SPORT FC Vlaardingen: trieste balans 1 SVV:Van de hemel in de hel 'ÉÉ1 j RKWIK valt tevergeefs aan lechts twee puntenblessure "s en gele kaarten PORTKORT _P E P Winst maar verlies tegen Heracles Meijboom tekent Bram Scholte houdt Schiedam in de race Ursus: geen antwoord op revanche hV"- HZ: nog teeds laatste laats W r j op VVV lil '.V Sportagenda dinsdag I 6 april 1380 I VD/SC/WW 1 V' W4 jW rdam/Vlaardin» n Hoewel de 3-0 op SC Amersfoort misschien aangena- e pleister op de breed penliggende wonde ocht zijn, de balans het paasweekeinde leef voor de FC Vlaar- ngen somber. Ga maar a, eerst met 5-1 door n geïnspireerd Am- rtlam worden wegges- ld plus een van je he re spelers (Ron de Vos an Steenwijk: gebroken -'ddenvoets beentje) -erliezen, vervolgens in ~n bizar slechte partij et SC Amersfoort lechts driemaal scoren et gele kaarten voor hiedam DRZ is nog steeds iet van de laatste positie in de ierde klasse bevrijd. Ook na et ongelukkig verlies tegen FC (2-1) blijft het gat met ede-degradatiekandidaat SS twee punten. DRZ, dat oor het eerst onder de techni- che leiding van Harry van 'aaren (officiceel pas volgend "izoen bij de Schiedammers) cteerde, begon sterk. De vele "hïedamse aanvallen leidde twintigste minuut tot een erdiende 0-1 voorsprong, oen Ad Ginneking (niet bui- enspel) simpel een voorzet an Ab Wolthuis kon afron- en. IFC kwam echter in de ~atste minuut voor rust op ge- ijke voet via een vrije trap. "oen de thuisploeg uit een bij- a identieke situatie zowaar op "oorsprong (2-1) kwam, was et gedaan met DRZ. De "hiedammers zagen totaal een kans meer de stand nog elijk te trekken, boewei ook oelman Ton Collé nog nau welijks serieus werk had. FC Vlaardingen speelt zatcr- ag op het 'eigen veld' tegen e Noorse club Frederikstadt. m 10.00 vangt het duel aan e Marathonweg aan en de 'oren, die ook zaterdag in Ne erland aankomen zullen aam a nog vijf dagen in trai- ingskamp blijven. Met de schorsing van Aad eijl voor de boeg, krimpt de lectie van Hans Dorjee met e week. Ron de Vos van teenwijk en Herman den laag zitten nu broederlijk in et gips, waardoor de veel ge laagde trainer nu weer moe- n hopen op Domenie (terug an een schorsing) en Kooien. Jan Post zal aan het einde an het seizoen Schiedamse -ys verlaten. De Schiedamse ereniging heeft nog geen ver- anger voor Post. Na het verrassende zilver bij e landenteams, was er voor e Vlaardingse bowlers Marcel an Barneveld en Erwin Dob- elsteih op het vervolg van de ugd EK in Dublin weinig eer eggelegd. De kersverse Ne er land se kampioen Dobbel- ein haalde de finale niet ~ns, terwijl Van Barneveld el de finale haalde, maar aar al snel werd uitgescha- eld. Bij de eerste baan wedstrijden an atletiekvereniging Fortu- a heeft Jaap Dijksma bij de ngens C het clubrecord ko- elstoten op 13.44 meter ge- racht Bij de meisjes B toonde llen van de Berg zich zeer ~rk op de 100 meter, die zij 13.6 seconden voltooide. Bert van Hees heeft zijn con- act met de Vlaardingse za- rdagafd elings-tweedeklasser ION met nog een jaar ver- ngd. Cees Goudswaard, de ftalleider, wordt hulptrainer an Van Hees. Satelliet beeft zaterdag geoe- nd tegen Hoekse Boys en et 2-1 gewonnen. Gem't Ha- erslag zorgde voor de Vlaar- ingse doelpunten. Wout van Vuuren gaat over- orgen voor het eerst bij Zwa- Wen trainen. Arnold Lobman was een interesseerd toeschouwer bij PSC-Jodan Boys. Hij leefde leder geval fanatiek mee et het Schiedamse elftal. Het ocht echter niet baten. PPSC rioor. Sand or Popovic was samen et zijn oogappel Hans de ilde bij Excelisor M-ASWH.' voor de rust verliet hij het aassluise terrein om een be- "k te brengen aan zijn nieu- e club SW, De Deense voetbalclub Vam- up was met veertig junioren B en C) te gast bij SW, aartegen in het totaal zes edstrijden werden gespeeld, aanraast liet de gastheer de nee Denen een aantal van ize nationale bezienswaar- gheden zien: Madurodam, de ido en het Feyenoordsta- Aad Teijl (rijn zesde) en Patrick Janssens, om het droevig: geheel van de twee duels te beslui ten met het toeschou werstotaal van onder de duizend. Nee, jan publiek had al een be tere bestemming van de paas dagen gevonden en achteraf bezien kon je hem -met de beste wil van de wereld- geen ongelijk geven. Het Olympisch Stadion was zonder twijfel het door Emile Schelvis rustigste plekje in het door touristen geenterde Amster dam, dat evenwel de gelegen heid voorbij lieten gaan een bij vlagen imponerend FC Am- sterdam aan het werk te zien. In het eerste kwartier had Vlaardingen daar de zaken nog aardig onder controle, maar toen talent Hans Bouw meester voor de eerste maal de trucendoos opengooide, was Rob Remmerswaal gelijk al kansloos: 1-0, „Het middenveld speelde enorm zwak, er was gewoon geen verdedigen aan", analy seerde Hans Dorjee, zich al nergens meer druk om ma kend, „Ik heb de jongens ver der vrijuit laten voetballen. Wat moet je anders". Nou, Amsterdam wist het wel en ondanks het uitvallen van Fred Bischot en Rob Gillissen Heten de routiniers Martin Wiggemansen en Co Stout zien hoe fraai doelpunten soms kunnen zijn. FC Vlaardingen' V-A X'.'M*" OiXtP* •V i-C. Aad Teiji heft de handen ten hemel. De strafschop tegen Amersfoort is naast gegaan. •WSoHtVA' Ron Bongers, hij vertrekt naar alle waarschijnlijkheid aan het einde van het seizoen, haalt uit. Tevergeefs echter. stelde daar bitter weinig te-, genover. Testcase De tweede helft werd -zo mo gelijk- een nog grotere testcase voor de Vlaardingse doelman Rob Remmerswaal. die m eer ste instantie wel nog Co Stout tot driemaal toe van een doel punt afhield. Kansloos was hij echter op de inzetten van in valler Jan Wegman, die het vierde en vijfde doelpunt voor zijn rekening nam. Aad Teijl tekende in de slotfase voor de enige positieve daad door op werkelijk beheerste wijze een opgelegde kans te verzilveren. Dezelfde Teijl zorgde in het duel met f>C Amersfoort even eens voor de eerste Vlaarding se treffer, nadat Eric Vreek amp verkeerd had terugge speeld. Er waren daarvoor in middels al 24 minuten verstre ken, waarvoor het predikaat eerste divisie-voetbal nauwe lijks terecht was. „Ik heb zel den zo'n verschrikkelijke slechte tegenstander gezien", zei Hans Dorjee, die daarbij zijn eigen team vanwege de prestatie even in bescherming nam. Bep de Ruijter, op de tribune weer nauwlettend gevolgd door de spiedende Belgen, knalde vlak voor de rust een rebound van een schot van Patrick Janssens in de touwen om daarmee definitief een ein de aan het nog enigzins stugge verzet van Amersfoort te ma ken. De klucht van de tweede helft werd door de 300 toe schouwers met enig afgrijzen gadeslagen, want aan de ene kant viel Amersfoort (alleen Ben Hulshoff haalde een vol doende) stuntelig aan, terwijl in de tegenaanval Vlaardingen -zo mogelijk- nog stunteliger de fraaiste mogelijkheden om zeep hielp. De hoofd rollers in dit tragi-komsiche toneelstuk waren vooral Rob Snijders en Aad Teijl, die het zelfs pres teerde om een strafschop naast te schieten. Wel tekende de ex-Excelsior-speler voor 3-0, nadat er opnieuw drie Vlaar- dingen-spelers vrij voor Rinie Sprangers. Veel besproken Teijl was trouwens toch een veel besproken paasfiguur, want behalve de missers en to taal drie treffers, mocht hij ook zijn zesde gele kaart ont vangen, wat hem dus weer op een schorsing komt te staan. Hans Doijee gekscherend: „Ik zal me maar vast gereed hou den. Of misschien Jan Bou- man. Nee, zonder dollen, de blessures en schorsingen zijn nu helemaal niet bij te hou den". Inderdaad, vooral om bij het laatste punt de scheids rechters als zondebok aan te wijzen is momenteel zeer 'in' bij de clubs, maar zoals Geurds tegen Amsterdam weigerde gele kaarten te trekken en Boss tegen Amersfoort (ook Jansssens en Snijders van Amersfoort kregen geel, ES) wat al te rijkelijk liep te strooien, moet je de mensen wat betreft de inconsequentie van het scheidsrechtercorps nog gelijk geven ook. Dick Hoogmoed speelde in het nieuwe tenue van SVV sterk tegen VW. K&t'X/'X'-s; 'mm® 'S$M tf i /<rv Almelo - „Een bittere te leurstelling. Op het ene moment zijnwe alles. een ©era blik later sode- m.' weer met een ar bene der' __iktc SW- traiiic. nm Visser de balans op van het Paas weekeinde. waarin SW gisteren met 4-2 klop kreeg bij Heracles, ter wijl het daarvoor in Schiedam met dezelfde cijfers tegen FC VW had bewezen wel dege lijk voor vuurwerk te kunnen zorgen. De Limburgers werden met 4-2 verslagen, waar- voor Die dd toch spelen de Hoogmoed na een kwartier de eerste tref fer produceerde. FC VW maakte in de derde minuut via Gerrie van Rosmalen gelijk, waar na Verlijsdonk dertien minuten later de bal langs doelman Bas van Noortwijk kopte. SW Schiedam - De negentienjarige Harry Meyboom heeft bij SW een contract getekend, dat hem tot het eind van het volgende seizoen aan de eerste divisieclub ver bindt. Jong SVV test in een oefenwedstrijd tegen Overmaas een drietal spelers: verdiger Martin Singer Jong Fey- enoord). de zeventienjarige Andrew Aue (Feyenoord- jengd) en Rob van Leeuwen (Excelsior Maassluis). Hans de Wilde (Barendrecht) komt volgend seizoen als amateur naar SW. Op korte termijn zijn er bij SW con tract bes pre kin gen, waarbij een vijftal spelers geen nieuwe verbinte nis zal worden aangeboden. Cor Peitsman is daar in ie der geval niet bij, omdat hij onlangs een contract kreeg aangeboden. SW wil ook Hans Loovens houden, wat echter af zal hangen van de door FC Twente te vragen transfersom. liet het hoofd ditmaal niet hangen en zette een formidabele eindsprint in, waarbij Cor Peits man uit een voorzet van Rob Kieberi voor de ge lijkmaker zorgde: 2-2. Vijf minuten voor tijd beland de de bal uit een kluwen van spelers bij Bart Kreft, die „uit stand" de bal op het hoofd van Dick Hoogmoed mikte: 3-2. Rob Kieberi bewees de zwakte van de FC VVV-defensie nog maals met een lange solo door de Limburgse gelederen, waarna zijn schuiver ook doel man Tuliemans passeerde. Cor Peitsman gaf „voor de zeker heid" het laatste tikje aan de inzet van de offensief ingestel- - de verdediger: 4-2. Winst Deze winst bracht SVV voor het laatste periodekampioen- schap op een stand van vijf punten uit dne wedstrijden en de uitwedstrijd tegen Heracles voor de boeg. De goede per spectieven om eindelijk eens mee te kunnen draaien in de eerste divisie betekenden ech ter niet voldoende voer om ook tegen Heracles uit de slof te kunnen schieten. De Alme lose ploeg stond al snel op een 2-0 voorsprong door treffers van Ron van Oosterom en George Bakker, terwijl het in de beginfase weinig terugdeed in aanvallend opzicht en het Schiedamse vïermans-midden- veld de thuisploeg te veel vrij heid gunde. „De „begeïste- rung" die je mag verwachten als je kans hebt om op 7 uit vier te komen ontbrak. We be gonnen te slap en misten een dosis gezonde agressiviteit. Maar als je dan ziet hoe ge makkelijk we er-^ twee doel- door Jan Schrijver punten bij Heracles inschieten, dan vraag je je helemaal af waarom het ons nou eens niet lukt continu te presteren", zei Pim Visser vertwijfeld. En in derdaad was het opvallend hoe SVV vijf minuien voor rust verscheiden malen door de Heracles-verdedigïng heen kon snijden. Zo „haalde" Rob Kiebert bij één van zijn opko mende acties de achterlijn, waarna Hans Loovers op de goede plaats stond de voorzet in te koppen. Drie minuten la ter was het weerr raak, toen Bart Kreft de bal goed breed speelde naar Adry Nanlohy, wiens voorzet weer bij Bart Kreft belandde. Hij legde bal terug op de „aanstormende" Wim Mulder, die eerst de vuis ten van doelman Johan Krol op zijn weg vond, maar in tweede instantie toch de ge lijkmaker in tikte. Mal De tweede helft ontaardde aan beide kanten in een enigszins matte vertoning, waarbij Vlaardingen RKWIK had in de eerste helft van de wed strijd tegen RCD (1—2) toe moeten slaan. De mogelijkhe den zijn er voldoende geweest. Het bleef echter bij dat ene doelpunt, gescoord door Din de Rond uit een voorzet van Peter de Witte. In de tweede helft pakte RCD de zaken wat energieker aan en in de twintigste minuut kwam het tot de gelijkmaker. Nog in diezelfde minuut nam de thuisclub verrassend de lei ding bij nog een razendsnelle uitval, 12. Vanaf dat moment speelde RKWIK alles-of-niets. Dat het daarbij door de counters van RCD dikwijls in gevaar kwam nam het op de koop toe. Bloed stollende situaties ontstonden er een paar maal voor het hei ligdom van doelman Kees van Haaster, maar ccn doelpunt viel er echter niet. Evenmin aan de andere kant en RKWIK moest dan ook genoe gen nemen met de nederlaag van 12. Harry Meyboom doelman Jo han Krol met een goed schot warm hield. Aan de andere zijde werd het pas gevaarlijk, toen de „oude rot" Kalle Ora- nen mee naar voren ging. De Almelose verdediger tikte op een gehaaide manier een bal door van Hannes Lalopua. Het f rollertje verdween in de uiter ste hoek van de tevergeefs duikende Bas van Noortwijk. Scheidsrechter Henk van Et- tekhoven maakte er het laatste kwartier een „alles is anders" show van. Zo paste hij in de 35-ste minuut de voordeelregel toe. Toen echter bleek, dat Hannes Lalopua op de lat schoot floot hij alsnog voor een overtreding. De opmerkingen, die Bas van Noortwijk toen maakte, betekenden geel voor de Schiedamse doelman. George Bakker schoot de vrije trap over het muurtje opnieuw de lat. In de 40-ste minuut deed toch juist hij SVV de das om. Hans Loovens maakte een verkeerde beweging tegen Hans Bossink, die. toen hij het fluitje van de arbiter hoorde, juichend ter aarde stortte. Ron van Oosterom schoot de straf schop keihard en laag in: 4-2. In de wedstrijd tegen FC VVV kregen Hans Loovens, Frans Klinge en Scheurs (FC VVV) een gele kaart voor het onder uithalen van een tegenstander, terwijl scheidsrechter Kees Bakker geblesseerd het veld moest verlaten. Grensrechter Waagmeester nam het „grote werk" waar, terwijl Schiedam mer Aad Gudde als grensrech ter inviel Woerden Vijf minu ten voor tijd besliste een door Bram Scholte geno men penalty, dat Schie dam in de race naar de titel blijft meedoen. Im mers, tot dan toe hadden Woerden en Schiedam de strijd in evenwicht kun nen houden en was de stand nog 00. Woerden, met niet minder dan vier invallers, leed daardoor voor de derde maal in succes sie een nederlaag op eigen ter rein. Ket was een wedstrijd waarin beide teams tegen el kaar opwogen. Nico van Huet kreeg een goede kans maar scoorde toch niet, evenmin als Leen Korengevel die te ge haast over kopte. Aan de an dere kant moest Jaap van der Nol ook al zijn talenten tonen om Woerden van scoren af te houden. Na de thee was het een zelfde spelbeeld met wis selende kansen. Een kwartier voor tijd werd Joop Kuiper vervangen door Frank Ver- wey. Het was deze speler die vijf minuten voor tijd onheus onderuit werd gehaald door Steef Vink. De Scheidsrechter kon niets anders doen dan een strafschop toekennen en daar uit maakte Bram Scholte het winnende doelpunt. Rotterdam Hillegersberg heeft op Ursus revanche geno men voor de eerder tegen de Schiedammers geleden neder laag van 3—0. De thuisclub had nu een heel ander team. Het was danig verjongd en in een aardig duel won de Rot terdamse ploeg nu met 52. Reeds in de tweede minuut werd er handig geprofiteerd van een misverstand in de verdediging van Ursus en het was Johan Felius die zijn eer ste (er zouden er nog drie vol gen) doelpunt aan liet tekenen. De eerste helft verstreek zon der uitgespeelde kansen en doelpunten. Die kwamen pas na de rust- Acht minuten was de tweede helft oud, toen weer een misverstand in de Schie damse verdediging Felius in staat stelde te scoren, 20. John Blomsteel maakte er 3 0 van en eerst toen kon Ursus middels Rob Bonte terug ko men 31. Johan Felius' doel- puntenhonger was nog niet be vredigd: 4—1. Wel mocht Cock Zey nog voor Ursus tegen sco ren, maar weer Johan Felius bepaalde de eindstand op 52. Dit laatste doelpunt werd ken nelijk in buitenspel positie ge scoord. De scheidsrechter wuifde alle protesten weg. Ook Wil Scheepbouwer die bleef protesteren. Wil moest J het veld verlaten en dat in de laatste minuut Schiedam Vlaardin- §en Dinsdag: Jong W-Jong Telstar, Har- ga, 19.00 uur. SVGEB- Hoekse Boys (comp), 18.30 uur. Woensdag: DOS '32- Groenoord (oef) 1° 30 uur. Phoenix-Ma -luis (comp). Donderdag: Volleybal toernooi, Voorgezet On derwijs, Westwnkhal, Vlaardingen. Vanaf 10.00 uur. Portugues-FCN'66, Energiehal, 19.45 uur, HWD-Excelsïor M, Ener giehal 20.30 uur, BFC- Eureka, Energiehal, 22.00 uur, Ned. Lloyd-WK, Sporthal Asterlo, 20.30 uur. Jong Den Haag- Jong Vlaardingen, 19.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6