SOAfïHL F estiviteiten in het W aterweggebied i m Oranj e Boven9 m Streek museum mmmMMWSsp- maandag 28 april 1960 VD/SC/WW fer staat heel wat te gebeuren in het «Waterweggebied, in de komende dagen. Koninginnedag, de "dodenherdenking: de diverse comitë's hebben hard gewerkt pm; een interessant programma in eikaar iaardingen QN1NGINNEDAG I* s Morgens luiden om 8,00 uur e; klokken de feestdag in. Vulpen staan om 10.00 uur pa ap in voetbalbroek om een opnooi op het VFC-terrein te pelen. Van 12.00 tot 14.00 uur 'oj-den er op de Markt allerlei te zetten, dat voor iedereen iets te bieden heeft. Het is duidelijk dat ook in Schiedam, VI aardingen, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland geldt, dat de festiviteiten van 30 april zijn aangepast aan de televisieregistratie van de inhuldigings plechtigheden in Den Haag. Gedurende de tijden, dat kroning en abdicatie rechtstreeks worden uitgezonden, is er niet zoveel te doen, omdat velen dan toch aan de beeldbuis gekluisterd zitten. Een zo compleet mogelijk overzicht van alles, wat er de komende dagen te beleven is, is bijeen gebracht op deze pagina. eftouden. Om 12.30 tot 13.00 ur is er een Jeugd-prestatie- opp en als de jongeren rijn ritgeïopen beginnen de vol wassen atleten met de traditio- 'iêïp Havenloop. Van 13.00 tot 4.ÖQ uur lopen de atleten hun nrfdje langs de haven. Atle- '"éRvereniging Fortuna orga- isberde het hele gebeuren in rarftenwerking met de KNAU. p* het Lies veld viaduct begin- eti om 11.30 uur modelracing- eüstrijden voor de jeugd. Die aain duren tot 15.30 uur. Voor e? stadsbeiaardier is Konln- inhnedag natuurlijk geen Ttje dag. Om 16.30 uur neemt ^ijjplaaats achter het carillon an de grote kerk en speelt 'in bekende volkswijsjes. De lardingha Kuiters verzorgen ond 17.00 uur een historische ptocht door de binnenstad en "Zén.op de markt naar oud ebruik een proclamatie voor. nji 17.10 uur begint op de airkt een grootse volkszang- anifestatie met medewer kte van het Vlaardings Vis- -;r$vrouwenkoor. Daarna be- inii, ook op de markt, om 7.30 uur een twee uur durend afretéprogramma waaraan 'ofdt meegewerkt door be- këiidé radio- en televisiearties- en? Corrie Konings, Cham- a^he, het trio Los Rancheros, e |iarodist Frans Pakvis en de jroep Mustang. Peter Spek raat de verschillende pro- amma-onderdelen aan el- aar. ok om 17.00 uur begint The ltt Rockingchair Bunch aan eié streetparade door de stad. Er is grote kans dat zij op hun ,veg de boerenblaaskapel de "eüzenneuters tegenkomen ant ook deze muzikanten be- inhen om 17.00 uur aan hun tr^etparade. In „de put" aan "e Voorstraat tracht Pim oqsburg vanaf 17.30 uur zijn oe| vrij te houden van de ch'pten van de Vlaardingers. Iedere vereniging mag vijf ;~hutters afvaardigen die een fcging mogen wagen om Pim e passeren. Vanaf 12.00 uur staan de deu- éri' van hei Streekmuseum a'rf Anderson aan de Kethel- open voor bezoekers. In 'vonduren is er vooral voor e fouderen veel te beleven, m' 20.00 uur begint op het Marktterrein aan de Broekweg enf optreden van een Turkse 'ansgroep- De traditionele larri^ionoptocht krijgt dit jaar natuurlijk een extra feestelijk karakter. Dit jaar lopen de muziekkorpsen van De Jonge Pijpers. Thaiita, Liberte. Voor- aahts en de Rijnmondband meb de optocht, die om 2LI5 ur begint op het marktterrein de Broekweg Een uur aapna. om 22.15 uur gaat aan e Amsterdamlaan in Holy de erake vuurpijl de lucht in van et extra-spectaculaire vuur- erït dat ongeveer een half urj^aat duren. n de Lijnbaanhal wordt van 1.00 tot 23.30 uur een Popfesti val ^gehouden, waaraan zowel i groep Partner als Spectrum eelpemen. De kaarten kosten aarvoor kosten aan de zaal j5ê en in de voorverkoop in t'fVV'V-kantoor een gulden minder. V OnC20.00 uur begint in Trian gel ;ook een groots Oranjebal dat'tol middernacht zal duren. Hiepvoor kosten de toegangs bewijzen vijf gulden in de (VVy)voorverkoop en aan de zaaï^zes gulden. Zoals gewoon lijk-worden alle manifestaties muzjkaal omlijst door tam- boey,- pijper- en muziekkorp- sèn.-De Viaardingse basisscholen kunnen ter gele genheid van de troonswisse- iingpf het 35-jarig bevrijdings feest in wedstrijdverband kijk dozen maken. De resultaten worgen vanaf 29 april ten toongesteld" in het Hollandia- gebbpw. Vanaf 25 april is er op het Erasmusplein in de Zuid- wijk een kermis aan de gang, die uiteraard op Koninginne dag zijn hoogtepunt zal berei ken. In de Lïjnbaanhallen wordt op 29 (van 7.30 tot 13.00 uur) en 30 april (van 10.00 tot 18.00 uur) een Jeugdfestijn ge houden. poöenhebdenkïng De Dodenherdenking op 4 mei begint in Vlaardingen om 18.00 uur. Dan worden de vlaggen halfstok gehesen. Om 19.00 aur zullen oud-verzetsstrijders kransen leggen op de graven van hun gevallen kameraden op het kerkhof aan het Emous. Om 19.40 uur vertrekt vanaf de markt een stille tocht naar het monument voor de geval len aan het Verplocgh Chassé- pletn, Om 19.45 uur beginnen de klokken van de Vlaarding- se kerken een kwartier lang te luiden, waarna er twee minu ten stilte in acht zal worden genomen. Daarna leggen de genodigden kransen bij het monument, het Leger des Heils speelt en burgemeester Kïeboom houdt een toespraak. BEVRIJDINGSDAG De spits van bevrijdingsdag wordt afgebeten door de ker- klokken die vanaf 8.00 uur vijf minuten lang de bevolking uit bed trachten te klepelen. Wie snel ontbijt kan om 9.00 uur aanwezig zijn bij het korfbal- baltoernooï dat op de terreinen van Spirit, Vlaardingen en Oranje Nassau wordt gehou den. Om 9.15 uur begint de Chr. Koorvereniging Progeza op de markt met een bevrij dingsaubade. De zwanezang van de Oude Pijpers begint om 9.45 uur en eindigt om 10.00 uur op het Veerplein. Als de Oude Pijpers afmarcheren tre den drie accordeonvereniging aan op het plein en geven daar een concert. Als om 10.15 uur de laatste accordeon klank ver sterft dalen er vanuit de hope lijk blauwe hemel parachutis ten neer. 10,45 uur arriveren de estafettelopers op het plein om daar het Bevrijdingsvuur te ontsteken en de vlaggen te hijsen. De oude Pijpers stap pen om 11.15 uur in de bus óm de diverse bejaardentehuizen ce bezoeken, nadat ze een kwartierlang hebben gemar cheerd over het Veerplein, Corrie van Gorp begeleidt de aankomst van een stoet ver bouwde eenden, die om 11.20 uur op het plein arriveert. Aan de Buys Ballotlaan in de West- wijk begint om 11,00 uur een demonstratie van de motor bootclub „Vlaardingen". Wie meer gesteld is op de ouder wetse spierkracht kan om 1L0O uur getuige zijn van de start van de traditionele wie lerronde aan de Hofsingel. Om 12.00 uur begint de beiaard een uurlang te spelen. 's Middags van 14.00 tot 17.00 uur wordt er voor het stadhuis een groot amateurfestival ge houden, gepresenteerd door Gerard van der Berg. Op het Veerplein worden vanaf 14.00 uur kinderspelen georgani seerd, Na afloop daarvan, om lö.öö uur, kunnen de kinderen kijken naar een optreden van het Smurfentheater dat ook op het Veerplein zal worden ge geven. Verder verdient het Vliegerfeest in Holy extra ver melding: aanvang 14.00 uur op het Houandiatcrrein. De Zeep kistenrace aan de Voorstraat begint om 14.00 uur, op het Veerplein wordt om 20.30 uur een bevrijdingstaptoe gehou den en in Triangel begint om 20.00 uur een groot Bevrij dingsbal, Schiedam KONINGINNEDAG Om 8.00 uur zullen in Schie dam de vlaggen worden uitge stoken en alle kerkklokken gedurende vijf minuten wor den geluid. Om 9.00 uur hou den de leerlingen van de scho len in Kethel/Groen oord een Aubade houden op het plein van de Nederlandse Hervorm de kerk in Kethel aan het Noordeinde. De kinderzang zal worden ondersteund door vijf koren. Om 10.00 uur wordt in het wijkontmoetingscentrum Zuiderkwatier een jeugdop- tocht met muzikale begelei ding worden gehouden. Een grootse schietwedstrijd zal om 10.00 uur in de Korenbeurs aan de Lange Haven 145 wor den gehouden. Het schieten gaat de hele dag door, tot en met de prijsuitreiking om 22.00 uur. Van s middags 12.00 uur tot 's avonds 22.30 uur wordt een museumpleinfestival ge houden, georganiseerd door de Schiedam-noordelingen. Aan dit festival zullen zes Schie- damse groepen meedoen. Op 2 mei zal in de Magnalïa Dei kerk een herdenkings- en feestavond worden gehouden. In de garderobehal van de kerk is een tentoonstelling in gericht van verzetsliteratuur. DODENHERDENKING Om 19.45 uur zullen alle kerk klokken worden geluid. Kond 20.00 uur zullen bij het monu ment in de Plantage kransen en bloemen worden gelegd. Muzikale begeleiding wordt verzorgd door het Harmonie orkest Harpe Davids. Iedereen wordt verzocht om tien minu ten voor de aanvang aanwezig te zijn. Na de kranslegging' houdt de gebundelde oud-ille galiteit van Schiedam een her denkingsbijeenkomst in de Grote Kerk. Aanvang 20.30 uur. Medewerking zal worden verleend door een muziek korps van het Leger des Heils Schiedam, drie jongerenkoren, burgemeester John te Loo en interist Dr. J F Ph Hers. BEVRIJDINGSDAG Om 8.00 uur zullen weer alle kerkklokken worden geluid en de vlaggen gehesen. Om 10.00 uur zal door de burge meester de bevrijdingsvlam worden ontstoken op het Koe- marktplein. De Rijnmondband zal voor de muziek zorgen. Het vuur is dan door een twintigtal Vlaardingse en Schiedamse at leten vanuit Wageningen naar Schiedam gebracht. Kónd 10.30 uur zullen de vredesduiven op het plein voor de Hema wor den gelost Zij zullen door de Rijnmondband worden vooraf gegaan. De Finalewedstrijden van het school voetbal- en handbaltoernooi zal om 9.00 uur op de sportvelden van Hermes DVS en TJGV worden gehouden. De prijsuitreiking is om 13.00 uur in het clubge bouw van DVS. Om 10.00 uur zal het Nerderlands Jeugdcir- cus optreden in sporthal Margriet aan de Nieuwe Dam- laan 5. Het programma is via de lagere scholen geregeld. Om 11.00 uur opent burge meester J. te Loo in het Stede lijk Museum aan de Hoogstraat 112 de tentoonstelling Schie dam 40-45. Tevens kan men dan ook de fototentoonstelling van de Anne Frank-stichtïng bezichtigen. In de Lange Kerkstraat zal van 10.00 tot circa 16.00 uur een braderie worden gehouden. Veertig stands zullen worden opge steld, terwijl de Dahlïavereni- ging oude ambachten zal laten zien. Van 28 april tot en met 5 mei ligt het schip van de zeekadet- tenkorps Schiedam, de Spica in de Voorhaven. Open schip wordt op 30 april van 14.00 tot 16.00 uur en op 5 mei van 12.00 tot 16.00 uur gehouden. Tijdens de bezichtiging zullen ver schillende demonstaties wor den gehouden. Om 10.00 uur zullen op het station van de NS ongeveer 200 zeekadetten van verschillende korpsen in Nederland aankomen. Om 10.15 uur is de afvaart in sloe pen via de Schie, Lange Ha ven en Buitenhaven naar de Buitensluis, waar de Assam II van het korps Vlaardingen ligt afgemeerd. Van 13.30 tot 15.00 uur zullen roeiwedstrijden worden gehouden in de Nieu we Haven, tussen de Oranje Brug en Kippebrug. Aan boord van de Spica zal de bur gemeester op 16,00 uur de prij zen worden uitgereikt. Een popconcert zal van 15.00 tot 17.00 uur worden gehouden in sporthal Margriet. Vier Schie damse bands zullen hieraan bun medewerking verlenen. De toegang is gratis. Van 15.00 tot 17.00 uur is er een voorstel ling voor 65-plussers in dien stencentrum de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. Op treden van het gezelschap Snierke en het Senectutekoor voor de oudere inwoners van Schiedam. Van 20.00 tot 23.00 uur zal een grootse culturele manifestatie worden gehou den, eveneens in Sporthal Margriet, Een gevarieerd pro gramma van Schiedamse mu ziekgezelschappen, showbands en zangkoren. Toegang: één gulden. Maassluis KONINGINNEDAG In Maassluis beginnen de fees telijkheden van 30 april om 8.30 uur reeds- met een bei aardconcert door Jan Zwart. Een half uur later vindt op de markt een aubade plaats van scholieren en wijkverenigin- gen. Om 10.00 uur ontvangt het gemeentebestuur de verte genwoordigers van de diverse verenigingen en instellingen in de burgerzaal van het stad huis. Bovendien is ter plekke een tentoonstelling te bezichti gen onder bet motto „Oranje en Maassluis" 's Middags in Koningshof om 14.30 uur een roller-discó en een freestyle demonstratie ska te-boarding. Bovendien een gevarieerd kinderprogramma voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Natuurlijk kan ook de inhuldigingsceremonie van Koningin Beatrix via de televisie bekeken worden. Ook in de bejaardencentra De Vliet, De Vloot, De Schutsluis en Zonneweelde vinden die middag activiteiten plaats. In de namiddag, 17.00 uur, vindt in de Olympia-sporthal een inhuldigingsmanifestatie plaats waarbij een boeren ka pel, een drumband, een majo rettekorps, het Maassluis Man nenkoor, een karatedemon- stratie, een tafeltennis wed strijd van de Maassluise kam pioen tegen een vooraanstaand Nederlands speler, het spring- team „Advendo", een doel trapwedstrijd op Pim Does burg en de frivole verrukke lijkheden van de Maassluise Sparta-girls op het programma staan. 's Avonds om 20.30 uur vindt in Koningshof het eigenlijke inhuldigingsbal plaats. Mede werkenden: een Nederlandse dansgroep, een Surinaams-An- tilliaanse en „The Drifters" met Creoolse, Javaanse en Hindoestaanse dansen. Kaart verkoop vanaf dinsdag 15 april bij de VVV en in het ontmoe tingscentrum Koningshof, Ui- verlaan 20. DODENHERDENKING Ter gelegenheid van de her denking van gevallenen in de tweede wereldoorlog wordt zondagavond 4 mei een her denkingsbijeenkomst gehou den in de Grote Kerk. Burge meester Van Es zal deze bij eenkomst, die om half zeven begint, openen. Omstreeks 19.20 uur wordt vanaf de kerk een „stille tocht" naar het ver- zetsmonument in het Prinses Julianaplantsoen gehouden. Nadat vanaf 20.00 uur daar twee minuten stilte in acht ge nomen zijn, zal burgemeester Van Es namens het gemeente bestuur de eerste krans aan de voet van het monument leg- ;en. De bevolking wordt ver zocht vanaf 18.00 uur de vlag gen half-stok uit te steken. BEVRIJDINGSDAG Bevrijdingsdag wordt in Maassluis gevierd met 's och tends een groot aantal kinder spelen in nagenoeg alle wij ken, 's Avonds vindt in de Emmanuelkerk een bevrij dingsconcert plaats waaraan deelgenomen zal worden door de Poolse dragonders, de man schappen die indertijd betrok ken waren bij de bevrijdings- ihtocht in Maassluis. Voor de jeugd diezelfde avond in de sporthal een optreden van de groepen Solution en Spectrum. Een van de straten van de Vetteoordsepolder werd bij gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en prins Berhard voorzien van een forse ereboog. Vlaardingen Zonder officieel vertoon zal op 30 april de tentoonstelling „Oranje Boven" in het Streekmuseum Jan Anderson geopend worden. Door middel van ruim 150 foto's geeft de tentoonstelling een beeld van de contacten van Vlaardingen met Koningin Juliana en Prinses Beatrix. Een groot deel van de foto's komt uit het gemeentearchief van Vlaardingen. Naast de fotopanelen zijn er een aantal vitrines gevuld met objecten betreffende het koningshuis. De expositie is op de gebruikelijke uren geopend, alsmede op 30 april van 12.00 tot 14.00 uur en op bevrijdingsdag van 14.00 tot 16.00 uur. De tentoonstelling duurt tot eind augustus. Koningin Juliana en burgemeester Heusdens wandelend op de Maasboulevard tijdens hel koninklijk bezoek aan Vlaardingen in 1950 JiïüiAHA. .'i .:v <v - 5 In de Hal van het stadhuis zal voorts vanaf 1 mei de beroem de Anne Franktentoonstelling bezichtigd kunnen worden. Maasland KONINGINNEDAG Dinsdag 29 april: feestpro gramma voor de kleuterscho len van 9.00-tot 12.00 cur in zaal de Magneet. Woensdag 30 april, 8-15 uur Mars door het dorp van de Maaslandse mu ziekverenigingen. 9.00 uur massale zanghuid e bij de Ge reformeerde kerk. 11.00 uur Kinderspelen op het militaire terrein aan de Hofsingel. 17.00 uur Gezellig samenzijn voor de oudere inwoners van Maas land in het dienstencentrum aan de Hammerdreef. 20M uur tot middernacht Groots Oranjebal met medewerking van de Boerenkapel in het Trefpunt. Zaterdag 3 mei, 10.00 uur Schoolbrandweerwedstrijden op het parkeerterrein van MVV '27. DODENHERDENKING Op zondag 4 mei is er even tijd tot bezinning rond de doden herdenking. In verband met deze plechtigheid zal er een gezamelijke kerkdienst zijn in de Gereformeerde Kerk. BEVRIJDINGSDAG Op maandag 5 mei is het in Maasland de hele dag feest in het kader van het 35-jaric be vrijdingsfeest. Het volledig programma luidt: Om 10.00 uur is er een feestelijke op tocht, die in de Doelstraat zal starten. 10.09 uur Oud hollanse markt op het Kerkplein en in het Trefpunt. 11.00 uur Koffie drinken voor de oudere inwo ners van Maasland in het Dienstencentrum aan de Ham merdreef. 14,00 uur Prestatie loop voor jong en oud, start bij het Trefpunt 15.00 uur Bevrij dingswandeltocht voor het hele gezin, start bij het schiet- gebouw aan de Doelstraat 15.00 uur Demonstratie met ra diografisch bestuurbare boten in de singel aan de Slot de Houvelaan. 19.00 tot 20.00 uur Gekostumeerde voetbalwed strijd op het terrein van MVV '27. 20.30 uur Lampionoptocht, start parkeerterrein MVV '27. 21.00 tot 00.30 uur bevrijdings bal met medewerking van Tne Actions in het Trefpunt Hoek van Holland KONINGINNEDAG Koninginnedag begint in Hoefc van Holland om 10.30 uur met de traditionele zanghulde voor de gemeentesecretarie. Aan sluitend op de aubade is er een balonnenwedstrljd voor de kleuters en de laagste klassen van de lagere school. Om 10.45. uur demonstratie van Rotter dam aan Zee, met mini en maximajorettes en een gym- nastiekdemonstratie. Kinder- spelen voor kinderen 6 tot 16 jaar. Pas om 16.30 uur, als de kroningsplechtigheden zijn af gelopen, wordt het programma s hervat. In de Hoekstee is pop- pentheater en op het terrein van de voetbalvereniging Hoekse Boys wordt een wed* strijd gespeeld tussen de elftal len van de vereniging en de rest van Hoek van Holland 's Avonds is er in de Hoekstee sen groot kroningsbal. DODENHERDENKING Dodenherdenking vindt op de Hoekse algemene begraaf* tdaats plaats. De kransleggmfi s om 19.30 uur. bevrijdingsdag vranaf 9.00 tot 16.00 uur e«n /looienmarkt gehouden in de ?rins Hendrikstraat Om 16.45 lur is er een gecostumeerdc /oetbalwedstrijd tussen leden /an de deelgemeenteraad en Üoekse winkeliers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4