STHEEI De 9oude kameraden9 en het Paasheuvelsneetje tas daanrnkMtptueen apparaat 8)ii ivatoom routeverkoper Intelligent sparen anno1980. Met de Meesrente-rekening. 375- 479- 899- 895- 349- 469- I loftelo B.V \k Bewoners willen andere aanpak welzij nspl an BankMees Hope nv Reünie van oud-AJC'ers ■C<v' o^c e**" ö.t° vcT* Kaoo ai Hebt u een groot rijbewijs CBCDE)? woensdag 2 april 1930 VD/SC/WW Vlaardingen „Waar veel oud-leden jarenlang om hebben gevraagd, en waar we om een aantal redenen niet op in zijn gegaan, wordt dan nu werkelijkheid. Er komt een reünie voor oud-AJC'ers in Vlaardingen. Veel van onze „oude ka meraden" zijn ons voorgegaan en organiseerden overal in den lande bijeenkomsten, omdat zij de roep, om elkaar weer eens te ontmoeten, niet langer konden weerstaan." Met deze woorden opent Cods van IJperen namens de werk groep die de reünie voorbe reidt, de „Rode Koerier". Voor deze gelegenheid is dit oude A JC-orgaan van de dikke stof laag ontdaan en vol informatie over de komende reünie toe gestuurd aan de potentiële reünisten. De aanleiding om elkaar weer eens te ontmoeten is het feit dat het op 6 juni zestig jaar ge leden is dat de AJC in Vlaar dingen werd opgericht. Coos van IJperen: „Een betere aan leiding is nauwelijks denk baar. Het geeft ons ae kans er iets feestelijks van te maken en daarmee de mogelijkheid de ontmoetingsdagen te vrij waren van een wat al te na drukkelijk nostalgisch gedoe." De werkgroep die de reünie voorbereidt wil dan ook pro beren om de ontmoeting cen traal te stellen bij de verschil lende activiteiten die gepland zijn. „We willen nu wel eens graag meer weten van die honderden waarmee wij bin nen de organisatie zo intensief hebben samengewerkt, soms vele jaren lang. Expositie Ondanks de pogingen de ont moetingsdagen te vrijwaren. van dat al te nostalgische ge doe, ontkomt de werkgroep daar natuurlijk niet helemaal aan, Onder het motto „praten met elkaar is leuk, maar kij ken is minstens zo aardig" wordt op 7 en 8 juni een expo sitie gehouden in de conversa tiezaal van „De Hoogkamer". Het wordt een bescheiden ex positie met foto's en materiaal vanaf de oprichting tot het moment dat de AJC ophield te bestaan. De mensen die deze expositie voorbereiden hebben nog materiaal nodig. Zij den ken daarbij aan „Wiekslagen", „Jonge Krachten", „kernen". Rode Koeriers", deelnemers- bewijzen van activiteiten, lid- maatschapsbewijzen enzo voort. Iedereen die iets heeft, wordt verzocht dit te melden bij één van de leden van de werkgroep. De tentoonstelling is geopend van zaterdagoch tend tien uur tot zondagmid dag vier uur. De eigenlijke reünie begint die zaterdag pas om acht uur 's a- vonds. De Rode Koerier zegt er het volgende over: „Zoek de zangbundels alvast maar op, want zoals lang geleden nodigt hii (Coos van IJperen/red.) jullie ongetwijfeld uit het weekeind te openen met „Komt en reikt de handen". De avond is bedoeld om eens lekker bij te praten en kent maar één programmapunt: de „Pinksterfeestfilm 1934". Tij dens dit feest nam Koos Vor- rink afscheid van de AJC. Deze film schijnt nog nooit in Vlaardingen vertoond te zijn. Gamellen soep Op zondag worden de sportie- velingen onder de oud-AJ- C'ers op de Markt verwacht Om negen uur wordt daar na melijk het startsein gegeven voor een opdrachtenspel, on der leiding van Cok Sparre- boom. Dit programma-onder deel is bestemd voor de goede wandelaars, want de tocht duurt anderhalf uur en eindigt op De Hoogkamer. De niet- wandelaars kunnen vanaf tien uur terecht op De Hoogkairer. Tot half een wordt er dan on der het genot van een kop kof fie nog even een vervolg ge breid aan de ongetwijfeld ster ke verhalen van de zaterdag. Om half een is het dan tijd voor een wandelende lunch met het bekende Paasheuvels- neetje en de gamellen soep uit de centrale keuken. 's Middags om twee uur begint dan de Bonte Middag. Dansen, musiceren en zingen staan dan centraal. De werkgroep zoekt nog een mogelijkheid om een zeer bekende oud-AJC'er, die momenteel in Vlaardingen woont, te strikken om „iets te zeggen". De reünie eindigt om vier uur 's middags. De adviseurs van Eva toom verkopen u pas een wasauio- maat als ze er van overtuigd zijn dat dia ene machine ook pre cies bij uw behoeften past Niet eerder! Euatoom levert op iedere machine drie jaar garantie. Dat houdt in: het eerste jaar volledige garan tie. Het tweede en derde jaar hebt u ga rantie op alle onderdelen exclusief piastic en rubber. Naast de veilige Eva- toomgarantte, prqfi teert, u nog 'es van de gewone j'abrieks- garantiè, Dubbele zekerheid! Bij Evatoom koopt u niet alleen veilig, u koopt er voor de alter- sch'erpste prijs. En: Uw grote huishoude lijke apparaten worden binnen enkele dagen GRATIS bij u af geleverd. Uw oude machine nemen we kosteloos mee. Kijkt u maar: Philips, AEG. Bosch. Bau knecht. Miele, Zanusst, Etna. Indesit De gangbare typen leveren wij veelal uit voorraad U kunt bij Evatoom vrij in en uit lopen. U kunt kijken en vergelijken. Wilt u een advies? Vraag maar. We zijn er voor om u te informeren. Onze openingstijden: van 9 tot 6 uur, en tot 9 uur op onze weke lijkse koopavond. Op zaterdag gaan we om j 5 uur dicht en op maandag blijven we de gehele dag gesloten. Jgnls diep vries kast, inhoud 130 liter. Kompleet met «nel vriesvak en korrtrole- Umpjes. Gratis thuisbezorgd en 3 jaar onder- detengarantls. Adviesprijs 589.- NU volante ma at met 11 basispro gramma's en trap loze temperatuur- keuze, boog centrifugeer- ATA G-gasfornuis toerental maakt De oven onder een losse cenlrf- hei 4-ptts kook- luge overbodig, plateau heeft rtet Gratis thufsbe- alleen een ther- zorg d en 3 jaar mostaat masrook onderdelen- een speciale Isola- garanlla, tie die u 16% Adviesprijs 1289.- energiebesparing oplevert. Graüs thuisbezorgd en 3 jaar onderdelen garantie. Adviesprijs 116a- i Indesit was automaat 7 Vot- automatische -^programma's mei aparte program- i ma en tempera- -r tuur schakelaars. Zeepbakjes voor de voor- en hooidwas. Gratis thuisbezorgd en 3 Jaar onderdelen- garantie. SM Wasdroger ten handige 24 kg. droogtrommel Eenvoudig te be dienen en veilig voor alle was goed. zetls wot Gratis thuisbe zorgd en 3 jaar onderdelen- garantie. Advies prijs 549.- Ignls dubbeldeur-a koelkast Inhoud 225 trier waarvan 37 liter 4-sterren dlepvriesrulmle. Met automatisch onldooisysieem. Graüs thuisbe zorgd en 3 Jaar onderdelen- garantie. A dries p«i|3 74a- Mgr.Nolenslaan686 Schiedam tel. 010-702667 Sehiedamseweg 39-47 Vlaardingen tel. 010-346000 SchiedamDe bewonersve reniging Schiedam-Zufti heeft er bij burgemeester en wethouders op aangedrongen het procedurevoorstel voor het sociaal-cultureel plan in haar geheel in te trekken. Als alternatief biedt de bewo nersvereniging een door haar zelf ontwikkeld plan, dat er van uitgaat de bestaande welzijnsvoorzieningen uit te breiden en de voorzieningen beter aan te laten sluiten op behoeften en wensen van de gebruikers. Ook vindt de vereniging dat de zeggen schap van alle betrokkenen vergroot moet worden. Bewonersvereniging Schte- dam-Zuid pleit ervoor per wijk werkgroepen in te stel len, die moeten nagaan wel ke behoeften er in die wijk op welzijnsterrein bestaan. Voor de instellingen of orga nisaties, die op stedelijk ni veau werkzaam zijn en die geen enkele binding met een wijk hebben, wil de vereni ging aparte werkgroepen in het leven roepen. Deze werk groepen dienen ondersteund te worden door een onafhan kelijke deskundige. De ge meente wil in tegenstelling tot de bewonersvereniging de werkgroepen samenstellen uit vertegenwoordigers van sociaal-culturele instellingen over de hele stad. Bijvoor beeld een werkgroep voor het bejaardenwerk, één voor jeugdwerk enzovoorts. Al enige tijd geleden hebben vertegenwoordigers van de bewoners vereniging voorstel len aan het gemeentebestuur gedaan. Nu echter blijkt dat de gemeente daar nauwelijks notitie van heeft genomen, heeft de vereniging zelf een compleet voorstel voor de procedure rond de sociaal- culturele planvorming opge steld. In haar voorstel pielt de be wonersvereniging ervoor per wijk een „minimumpakket" vast te stellen, dat op basis van wensen van organisaties en instellingen per wijk sa mengesteld dient te worden. In dat pakket dienen alle vooorzieningen opgenomen te zijn, waaraan in een wijk behoefte bestaat. Door het houden van hoorzittingen wil de vereniging de bevolking bij de planvorming betrek ken. Daarnaast wil de vere niging een vragenlijst aan alle bewoners sturen over de samenstelling van het „mini- mumpakket betrekken. Voor het uitwerken van ver gaderingen van werkgroepen en hoorzittingen moet een ambtenaar beschikbaar zijn* omdat de bewonersvereni ging vindt dat dat niet kan worden verlangd van leden van de diverse werkgroepen, voor wie de plannenmakerij toch al een extra-belasting is naast hun meestal vrijwillige werk voor de welzijnsinstel lingen. I AUTOMARKT Te koop: B.M.W. 320, 1978. 60.000 km. Vraagprijs 18.000.-. Tel. 010-747625. ONDERHOUO EN REPARATIE Voor hat LEVEREN. SCHOON MAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smederij Daub, Callenburgstr. 00, Vlaardingen. Tel. 3440.98. Voor WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN het voordeligste en betrouwbaarste adres: P. A. v.d. Krult. Lellestr. 32-34, Schiedam. Tel. 26.44.32, tele foon beantwoord er V/h G. J. J. Ponje. TE KOOP GEVRAAGD Het juiste adres voor al uw MEUBELSTQFFEERWERK Fa. Hessels en Co.. Eendracht- straat 52. tel. 341583 - 340764 na 18.00 uur. Met prettig en regelmatig werk kunt u een hoog salaris verdienen en een goede verkoopopleïdïng krijgen als Alles wat u nodig hebt is een goed verstand en een prettige manier van optreden. Tussen de 21 en 28 jaar is de ideale leeftijd om te begin nen. Na een betaaide opleiding in onze afdeling Ver koop gaat u zelfstandig kontakten onderhouden met onze afnemers: detaillisten en horeca-ondernemers. De produkten, die u gaat verkopen en afleveren, zijn: Coca-Cola, Fanta, Sprite, Kinley Tonic enTeb. Onze routeverkopers verdienen met hun vaste inkomen en provisies 137.000.- bruto per jaar. Hebt u belangstelling voor deze funktie of wilt u meer weten, bel of schrijf dan naar de heer A. Velsink, hoofd Personeelszaken, tel. 010-37 2211 (erkends öottelaars van Coca-Cola) 's-Gravelandseweg 391, 3125 BJ Schiedam. VSfcRSW3£\tflaSN Trtusr Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrüheid. Ruime mogelijkheden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de rekenmeesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreëerd. Hoge rente. Het percentage wordt maande- I lijks vooraf vast gesteld. In april 1980 bedraagt het 9/4%, was in maart 8/2%). Een uiterst florissante rente, die éénmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge VTiïc opname. U kunt elke maand tot f3.000,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f6.000,-. Dertiende maand? Jawel. Méér geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzegtermijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voorde aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid omihuiste sparen - gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. De Meesrente-rekening. Wtf durven elke vergelijking aam Schiedam, Oranjestraat 64, tel. 010 - 34 02 22. Vlaardingen, Schiedamseweg 53, tel. 010 - 3402 22. In'i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3