SSHIÉDAMSC-JlE COURANT Kraker zat in tijdnood Ik neem. proef Maasland verbaasd over verkeersplan Maassluis krant 'Raad met open ogen in de val gelopen' Kruisgebouw in Oost komt op zachte grond Woensdagmiddag Mater! Nieuwe bezetting bureau raadslieden Weer extra geld voor Schiedamse stads vernieuwing Mechanisch onderzoek aan Van Swindensingel VlLLERIUS Receptie voor mevrouw Brouwer Ginjaar akkoord: laboratorium in kinder paviljoen Donderdag 17 april 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 26595-6 p*G!HA'£ Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Raadslid Van der Griend over Conro-Enter Lines: MaassluisDe gemeenteraad van Maassluis is met open open in de val gelopen, toen in maart een zogenaamd voor- bereidingsbesluit, dat eerder was genomen voor een gebied rond de Burgemeester de Jonghkade, moest worden ver lengd. Niemand heeft toen in de ga ten gehad, dat er zonder enige toelichting het een en ander in bepaalde tekeningen was ver anderd. Als gevolg van die on zorgvuldigheid van de ge meenteraad is toen de wég vrijgekomen voor het afbre ken van de woningen, die straks op 't Hooft moeten plaatsmaken voor de terminal en het hotel van de Conro En ter Lines. De foute beslissing, die toen werd genomen is door velen achteraf betreurd. Dat beweert het Maassluise PPR-raadslid Jaap van der Griend in een interview met deze krant. Van der Griend, binnen de Maassluise gemeen teraad de enige die zich kei hard verzet tegen de plannen om een draag vleugel-veer dienst te starten tussen Maass luis en Londen, vindt dat er door bet college van BenW van Maassluis op zijn zachtst gezegd vreemd is gehandeld in deze zaak. Het PPR-raadslid heeft zich van het begin af uiterst kri tisch opgesteld tegenover de plannen, maar dat is hem naar zijn zeggen door het college van B en W niet in dank afge nomen. Op vragen, die Van der Griend in januari van dit jaar tijdens een besloten verga dering stelde, wilde wethouder Izaak van der Knaap (openba re werken) zelfs niet antwoor den. Een felle woordenwisse ling leidde er toen zelfs toe, dat Van der Griend de verga dering voortijdig verliet. Het gesprek met Jaap van der Griend is weergegeven op pa gina drie van deze krant. Schiedam Schiedam is een van de elf gemeen ten, die „in de prijzen" is gevallen bij een extra uitkering van in totaal bijna elf miljoen gulden, die het ministerie van CRM beschikbaar heeft gesteld als steun voor stadsvernieuwing. Het geld wordt be taald vol gens de zogenaamde inte rim saldoregeling. Voor Schiedam wordt ƒ270.000 ter beschikking gesteld voor de bouw van een centrale buurlaccom- modatie in WestT.~ Voor.: de bouw van een gym zaal is ƒ108.000 ter be schikking én voor een accommodatie aan de Hoofdstraat ƒ257.250. Tenslotte kan er dan ook nog een dubbel gymlo kaal worden gebouwd voor 270.000 gulden. m Kabelnet in Woudhoek duurder dan gas en water. Pagina drie. Veerdienst wekt woede van Jaap van der Griend. Pagina drie. SW vergeet Pim Visser, Sportpagina. Vlaardingen Jan Mast wijk, één van de bewoners van het recent gekraakte pand Kethelweg 17, waar van afgelopen vrijdag be kend werd dat hij een aan bieding van Patrimonium om- een woning te betrek ken had laten lopen, heeft laten weten dat hij niets wist van een huis dat hij aangeboden zou krijgen op de Van Lennepplaats in Vlaardingen. Mastwijk: „Op 17 maart werd ik via het JAC bena derd door mevrouw Weth- mar van Patrimonium Wo ningen. Zij bood mij een pand aan. Later heb ik haar gebeld en kreeg te horen dat ik eerst mijn gezicht moest komen laten zien. Oi dat wat uitmaakte, was mijn verbaasde reactie, waar ver der niet op in werd gegaan. Ik heb toen een afspraak gemaakt voor de volgende dag. Daar een grote kraak- actie (Kethelweg 17, het oude GGD-pand) op stapel stond, waar ik zelf ook bij betrokken was en anderen uit solidariteit niet in de kou wilde laten staan, heb ik besloten er maar even mee te wachten. Door alle drukte heb ik dus geen tijd gehad om de afspraak na te komen of te annuleren. Wel heb ik later van een mede werker van Patrimonium vernomen dat het waar schijnlijk om een pand in de 2e Maasbosstraat ging, waardoor het voor mij als nog onaantrekkelijk werd. daar die panden binnen vijf jaar gesloopt worden, Ik heb geen zin om van hot naar her te blijven verhui zen. Het is mij dus niet be kend dat ik een huis op de Van Lennepplaats aangebo den kreeg." Verval van kademuur steeds gevaarlijker Schiedam Aan de gevaarlijke situatie, die de verval len kade van de Voorhaven voor schippers oplevert, wordt voorlopig nog niets gedaan. Er is nog geen zicht op verbetering van de oostelijke kademuur. Toch wordt een opknapbeurt dringend noodzakelijk: veel stenen, die van de kade zijn losgeraakt, liggen al een 'dikke vijf meter van de walkant in het water van de Voorhaven, aan de overkant van het Hoofd in Schie dam. Vanaf het Hoofd in Schiedam is goed te zien, hoe sterk de kade van do Voorhaven bij het voormalige Gusto-ter- rein vervallen is. Binnenschippers worden gewaarschuwd ruim zes meter van de kant te blijven. Volgens P. A. Maas, op het stadskantoor werkzaam bij civiele werken, heeft het uit blijven van een opknapbeurt te maken met de onzekere toekomst van het voormalige Gusto-terrein, waartoe de kademuur behoort. De ge vaarlijke situatie hestaat al sinds dag en uur, zegt Maas, en met Gusto werd enkele jaren geleden afesproken dat er iets aan gedaan zou wor den. •De scheepswerf werd echter gesloten en bij het schonen van het terrein werden zware materialen bij de waterkant gezet. De muur bezweek toen helemaal; de situatie werd drastisch verergerd en een waarschuwingsbord moest worden neergezet. Ambtenaar Maas raadt de binnenschippers aan „niet onder een meter of zes" van de oostelijke kade muur te varen. Zolang de toekomst van het Gusto-terrein niet duidelijk is en nog weinig meer bekend is dan dat er hoogstwaarschijn lijk weer industrie zal komen, gelooft Maas er niet zo in dat het gemeentebestuur een kre diet zal uittrekken voor verbe tering van de kade. Die inves tering zou namelijk wegge gooid geld zijn, als van de toe komstige gebruiker van het Gusto-terrein het herstel afge dwongen kan worden. Baggeren Om gevaarlijke situaties in de Withelminahaven te voorko men moet de gemeente weer opdracht geven daar te gaan baggeren. Recente peilingen hebben namelijk geleerd, dat de noodzakelijke diepte voor zeeschepen niet meer aanwe zig is. De kosten van het bag geren komen voor rekening van de gemeente, die ten be hoeve van enkele omliggende bedrijven contractueel ver plicht is de Wilhelminahaven op diepte te houden. De laatste tijd is er echter naar gestreefd de omvang van die verplichtingen te beperken. Waar zich nieuwe bedrijven vestigden (de HCG op de Westfrankelandsedijk en twee Rotterdamse bedrijven op de voormalige scheepswerf Nieu we Waterweg) en waar de erf- pachtsvoorwaarden konden worden gewijzigd, probeerde, de gemeente de baggerkosten voor een aanzienlijk deel op die bedrijven te verhalen. Zo J| kan de gemeente van het be drag, waarvoor de WUhelmi- nahaven nu uitgebaggerd gaat |l worden, een behoorlijke portie Tm terugontvangen. Schiedam Op de plaats, waar aan de Van Swindensingel een kruisgebouw komt, wil de gemeente Schiedam eerst on derzoeken hoe het er met de grond gesteld is. In zekere mate gaat het om een routineklus, zoals voor elk bouwplan eerst gekeken moet worden hoe hard de bodem is, maar de ver zakkingen van de laatste jaren in verschillende delen van Schiedam-Oost maken dat het grondbedrijf van de gemeente extra op zijn hoede is. Aan de Van Swindensingel zijn aardig wat niveauverschil len en de omliggende bebou wing is niet onderheid. Hoe duur de bouw gaat worden is daarom nog niet bekend. Het grondonderzoek moet daarin inzicht geven. Wel zou al aan een omgevingsplan kunnen worden gewerkt, waarin er naar wordt gestreefd het kruisgebouw op fraaie wijze in te passen in de buurt. Vijftigduizend gulden is in eerste instantie nodig voor het; grondmechanisch onderzoek. Van dit bedrag kan de grond echter meteen bouwrijp wor den gemaakt Wanneer met de bouw van het centrale kruis gebouw in Oost begonnen kan worden, hangt enerzijds af van de onderzoekresultaten en an derzijds van het overleg tussen de kruisvereniging Schiedam en de gemeente. Eerder leidde dit overigens moeizame over leg er ai toe, dat de locatie voor het kruisgebouw veran derd werd. Het gebouw zou eerst komen op het landje van Ris, maar dat stuitte op bezwa ren van bewonersvereniging Schiedam-Oost, de omwonen den en onder de gemeente raadsleden met name Ton de Vos (PvdA). 'ADVERTENTIE U heeft méér aan een goed vakantie-advies! reisbureau GROERSVELD 1B7- 010-731611 3111LG - SCHIEDAM Voor veel kinderen is hel een hele klus om na de paas vakantie aan het laatste ge deelte van het schooljaar te beginnen. Het wordt vooral erg moeilijk als de eerste drie dagen van de schoolweek na de paasvakantie het heerlijk ste weer bieden wat je je maar kunt indenken. Maan dag, dinsdag en woensdag morgen moest de school gaande horde nog met plak kende billen op de school- banken blijven, maar woens dagmiddag... vrij en meteen het water in. Het Vlaardingse Kolpabad was gisteren dan ook overvol met laven is zoekende jonge ren, waarvan deze voor het loket wachtende kinderen een beeld geven. Helaas, het buitenbad was nog niet open, zodat van bruinworden niet veel gekomen zal zijn. Die pret begint vanaf 1 mei. Met verbazing heeft de gemeente Maasland kennisgenomen van het verkeersplan van de gemeente Maassluis. Terwijl een aantal daarin ge noemde alternatieven aan- faande de ontsluiting van laasluis van belang zijn voor Maasland, is deze gemeente nimmer in die plannen ge hoord of gekend. Het verkeersplan behelst een betere ontsluiting van Maass luis via de Maassluiseweg en door middel van een afslag van rijksweg 20 naar de Dijk- polder: twee varianten die over Maaslands grensgebied lopen. Maassluis heeft Maas land echter geen deelgenoot van die plannen gemaakt, re den voor raadslid Pieter Hou- tenbos (Open Groepering) daarop te reageren. Tijdens de gisteravond gehouden raads vergadering vroeg hij B en W, alsnog die rapporten bij Maass luis te laten aanvragen. Te vens vroeg hij of Maasland als gemeente kan reageren op de plannen van Maassluis, temeer daar er in die gemeente een inspraak-procedure gestart zal worden. Burgemeester J. van den Brink zei dat Maasland in middels zelf al naar de rappor ten had gevraagd. Zijn verba zing over de gang van zaken stak hij overigens niet onder stoelen of banken. „Het is toch een vreemde zaak van een buurgemeente om plannen te maken over ons grondgebied, zonder ons daarin te kennen. Maassluis had ons toch op zijn minst wel de rapporten aan kunnen bieden". Maassluis De secretaresse van de burgemeester, me vrouw G. C. Brouwer, gaat met pensioen. Ter gelegenheid hiervan wordt haar door het gemeentebestuur een receptie aangeboden, die vrijdag 25 april van 15.00 tot 17.00 uur wordt gehouden in de foyer van het stadhuis. Vlaardingen In de loop van dit jaar zal er het nodige wijzi gen in de personeelsbezetting van het Instituut Burgerraads lieden. Raadsman Rob van Harrewijn heeft inmiddels zijn vertrek aangekondigd, terwijl raadsvrouwe Ineke Leenders part time wil gaan werken. Een dezer dagen neemt het college van B en W een beslis sing over de wijze, waarop het bureau van de burgerraadslie den in de toekomst zal worden bezet. Het bestuur van de Stichting Welzijn heeft het voorstel gedaan, de twee for matieplaatsen van het bureau te verdelen over drie part time krachten. Naast Ineke Leen ders, die als juriste aan het In stituut is verbonden, zouden er nog een jurist en een maat schappelijk werker voor een gedeeltelijke dagtaak moeten worden aangetrokken. Rob van Harrewijn vertrekt waarschijnlijk per 1 november. Hij zal aan het einde van het jaar naar Poona in Indië ver- huizen om zich geheel aan de Bag wan te wijden. Ineke j Leenders verwacht een kind. Zij wil na de geboorte liever niet meer hele dagen werken. JH» Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met he» Rotterdams Nieuwsblad. y/oonPUaS" e\oP- De1® na&t" X B3*. Schiedam Minister van j volksgezondheid en milieuhy giëne dr Leen Ginjaar heeft toestemming gegeven voor de verbouwing van het voormali ge kinderpaviljoen van het ge- meenteziekenhuis tot klinisch- chemisch en isotopenlaborato- I rium. Deze verbouwing gaat I 66.000 gulden kosten, terwijl de architect een honorarium van 64.000 gulden krijgt In 1973 heeft de Schiedamse gemeenteraad al besloten in het oude paviljoen een isoto- pen laboratorium te vestigen. Er werd toen 25 mille uitge trokken om een en ander voor I te bereiden. Nu alles in kan- i nen en kruiken is, moet de raad beslissen over het krediet van 1,3 ton. Dat gebeurt maan dagavond in het stadskantoor. De commissie voor het ge meenteziekenhuis heeft zich met de investering in het labo ratorium al akkoord ver- }ii klaard. Hoe de raadscommissie !|l voor financiën en economische ||f| zaken erover denkt, krijgt de gemeenteraad maandagavond f te 'horen als het agendapunt I aan de orde komt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1