SCHIEDAMSCHE COURANT Geen gezamenlijke klassen in Oost Geen telefoonnummer voor melden leegstand Ik .neem. de proef Spreiding buitenlandse leerlingen uitgesteld Gereformeerden luiden noodklok Zonnetje fleurt j koninginnedag op j Commissie over aanschrijvingsbeleid Schoonmaakgigant naar 's-Graveland 1 zaterdags weer open Wat heeft Kloots gezegd? II VVV VlLLERIUS Donderdag 1 mei 1980" - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 26605 6 PAGINA'S Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacbtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De gemeente is van het plan afge stapt om het komende schooljaar te beginnen met drie gezamenlijke eerste klassen van de Theo Thijsenschool en de Kohnstammschool. Voorlo- pig is de spreiding van de buitenlandse kinderen van de Theo Thijssenschool over de andere scho len in Oost van de baan. Volgend schooljaar gaan op de Kohnstammschool gewoon twee eerste klas sen van start. De Theo Thijssenschool krijgt één eerste klas, waarvoor maximaal vijftien buitenlan- dertjes worden ingeschreven. Dat heeft de ge meente de ouders van de kinderen van beide scholen en de eraan verbonden kleuterklassen la ten weten. Het komthde schooljaar gaat de gemeente mét on derwijzend personeel en ouders van de scholen in Oost praten over de spreiding van buitenlandse leerlingen, die momenteel vooral op de Theo Thijssenschool zitten. Omdat de gemeentelijke plannen tot samenvoeging van een aantal klassen van de Theo Thijssenschool en de Kohnstamm school op nogal wat weerstand stuitten met name de ouders van de Kohnstammschool waren erop tegen heeft de gemeente besloten het ko mende schooljaar af te zien van een dergelijke sa menwerking tussen de twee scholen. Wel zal er naar gestreefd worden de contacten tussen alle vier de openbare scholen in Oost te versterken en gezamenlijke activiteiten te ontwikkelen, zodat de spreiding van buitenlandse leerlingen over de scholen in de toekomst soepeler kan verlopen. Wethouder Posthoorn zal er bij de minister op aandringen om op korte termijn de Theo Thijssen school aan het Edisonplein te mogen verbouwen. Bij veel Nederlandse ouders bestaan weerstanden om hun kinderen naar de school aan het Edison plein te sturen vanwege de slechte toestand, waar in het gebouw verkeert. De eerste klassen op de Kohnstammschool zullen worden gevormd door de oudste kleuters, die thans de eraan verbonden kleuterschool De Ze vensprong bezoeken. Dat gaat in totaal om onge veer 45 a 50 kinderen, waarvan 13 Turkse kleu ters. Voor deze twee klassen wordt één extra on derwijzer aangetrokken voor de begeleiding van zowel de Nederlandse als de buitenlandse kinde ren. Op de Theo Thijssenschool wordt één eerste klas gevormd met maximaal 15 buitenlandse kin deren. Er zal naar gestreefd worden aan deze eer ste klas een tiental Nederlandse kinderen toe te voegen. Tot nu toe hebben 2tch pas vier Neder landse kinderen aangemeld voor het eerste schooljaar. Voor deze eerste klas zijn twee leer krachten beschikbaar, één voor de niet aanspreek bare buitenlandse kinderen en één voor de Neder landse- en buitenlandse leerlingen, die geen pro blemen hebben met de Nederlandse taal. Voor de overige klassen van de Theo Thijssenschool stelt het onderwijzend personeel een plan op, waarin zowel de Nederlandse als de buitenlandse leerlin gen alle aandacht krijgen die ze nodig hebben. Daarvoor heeft de school de beschikking over een vijftal extra onderwijzers. De buitenlandse kinde ren die geen Nederlands spreken zullen les krij gen in aparte groepjes totdat zij de taaï machtig zijn. Evenals op de Kohnstammschool krijgen de Turkse kinderen op de Theo Thijssenschool een aantal uren per week les van een Turkse leer kracht. Schiedam De gereformeerde kerk in Schiedam luidt de noodklok voor de Oosterkerk, de enig overgebleven benedendijkse bebouwing aan de zuidzijde van de Rot- terdamsedijk. In de kerkeraad voor algemene zaken vraagt men zich bovendien af, of Groenoord en Kethel wel weten waar de klepel hangt' de Ark op het Harg- plein beschikt namelijk niet over luidkjokken. De tweede scriba van de gereformeerde kerk, Donkers, vindt dat er in de portemonnee geblazen moet worden om de Oosterkerk te redden en om de Ark van lutdklok- ken te voorzien, „anders horen ze in Schiedam-Noord nooit de klok luiden." Daar moet iets aan gedaan wor den. schrijft Donkers in het Schiedams Kerkblad, het wekelijks orgaan van de gereformeerden. piiiiuiniiiiiiimniiiniiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiHittiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiig Meer nadruk op klachten van huurders Een lekker zonnetje bracht -gisteren heel wat mensen op de been om koningin nedag te vieren. Hoewel de organistoren verwacht hadden dat de televisie veel mensen thuis zou hou den, was er in de drie Wa terwegsteden heel wat te beleven. Wat de activitei ten betreft spande Vlaar- dingen de kroon, maar ook in Schiedam en Maassluis was er best wat te beleven om lekker van die vrije dag te genieten. Het was vooral muziek wat de klok sloeg. In de Vlaardingse binnen stad klonken bijna de hele middag de tonen van ver schillende muziekkorpsen en in Schiedam stond weer een popfestival op het pro gramma. Dit keer geen festival In de Plantage, maar op het Museumplein, waar vanaf 's middags twaalf uur tot 's avonds half elf de popliefhebbers konden genieten van zes Schiedamse groepen. I Zie verder pagina drie VlaardingenHet college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen vindt het niet noodzakelijk een speciaal telefoonnummer voor bet melden van leegstand van woningen te openen. Dat staat te lezen in de brief die het college schreef aan Henk Krabben (PvdA) als antwoord op de vragen die hij recent daarover had gesteld. Het college schrijft in de brief dat er op het huisvestingsbureau dagelijks inlichtingen bin nenkomen over leegstaande woningen. De ad ministratie van het huisvestingsbureau is zoda nig ingericht, volgens het college, dat practisch alle vrijkomende en vrijgekomen woningen daar bekend zijn. Wel geeft het college toe dat het uiteraard niet altijd mogelijk is dat het bu reau alle leegstand kent en dat aanwijzingen vanuit de burgerij in dergelijke gevallen zeer nuttig zijn. Het college wijst op de mogelijkheid en de wen selijkheid om leegstaande woningen te melden bij de daarvoor aangewezen ambtenaar van het huisvestingsbureau, de heer D, van Dorp, tele foon 35.58.88, toestel 319. Schiedam Achterin indu striegebied 's-Graveland zal het nieuwe hoofdkantoor ver rijzen van Gom BV, de schoonmaakreus die in Neder land en België vierduizend medewerkers in vaste dienst heeft. Financiënwetbouder Reinier Scheeres verricht maandag 19 mei de eerste offi ciële handeling door voor de nieuwbouw het „eerste beton" te storten. De Gom Holding BV is thans n°g provisorisch gehuisvest gan de Westvest 26-28 en ^kampte, behalve met ruimte gebrek, met verkeersproble em een reden waarom ook 5® Heveka-eombinatie voorbij Walvismolen naar het in- dustriegebied gaat verhuizen. Het gemeentelijk bureau voor economische aangelegenheden heeft het overleg met Gom on langs afgerond. Algemeen-di recteur drs J. G. Geurts heeft Scheeres gevraagd voor het eerste beton. Gom telt enkele werkmaat schappijen: in Schiedam de Nederlandse onderhoud- en schoonmaakbedrijven, vere nigd in de gebouwenonder- hjiudmaatschapjiij (Gom); in Rotterdam de BV voor bewa king en beveiliging Gom Secu rity Service; in Antwerpen de Belgische schoonmaakbedrij ven, onder de naam General Office Maintenance NV; en het centrale distributiecen trum. De nieuwbouw aan het eind van de 's-Gravelandse- weg komt op een van de laat ste stukjes van het industriege bied, die nog voor nieuwe be drijfsvestigingen kunnen wor den uitgegeven. Veel belangstelling was er voor de modelracingwedstrijden op het Liesveld, dat daarvoor was afgezet voor alle verkeer. Deze twee popliefhebbers hadden de smaak, al snel te pak ken. Het festival op het Museumplein was nog maar amper begonnen of zij sloegen aan het dansen. Vette noordstraat, Willem Pij perstraat. Mozartlaan en de Van Beethovensingel aan een onderzoek zullen worden on derworpen. Bij de afdeling bouw- en woningtoezicht van gemeentewerken houden zich vier mensen bezig met het aanschrijvingsbeleid en het woningtoezicht. Rerny Poppe kon deze aanpak niet zo waarderen. „Op deze manier duurt het jaren voor heel Vlaardingen aan de beurt is geweest. Het is een slecht beleid, vooral omdat er op deze manier ook heel wat ei genaar/bewoners worden aan geschreven, terwijl beheerders en makelaars veelal buiten schot blijven." Vlaardingen De commissie voor stadsontwikkeling heeft het college van B en W gevraagd om in zijn aan schrijvingsbeleid de nadruk te leggen op het zoge naamde passief aanschrijvingsbeleid. Dat houdt in dat het college gevraagd wordt voorrang te geven aan klachten die door huurders naar voren zijn gebracht over onderhoudsgebreken aan hun woningen. De com missie sprak over het aanschrijvingsbeleid in het kader van de in het beleidsprogramma vastgelegde belofte om niet alleen een actief aanschrijvingsbeleid te voe ren, maar ook jaarlijks te rapporteren over de resulta ten daarvan. In het kader van dit aanschrij vingsbeleid startte de afdeling bouw- en woningtoezicht van het bedrijf gemeentewerken het huis aan huis onderzoek van woningen in de VOP. In 1978 werden in het totaal 151 woningen onderzocht. In 69 gevallen werden de eigenaren verzocht de nodige verbeterin gen uit te voeren; 26 daarvan voerden de verbeteringen pas uit nadat dit door het college van B en W was afgedwongen. In 474 gevallen voerde de ge meente een zogenaamd passief aanschrijvingsbeleid. Na klachten van huurders werden de eigenaars gevraagd de ver eiste voorzieningen aan te brengen. In 81 gevallen werd direct aan dat verzoek vol daan, terwijl de overige 393 daar pas toe overgingen na een lastgeving van het college. In 1979 werden in het kader van het actief aanschrijvings beleid 393 woningen onder zocht, waarbij in 80 gevallen de betreffende eigenaren schriftelijk werden verzocht maatregelen te treffen om de gebreken te verhelpen. In 44 gevallen moesten de maatrege len afgedwongen worden. Via het passief aanschrijvingsbe leid werden 112 woningen on derzocht, hetgeen heeft gere sulteerd in 61 verzoeken aan eigenaren, waarvan er 37 via een lastgeving van ons college tot het nemen van maatrege len werden verplicht. Samen met de in het kader van de woningsplitsing onder zochte woningen zijn in 1978 in het totaal 761 woningen on derzocht en in 1979 646 wonin gen. Voor 1980 zal het actieve aanschrijvingsbeleid in de Verheystraat. Röntgenstraat, het Mendelssohnpiein en de Wagnerstraat worden voltooid, waarna de woningen gelegen in de Chopinstraat en de Pa rallelweg, alsmede in het ge bied omgrensd door de Wag nerstraat, Mendessohnplein, Vlaardingen Met ingang van zaterdag 3 mei zal het VVV-kantoor in de Visbarrk, evenals voorgaande jaren, weer op zaterdag geopend zijn. Tot september zal dit het geval zijn. De openingstijden zijn dan als volgt; van maandag tot en met vrijdag van 8.30 - 17.30 uur en zaterdags van 10.00 - 14.00 uur. Op zaterdag 10 mei zal het VVV-kantoor ter gele genheid van de zevende lan delijke fietsdag van de ANWB van 9.00 - 17.00 uur geopend Vlaardingen Wat heeft wethouder Kloots tijdens de raadsvergadering van april 1977 nu eigenlijk ge zegd? Die vraag houdt verband met het verzoek van het christelijk onder wijs een eigen consulent godsdienstige vorming aan te mogen stellen. Daarbij beroept de Vereniging voor Christelijk Schoolon derwijs ztch op een toezeg ging die Kloots in de be wuste vergadering gedaan zou hebben. Van gemeentewege wordt momenteel onderzocht of die toezegging inderdaad is gedaan door de voorma lige PvdA-wethouder van onderwijs. Het onderzoek je maakt deel uit van een nota over de aanstelling van consulenten voor het christelijk onderwijs in het algemeen. De nota zal na in de commissie besproken te zijn naar de raad gaan, waarna deze het laatste woord heeft over honore ring van de aanvraag van het christelijk onderwijs. ADVERTENTIE U heeft méér aan een goed vakantie-advies! REISBUREAU BROERSVELD 167- 010-731511 3111 LG - SCHIEDAM Schooltijden gelijkgetrokken Vlaardingen Met ingang van I augustus 1980 worden de ochtendschooltijden van het o- penbaar kleuter- en de twee laagste klassen van het basi sonderwijs geheel gelijkge trokken. In de praktijk komt het er op neer dat de kleuter scholen woensdagochtend een kwartiertje langer door wer ken. Die vijftien minuten krij gen de kleuters dan vrijdag ochtend in de vorm een vroe- V gertje terug. De schooltijden komen er nu als volgt uit te zien. Kleuter- j scholen en klas 1 en 2 van hetvl lager onderwijs, maandag tot T: en met donderdag van 8.45 tot I 11.45 uur, vrijdag 8.45 tot 31.30lij uur. De klassen 3 en hoger zullen na augustus ochtenden draaien van 8.45 tot 12,15 uur, behalve op vrijdag, wanneer jl'l de ochtend tot 12.30 uur duurt. JBL» Dit nieuwsblad. Dit t waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie rael de Haagsche Courant, Het Binnenhof oi het Rotterdams Nieuwsblad. :oe* +i» o* ui* B~' ine01013" „,c.Y'e OW"e p.d-.e*'- ?csYco' aeW*" „r so® vb

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1