SPORf Zwaluwen: roerige Pasen Fortuna Maar Bob Hoefsloot: met dank aan Rudy Liebregts i m Stunt Schiedamse Boys De Hollandiaan en Martinit bekeren verder mw Gestaakt tegen Harkemase Boys RM weer roemloos ten onder Hookers Rugby toer nooi kon niet beter SMEd SVDPWstuit op Aeolus-muur J TweedeUrsus afgedroogd ODO neemt revanche op Snel: 63 Op de radio.... Jubileum... dinsdag 8 Bpril 1980 VD/SC/WW Ernest Kegel...winnende treffer tegen Volendam. Harkema/Volendam Zwaluwen beleefde een uiterst roerig paasweek einde. De wedstrijd te gen Harkemase Boys had namelijk een uiter mate onplezierig ver loop. Tien minuten voor het einde staakte scheidsrechter Freke uit Katwijk de wedstrijd omdat de spelers van Zwaluwen weigerden verder te spelen, want rij voelden zich bedreigd door het publiek. Tegen Volendam bewezen de Vlaardingers de schrik te boven te zijn en won nen aan het IJsseimeer met 0-1. Het duel in Friesland zal de Vlaardingers lang bij blijven. De zwak lei dende scheidsrechter had het duidelijk moei lijk en weigerde op te treden tegen intimida ties van de Harkema spelers, die aangemoe digd door een fanatiek meelevend publiek, er keihard tegen aan gin gen. Bij de stand van 1-1 sïoeg een Harkema spe ler de bal met de hand in het doel. Scheidsrech ter Freke had echter niets onregelmatigs ge- Schiedam/Vlaardingen In liet afdelingsvoet bal waren er maar vier wedstrijden. De enige in het oog springende uit slag was die van Schie damse BoysNestoro, waarbij de Schiedam mers door een gelijkspel van 11 Nestoro de laat ste kans op de titel ont nam. SVDPW bracht het op eigen terrein tegen Aeolus niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel en daar waren de Rotterdammers dik te vreden mee. Demos moest in de uitwedstrijd tegen Swift Boys het hoofd buigen. Met 3—1 bleef de thuisclub de meerdere van de Schie dammers. Niets op het spel stond er bij JVISV71USC. Een wed strijd welke eindigde in een overwinning van 1 0 voor de Rotterdam mer. SVDPW—Aeolus 0-0 •Aeolus was kennelijk naar Schiedam gekomen om één winstpunt binnen te halen. Met massaal verdedigen is dat dan ook gelukt. Over het alge meen was het een rich tings- voetbal, SVDPW aanvallen en Aeolus verdedigen. Echt uitgespeelde kansen 2ijn er dan ook voor SVDPW maar heel weinig geweest. VOor de rust welgeteld twee. Een schot van Wim Klein, later gebles seerd en vervangen door „good old" Piet Krijnen, werd schitterend gestopt. De tweede kans werd een doelpunt. Henny Bras scoorde het maar op advies van de grensrechter werd het doelpunt niet geho noreerd. Zo bleef het 0. Swift BoysDemos 3—1 Ondanks het uitmuntende werk van de zeventienjarige doelman Hans Wolffers heeft Demos de eer moeten laten aan Swift Boys, Het werd een leuk duel, waarin de thuisclub de overwinning bepaald niet is geschonken. Demos heeft er hard voor gewerkt maar kon toch niet verhinderen dat de thuisclub middels Maarten van der Wielle de leiding kon no men. Demos kon weer naast de thuisclub komen door Her man Niemeijer, 11. Na de thee sloeg Swift Boys weer toe. Uit oen hoekschop werd het door Fred Groteboer 21. Een misverstand in de Schiedamse verdediging stelde Maarten van der Wielle m staat de eindstand op 31 te bepalen. Net iets te veel van het goede. MSV'71—USC 0—1 Ondanks dat er niets meer op het spel stond werd dit een leuk duel. Een misverstand in de verdediging van de thuis club bracht de stand op 01. In de tweede helft is de thuis club steeds in de aanval ge weest. maar schoten van Jan van der Poort, Jan Verbrugge en Gilbert Remeeus troffen geen doel. Peter de Jong zijn schot had een beter lot ver diend dan door de paal ge keerd ie worden. Het bleef derhalve 01. Schiedamse Boys—Nestoro 1—1 De scheidende trainer van de Boys, Jan Post, heeft toch nog voor een stunt kunnen zorgen door met zijn pupillen Nestoro van een eventueel kampioen schap af te houden. Het werd 1—1, waardoor Nestoro min of meer uit de race is. In dit vrij pituge duel nam De Boys de leiding. Hans de Held werd onderuit gehaald en scoorde uit de toegekende strafschop het eerste doelpunt, 10. Tot aan de tweede helft zag het kans die voorsprong te hand haven. Na de thee werd het duel feller, omdat de bezoe kers met alle middelen tot een doelpunt trachtte te komen. Dat lukte maar eenmaal: 11. De Fortuna-ploeg Klaar voor het grote werk.... Vlaardingen-De superlan- ge-afstand-ploeg van Fortu na zal zich zaterdag naar hartelust kunnen uitleven op de elfde Westland Ma rathon, waarvoor om 13.00 uur het startschot zal wor den gegeven in de Maass- luise Uiverlaan, Het deel nemersveld zal dit jaar waarschijnlijk aanleiding geven tot grotere spanning dan in de afgelopen jaren gebruikelijk was. Zo zal een aanval op de limiet voor de Olympische Spelen (2 uur en 14 minuten) kun nen worden gedaan. Tot nu toe is daar voor Nederland alleen Cor Vriend inge- slaagd. Hij liep enkele we ken geleden in Frankrijk naar een tijd van 2.13 uur. De snelste Fortuna-tijd wordt verwacht van de 21- jarige Henry Riedijk, die enige tijd werd opgenomen in de Nederlandse C-selec- tie. Vorig jaar liep hij de ruim 42 kilometer in 2.27 uur. Sjaak Hoogendijk, die met een hardnekkige bles sure te kampen had, heeft een persoonlijk record staan van 2.42 uur. De tijd van Schiedammer Ed Sehlar- man, die nog niet geheel is hersteld van een brand wond, is slechis een paar se conden slechter. Bram de Jong heeft een tijd staan van 2.48 uur en komt voor de eerste maal uit bij de ve teranen 2. De tactisch sterke Bertus Stigter zal zijn tijd van 2.53 uur trachten te verbeteren, terwijl ook Luc Dumont dit keer onder de drie uur denkt te blijven. Ger van Walsum zal zijn ervaring proberen uit fc buiten. De Fortunezer K. .rel Leeu- wang. Aart Kuy-,. Jan Wie- laart, Huib firn ven, Cor van Leerdam en Jan Tintel heb ben ervaring opgedaan door de Apeldoornse Marathon te lopen, terwijl de West- land Marathon voor Cees van de Boogerd, André van de Weel, Mary Schipper en Gerrit Langstraat de vuur doop betekent op deze klas sieke afstand. Arie Gog en Arie van Embden zullen wegens blessures niet deel nemen. constateerd en kende de treffer toe. Zwaluwen was het daar duidelijk niet mee eens en ging verhaal halen bij de schiedsrechter. Trainer Theo de Waard kwam uit zijn dug-out, maar voordat hij de scheidsrechter kon be reiken had hij al enkele rake klappen ontvangen van de doelman van Harkemase Boys. In het rumoer dat daarna ont stond kon niemand meer wijs worden. Het publiek begon zich ermee te bemoeien en in een mum van tijd was het een vechtende bende. Dick van der Bergh liep ook nog enkele klappen op, Toen Zwaluwen eenmaal veilig In de kleedka mer was gekomen weigerde het verder te spelen. Aanvoer der Jan Merrelaar: „Het pu bliek ging als gekken te keer. Ze waren duidelijk door het dolle heen en dan ga je na tuurlijk niet in het veld lopen met het risico dat je een pak slaag kunt krijgen. Ik begrijp nu wel hoe ze aan die punten komen in de thuiswedstrij den...". In de beginfase van de wed strijd had Harkema de leiding genomen, maar het was Leen Pijpers die die de gelijkmaker voor zijn rekening nam door uit een strafschop te scoren. Frans Loos en Theo Juistinga kregen nog een officiële waar schuwing van de scheidsrech ter wegens grof spel. Tegen Volendam ging het dui delijk beter met het elftal van Theo de Waard. Met een grote inzet spelend behaalde de VLwdingers een uitermate V rd ende 0-1 zege. Duidelijk geïnspireerd kwam Zwaluwen het veld in. Het revancheerde zich daarmee van het zwakke spel in de thuiswedstrijd tegen de Volendammers die met 0-3 verloren ging. Beide ploegen kozen voor de aanvallend Rudy Liebregts in de laatste meters van zijn eenzame vlucht. ai^jiiiiiiuiiuiiiiiiuiiiiiiiiiuMiimiiijiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiii^ Vlaardingen Het mocht uiteindelijk toch niet baten- Rudy Lie bregts had in het wieler kampioenschap van Vlaardingen ruim een uur lang als Tiaas' voor het aanstormende pelo ton gefungeerd, maar zag tenslotte de eind overwinning in een mas sa-sprint naar Rob Hoefsloot gaan. De jon ge renner had slim ge profiteerd van de elkaar beloerende Vedetten1 en een ronde voor het einde de eindsprint vast aan getrokken. Op de meet had Hoefsloot nog een voorsprong van twee volle lengtes op num mer twee Richard Meel dijk, die de jagende meu- te aanvoerde. Zoals gezegd, in de gecombi neerde koers voor liefhebbers, veteranen, junioren en ama teurs, was het Rudy Liebregts die het wedstrijd beeld bepaal de. De oud-topschaatsenrijder had in eerste instantie nog wel gezelschap van Jan Timmers, die zich echter na een paar ronden liet terugzakken. Ook pogingen van de talentvolle Aad van Asten om de eenzame koploper daarna te benaderen, liepen op niets uit. „Ze laten Liebregts lopen, maar ze zijn niet beroerd om me terug te pakken", klaagde Van Asten, die evenwel met zijn pogingen wel het sein tot de algehele jacht op Liebregts had gege ven. Met de demarrage van Marius de Wilt eindigde de vlucht van de eenzame fietser, die het op drift geraakte peloton niet meer kon ontsnappen. Het Schiedam/VÏaardingen - Het bekervoetbal wordt door de amateurclubs nog steeds als een stief kindje van het voetbal beschouwd. Zo vaardig de Ursus zaterdag het tweede elftal af tegen Nieuwenhoom, dat met een 9-1 zege verduide lijkte, dat het een schertsvertoning betrof. „We wilden het eerste elftal sparen met het oog op de wedstrijd te gen Hillegersberg. Het heeft helaas weinig ge holpen", zei Ursus-trai- ner Hans Schinkel. Nieuwenhoom kwam in de eerste helft op een voorsprong dankzij een te zachte terugspeelbal van Wil Scheepbouwer, waarna kort voor rust de negatieve marge tot twee doelpunten werd vergroot. Rob Bonte scoorde in de tiende mi nuut van de tweede helft tegen. Wil Scheepbouwer speelde nogmaals te zacht terug: 3-1. In de resterende twintig minu ten kreeg Hennie Troost nog zes ballen achter zijn oren. Martinit bekerde beter door tegen Bolnes met 0-3 te zege vieren. In de eerste helft kwa men de Schiedammers niet tot scoren. „We 2ijn te gemakke lijk begonnen. De jongens on derschatten de tegenstander. Toen we na rust normaal gin gen spelen, was het echter snel bekeken", aldus trainer Joop Schop. Cor Yoets opende in de vijftiende minuut met een kopbal de score, waarna zeven minuten later Ron Brust bin nen de zestien-meter-lijnen door de doelman werd onder uit gehaald. Jan Blom benutte de strafschop, en kort daarna zorgde Ruud Quadt op snel heid voor 0-3. De Hollandiaan hield HION ook na verlenging op 0-Ö, waarna de Vlaardingers dank zij beter genomen strafschop- £en als winnaars uit de bus wamen. Bert Groen stopte de tweede strafschop, terwijl Mar Cys voor De Hollandiaan mis te. Bij een gelijke stand schoot de nieuwe SVV-aanwinst Ver sluis op de paal. Henk Booms- ma hield het hoofd koel en schoot raak: 4 uit 5, tegen 3 uit 5 voor de thuisploeg. Naald wijk draaide Hoek van Hol land met 1-0 de nek om. De Hoekse ploeg had het beste van het spel. Onnodig balver lies werd het team van Nico Paget in de vijftiende minuut van de tweede helft echter fa taal. daarna opgevoerde spel der fa vorieten werd uiteindelijk door junior Rob Hoefsloot het best op zijn waarde geschat en toen hij voor Richard Meel dijk, Peter Heijster, Sjaak Koe ver mans en Ed Blanker t over de finisch kwam, was zijn vreugde begrijpelijk groot. De afzonderlijke uitslagen van de gecombineerde wedstrijd waren. Amateurs: I. P. Heijs ter, 2. C„ Solleveld, 3. R. Lie bregts. Veteranen: 1. R. Meel dijk, 2. J. Koevermans, 3. C. Suyker, Liefhebbers: l. E. Blankert, 2. M. Drop, 3. H, Kaptein. Junioren: 1. R. Hoefs loot, 2. A. van de Lught, 3. F. van de Touw. Bij de clubkam pioenschappen zegevierde in categorie A Wim Korb voor G. Moerman en in categorie B Dirk Smit voer T. Vermaal. Bij de nieuwelingen was de eerste prijs voor R. Bello. voetbal waardoor er 2ich een uitermate aantrekkelijke wed strijd ontstond. Al voor de rust kwam Zwaluwen op voor sprong door een treffer van Ernest Kegel die na een vrije trap van Leen Pijpers in de re bound kon scoren: 0-1. Het bleef een open wedstrijd na deze treffer. De thuisploeg kreeg enkele goede'mogelijk heden maar doelman Ab Nijgh hield de Volendammers van de gelijkmaker af. De Vlaar dingers kregen via Dick van der Bergh nog een goede mo gelijkheid maar de jeugdige spits kon de juiste richting niet vinden. Vlaardingen Voor Radio Molenaar loopt het seizoen naar een roemloos einde. De Vlaardingers scoorden in de negen gespeelde wedstrijden slechts 2 schamele puntjes. Al voor de inhaalwedstrijd tegen Blue Star stond de degradatie uit de ptomotie-hoofdklasse dan ook vast. Werd het eerder al een 91 ne derlaag tegen Blue Star, in Blerick kwamen de Vlaardin- 1 gers er ook nu niet aan te pas. Het werd nu 8—2 voor Blue Star, waarbij Hans Jaap Op- penheim en het dubbel Oppen- heim/Van Opstal voor de te- genpunten zorgden. In de enkelspelen kwam Aad van Opstal er niet aan, even min trouwens als Eduard van - de Bout. Maasland ODO heeft tij dens de zaterdag ingelaste wedstrijd tegen Snel revanche genomen voor de eerder gele den nederlaag. ODO liet er ditmaal geen twijfel over be staan wie dc sterkste was, al viel de uitslag niet zo hoog uit. Na een opmerkelijk lage 20 voorsprong in de rust, ze gevierden de Maaslanders uit eindelijk met 63. Het was aan het spel van ODO te merken, dat er nog be langen op het spel stonden. De Maaslanders stonden immers maar enkele punten boven de tweede degradatieplaats. Daarvan doordrongen speelde ODO fel en agressief, met als beloning nu een marge van vier punten boven de fatale streep. In de eerste helft was ODO al de betere ploeg, al werd er maar moeizaam gescoord. Slechts Marijke Noordam en Jan-Henk de Vast vonden de korf, waar tegenover echter slaat dat Snel helemaal niet tot scoren kwam. Ook in de tweede helft werd ODO niet bedreigd, al kwa men de Dordtenaren wel tot 21. Martin Bosch ma had daarop een antwoord (31), maar Snel kwam andermaal dichterbij: 32. Cees van der Vaart en Jan-Henk de Vast brachten ODO op zeker (52), waarna Martin Boschma. na dat Snel nog een keer succes had, de eindstand op 63 be paalde. VlaardingenDe Hol landiaan-voorzitter Quintus Molhoek en se cretaris Mari Strays wa ren vrijdagavond te gast in het sportprogramma van de VARA-radio tus sen Start en Finish. Op de radio vertelden de Vlaardingers aan presen tator Harry Vermeegen over hun moeilijkheden onstaan na het verdwij nen van de pennings- mccster. Vrijdag volgt overigens deel 2 Schiedam - Hans Kleinekoort, voorzitter van het zestigjarige Excelsior'20, zal morgen om 17.30 uur het startsein geven voor de jubileumactiviteiten van de Schiedamse vereniging. De superstarcompetitie, waar in alle jeugdspelers de kans krijgen „Exceisior-superstar" te worden, vormt het eerste onderdeel van die activiteiten. Morgenavond is het in de eer ste ronde van deze competitie de beurt aan F- en E-pupillen. Hoek van Holland Het rugby-paaseieren- toernooi van The Hook ers mag zonder meer een succes genoemd worden. De vier gastteams uit Engeland waren met hun sterkste spelers naar The Hookers Place gekomen om te zien wie het best uit het Paaseie- rentoernooi naar voren zou komen. De enorme inzet van alle deelne mers leverde dan ook een aantal zeer interes sante wedstrijden op die aanzien volkomen waard waren. Het voor al zondag en maandag erg talrijke publiek heeft dan ook kunnen genieten van dit toer nooi. De Landense club Old Guiid- fordïans werd winnaar van het geheel. Dat gebeurde zon dag in een uitermate spannen de finalepartij tegen Fairbaira AFC. Een wedstrijd die mei een 3-3 gelijkspel eindigde. Dat het Engelse rugby nog steeds hoger aangeslagen moet worden dan het Nederlandse moesten The Hookers onder vinden. De Hoekse rugbyers konden in hun eigen toernooi geen enkele wedstrijd winnen. Toch kon The Hookers in alle wedstrijden behoorlijk tegen stand bieden, maar de zwakke plek zit duidelijk nog bij de voorwaartsen. De Nederlan ders zijn in het algemeen nog niet opgewassen tegen het har de Engelse voorwaartsen spel. Hookers-voorzitter Jan van Burg kon maandagavond tij dens het afscheidsdiner de i volgt prijsuitreiking verrichten. De eindstand zag er als 1 M uit: 1. Old Guildfordians RFC 7 pnt., 2. Lewisham RFC 6 pnt., 3. Fairbairn RFC 5 pnt., 4, Harwich/Dovercourt RFC 2 pnt., 5. RC The Hookers 0 pnt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7