door de havens van het bedrijf. Mensen, die dat allemaal te koud vonden, kondrn In de kantine het bedrijfsjoumaaa! van het vorige jaar zien. t' SchiedamPas In april 1981 kan de eerste paal wor den geslagen voor de verde re woningbouw in Woud- hoek-Noord. Voor deel plan 2 moet nog zoveel voorbereid worden, dat volgens Gustaaf Schaap, topambtenaar bij de gemeente voor stadsvernieu wing, dit jaar niet meer kan worden begonnen met de verdere bouw. Zo moeten de eerste ontwerpen van de vier architectenbureaus nog worden afgestemd op het be stemmingsplan en moeten zowel commissie voor ruim telijke ordening als gemeen teraad zich er nog over uit- aannemer nog zijn voorbe reidingen treffen. De architectenbureaus zijn: Mol, Reyenga en Postma voor woningwetwoningen in deel- plan 2-A; bureau Aro voor wo ningen en winkels in 2-B en 2- C; en bureau Sterenberg voor woningwet-, premiekoop- en vrije sectorwoningen in 2-D. Tussendoor werken S aar is te en Ligtelijn uit Delft aan de duurdere woningbouw. Op drachtgevers zijn de gemeente Schiedam, de NV Bouwfonds Schiedam Het begin van de Stadhouderslaan krijgt enigszins het karakter van een voorrangsweg. Bij de Westerkadc komt een vluch theuvel. Aan de overkant, bij de wasserij van Nico Nij- man, wil de dienst gemeen tewerken het weggetje langs de Houthaven de status van „uitrit" geven. Zo zal ver keer, dat over de Westerha- venbrug gaat, van de zijstra ten minder last hebben. Overleg tussen de gemeente Schiedam en de bewonersve reniging van Schiedam-Zuid. resulteert ook in besnoeiing van bomen en struiken in de bocht van de Westerhaven- brug naar de Westerka. Ook wordt omgezien naar over de weg hangende boomtakken tussen wasserij Nijman en de vijver op de Stadhouderslaan. Een ander voorstel van de be- wenersvereniging voor recon structie van de gevaarlijke kruising van Lekstraat, Rijn straat en Nieuwe Maasstraat heeft geen bezwaren In de wijk ontmoet. De .gemeente heeft dit plan inmiddels in uit voering genomen. Schiedam Op de fietspaden tussen Groe- noord en de Schiedam* se binnenstad wemelt het al dagenlang van de glasscherven. Om die reden overwegen fietsers binnen de E"™ bij wc gëiQcênu: aan te dringen op een beter onderhoud van de rijwielpaden. Straatve gers van de vervoer-, reiniging s-, ontsmet ting»* en marktdienst (VROM) beperken zich er toe de glasscherven naar de stoeprand te schuiven, maar dat blijkt vaak niet afdoen de. Fietsers moeten op ver schillende punten plotse ling uitwijken of afstap pen om de scherven te ontwijken. Dat komt on der meer voor op de hoek van Valeriusstraat en Obrechtstraat {bij huishoudschool De Har- gahof), op de Nieuwe Damlaan (bij sporthal Margriet en station Nieuwland), op het Nieuwlandplein, bij dien stencentrum De Vier Mo lens, op de Korte Haven en aan weerszijden van de Lange Haven en op de hoek van Lange Nieuw- straat en Oranjestraat In vrijwel alle gevallen ligt bet glaspuin daar door vandalisme: het zijn ka potgeslagen bierflesjes. Alleen bij de Oranjes traat ligt er nog glas ten gevolge van een botsing tussen twee auto's. MaassluisDe bouw vergunning die de ge meente Maassluis had afgegeven aan de schiet vereniging Prins Hen drik is voorlopig inge trokken. De Raad van State oordeelde dat de fgTP.ssnte g«j« verkeerde procedure had gevolgd en stelde de bewoners van de Kapelpolder, die tegen het gemeentebesl- uit in verweer waren ge komen, in het gelijk. De schietvereniging wil de op de plaats waar een speeltuin is een schiet- bunker bouwen die voor een deel onder grond zou komen te liggen. De speeltuin zou moeten verdwijnen en dit nu pikken de bewoners niet. Daar de woonwijk door industrie is omge ven, kunnen de kinderen op maar weinig plaatsen in de wijk terecht Wordt ook nog de speel tuin weggehaald, dan zonden er helemaal geen voorzieningen meer zijn voor de kinderen uit de Kapelpolder. De speeltuin verkeert op dit moment in een verwaarloos de staat. De wijkvereniging in oprichting wil dat veran deren. Opbouwerker Gerard Neesen: „Er is duidelijke be hoefte aan speeïgëlegenheiu in de wijk. Ér hoeven echt geen attributen te komen waar duizenden guldens mee gemoeid zijn. Geen dure spullen, maar gewoon voor zieningen waar een kind mee bezig kan zijn zoals zand en water." De schietvereniging is uiter aard niet blij met de door de Raad van State genomen be slissing. Bestuurslid Du Cha- tinier; „Toch kwam het voor ons niet als een verrassing. Het is jammer dat we nu bij na weer een jaar moeten wachten voordat er iets kan gaan gebeuren. In overleg met de buurtbe woners, de gemeente en de schietvereniging moet ge zocht worden naar een oplos sing. Daar gaan we nu dan maar aan werken". De handtekeningenactie die in de wijk werd gehouden le verde een gunstig resultaat op. Van de 270 benaderde bewo ners tekenden ruim twee honderd de lijst tegen de bouw van de schietbunker. Voor Cor den Engelsman, voorlopig voorzitter van de wijkvereniging, reden ge noeg om optimistisch te zijn over de toekomst: „De bewo ners zijn solidair met ons en dat is natuurlijk belangrijk. Die schietbunker kan mak kelijk ergens anders in Maas sluis gebouwd worden." Vlaardingen- reikbaa.heid Schiedam De dienst ge meentewerken van Schiedam gaat met de bewoners rond het Marconi plantsoen praten. Er bestaan namenlijk plannen om het park te reconstrueren. Het Rijk (CRM) wil het wel beta len, maar dan moet het recon structieplan wel tot stand ko men in overleg met de bewo ners. Daarom heeft wethouder Zijdeveld de dienst gemeente werken opgedragen om met de bewoners het plan samen te stellen. De be- van de woonerfgebieden in VI aardingen wordt bin nen de gemeente onder werp van overleg. Met name de reinigings dienst, brandweer en zie- kenvervoer hebben in het verleden dikwijls moeilijkheden onder vonden om te bestemder plekke te komen. Het verschijnsel van het woonerf op zich komt overi gens niet ter discussie te staan. Waar het vooral om gaat is bij het inrichten van woonerven rekening te houden met de be reikbaarheid. Zo zal besproken worden hoe bij herinrichting van straten brandweer, politie, reinigingsdienst, GG en GD en dergelijke beter betrokken kunnen worden. Daarnaast gaat de politie con troleren of de op een woonerf geldende regels wel voldoende nageleefd worden. Vooral de parkeersituatie is van groot belang. Eén lout geparkeerde personenauto kan de doorgang voor de brandweer al belem meren. In het overleg zullen de adviezen van een groot aantal gemeentelijke afdelin gen betrokken worden. De zaak wordt binnenkort voor gelegd aan de commissies van verkeer en vervoer en alge mene zaken. Mevrouw M. Polder- vaart-Zwaans uit da Rembrandtstraat heeft zaterdag een van de hoofdprijzen In ontvangst genomen in de puzzelac- tie „Klavertje Vier", die het Rotterdams Nieuws- blad in de afgelopen maanden ten behoeve van do gehandicapten- sport in Nederland heeft gehouden. Als tweede e=e prijs-winnares van week 25 kreeg zij een geldbe- drag van 2500 gulden (waar uiteraard nog wel ==s het een en ander aan kansspelbelasting af moest). „Dat is geweldig: daar koop ik een kleurel- televisie van!" glunderde mevrouw Poldervaart. „Die had Ik al zo lang wil- len hebben. En ik had er m ai op gegoopt: stel je voor dat ik die met die puzzelactie nou eens win." Schiedam Inspecteur van politie Rob B esse ling maakt zich ernstig zorgen over de verkeersafwikkeling in Schiedam-Noord. „Dagelijks hou ik mijn hart vast, als ik" zie hoe het er op de Nieuwe Damlaan en het Nieuwland plein aan toegaat," heeft hij ambtenaren van gemeente werken laten weten op een hoorzitting over woning bouw in Woud hoek-Noord. Die woningbouw brengt meer verkeersdrukte met zich mee en Besseling ver wacht daar veel hinder van. Op zijn vragen kon alleen meegedeeld worden, dat er op de Nieuwe Damlaan een on dertunneling van de spoor baan komt om de verkeers stroom sneller te verwerken en dat er op of langs het zand- lichaam voor rijksweg 19 een stadsautoweg komt. Chef stadsontwikkeling Gustaaf Schaap liet zich. tegenover de politie-inspecteur niet uit over een eventuele tweede uitvals- weg voor Schiedam-Noord ten noorden van het Prinses Bea- trixpark, richting 's-Grave- landseweg. Nederlandse Gemeenten en Bredero Vastgoed BV. De laat ste richt zich specifiek op zon- ne woningen. Op de wonmgwetbouw in 2-A' bestaat de grootste druk. Daar om zal met dit deelplan wor-, den begonnen. De oplevering is in februari 1982 te verwach ten. Bij 2-B is vertraging te verwachten door de winkel bouw, waarover nog onder handeld moet worden met verenigingen van onderne mers. De oplevering en uitgifte van de woningen van deelplan 1-A (plan-Hoorn) worden ver spreid over een penode tot ja nuari 1981. Zulke afhandeling van plan 1-B is een kwestie voor het gehele volgende jaar. Schiedam VVP-ge- m centeraadslid me vrouw De Jong-Sunder- inan wil van burge meester en wethouders weten of het inderdaad waar is dat enkele o~ penhare scholen In Schiedam op 20 maart vanwege de FNV-s ta king gesloten waren. Voorts vraagt zij het college of de school hoofden vooraf met de wethouder van vor ming en recreatie over leg hebben gehad en of de wethouder contact heeft opgenomen met de onderwijsinspectie en de werkgroep „Tijd voor school" Mevrouw de Jong wil verder weten of de leer lingen van. de scholen, die een dag dicht waren, tijdig en juist op de hoog te zijn gesteld. Het VVD- raadslid vindt het een vreemde zaak dat enkele scholen wel en andere niet gesloten waren op de stakingsdag. Daarom vraagt zij het college dan ook of de wethouder in het vervolg maatregelen kan nemen die leiden tot een eensgezind beleid voor alle openbare scho len. Vlaardingen Vere niging voor dstelijk Onderwijs de ge meenteraad gevraagd een consulent godsdien stige vorming te bekosti gen. De consulent zou op deeltijdbasis in dienst moeien komen van de vereniging zelf. Mocht Vlaardingen het verzoek Inwilligen, dan zou de aanstelling Ling van een der gelijke consulent voor Vlaardingse begrippen een unicum zijn. Het is niet onwaarschijnlijk dat de aanvraag binnen politiek Vlaardingen. voor de nodige discussie zal zorgen. De vereniging, waarbij prak tisch alle Vlaardingse protes tants-christelijke kleuter- en basisscholen zijn aangesloten, ziet de consulent als een theo loog met didactische en onder wijskundige bekwaamheden. „Als taak voor de aan te stel len consulent zien wij het voortdurend inspireren'van en richting geven aan de onder- wijsteams, opdat de levensbe schouwelijke aspecten en di mensies van de opvoedingssi tuatie de aandacht blijven houden en geoptimaliseerd kunnen worden," schrijft de vereniging voorts aan de ge meenteraad. Wethouder Maarleveld (PvdA) was in een commentaar op de aanvraag nogal voorzichtig. Wel wilde hij kwijt dat de godsdienstige vorming zijns in ziens vooral een taak van de onderwijsgevenden zelf is. Volgens de heer K. W. van Netten van de Vereniging voor Christelijk Schoolonder wijs bestaat er aan deskundige begeleiders van het godsdien stig aspect van het onderwijs echter zeer duidelijk behoefte. Hij vergelijkt die behoefte met de motieven waarop destijds besloten werd de consulenten voor natuurzaken en kunstzin nige vorming aan te stellen. De beschikbaar te stellen gel den zouden dan ook met de kosten voor deze laatste consu lenten in overeenstemming moeten zijn. Volgens de heer Van Netten zouden in de ge meenten Groesbeek, War mond en Helmond al dergelij ke, door de overheid betaalde, consulenten voor de godsdien stige vorming bestaan. Belangrijk gegeven is dat de vereniging haar aanvraag on der meer baseert op een toe zegging die de voormalige on derwijswethouder T. Kloots tijdens de raadsvergadering van 3 april 1977 gedaan zou hebben. Uit de betreffende no tulen valt echter niets op te maken dat wijst op e i toezeg ging in de richting /an een consulent godsdienstige vor ming. Wel zei Kloots in die be treffende vergadering dat het bijzonder onderwijs gebruik kan maken van de toen aan te stellen consulent kunstzinnige vorming. De aanvraag zal in de commissies onderwijs en fi nancien bespraken worden. Dit nieuwsblad, waarm u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met hel Rotterdams Nieuwsblad. Schiedam De Amalia van Solmsstraat moet weer in de oude staat worden terugge bracht. Dat vinden alle be woners van die straat, één van hen uitgezonderd. De ge meente Schiedam heeft ech ter al laten weten, dat zij er niet over peinst om de pas gereconstrueerde straat In het oude jasje te steken. Dat zou onbegonnen werk zijn. Wel wil de gemeente tegemoet komen aan de belangrijkste eis van de bewoners, al in 1977 gesteld, om parkeervakken schuin aan te brengen. Dat kost een dikke derug mille. 1 sW' oBoW>' iuatr,: or\\, 30^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1