4 SPORT Juventus houdt Leiden niet van titel af Bloemen en geschenken voor SPSV Harga verrast HSV in slotfase ODO nuttige overwinning WIK-danies blijven het goed doen Kringrecords voor VZC- jeugd Halve finales schoolvoetbal MAAS en KSVV goed van start Schiedammers erg nerveus Bob Hoogendijk en Leo van Oosten kansloos in Kerkrade h In tenniscompetitie: Bridge dinsdag 15 «pril 1980 VD/SC/WW SCHIEDAM Het eer ste damesteam van de basketbal vereniging Ju ventus heeft het in Lei den ook deze maal niet gered tegen Parker. E- venals de vier voorgaan de wedstrijden tussen de beide ploegen, was dc Léidse ploeg vooral in de tweede helft beten 84—68. Dat er veel op het spel stond was direkt al goed te zien in de eerste minu ten. Ondanks het feit dat beide ploegen al zeer lang voor het begin signaal hadden in staan schieten, gingen de eerste aanval len finaal mis. Parker was het eerste over de zenu wen heen, het nam een 60 voorsprong. Maar Juventus kwam erg knap terug. Nog geen drie minuten later was het al 6—voor de Schiedamse ploeg en in de negende minuut nam Juventus zelfs een 1015 voor sprong. Parker speelde een man-to-manverdedi- ging, die geheel op het aanvalsysteem van Juven tus was afgesteld. De ploeg van trainer- /coach Hans van Hoorn verzuimde in deze eerste helft om daar van te pro fiteren. Vooral de vaak vrij staande Marijke Klos werd nogal eens over het hoofd gezien. De zone verdediging van Juventus sloot echter perfekt, zodat lange tijd de voorsprong behouden bleef. Toen het aanvallen minder ging, kon de thuisploeg toch weer bij komen en direkt een kleine voorsprong ne men. Echter, met en klein beetje geluk had het nog gelijk kunnen zijn met rust. Het mocht echter niet zo zijn en Parker kon met een 3230 voor sprong gaan rusten. Lauw In de tweede helft speelde de Schiedamse ploeg eigenlijk vanaf het begin een verloren wedstrijd. Parker verdedigde erg knap en Juventus kon al leen via Tineke Koumans bij blijven. Het afstandschot van de Schiedamse pleog faalde volledig en ook onder het bord miste Juventus gewoon fel heid. Via 534-1 werd het 61—48 in de dertiende minuut en was Juventus al kansloos. Ook een time-out van trainer/coach Hans van Hoorn leverde wei' nig meer op. Even nog leek de man-to-man verdediging van Juventus nog wat op te gaan leveren. Maar toen Parker ook dat door had was de strijd vol ledig gestreden. De laatste drie minuten was het alleen Parker wat de klok sloeg. Uiteindelijk werd het 8468 en het kam pioenschap voor Parker, dat het volgende seizoen mag uit komen in de eredivisie. Schiedam Veel bloem stukken en geschenken vielen de Schiedamse Politie-sportvereniging ten deel tijdens de druk bezochte jubileumrecep tie in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Voorzitter B. A. Bor "er van de overkoepr ,„de Nederlandse Politie Sportbond merkte op, dat de SPSV al tien jaar bestond alvorens de lan delijke bond het levens licht zag. „Als een persoonlijke her innering leeft de kracht van het Schiedamse voet balelftal tijdens een wed strijd tegen het Haagse team, waarvan ik toen deel uitmaakte". Behalve zijn gelukwensen met dit 60-jarige jubileum, over handigde de bondsvoorzit ter het bestuur een klein artistiek kunstwerkje als geschenk. Tevens een aantal exemplaren van het verschenen jubileum boek, ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest van de bond. Een groot aantal gepensioneerde po litiemannen kwamen eveneens het bestuur complimenteren met de bereikte mijlpaal. Hun aanwezigheid gaf de re ceptie het karakter van een genoegelijke reünie. Afgevaardigden van zus terverenigingen, o.a. van korpsen uit Vlaardingen en Rotterdam, maakten hun opwachting bij het bestuur. Zaterdag gaan de sporten de politiemannen feestvie ren. Dit gebeurt in ge bouw Arcade met als pro gramma: Het dansorkest „Continental Blue", het optreden van zanger-trou badour „Bobo" en een ko mische magische show. Gelukwensen aan het be stuur van de SPSV Beide Vlaardingers kansloos MaaslandHet korfbalteam van ODO heeft in Baren- örecht een verdiende 5-7 over winning behaald op Vitesse. DeMaaslandersdomineerden vrijwel dehele wedstrijd,zon der dat Vitesse een bedreiging kon vormen. De zege was niet alleen verdiend, maar nog nuttig ook. Ook degradatie- kandidaatDESwonnamelijk. zodat ODO het verschil op vier punten hield. an uegraoaüegevaar is overi gens geen sprake, temeer niet daar ODO de twee staartclubs nog ontmoet. Aan de andere Kant van de ranglijst is ODO nu toch opgeklommen tot een gedeelde derde en vierde plaats, zonder verdere kansen op een nog hogere klassering. Het was Bram Hanemaaijer die de score voor ODO opende en wat later ook een strafworp benutte: 0-2. De thuisclub stel de daar een doelpunt tegeno ver, maar Cees van der Vaart bracht het verschil weer op twee treffers: 1-3. Die lage stand bleef tot de rust gehandhaafd, maar na de thee was het Martin Bosch ma die twee keer achter elkaar sukses had: 1-5. ODO speelde toen al een gewonnen wedstrijd, ook al omdat Vitesse een aantal toegekende straf worpen niet door de korf kon krijgen. Na 2-5 bracht Wies van Barne- veldt de stand op 2-6, waarna Vitesse toch nog inliep. Zelfs werd het zeer kort voor tijd nog 5-6. Kees van der Kooy bepaalde op de valreep dé eindstand toch nog op 5-7. [UiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiHiiiiiiinimiiiiiiüiiiiiiütiiiiiiimiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiitiini Ba rend recht Tijdens inter nationale wedstrijden, ter gele genheid van het 15-jarig be staan van zwemvereniging De Devel uit Zwijndrecht, is de zwem je uga van VZC uitste kend voor de dag gekomen. Er werden drie kringrecords en vijf clubrecords verbeterd, als ook zestien persoonlijke re cords gezwommen. Léon %'an iJzerloo verbeterde op de 50 meter vrije slag voor jongens onder tien jaar het kring- en clubrecord mei een tijd van 34.6 sec. Een verbete ring van het oude clubrecord met ruim twee seconden. Hij* legde de 50 meter schoolslag in 44.3 seconden af. waarmee hij eveneens het beiaarde clubre cord een stuk scherper stelde. Rob Claas, Marco van IJzerloo, Rick Opmeer en André van der Voorden zwommen op de 4x50 meter vrije slag twee kringrecords aan flarden, zo wel voor jongens onder 16 als onder 14 jaar. Voor hen stond de klok stil bij 2.00.5 minuten tegen vorige beste tijden van respectievelijk 2.01.2 (PCG) en 2.04.0 (ZPC). Met dit succes werd tevens seconden afge haald van de oude clubrecords. iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiHMiiiiiiiiiiiiiiHijiiiuiiiiiHiHiHiiiiiiiiiitiuiniiiiiiiijiiiiiiiiiNiimiiiiitiiii Vlaardingen/Schiedam De handbaldames van WIK blij ven ook op het veld goed presteren. In de derby tegen HVK werd een verdiende 11-4 overwinning behaald. De heren deden het minder: 12-16 verlies tegen Vires, Zo wel de heren ais dames van UVG verloren. De dames verloren onverwacht met 16- 4 tegen Treffers en de heren verloren met 15-20 tegen koploper Wings. Unitas deed het beduidend beter. De he ren wonnen met 15-14 van Kwiek Sport en de dames ze gevierden over Wilton met 10-8. De heren van Wilton wonnen met 10-14 van Tref fers. De heren van De Hol- landiaan wonnen nipt met 12-11 van VDV/Quintus en de dames wonnen met 6-5 van Northa. b DWS-Atomium (h) 21-11 De heren hebben weinig moei te gehad met Atomium. Na een 0-1 achterstand te hebben weggewerkt, kwamen de Schiedammers pas goed op gang. De wedstrijd was al in de eerste helft beslist, toen DWS uitliep naar een 10-2 voorsprong. Vooral Simon Weerdenburg en cirkelspeler John Vandeloo hadden een groot aandeel in de score. WIEC-HVK (d) 11-4 De dames waren er op ge brand om de derby tegen HVK winnend af te sluiten. WIK opende de score, maar HVK kwam langszij. HVK kon echter het hoge tempo niet volhouden, waardoor WIK kon uitlopen naar de uit eindelijke 11-4 overwinning. Mary Vredenbrecht en Lud- win Kalis en Marjolein van* der Toorn speelden een goede partij. Treffers-UVG <d) 16-14 UVG begon verzwakt aan de wedstrijd. Doelvrouwe Elly van Leeuwen was ziek en De iJVG'er fel belaagd In zijn scoringspoging topscoorster Elieke Bierhof was geblesseerd. In het doel stond nu Frannie Vermeulen en hoewel zij het zeker niet slecht deed was zij toch debet aan de hoge uitslag. Door haar geringe lengte kon ze moeilijk bij de sehoten die richting kruising gingen. Treffers is overigens wei de enige kam- pioenspretendent UVG-Wings (h) 15-20 De heren van UVG hadden vooral in de beginfase veel pech. Drie afstandschoten van Aad Ham kwamen tei-echt op de paal. de koploper stelde daarna orde op zaken maar 'echt weglopen van UVG kon het toch niet. Door de neder laag is UVG nu afgezakt naar de derde plaats op de ranglijst achter Wings en Hollandiaan. Schiedam Morgenmiddag worden in Schiedam de halve finales afgewerkt van het schoolvoetbaltoer- nooi. In poule een ontmoeten elkaar St. Martinus, Notenkraker, Mastenbroek en Kohnstamm. In pou le twee zijn dat de scholen Ouverture, Alb. Magnus, Gunning en De Woudhoek. De wedstrijden op de velden van Hermes DVS op Harga beginnen om 14 uur en eindigen om 17 uur. De finales zijn op 23 april. Kerkrade Ontgoocheld, dat was misschien nog wel het juiste woord om de ge moedstoestand van de Vlaar- dingse judoka Leo van Oos ten te omschrijven, toen hij bij de laatste zestien van de Open Nederlandse kam pioenschappen in Kerkrade tot 86 kilo door de Nijmeegse Gerrie Theunissen een halt werd toegeroepen. Zodoende kwam een indrukkwekken- de opmars, die al langs de Westduitser Beyersdörfer, de Belg Monsigneur en de Ne derlanders Seuren en Jansen was tot stand gekomen, tot een eind. Van Oosten, die overigens weinig tot geen last van zijn knieblessure meer ondervindt, zelf daarover: „Door de poule komen, was niet zo moeilijk. Ik scoorde driemaal een vol punt. Daarna in het afvalsys- teem ging het al een stuk moeilijker, maar om precies in de verwurging van Theunis sen te vallen, dat was ontzet tend jammer. Een goede klas sering hier, had de Europese kampioenschappen toch een stapje dichterbij kunnen bren gen. Nu heeft Bert Verhoeven de toch betere papieren". Dé grote afwezige, naast het oostblok uiteraard, was tot 65 kilo de Vlaardingse kansheb ber, Hans Hoogendijk. Bij werkzaamheden had een spiér in zijn rug verrekt, waardoor het onmogelijk was om op de mat te verschijnen. Broer Rob struikelde in Kerkrade tot 6fl kilo, net als Leo van Oosten, bij de laatste zestien. Ook hij was zijn poule doorgerold en in de eerste ronde van het af* valsysteem liet hij de Italiaan Ugo Fontana ook nog achter zich. Dg Fransman Ginouves bleek een ronde later slimmer en met arm klem verdween ook Rob Hoogendijk anoniem uit het toernooi. „Stom, ik re kende op mate, omdat we net over de rand lagen. Ik wilde eigenlijk uistappen, maar toen was het te laat. Doodzonde". Schiedam/Vlaardingen - Het tennisscizoen is voor de clubs in deze regio goed be gonnen. Maas won de uit wedstrijd tegen Forescate 2 met 2-6, terwijl KSVV met 3- 5 zegevierde over Pijnacker. Holy, VLTC en Be Quick Maassluis kwamen tot een 4- 4 puntendeling. Maas won alle singles tegen het gepromoveerde Forescate 2 (Voorschoten). Marja Dalitz (5-7, 6-3, 6-3) en Peter Dieck- man (6-4, 5-7, 6-3) hadden de meeste tijd nodig voor de overwinning. Ook de Vlaar dingse dames-combinatie Joy ce Findhammer/Marja Dalitz klopte als een bus, waarna de herend ubbel René Koppe/Pe ter Dieckman het eerste punt uit handen gaf: 5-1. De mix van Peter Dieckman en Joyce Find hammer leverde het tweede verliespunt op. Tegen stander Forescate speelde in bont gekleurde kleding, terwijl1 Maas in smetteloos wit op de baan stond. Joyce Findham- mer: „Dat je ïn het wit moet spelen is er zodanig inge- stampt door het district Rot terdam, dat je zelfs als je in een ander district moet spelen met witte kleding op de baan komt". Holy, dat evenals Ivlaas in de overgangsklasse B uitkomt, ontving op de eerste competi tiedag het jeugdige team van Zand voort. Andrea Kwakkel en Paul van der Knaap verlo ren hun single. Conny Lugt pakte het eerste punt voor de Vlaardingers. Zij moest daar toe in de derde set een aantal matchpoints overleven. Dick Ravesteïjn werkte in de eerste set een 0-4 achterstand weg, waarna hij de set in 7-6 (7-2) won. Om de party te winnen had de nieuwe aanwinst bij Holy een derde set nodig. De beide dubbels leverden een riante 4-2 voorsprong op, die in de mixes echter uit handen werd gegeven. KSVV kon de winst op Pijnac- ker pas in de laatste partij, het gemengddubbel van Ada de Mol en Just Palm, begroeten. Mike Verkerk moest voor zijn singlezege een 5-2 achterstand in de derde set wegwerken. Just Palm en Ada de Mol won nen in twee sets, terwijl Lu- cien Sigmond, die weer last had van haar oude knieblessu re, geen winst boekte. Ook in dc damesdubbel en in de mix met Mike Verkerk kwam de Schiedamse niet tot een partij- zege. Lex Polderman zette zijn te rugkeer in het team van VLTC luister bij door tegen de Sluipers als enige een punt te scoren in de singles (6-4, 6-3), waarna hij met partner Rinus Koning in. twee sets voor het tweede punt zorgde: 3-2. Conny Koning en Erne maat zorgden via een spannende driesetter voor 3-3. Na de mix van Erne Maat en Lex Polder man stond VLTC nogmaals op een achterstand, die door het echtpaar Rinus en Conny Ko ning werd weggewerkt. 3n de wedstrijd tegen Houtrusl zorgden Bea Boon (6-4, 6-2) en Jan van Strijen (3-6, 6-3, 8-6) voor de eerste Be Quick- pun ten. terwijl Jaap Boon en Ma rijke Berkouwer hun single verloren. De dames dubbelden beter (6-3, 0-6, 6-3) dan de he ren, waarna de combinatie Berkouwer/Van Strijen geen achterstand kon voorkomen. Het echtpaar Boon werkte de nadelige marge weg. Vlaardingen/Schie dam Onder ideale omstandigheden konden de korfballers het afge lopen weekeinde hun wedstrijden spelen. Voor ODI was het de eerste keer dat het na de win terstop in aktie kwam. ODI't Waterschip 7~£ In een gelijkwaardige wed strijd moest ODI de tol betalen voor het gebrek aan wedstrijd ritme, want als de Schiedamse formatie al meer wedstrijden lad gespeeld, dan was de eer ste overwinning mogelijk ge feest. De ruststand was 24. t Waterschip behield deze twee punten voorsprong, al maakte Ronald de Kruiff er vlak voor tijd toch nog 78 van. Doelpunten: Chiel Bos, Mariéne Olivier, Leon 't Hart. ELs van 't Hof, Nico van der Waal en Louis de Vries. OlympiaOranje Nassau 49 Een sterk spelend Nassau had in Spijkenisse geen enkele moeite met Olympia en ging gemakkelijk af op een ruime 49 overwinning. Door deze overwinning is het duel mor genavond aan de Claudius Ci- viluslaan tegen IJsselvogels interessant geworden, want Nassau heeft drie punten ach terstand op datzelfde IJsselvo- gels, dat op de tweede plaats staat Een plaats die recht geeft op promotie. Doelpunten: Bram van Zelm, Jacob van der Kooij, Peter van Brandwijk. Coby van Keulen. Leo van der Bie, Ruud Bot en Ton Sluimer. De Kapellen—Spirit 4—3 Een zeer katterig gevoel was het overblijfsel voor Spirit van deze wedstrijd. Een uur lang overheersten de defensies, pas daarna doorbrak Geert Moer man de ban. Via een snel ant woord werd het 1—1. Toen ge beurde er een aantal onver kwikkelijke zaken. Het gevolg was „rood" voor een Kapellen- speler en ook de coach kon vertrekken. Iets wat zeker vijf minuten tijd in beslag nam. Spirit leek de wedstrijd te gaan winnen en had dan ook het iets betere van het spel. Het pakte echter anders uit. Twee strafworpen braken Spi rit op en het ging alsnog de boot in, 43. Overige doel punten; Frans van der Krans en Leo Vermeij. Maassluis—Regenboog 7—7 Tot in het begin van de twee de helft kon Maassluis bij blijven, maar daarna moest het Regenboog laten gaan. Van 4—4 werd het snel 7—4. Coach Karei van der Linden greep in en wisselde Els Riet veld en Kees van Aalst uit voor Marja van Aalst en Jaap Poldervaart Deze laatste bleek achteraf van grote waarde voor Maassluis, want mede door zijn toedoen kwam Maassluis goed terug. Het werd in dc slotfase 7—7. Doel punten: Leo van der Vaart Bert Montizan, Mieke Monti- zan, Ronny Moerman en Jaap Poldervaart HSVHarga 8—9 KSV kwam zeer bedrogen uit, want het dacht op zijn sloffen kampioen te worden en ook Harga even te „pakken". Dit leek er wel op, want halver wege de tweede helft was het 84 voor HSV. Daarna wissel de Freek Veer zichzelf in voor Ab van Duyl en even later Nel Majoor voor Gerdie van DuyL Harga bleef vechten en wist in de slotfase voorbij HSV te ko men en won met 89. Hier door blijft Harga in de race om de promotieplaats. Doelpun ten: Karei van der Linden, Anja Pranger, Marga Wild schut, Regina van Dijk en Le- nïe Alblas. Olympiaan—Vlaardingen 5—6 Pas zo'n tien minuten voor tijd werd Vlaardingen wakker en wist het twee minuten voor het verstrijken van de speel tijd de winst binnen te halen door een treffer van René Zwets. Vooral in de eerste op stelling kon Vlaardingen geen vuist maken en moest het het fel vechtende Olympiaan tweemaal toestaan eerder te scoren. Via 2—0 werd het een 24-rust, maar het werd 54 voor Olympiaan. Pas toen kwam Vlaardingen los, 56. Doelpunten: John Kuit, Rik Brouwer. Dick van Ekelen- burg en René Zwets. Succes—USV 3-5 De droom voor Succes lijkt uit Het speelde wel snel, maar te gehaast en te nerveus. USV bleef kalm en benutte de kan sen. Succes was erg nerveus en miste binnen tien minuten twee strafworpen. USV nam een ruime 15-voorsprong. Rob de Bus zorgde voor de 3- 5-eindstand en Paula de Geus voor 11. Naaldwijk De uitslag van de^ laatste bridge-ontmocting bij de Westlandse Bridge-Club WBC te Naaldwijk is: 1 Mld* delburg/Rijsdijk; 2 De Job- g/Rijnbeek; 3 Kwakkel/Fon- teyn; 4/5 mevr. Heckmans- /Geertsema en fam. van der Knaap; 6 mevr. Middelburg- /Wïersma; 7 Van den Ende- /Hoogendoorn; 8. Boekesteiir /Van der Hout; 9. Van Cranem burgh/Noest; 10. mevr. van Olst/Dubbelaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4