ÜAD/SI1EEK 1 Vlaardingse verkenners bestelucht-hiker I Automobilistengezocht voor gehandicapten Dieven actief in weekeinde Herstraten kost 152.000 gulden lan krijgt Jappen De weg en auto kwijt Automatiseringsclub CJV nog niet van de grond Hoorzitting over aanleg schietbanen Stille Omgang voor St. Liduina Indische Buurt en West wijk gaan op kamp Filmavond voor alleen staanden Blokje rond^ dinsdag IS april 1980 VDASC/WW hicdam Orodat hij aan merkingen maakte op het ge: rag van een groepg jongelui ~!u een 22-jarige Schiedam- ier in de nacht van zaterdag j zondag enkele rake k!ap- »n toegediend. Op weg naar nis rag hij dat de onbekende meeren een glas-in-loodraam so een reclamebureau op de irote Markt hadden ingegooid maakte daar een opmer- mg over. De jongelui namen it niet en uitten hun agressie de Schiedammer. De waar- Ie van de ruit is vijftienhon- lerd gulden. Schiedam Een Bel gisch echtpaar stond perplex toen zij een jon geman met hun auto voor hun neus zagen wegrijden, terwijl zij via een praatpaal bij de Be- neluxtunnel de ANWB de weg vroegen. Even tevoren hadden de man en de vrouw een 24-jari- ge Rotterdammer, die toevallig langs de rijks weg stond, gevraagd of hij hen kon helpen, maar toen bleek dat hij dat niet kon liepen zij een eindje verder naar een langs de weg staan de praatpaal om de ANWB hun probleem op te laten lossen. De Rot terdammer stapte daar op in de auto en reed weg in de richting Rot terdam. De politie, die via de ANWB was gealar meerd, wist de auto op de Giessenweg in Rot terdam tot sloppen te brengen. Onder het rij den nad de man reeds kans gezien twaalfdui zend Belgische franks uit de handtas van de vrouw te halen. Nadat de politie de route had uitgelegd kon de Belgi sche familie haar weg vervolgen. •Jf A'W" ,f- Com p t er wacht Gerrie Smeenk met de CJV-denkmachme. op werk Schiedam De politi.e heeft het afgelopen weekeinde vier jongemannen aangehou den, die hadden ingebroken in een drankengroothandel aan de Rettaweg. De vier, twee broers uit Waddinx- veen (23 en 24 jaar) en twee jongens (13 en 14 jaar) uit Gouda, werden in hun kraag gepakt direct nadat zij het bedrijf weer uitkwamen. Op dc Lange Kerkstraat heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een man aangehouden, die even te voren enkele plastic tassen met kleding en gereedschap uit een daar geparkeerde auto had gestolen. Twee Schiedamse jongens (15 en 16 jaar), die op station Maassluis—De tegenstanders van de aanleg van acht onder grondse schietbanen aan de Nijverheidsstraat in Maassluis krij gen nog een kans om hun bezwaren naar voren te brengen. Woensdag 23 april zal tijdens de vergadering van de commissie voor dc bezwaarschriften een hoorzitting worden gehouden naar aanleiding van het bezwaarschrift, dat mevrouw E. van Ewijk- Nieuwenbuizen en zes andere Maassluizers tegen het verlenen van een bouwvergunning hebben ingediend. De vergadering wordt gehou den in de Logger-zaaï van het Nieuweiand een fiets pro beerden te stelen, zijn door de politie op heterdaad be- trapt. Bij een inbraak in een wo ning aan de Louis Raemae- kersstraat zijn voor zeker vijfduizend gulden goederen buitgemaakt. De inbrekers, die binnenkwamen door een deur te forceren namen twee filmprojectoren, een videore- cnrder, vier fototoestellen en twee parelsnoeren mee. De waarde van de filmprojecto ren, de videorecorder en één fototoestel bedraagt bijna vijfduizend gulden. De waar de van de overige goederen is onbekend. Vanuit, een woning aan de Lorentzlaan zijn een bandre corder en een platenspeler met een totale waarde van 1900 gulden gestolen. De die ven kwamen vermeodelijk binnen met een valse sleutel. Het afgelopen weekeinde is een personeneauto gestolen, die aan de Heemskerkstraat stond geparkeerd. Een auto, die was gestolen aan de Sehiedamseweg werd later door de politie teruggevon den aan de Nieuwe Haven. De wagen was er op nogal onvoorzichtige wijze naar toe gereden. De eigenaar consta teerde schade aan het linker spatbord. Vanuit een in de Kreupelstaat geparkeerde auto is een polstasje gestolen met een paspoort, een rijbe wijs en een kentekenbewijs. Onbekenden hebben uit een school aan de Lange Singel straat een EHBO-doos, een dolkmes en een luchtdruk pistool gestolen. De waarde van de buit is honderd gul den. SchiedamTer ere van de zeshonderdste sterfdag van de heilige Liduina wordt op 20 april een zogenaamde Stille Omgang gehouden in haar ge boorte- en sterfplaats Schie dam. De tocht begint om 20.15 bij huize Frankeland. Deze keer staat het hele gebeuren in het teken van het religieus welzijn van stad en bisdom. Vlaardingen Computers regelen de wereld zo onge veer en of we dat nou mooi of angstaanjagend vinden; de opmars van de „denkmachi ne" is niet te stuiten. CJV-so ciëteit De Sokkel, die ook „bij de tijd" wil blijven, wist begin vorig jaar in het bezit te komen van een verouder de computer en wilde daar mee cursussen gaan organi seren voor leden, die wegwijs wilden worden in automati- sering5land. Dat zat een beetje tegen. De angst voor de computer zit kennelijk diepgeworteld, want op de talrijke oproepen die werden geplaatst voor een ei gen „CJV-computerklup" meldden zich maar vier man, die alle vier al „in het vak" za ten, En voor kenners heeft de oude Burroughs-L20Q0 toch wat al te weinig mogelijkhe den. Het ding is tenslotte al een paar jaar oud en zeker in de automatisering staat de tijd met stil. De machme is natuurlijk nog ■wel goed bruikbaar om er al lerlei spelletjes op te spelen, om een eenvoudige admini stratie m het bestand op te ne men of om er gewoon de meest elementaire'dingen over computers mee aan de weet te komen. Leuk is het zeker; dat heeft de oude computer bewe zen tijdens het vorig jaar ge houden Jeugdland. Daarom geeft het CJV het nog niet op. De machine slaat nu opgesteld in gebouw Obadja en wacht daar op een nuttige bestem ming. Tesamon met de vier deskundigen wil men starten met een nieuwe computerclub. Gerrie Smeenk, één van die deskundigen, is nog met al te optimistisch. „De kans is groot dat we weer alleen kenners krijgen en dat is eigenlijk met de bedoeling. Het is juist voor leken zo leuk om met de com puter kennis te maken." Wie meer wil weten kan contact opnemen met het CJV in ge bouw Obadja, telefoon 35.17.21 of met Gerrie Smeenk, tele foon 35.24.36. stadhuis en begint om uur. 19.30 Vlaardingen Het Ontmoe tingscentrum West gaat in de zomerperiode een kampweek houden voor kinderen uit de Westwijk en de Indische Buurt. Het reisdoel is een kampeerboerderij in Eersel in Noord-Brabant De kampweek wordt gehou den in de periode van 2 en 9 augustus. Deelnemers betalen ƒ108.- per persoon, in welk be drag het vervoer heen en te rug is inbegrepen. Wie mee wil kan voor meer informatie en voor inschrijfformulieren terecht in het Ontmoetings centrum, FJoris de Vijfdelaan 2. Anne Marie van Krimpen kan er via telefoon 34.89.93 al les van vertellen. Vlaardingen In het Ont moetingscentrum West aan de Hons de Vijfdelaan 2 wordt donderdag 17 april een film avond gehouden, die speciaal bedoeld is voor alleenstaanden oftewel opzichzeifstaanden, zoals mensen zonder vaste re latie tegenwoordig genoemd worden. Vanaf 20.00 uur is men in het wijkcentrum wel- kom. Wie naar binnen wil be~ tale ƒ2,50. Signalement: Naam: onbekend. Geslacht: twee mannetjes en een vrouwtje. Ras: bastaard en kruising met poedel. Leeftijd: twee van 7 we ken; een van 2,5 maand. Kleur: zwart; zwart-grijs. Genietend van dé* zon liggen de drie puppies met halfdichtgeknepen ogen in hun kennel. Twee van hen stonden vastgebonden in het Ju- lianapark. De derde is op straat gevonden door de politie en naar de Hargahoeve gebracht. Het zal niet moeilijk zijn om voor deze jonge hondjes snel een tehu,^ te vinden. Maar ik vi/id het in deze zomerse da gen gewoon leuk, om over dit jonge spul te vertellen. Als altijd zijn de „Oh's" en „Ah's" weer te horen, als bezoekers van het asyl deze puppies zien. Erg aantrekkelijk zijn ze ook voor de kinderen. Hoe jong ze ook zijn; ze hebben al een karakter tje. Bij het zien van de bezoekers dringen ze te gelijkertijd naar voren. Als één van de puppies dan een aai krijgt, dan wordt het onderling du wen en grommen om ook aan de beurt te ko men. Een puppie wordt altijd snel geplaatst. Misschien zelfs té snel. Het grote gevaar bij puppies is, dat er vaak te snel en on doordacht besloten wordt. Natuurlijk is het bijzonder leuk, zo'n klei ne hond, maar ook die wordt volwassen. En de tijdrovende opvoeding begint direct. Wat nu goed gevonden wordt en later ineens niet meer ,mag, is onrechtvaardig en leidt tot een onwilli ge hond. De ervaring leert dat het helaas mo gelijk is, om een puppie uit het asyl te halen en na drie maanden voile- <ïig verknald terug te brengen. Wanneer dat gebeurt, dan ligt dat niet aan de hond, maar wel degelijk aan zijn opvoe ders. Een jonge hond brengt nu eenmaal bijzonder veel werk met zich mee. Om de een a anderhalf uur moet hij er uit om zindelijk te kunnen wor den. Wanneer er dan onverhoopt toch nog een hoopje of een plasje ligt, dan mag men niet uit barsten in woede. Het dier moet het tenslotte nog leren. Lopen aan de lijn is een belangrijk, maar niet altijd even eenvoudig deel van de opvoeding. Dan de eerste nachten, dat het dier in een hem volkomen vreemde om geving is. De jonge hond hoort en ziet plotseling niemand meer. Dat is minder leuk voor hem en dus besluit hij ze alle maal even te roepen. Daat; kan hij meestal aardigvolhardend in zijn. Maar de baas moet nog consequenter optre den. Dat betekent dan wel zo'n vier tot vijf keer het bed uit, om de jonge hond tot orde te manen. Dan begint de ontdek kingsreis in het nieuwe huis. De kleine, scherpe tanden worden eens in vaders stoel gezet. Dat nuttige voorwerp wordt al snel goed bevonden voor hulp bij het wisse len van zijn tanden. De pantoffel heeft een be kende geur en is niet zo moeilijk uit elkaar te trekken. Een verse krant in de bus, nog niet gelezen, verandert in confetti. Als zijn mand nagekeken wordt, lijkt het wel een rovershol. De afwasborstel, drie knijpers, een theelepel tje en de gootsteenbor stel zijn allemaal uitge probeerd en liggen nu stiekum vergaard in zijn mand. Het juist bereide ontbijt verdwijnt irx een onbewaakt ogenblik rap in zijn altijd hongerige maag en zo kan ik nog wel meer dingen opnoe men, die kunnen gebeu ren bij een jonge hond. De bedoeling van deze opsomming: een puppie moet je alleen goed overwogen in huis ne men en nooit in een op welling, bij het zien van een puppie, direct over stag gaan. Het is tenslot te een beslissing voor zo'n tien tot veertien jaar. Hertha, de bastaard van zes jaar uit Blokje rond van vorige week, heet voortaan Bozo, welke nieuwe naam is gegeven door twee fijne mensen die elke hond waarde ren, ongeacht zijn leef tijd. Voorts zitten in de Hargahoeve aan de Schiedamse Sportlaan ook een St. Bernhard van drie en een half jaar met een stamboom, een blonde Afghaanse Windhond, anderhalf jaar, eveneens met stam boom, een Duitse herder van twee jaar, een Bou vier van 11 maanden en een bastaard van onge veer anderhalf jaar. En natuurlijk verscheidene spinnende viervoeters. Wim Haslmghuis, beheerder Hargahoeve. Erik Schoof en Marcel Teunisse met het wissetschild; de winnaars van de luchthlke. VlaardingenTijdens landelijke bchendigheidswedstrijden, die in de paasvakantie week m Harderwijk werden gehouden, zijn twee verkenners van de Vlaardingse Prinses Irenegroep V, Erik Schoof en Marcel Teunisse. ah beste uit de bus gekomen. Het ging om zogenaamde hike-wedsirijden. waarbij de deelnemers spelen met een vliegtuig te zijn neergestort, ver van de bewoon de wereld. De bedoeling van hef spel is, via een uitgebreide hin- dernistocht en levend op een noodrantsoen die bewoonde we» reld weer te bereiken. Onderweg moesten allerlei opdrachten en i Qverlevmgsprocvert worden afgelegd. Van dc 24 deelnemende ploegen werd het Vlaardingse duo win naar. Enk en Marcel, beide veertien jaar oud, kregen het wissel- schiJ'd mee naar huis, dat aan dezcjaarJjjk.se Scouting-wedstrij den is verbonden. Maassluis De raadscommissie voor openbare werken buigt zich in haar vergadering vanavond onder meer over een krediet van ruim anderhalve ton, dat beschikbaar moet worden gesteld voor het henuraten van enkele wegen in de gemeente. Het weg dek van de Zuidvliet zuidzijde, de Van Eedenstraat, de Haven straat. de Noorddijk en de Covert van Wijnkade »s hier en daar zo slecht, dat er nodig het een en ander aan gedaan moet wor den. Gemeentewerken heeft haar plan getrokken en is daarbij tot de conclusie gekomen, dat er een bedrag van in totaal 152.500 gul den voor benodigd is. Vlaardingen De Interker kelijke Commissie Gehandi captenzorg zorgt al vele ja ren, dat invaliden en bedle- geren met vakantie kunnen. In Lanteren staat het tehuis „De Blije Wereld" en m Doorn wonen de gehandicapten tij dens hun vakantie in het „Franklin D. Roosevelthuis". Vier keer wordt er vanuit Vlaardingen een vakantie week gehouden: op 17, 24 en 31 mei en op 7 juni. Voor het vervoer naar die va kantietehuizen moet de Com missi e een beroep doen op au tomobilisten die bereid zijn. om hel vervoer van gehandicap ten en stafleden te verzorgen. Meestal krijgt men nét vol doende respons op zo'n oproep om de reis mogelijk te maken. Secretaris J*. v. d. Vaart voor ziet dat het dit jaar moeilijker zal worden om het benodigde aantal automobilisten te vin den: „Met die hoge benzine prijs zullen er niet veel men sen zijn die zich nog voor alle vier de keren opgeven. Oh ja, een paar jaar geleden waren er nog mensen die vier keer heen en vier keer terug wilden rijden. Ik hoop maar dat we nu zo'n dertig automobilisten kunnen vmden; dan zitten we deze keer weer goed." In de commissie werken alle kerken van Vlaardingen sa men en de oproep voor chauf feurs komt ook in alle kerke- bladen van Vlaardingen en omstreken. Automobilisten die bereid zijn op één of meer van de ge noemde dagen naar Doorn of Lunteren te rijden worden verzocht contact op te nemen met de heer P. v. d. Hoek, Cal- lenburgstraat 135, telefoon 34.11,49.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3