STAD/STREEK Concurrentie televisie viel mee mrmmn 'Maak van bibliotheek filiaal een jeugdhonk' Doodgewone, vogeltjes i Persoonlijk 50 jaar getrouwd Portiers loge voor GEWB CAI naar Zuidbuurt Bevrijdings dag: vrije dag m mm WM.v.d.LINDE j -f Blokje donderdag 1 mei 1900 vo/sc/ww De heer en mevrouw J. van Duin en B. P. C. van Duin- Goebel waren gisteren vijftig jaar getrouwd. Burgemeester j. van Es heeft vanmiddag het echtpaar bezocht om na mens het gemeentebestuur te feliciteren. Als gebruikelijk hoorde daar een klein ka- dootje bij. Jacobus van Duin werd op 2 april 1906 in Rotterdam ge boren. Zijn beroep was admi nistratief ambtenaar bij het ministerie van defensie. Ber- nardina P. C. Goebel werd geboren op 1 mei 1906, eveneens in Rotterdam. In die stad werd in 1930 het hu welijk ook gesloten. Vlaardingen Het college van B en W wil voor 100.000 gulden een vrijstaande por tiersloge bouwen bij het ge touw van de gemeentelijke energie- en waterleidingbe drijven aan de Hof laan. Sinds de ingebruikneming van het gebouw van de GEWB be staan er problemen met be trekking tot de portiersloge. Deze is zo klein dat een goede klimaatregeling onmogelijk is, zodat het verblijf er onaange naam is. Bovendien vormt de loge een belemmering voor de toegang naar het bedrijfster rein. In de loop der jaren heb ben de portiers voortdurend klachten geuit, maar deze wo gen tot voor kort niet zo zwaar, dat de grote uitgaven die verbonden zijn aan de bouw van een nieuwe loge door het college gerechtvaar digd konden worden. Daar is nu kennelijk verande ring in gekomen. Sedert medio 1979 is de functie van telefo nist bij de GEWB opgeheven en wordt de telefoondienst door de portiers vervuld. Een en ander heeft tot gevolg dat tijdens de kantooruren vaak twee mensen in de kleine ruimte hun werkzaamheden moeten verrichten. Dat nu vindt het college een onge wenste situatie. Het plan voor de vrijstaande loge is nu opge steld aan de hand van de wen sen van de portiers. De wel standscommissie heeft de plan nen al goedgekeurd. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van mei, waarin ook de meer jarenbegroting én de bezuini gingen voor de komende vier jaar aan de orde zal komen, praten de raadsleden over deze plannen. Vlaardingen Het m obiele informatiecentrum van de Centrale Antenne Inrichting wordt met ingang van 1 mei gestationeerd op de hoek van de Wallraven van Hallstraat en de Prof. Teldersstraat. In de gehele wijk, die in het CAI-programma als wijk 6 wordt aangeduid, worden de informatieboekjes over de CAI huis aan huis verspreid. Wijk 6 wordt begrensd door de Wiar- di Beckmansingel, Coomhert- straat, Thomas a Kempisstraat en Buys Ballotlaan. In de in formatieboekjes zit ook een aanmeld ingskaart waarmee men zich als abonnee kan op geven. De CAI-caravan is op werkda gen geopend van tien tot twaalf en van twee tot vier. Bovendien kan men er op dinsdagavond terecht van ze ven tot negen. Maassluis In verband met de vijfjaarlijkse viering van de Bevrijding zijn de gemeentelij ke diensten en bedrijven op raaandag 5 mei voor het pu bliek gesloten. Het huisvuil in de Steendijkpolder wordt een d^g later opgehaald. De uitgebreide televisieregi stratie van de kroning van de nieuwe koningin Beatrix heeft niet geleid tot het weg blijven van de bevolking bij de koninginnedagactiviteiten in het Waterweggebied. De organisatiecomités hadden juist in verband met die tele visieuitzending een aange past programma opgesteld. Dat niet iedereen zich door het tv-toestel liet weerhou den om koninginnedag op straat te vieren bleek vooral in Vlaardingen. Maar daar had het comité dan ook het meest uitgebreide program ma opgesteld. In Schiedam en Maassluis was men wel erg voorzichtig te werk ge gaan met het plannen van activiteiten. Op sommige mo menten van de dag leek het daar nog stiller dan het zon dags doorgaans is. Toch heeft iedereen op gepaste wijze ko ninginnedag kunnen vieren. Maar eerlijk is eerlijk Vlaar dingen sprong er dit jaar toch echt uit wat betreft het programma. Daar was het de hele dag een drukte van jewelste in het stadscentrum. Het comité had de activiteiten op een dusdanig tijdstip gepland dat niemand de televisieuitzen ding hoefde te missen. Rond het middaguuur zag het zwart van de mensen langs de haven en op het Liesveld- viaduct. Aan weerszijden van het water keken enkele duizenden mensen toe hoe de atleten hun best deden om als eerste over de streep te gaan in de traditionele ha venloop. En op het Liesveld- viaduct bewonderden velen de model-racewagens, die met snelheden van over de honderd kilometer over het speciaal aangelegde circuit denderden. Vanaf het dak van een busje bestuurden de coureurs hun mini-bolides en maakten zij uit wie zich de snelste rijder mocht noemen. Dat dat niet zo gemakkelijk is bleek uit de vele wagens, die de race met fikse scnade moesten beëindigen doordat zij op ruwe wijze in aanra- Meer dan een handjevol mensen was niet naar de Koningshof gekomen om da inhuldigings plechtigheid vla de televisie te volgen. Net als in Maassluis begon d© koninginnedag in Schiedam met een aubade. Ook burge meester Te Loo was naar het plein de hervormde kerk in Kethei gekomen om mee te zingen. king kwamen met de van grails. er werd dan ook flink wat gesleuteld in de pits. Verder trok de muziektent op de Markt veel publiek met een grote schakering aan activiteiten. En 's a- vonds natuurlijk het specta culaire vuurwerk, dat vanaf de Amsterdamlaan in Holy werd afgestoken. Dan was het in Maassluis en Schiedam wel wat anders. Op sommige momenten van de dag was daar nauwelijks iemand te bekennen in de binnensteden. Om een uur of twaalf ging op het Museum plein in Schiedam een pop festival van start, dat andere jaren werd gehouden in de Plantage. Aanvankelijk wa ren er wat problemen met groepen, die niet op tijd wa ren gekomen, maar nadat het eenmaal op gang was ge komen kwam de stemming er wel in. Verder waren er bijna de hele dag schietwed strijden in de Korenbeurs, maar die verlevendigden het straatbeeld natuurlijk niet. Omdat er geen optocht in Schiedam werd gehouden had het Zuiderkwartier irt de Gorzen een jeugdoptocht ge organiseerd. Net als in Schiedam begon de koninginnedag in Maass luis met een aubade. Op de markt werd gezongen door scholieren en wijk verenigin gen. Daarna verplaatsen de activiteiten zich ook naar binnen. In de burgerzaal van het stadhuis ontving het ge meentebestuur vertegen woordigers van de diverse verenigingen en instellingen in Maassluis en kon men een kijkje nemen op de tentoon stelling „Oranje en Maass luis". Het oranjecomité in Maassluis dacht twee vliegen in één klap te slaan door in de Koningshof, waar de jeugd werd beziggehouden met roller-disco en een de monstratie ska te-board ing drie televisietoestellen neer te zetten, zodat de ouders de inhuldiging van de nieuwe koningin konden volgen. Meer dan een handjevol kij kers waren er echter niet. Vanaf het dak van een busje bestuurden de coureurs hun mini-bolides, die met snelheden van meer dan honderd kilometer over het Llesvetdvïaduct raasden. Schiedam Maak van het bibliotheekfilïaal aan het Jaques Urlusplein een ontmoetingscentrum voor de Groenoordse ieugd van vier tot vijftien jaar. Een voorstel van die strekking heeft de stichting samen levingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) al enige maanden geleden aan burgemeester en wethouders gedaan. De SSSN meent dat er voor deze leeftijds groep buiten de bestaande organisaties (kerken, sportverenigingen) in Schiedam-Noord nauwelijks iets te doen is. Omdat B en W nog steeds niet van zich hebben laten horen heeft de stichting een folder onder de omwonenden verspreid, waarin gevraagd wordt wat zij ervan vinden. De bibliotheek wordt binnenkort gevestigd in het bijna voltooide wijkcentrum Schiedam-noord aan het Bachplein. In het toekomstige wijkcentrum zou ook een ontmoetingscentrum voor de jeugd van vier tot vijftien jaar onderdak kunnen vinden, maar daar kleven volgens de SSSN nogal wat bezwaren aan. Zo vindt de stichting het toekomstige centrum nu al te klein is. De verschillende groepen staan in de rij om gebruik te mogen maken van het centrum. Een an der punt is volgens de SSSN het feit dat de ruimtes in het wijkcentrum gedeeld moeten worden met an dere groepen. De stichting meent dat juist kinderen in die leeftijd een ruimte nodig hebben die zij op hun eigen manier kunnen inrichten; met bijvoorbeeld posters van hun idolen. En dat is, omdat de ruimtes met andere groepen gedeeld moeten worden onmo gelijk. Ook het enkele weken werken aan een project is daardoor moeilijk: na elke bijeenkomst moeten de spullen weer achter slot en grendel wor den gezet. Kortom: het bijna voltooide wijkcentrum biedt voor de jongeren tussen vier en vijftien jaar geen uitkomst Daarom stelde de SSSN de gemeente enige tijd gele-' den al voor om het bibliotheekfiliaal aan het Jaques Urlusplein, wanneer dat vrijkomt door de verhuizing naar het wijkcentrum juist voor die leeftijdsgroepen te bestemmen. Na een principe uitspraak van het college wilde de stichting de omwonenden vragen wat zij ervan vinden als in het gebouw activiteiten gaan plaats vinden voor de schoolgaande jeugd. Nu B en W nog steeds geen antwoord hebben gegeven, is de SSSN er toch toe overgegaan de buurtbewoners te ■raadplegen. 'tard amp're- -i £rond^ Voor velen is het onbegrij pelijk dat zo'n prachtige,^ hond als deze Afghaan in'"'- het asiel verblijft. Zijn vori-' ge baas is Ieder weekeinde op de camping waar bij het y/- toegangshek een groot bord staat met het opschrift „Verboden voor honden". Het was een baas die aan de heersende kampre- gels houdt, dus was het re sultaat: Apascha naar het asiel. Geen centje pijn, hoe wel de aanschafprijs beslist niet laag geweest kan zijn. Entingscertificaten, stam- boompapieren en hond afle veren en óp naar de cam ping, Aan de vernedering voor de toch al trotse hond wordt niet gedacht. Hoe moet je nu zoiets noemen: gemakzucht, geen waarde hechten aan iets, normaal of hondsbrutaal? Apascha heeft een goed ka rakter, kan tegen autorijden en is zindelijk. Alleen thuis blijven gaat wel, maar geen hele middag. Apascha is een schitterende hond, vooral als hij loopt. Het is eigenlijk geen lopen, maar meer vro lijke danspasjes maken. Daardoor fladdert zijn hele vacht, mits die goed ge kamd en geborsteld is. Dat moet echt dagelijks gebeu ren, anders worden het één en al klitten. Beweging is een noodzaak voor iedere hond, maar zeker voor een Afghaan. Daarbij kan een Afghaan niet „los", want dan neemt hij meteen de kuierlatten. Apascha is alles behalve slaafs, maar wil op voet van gelijkheid leven in de fami lie en daarbij zijn nieuws gierige, lange neus overal insteken. Sommige mensen noemen de Aghaan trots en hautain, maar het is wel de gelijk een gezellige huis hond. Hij eist wel de aan dacht op en zal zich in de v«f Signalement: Naam: Apascha Ras: Afghaanse windhond Kleur: Blond met zwart masker Geslacht: Mannelijk Geboren: 13 juli 1978 huiskamer altijd strategisch opstellen, zodat hij alles kan overzien. Desnoods op een stoel of een tafel. Ook be paalt de hond zelf wanneer hij wil gehoorzamen of uit bundig zijn. Een moeilijke, wat eigenzinnige hond. Er bestaan niet veel honden met een dergelijk karakter, dat door de echte liefhebber juist uitermate gewaardeerd wordt. Zo1n liefhebber gaat ook wel naar de renbaan, maar daar is Apascha niet geschikt voor. Hij is name lijk aan een voorpoot geope reerd, waardoor hij bij lang durig rennen weieens last krijgt. Maar in de normale omgang is dat niet te mer ken cn kan hij er beslist zonder problemen oud mee worden. Het liefst bij een goede baas, ondanks zijn goede vrienden bij de Har- ga hoeve. Voor Hercules, de bouvier van vorige week, is een uit stekend tehuis gevonden, waar hij verblijft tussen een poes en vele vogeltjes. ÏS5&# Vlaardingen'Mezen, vinken, mussen en puttertjes. De gepensioneerde oud-rector J. W. Victor uit Utrecht expo- f seert gedurende de maand mei in galerie De Duig een se- rie aquarelletjes van deze zo schijnbaar onopvallende beestjes. Zijn expositie is overigens niet de eerste hier In Vlaar dingen. Vorig jaar was er van hem ook al werk in De Duig te zien. Dat bestond toen voornamelijk uit olieverf schilderijenmeest landschappen en kinderportretten. Ditmaal toont hij een andere kant van zijn kunnen en belangstelling: vogeltjes, doodgewone vogeltjes. Victor moet er veel naar gekeken hebben. Zijn aquarellen van de beestjes, meestal niet groter dan het formaat van een prentbriefkaart, zijn in hun onna- drukkelijkheid een soort monumentjes geworden voor de alledaagse levende natuur waar de stadsmens, verwend als hij is door de exotische natuurfilms van Tros en Avro, geen oog voor heeft. t Wie een kijkje gaat nemen naar de vogeltjes, moet het keramiek van Anneke Kalden trouwens niet vergeten. Mannetjes, vrouwtjes, beestjes, gegroeid uit de oervorm i van de bol en soms hard op weg daar weer heen terug te keren. Tonnetje rond, maar altijd blijven het sympathie- j ke wezentjes. Het adres van De Duig: Smalle Havenstraat 13, Vlaar- i dingen. Geopend: donderdag-, vrijdag- en zaterdagmid dag; bovendien op koopavond. i JHB Een van de vogeltjes van J.W. Victor, aquarel. FINANCIERINGS- EN ASSURANTIEKANTOOR, ST. LtDUINASTRAAT 62 SCHIEDAM TELEFOON 010—265459 26397^ O Persoonlijke leningen O Financieringen t Hypotheken Alle verzekeringen j Kontimikrodlet betekent kortweg: Roserv.—' t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3