1 STADSTBEEK Dit is geen grap meer, dit is pure ernst9 Explosie van kantoorbouw leidt niet tot leegstand' OJC wacht nog steeds op toegezegd geld ÜJH Opening VOP-bmirthms uitgesteld H| wam Apart volkje Cursus zeefdrukken Stadskantoor optimistisch: Wij gaan met de MUZIEK mee naar Schiedam Fancy Fair in West Spieringshoek breidt weer uit Concert van i Koos Bons Ruiten vernield j ARGUS" HELPT U HOREN EN ZIEN! Tevens krijgt u een toestel 14 dagen gratis op proef „ARGUS" B.V. OPTIEK - HOORTOESTELLEN donderdag 8 mei 1380 VD/SC/WW Vlaardingen „Iedereen was 20 ontzettend blij, na die raadsvergadering van vorige maand. Alle pro blemen waren van de baan: het beheer was ïn onze banden gegeven. Daarom waren we volop bezig met de voorbereidingen van al die activiteiten: het had een daverende feestweek moeten worden, van 17 tot én met 24 mei Maar dat kunnen we nu wel verge ten." De wijkvereniging in de Vet- tenoordsepolder is hevig te leurgesteld in de opstelling van het gemeentebestuur. De vreugde van vorige maand is inmiddels wel voorbij, nu het college van B en W zich on verzettelijk toont: de VOP krijgt niet eerder de sleutel van het nieuwe buurthuis, dan wanneer de huurovereenkom sten getekend teruggezonden Zijn. En dat, terwijl juist over die overeenkomsten flinke verschillen van mening be staan, die niet binnen twee da gen weg fe werken zijn. Over de nieuwe conflicten tussen de wijkvereniging en de gemeen te, die in deze kwestie voor de zoveelste maal tegenover el kaar staan, wordt druk over leg gevoerd om een oplossing té vinden. De gemeente blijkt echter niet bereid om in de tussentijd een tijdelijke rege ling te maken, zodat de vere niging het nieuwe gebouw simpelweg nog steeds niet in mag. En daardoor zijn de voor bereidingen voor de officiële opening, die volgende week zaterdag had moeten plaats vinden, volkomen vastgelo pen. Moeilijke beslissing George Deibei, de buurtwer- ker van de VOP: „Het is een moeilijke beslissing geweest, want je kunt het ten opzichte van de wijk eigenlijk niet ma- kén, maar het bestuur heeft toch het besluit moeten nemen de zaak af te gelasten. Het was eenvoudig niet haalbaar meer. In het gebouw moet er nog heel wat gebeuren voor het open kan. Alleen al het schoonmaken is een enorm karwei, terwijl er ook nog wat kleine verbouwinkjes zouden moeten gebeuren. Daar komt nog bij dat we, omdat we de sleutel nog steeds niet hebben, ook geen meubels en andere spullen kunnen bestellen. Daar zit dikwijls nog een le vertijd op ook- Het is vreselijk triest, maar door deze opstel ling van de gemeente was geen andere beslissing moge lijk. De hele zaak moet wor den uitgesteld tot na de vakan tieperiode." Dat het uitstellen van de opening en de feest week ook de nodige financiële consequenties heeft valt licht te begrijpen. Er was al het no dige drukwerk uitbesteed: er waren afspraken gemaakt met een drumband om optredens te verzorgen en er waren di verse bestellingen gedaan. De nieuwe conflicten tussen de vereniging Wijkbelangen Vettenoordsepolder en de ge meente vnvjen hun oorsprong in de huurovereenkomsten, die de gemeente de VOP ter tekening heeft toegestuurd. Er zijn twee verschillende huur contracten: een voor dat deel van het gebouw, dat specifiek voor de vereniging zelf is be doeld en een ander voor de zo- genaamde centrale accommo datie, die de vereniging voor een deel van de tijd zelf ge bruikt, terwijl de ruimte de rest van de tijd voor derden te huur is. Een van de bepalingen uit het huurcontract voor de centrale accommodatie houdt in, dat de wijkvereniging het gehele huurbedrag bij voorschot aan de gemeente dient te betalen, dus ook de huurpenningen die men later van eventuele on derhuurders kan terugkrijgen. De VOP voelt hier weinig voor, indien de gemeente niet vastlegt dat zij de eventuele te korten van de verhuur aan derden voor haar rekening neemt. „Wij zijn er van over tuigd dat de grote zaal, die de centrale accommodatie vormt, niet voldoende verhuurd zal kunnen worden. Globaal bere kend zou die zaal zo n vijfhon derd gulden per keer moeten kosten. Daar kun ie zelfs het hele Lijnbaancomplex voor af huren! Kijk naar zalen als Triangel en Prikkewater. die zijn ook nauwelijks exploita bel, maar die zijn wel heel wat goedkoper!" aldus Bram Vlas- door Paul Houkes blom, voorzitter van de wijk vereniging. Een ander probleem is gelegen in het feit, dat de vereniging volgens de huurovereenkomst bij voorbaat accoord zou moe ten gaan met de beheersveror- dening, die binnen afzienbare tijd moet worden gemaakt „Dat is natuurlijk onzin: daar over zou met ons nog overleg gevoerd worden. Je kunt je toch niet alvast neerleggen bij bepalingen, die je nog hele maal niet kent?" meent George Deibel. Poosje verder In de huurcontracten zijn nog meer punten te vinden, waar gemeente en vereniging het nog lang niet over eens zijn. Sommige van die punten zijn van minder belang: daarover zal best overeenstemming te bereiken zijn. Maar voor de contracten kunnen worden ondertekend is men nog wel een poosje verder, zo is nu al wel duidelijk. De wijkvereniging begint zo langzamerhand moedeloos te worden van de hele affaire. „Wat moet je er nu weer aan doen? We gaan actie niet uit de weg, maar we willen het wel tot het einde toe formeel blijven spelen. We hebben er wel aan gedacht om de zaak te kraken, maar het is toch onzin om je eigen huis te kraken? Dit is geen grapje meer; dit is pure ernst!" Of er een reden is aan te ge ven voor de weigering van het college om een voorlopige re geling te treffen, zodat de voorbereidingen voor de ope ning door kunnen gaan? Het bestuur van de VOP wil er geen uitspraak over doen. Hans Molenkamp, een van de vrijwilligers die zich al jaren Inspant om het buurthuis voor de wijk van de grond te krij gen: „Goudriaan heeft zo lang zamerhand zijn lesje wel ge leerd. Maar Bot: die belooft in de gemeenteraad beterschap en gooit achter de rug van de raadsleden zijn kont tegen de krib. omdat hij geeh gelijk heeft gekregen. En dat is nou mijn visie op de hele affaire." wmmmm - - i -- - tmntas: Nog steeds, maanden na de oplevering, staat het nieuwe buurthuis In de Willem Pijperstraat leeg. Een maand gelede1 leken de moeilijkheden achter de rug, maar nu is de opening uitgesteld. De wijkvereniging krijgt de sleutel niet. SchiedamHet geeft dc gereformeerde domi nee J. Chr. Pennekamp te denken, dat nog niet de helft van de gemeen teleden 's zondags naar de kerk gaat. „Zij die naar de kerk :gaan en daarvoor vroeg opstaan vormen een zeer apart volkje," vindt de domi nee. Het heeft hem ver baasd hoe stil Schie dam op zondagochtend kan zijn. J. Lubbe Schiedams burgemeester John te Loo huldigt morgen in de kantine van Bottelo aan de V Gravelandseweg de 64-jarige vertegenwoordiger J. Lubbe. Deze Rotterdammer is dan veertig jaar in dienst bij de bottelaar van Coca Cola. Fanta en Sprite, waarvoor hij de zil veren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau1 ontvangt. Lubbe zit tegen zijn pensioen aan: op 14 sep tember hoopt hij 65 jaar te worden. Bijdorp Op-de -onlangs gehouden jaar vergadering hebben de bewo ners rvan het wijkje Bijdorp in Schiedam een nieuwe commis sie wijkbelangen gevormd. Tien Bijdorpers hebben daarin plaatsgenomen: Everard ter Haar en Lieke Blaauw uit de Schietbaanstraat, de dames Van Kasteren en Rieken uit de Spoorbaanstraat, de heren BiOlsthoorn en S. van de Ma- rel uit de Burgemeester Ver veenstraat, mevrouw Bakker uit de Westpolderstraat en de heren H. Beekman, Henk Ree ling en H. Dijkshoorn van de Schiedamseweg. Voor de Westpolderstraat is er nog een vacature. Dijkshoorn verte-, genwoordigt het deel van Bij dorp aan de andere kant van de Nieuwe Damlaan, bij sta tion Nieuwland. Vlaardingen Wie een cursus zeefdrukken wil volgen kan terecht in het Ontmoetings centrum-West aan de Floris dé Vijfdelaan 2. De cursus gaat zes weken duren en start op 22 mei. De kosten aan de cursus verbonden zijn 35 gulden, met eventueel nog materiaal kos ten. Opgeven bij het Ontmoe tingscentrum of telefonisch: 34.89.93 Om woningbouw aan de Noordvestsingel mogelijk te maken zou de Schiedamse gemeenteraad het bestem mingsplan (Nieuwland. 1968) moeten herzien. In de huidige bestemming is na melijk alleen rekening ge houden met stadsindustrie, niet met woonruimte. Des ondanks werd de omgeving Noordvestsingel nooit be trokken bij Schienolko, aan de andere kant van de Noordvestgracht, maar bij de flatwijk Nieuwland. Dat komt nu goed uit: als het terrein waar de Lanvas Groep nu wil bouwen bij het Schicnoko-gebied had ge hoord, waren waarschijnlijk nog geen plannen ontwik keld en had men eerst afge wacht of het gebied zou wor den aangewezen tot stads vernieuwingsgebied met ruimte subsidiemogelijkhe den, in het kader van de In terim-saldoregeling (ISR). Of de woningbouw gereali seerd kan worden, moet dus worden afgewacht. Chef stads ontwikkeling van de gemeente Gustaaf Schaap heeft nog geen flauw idee, wanneer de plan nen ter sprake komen in de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening. Volgens hem ligt het in de bedoeling zo snel mogelijk vergunningen af te geven voor de kantoorbouw, die de Lanvas Groep wil ple gen. Evenals wethouder Scheeres verwacht Schaap geen funeste gevolgen van de bouwexplosie van kantoorbouw, die Schie dam nu doet opschrikken. Hij is ervan overtuigd, dat de Lanvas Groep niet zomaar iets ■wil bouwen en zich terdege Zo zag de distilleerderij van John Mel- chers eruit. Op die plaats heeft de Lan vas Groep nu plannen voor kantoor bouw. georiënteerd heeft. „Lanvas zal zoiets niet klakkeloos doen," aldus Schaap. De ver antwoordelijke man bij Lan vas zelf, Van de Wal, was gis teren niet voor commentaar bereikbaar. Ook vandaag zou hij afwezig zijn. Concurrentie Ondanks het optimisme in het stadskantoor is er reden om twee plannen voor kantoor bouw aan elkaar te toetsen. Tenslotte sluiten Scheeres en Schaap concurrentie niet uit tussen de Lanvas Groep BV uit Schiedam en Van Wijnen Vastgoed BV uit Dordrecht. Lanvas wil bouwen bij de Noordvestsingel, Van Wijnen had gehoopt dezer dagen de eerste paal te slaan voor vier kantoorkolossen met kleine industriehallen aan de 's-Gra- velandseweg bij de De Brauw- weg. Doordat de financiering {een kwestie van vijftig mil joen gulden) nog niet in kan- Van dit complex van vier kantoorflats gaat Van Wijnen Vastgoed eerst de helft realiseren. Wanneer de rest volgt, hangt af van de concurrentie. ADVERTENTIE Op alle piano's reducties en bovendien GRATIS BANK. Surplus bladmuziek halve prijs HOUTMAN QUISPEL anno 1865 NV NV HET SPINET Singel 116 - Schiedam^ Lijnbaan 63 - Rotterdam nen en kruiken was, heeft Van Wijnen de bouw in het industriegebied moeten uitstel len tot na de bouwvakvakan tie. Van Wijnen zal dan begin nen met het neerzetten van twee kantoorflats. In de over eenkomst met de gemeente Schiedam is afgesproken, dat de bouw van de volgende twee flats opnieuw zal worden be zien, als de eerste helft van het gigantische karwei niet tot successen zou leiden en leeg stand van kantoorruimte als gevolg dreigt te hebben. door Kor Kegel Gezien die onzekere planning wat betreft de tweede fase van het kantoorproject aan de 's- Gravelandseweg, lijkt de komst van nog meer kantoren aan de Noordvestsingel zwaar concurrerend, temeer daar ook nog eens in de binnenstads plannen rekening wordt ge houden met kantoorbouw. Wethouder Scheeres echter ziet veel voordelen van het complex aan de VGraveland- seweg: „Het is een behoorlijk complex met grote eenheden en een goede ontsluiting door rijksweg 20 en de kantoor bouw bij de Noordvest zal veel kleinschaliger zijn," Ook wijst Scheeres op de sterk gestegen vraag naar kantoorruimte in Rotterdam, waar jarenlang kantoorgebouwen leegstonden. Evenals bij Lanvas kon bij Van Wijnen niemand worden bereikt, die over de concur rentiepositie meiedelingen kon doen. Woordvoerder Ha gendoorn moest zich beperken tot de technische aspecten. Hij kon slechts meedelen dat de bouwstart voor de vier kan toorflats is verschoven tot na de bouwvak, omdat de finan cieringdie voor een deel door derden moet geschie den nog niet rond was. Wet houder Scheeres keek trou wens op van die vertraging: „Ik had dat niet verwacht. Dat moet wel heel recente infor matie 2ijn. Ik had gedacht dat het wel snel zou kunnen ge beuren. Het is jammer natuur lijk, maar begrijpelijk, als je let op de aarzelende markt, de ge stegen rente en de onzeker heid daardoor of je de revenu en al kunt zien terugkomen. Maar er is geen sprake van, dat het nu op losse schroeven komt te staan, daar geloof ik niet in!" Op visite Wat betreft de ontwikkelingen tussen de Noordvestsingel en de BHG-laan is er een spijtige reactie van de kant van de historische vereniging Schie dam. Het verlies van de voor malige distilleerderij van John Melchers wordt zeer betreurd, al was dit gebouw nog geen monument. Bestuurslid van de historische vereniging Frans Geerdes, directeur van de Hol- lan dia-mouterij, heeft een maand geleden nog burge meester en wethouders van Schiedam op visite gehad, om dat hij een lijst had gemaakt van oude branderijen en distil leerderijen die de moeite van behoud waard zijn. Daar stond ook het pand van John Mel chers op, dat later verkocht is aan de Amfas-verzekerings maatschappij. Wethouder Zij develd wist op dat moment nog niets van de voorgenomen sloop. Geerdes betreurt de gang van zaken, maar beseft dat niet al het oude kan blij ven staan. „Bovendien, er was vorig jaar ineens een sloop woede, die zich richtte op Gus to, de Uitkijk, Rijnbende en ook dit. Gelukkig is nog niet alles weg. Maar het blijft zon de," Binnen de historische vereni ging Schiedam wil men zich erover gaan beraden, of wat vaker procedures moeten wor den aangespannen om gebou wen op de monumentenlijst te krijgen, om op die manier rtffeer plotselinge sloop van oude gebouwen te voorkomen. Vlaardingen Een gezellige, ouderwetse fancy fair is er za terdag aan de Floris de Vijfde laan. De gehele dag is er een rommelmarkt, waar uiteraard van alles te koop is: van prul len en boeken tot en met bankstellen en gasfornuizen. Om 13.00 uur beginnen de kinderspelen. De jeugd kan zich vermaken met straatteke- nen, ballen gooien, zak lopen, een rad van avontuur en nog veel meer activiteiten. De op brengst van de fancy fair komt ten goede aan het kin derkamp dat het Ontmoetings centrum-West voor kinderen van 8 tot 12 jaar organiseert. Er kunnen zich overigens nog steeds kinderen opgeven voor' het kamp. Schiedam De scholenge meenschap Spieringshoek aan de van de Brugghenlaan gaat uitbreiden. Met ingang van het volgende schooljaar moeten nog twee noodlokalen ver schijnen om aan het enorme ruimtegebrek een einde te ma ken. Dit schooljaar telt do school ruim dertienhonderd leerlingen. De twee lokalen worden gebouwd langs het schoolplein naast de noodlokalen die al enige jaren in gebruik zijn. De school beschikt momenteel over vijftig lokalen, die zijn ondergebracht in het hoofdge bouw en daarnaast tien nood lokalen. Al jarenlang is het een geschipper om de lesroos ters in overeenstemming te brengen met het aantal be schikbare lokalen. De twee noodlokalen moeten de scho lengemeenschap voorlopig uit de ruimtenood helpen. Vlaardingen Het Open Jongeren Centrum wacht nog steeds op een bedrag van 30.000 gulden, dat ooit door de gemeenteraad be loofd is. Over het uitblijven van het geld heeft het OJC nu bij de gemeente aan de bel getrokken. De jongeren zeggen het geld hard nodig te hebben voor de inrichting van hun doka cn creativi- teits ruimte. Door de gemeenteraad werd reeds in 1976 aan de jongeren een bedrag van 40.000 gulden toegezegd als tegemoetkoming in de inrichtingskosten. Een deel daarvan, 10,000 gulden, werd al besteed aan de inrich ting van het tijdelijk onderko men van het OJC in het Wees huis. De resterende 30.000 gul den kreeg het OJC sindsdien echter niet meer te zien. De oorzaak van een en ander blijkt gelegen te zijn in een ze kere terughoudendheid van de gemeente ten opzichte van het financiële beleid van het OJC. Sinds het de gemeente duide lijk werd dat het OJC het mi nisterie van CRM nog zo'n 20.000 gulden terug te betalen heeft in verband met een te veel aan ontvangen subsidie en daar geen aanstalten mee maakte, zegt men wat voor zichtig te zijn. Uit angst dat CRM de schuld op de gemeen te zal verhalen hield hei stad huis daarom de 30.000 guldei, nog even vast. Het OJC echte' steit zich op het standpunt da de gemeente in feite niets b maken heeft met een zaak tusj sen het OJC en CRM, Overi gens heeft de gemeente nu wej besloten het geld binnenkor naar de jongeren over te ma ken. Maassluis Organist Kocp Bons geeft zaterdag in d-' Maassluise Immanuelkerk or" 20.15 uur een improvisatiecor' eert. 1 Vlaardingen Aan een be1 drijfspand in de Oosthavenka* de is een draadglas- en gewon 1 ruit vernield alsmede een gor> dijn. De totale schade bedraag ongeveer 500 gulden. Een per sonenauto die geparkeer- stond in de Goudsbloemstras werd door krassen beschadigc De schade bedroeg 450 gulder Uit een garagebox aan d Louis de Colignystraat is ee: damesfiets en een stereo radio cassetterecorder gestolen. D waarde bedroeg ruim 750 gul den. ADVERTENTIE Wilt li weer alles horen zoals vroeger? De moderne techniek maakt dat mogelijk zonder dat een ander het ziet. OPTIEK „ARGUS" voor alle soorten KONTAKTLENZEN Lid A.N.V.C. I* ARGUS' audlciens demonstreren u de nieuwste hoortoestellen van PHILIPS, AUDIUM, OTICON, WIDEX, SIEMENS enz. Speciaal aan uw gehoor aangepast. Schiedam - Oranjestraat 19 - Telefoon 010-266431 Maassluis - Koopcentrum Koningshoek - Telefoon 01899-19039

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3