SPORT S Harga doet nog volop mee VLTC en Be Quick kampioen HVK-dames gedegradeerd Eerste nederlaag van Schiedam Peter van der Gugten blijft Volle Mar griethal. Tennisuitslagen in de regio 1^2^SpsÉ Marianne valt af Ron Ek opvolger Hans Taal Shell-dames in tweede ronde Holy nog zonder punten maandag 12 mei 1980 VD/SC/WW Schiedam/Vlaardingen Alleen MSV'71 wist tot winst te komen in de derde competitieron de bij de honkballers, door thuis Neerlands Hoop met 11-6 te verslaan. Schiedam ging met 7-6 ten onder bij Bloemendaal, Groenoord gaf uitstekend partij tegen Alro Jeka, maar ver loor toch nipt met 3-2, en voor de derde keer verloor Vlaardingen-Holy met een 4-6 score, nu thuis van CA/Zwijndrecht. In een van beide kanten pri ma gespeelde wedstrijd, heb ben de Groenoorders de winst in de achtste innings laten glippen. De verdiende 1-2 voorsprong werd door Alro Jeka in een 3-2 neder laag omgebogen. Vier innings lang bleven de verdedigingen heer en mees ter, maar in de vijfde slag beurt haalde Ger Stentler voor Groenoord formidabel uit en zijn homerun bracht de stand op 0-1. Een slag beurt later opende Hans Staub met een honkslag, weiu uüOr Chria Vefnïeüien verder gestoten, en op een tweehonkslag van Hans Vroon scoorde Hans Staub 0- 2. Eerst in de achtste innings moest Groenoord punten toe slaan. Rudy Dom sloeg een tweehonkslag en scoorde 1-2 op een honkslag van Ebbing. Coach Bob Soudïjn (ex Holy) van Jeka zette toen Xavier Obbens in als pipchhitter en hij zorgde voor de ommekeer. Zijn verre klap werd gemist door Rinus van de Meulcn en Groenoord stond achter, niet geheel verdiend dat wel, met 3-2. Lege handen De laatste slagbeurt leverde geen Schiedamse punten meer op en moest Groenoord on danks het goede spel met lege handen de terugreis aanvaar den. Bij Groenoord maakte Hans Vroon in de achtste in nings zijn rentree op de heu vel, toen hij Gerrit Droog kwam aflossen. Na twee overwinningen op rij, imoest Schiedam nu een 7-6 nederlaag slikken in en tegen Bloemendaal, waarbij de ze vende innings voor Schiedam fataal was. De start van Schie dam was goed. Wout Don sloeg 'zich in de derde innings op de Russens en Harry Reïjngoud 'joeg de bal over de hekken en Schiedam stond op 0-2. Twee 'slagbeurten later werd het 0-3 'door Cees Knegt op een honkslag van Jan Stijl. De thuisclub deed iets terug in je zesde slagbeurt door een homerun van Leijenaar, 1-3. ►Toen brak de voor Schiedam 'fatale zevende innings aan. .Met maar liefst zes bonkslagen ten de nodige misgrepen van Sehiedam-zijde, scoorde Bloe- Jnendaal zes punten en Schie dam keek tegen een 7-3 ach terstand aan. Wout Don was Inmiddels op de heuvel afge lost door Fred Reijmer, die ►gem punten meer toestond. 5 Nederlaag ^chiedam knokte terug en in de achtste slagbeurt kon Fred (Reijmer de achterstand terug brengen naar 7-4. In de laatste dagbeurt kwam Schiedam nog erg dicht bij de gelijkmaker. Rob Stijl en Cees Knegt wer- fien door een tweehonkslag wan Jan Stijl over de thuis laat geholpen 7-6, maar khiedam was niet meer bij machte om door te drukken en was de eerste nederlaag in dit «i2oen een feit. jVlaardingen-Holy heeft ook in de thuiswedstrijd tegen CA- /Zwijndrecht nog steeds geen overwinning kunnen behalen en werd er weer met 4-6 ver loren. De basis van de neder- jlaag voor de Vlaardingers [Werd door de bezoekers uit jZwijndrecht in de eerste in nings gelegd. CA/Zwijndrecht opende sterk, want in de eer ste slagbeurt kwam maar liefst de complete slagploeg in het perk op het werpen van Jan Lugthart. Gerard Schenk opende met een honkslag, waarna de twee volgende slag mensen van Zwijndrecht sneu velden. Kontrole Toen kreeg Jan Lugthart ech ter drie honkslagen op rij te verwerken, waarbij het veld ook nog twee steken liet val len. Hiervan profiterend wis ten Gerard Schenk, Freek Go- vers en Sigfried Isenia voor een 0-3 stand te zorgen. Een slagbeurt later werd het 0-4, en na drie innings keken de Vlaardingers al tegen een 0-5 achterstand aan. Jan Lugthart werd op de heuvel opgevolgd door Bas van Hees en deze hield de zaak verder goed on der kontrole. De Vlaardingers liepen een puntje in, toen Jan Lugthart keurig profiteerde van een misgreep in de Zwïjndrechtse defensie, 1-5. Het bezoekende CA/Zwijndrecht kon nog slechts éénmaal een punt laten bijschrijven. Dit gebeurde in de vijfde innings door Arie Hulsebos 1-6. Daarmee was hun kruit verschoten. Eerst in de zevende slagbeurt voor Vlaardingen-Holy kwam er een wijziging in de stand. Bas van Hees opende met eerr honkslag, waarna Jan Lugt hart en Rob Middendorp de bal voor twee honken het veld injoegen. Bas van Hees en Jan Lugthart brachten de stand te rug naar 3-6. Met nog geen enkele man uit had deze slagbeurt beslist meer kunnen en ook moeten opleveren. Ook in de achtste slagbeurt waren de kansen voor het inlopen van de ach terstand volop aanwezig, maar verder dan een punt van Aad van de Bergh kwam Vlaardin gen-Holy niet, 4-6. Dit werd tevens nu al voor de derde keer de eindstand in negatieve zin, waardoor de Vlaardingers nog steeds zonder punten zijn. Bij CA/Zwijndrecht werd werper Arie Hulsebos in de achtste innings nog vervangen door Peter Verschure. MSV'71 won de eerste thuis wedstrijd van dit seizoen met 11-6 van Neerlands Hoop. De wedstrijd was slechts vier In nings het aanzien waard, daar na gebeurde er weinig meer en verzuimden de Maasslui- zers het karwei in zeven in nings te klaren. In de eerste slagbeurt werd er een 3-0 Gerard Wapenaar van Hol, vangt de bal op het eerste honk. voorsprong opgebouwd door Kees Moerkerk en Frank en Kees Reïnders. Voor Neer lands Hoop homerde Theo Bos in de tweede innings naar 3-1, maar ook MSV'71 wist van wanten. Zowel Rembert As cension als Kees Moerkerk sloegen de bal over de hekken, 5-1. De stand werd regelmatig opgevoerd en na vier innings stond MSV'71 al op een U-3 voorsprong. Pas in de laatste innings werd het nog 11-6, maar van belang was het niet meer en waren de punten reeds lang -binnen voor MSV7I. Schiedam Voor de korfbal lers van SSC Harga lijkt het dieptepunt voorbij. Want on der de bezielende leiding van Freek Veer is Harga na een 12—6 zege op HPV op de twee de plaats geëindigd, welke recht geeft op een promotie wedstrijd naar de tweede klasse. Freek Veer: „Door hard werken hebben we weer een stuk verloren terrein inge* "lopen, maar het belangrijkste is dat de sfeer terug is." HPV en Harga moesten in een rechtstreeks duel uitmaken wie op de tweede plaats zou eindigen en de Schiedammers lieten er geen twijfel over be staan wie er het meeste recht op mocht doen gelden. HPV kwam vooral in de tweede helft tekort. Niet alleen in speltechnisch opzicht, maar vooral op conditioneel gebied. De vertrekkende coach Veer opnieuw: „Door de degradatie uit de eerste klasse moest Har ga wennen aan het hardere spel. Dat kostte weer een klas se. Nu heeft het verblijf in de derde klasse geleerd, dat ook Harga die hardheid kan op brengen en daarom zie ik de toekomst wel rooskleurig in Na een 10 achterstand nivel leerde invaller Rob Bons (op de plaats van de zieke Ron van Nielende stand: 1i. De sterk spelende Anja Pranger pakte alles onder de korf en gaf Harga de verdiende 13 voorsprong. Ed Pak en Nel Majoor zorgden voor 25, maar twee strafworpen bete kenden een 45 stand. Voor rust maakte Ab van Duyl nog snel 4-7-6. De tweede helft maakte Harga het karwei af en ging HPV volledig onderuit, Lenie Alblas tekende voor 47, hoewel HPV nog even terugkwam: 67. Een tempoverhging werd HPV fataal en Harga liep weg naar de ruime overwinning van 612. Doelpuntenmakers: Koos van Leeuwen, Anja Pranger, Gerdie van Duyl, Ed Pak en Marga Wilschut. De promotiewedstrijd zal gaan te gen IJssel vogels uit Moor drecht. Anja Pranger had tegen HPV „alles" onder de korf. Hans Soeters erelid Vlaardingen/Schiedam De ledenvergadering van de Schiedamse volleybalclub B en P heeft Hans Soeters het erelidmaatschap van deze ver eniging verleend. Deze eer viel Soeters te beurt vanwege zijn verdiensten voor het Schiedamse volleybal en tevens vanwege het feit, dat hij dit jaar 25 jaar als volleyballer aktief is. Ook kon het bestuur de leden bekend maken, dat de succesvolle coach/trainer Peter van der Gugten zijn contract, dit in tegenstelling met andere berichten, met een jaar verlengd heeft. SchiedamIn een bomvol Passage-theater zijn het afge lopen weekeinde de Neder landse kampioenschappen kyokushinkai-karate voor dames en heren gehouden. Bij de mannelijke afgevaar digden boven de 75 kilo (zwaargewichten) was het een Zoetermeerse aangele genheid. Nico Gordeau ein digde voor broer Gerard en stadgenoot Michael Wedel op de eerste plaats. In de klasse tot 75 kilo (licht gewichten) was het S. Kor- kram van sportschool Hollan der uit Rotterdam, die de gou den medaille binnenhaalde. R. Wen tink van Sportschool Scharrenberg uit Arnhem pakte het zilver en J. Lalto (Hollander) het brons. Bij de dames viel titelkandida te Marianne Hoogendijk bui ten de prijzen. Dorothy Berg- haen (Zoetermeer) eiste de eerste plaats op vóór de Rot terdamse Nardia Lalto (Hol lander). Vlaardingen De korfbalve reniging Vlaardingen heeft een opvolger voor trainer- /coach Hans Taal. Na een jaar kwam het reeds tot een breuk, omdat Hans Taal en Vlaardin gen niet op dezelfde golflengte zaten. Een commissie, bestaan de uit Harry Brouwer, Jan van Heteren, Marijke Strubbe en Ronald dc Jong, kreeg van het bestuur de opdracht een nieu we trainer/coach te zoeken. Het is de huidige trainer- coach van VES uit Voorburg geworden. Ron Ek was jaren lang vaste keus van de over- gangsklasser Ready en zet de finitief nu een punt achter 2ijn actieve korfballoopbaan. Met VES werd Ron Ek in vijfen- half jaar tijd zevenmaal kam pioen. Rotterdam ZPC had beter tegen de recreanten, die achter één van de doelen aan het spe len waren, kunnen spelen. Want de waterpolodamcs van Shell bleken veel te sterk voor het arme ZPC; 2—7. Door deze overwinning hebben de Vlaar- dingse dames de tweede ronde voor de strijd om de ZRO-be- ker bereikt. in die tweede ronde zullen zij uitkomen tegen. RWV. Coach Roel ten Napel: „Dat is een be langrijke overwinning, want hierdoor kunnen wij ons weer eens met een team, dat in een hogere afdeling speelt, meten". Als Shell net zo speelt als te gen ZPC, dan kan het de con frontatie met RWV zeker aan. In de wedstrijd tegen ZPC was Shell op alle fronten sterker, wat vooral opviel was de zwemkracht van de Viaar dingse ploeg, In de eerste pe riode werd het dan ook snel 03. Het ronddobberende ZPC kwam er helemaal niet aan te pas. In het tweede kwart werd het 04, het had toen net zo goed 6—7 of 08 kunnen zijn. Maar een aantal Viaardingse scho ten kwam met verder dan de lat. Door een foutje in de Shell-afweer kwam ZPC in de derde periode toch op 14. Shell leek wat te zijn ingesla pen, maar door deze tegentref fer was het direct wakker en dat betekende 15. In de vier de periode ging de Viaardingse ploeg gewoon verder, dit on danks het harde en laffe spel van ZPC. ZPC probeerde na melijk via grof optreden de nederlaag zo klein mogelijk te houden, dit gelukte enigszins, maar het was zielig om te zien. Vlaardingen/Schiedam De dames van HVK zijn door de 46 nederlaag tegen Oliveo gedegradeerd uit de eer ste klasse-afdeling. In Schiedam won nen de heren van Hollandiaan de streekderby van UVG met 1219 en werden daardoor vóór UVG tweede. De Hollandiaan-dames eindigden ook tweede door de laatste wedstrijd van het seizoen ts winnen van Hercules 2i 45. De dames van UVG leverden een slechte prestatie en verloren van het onderaan de ranglijst staande HVOS met 79. De heren van DWS sloten het seizoen verdienstelijk af. door met 149 van het „tweede" team van An- cora te winnen. De dames van DWS gingen voor niets naar Verburgh, om dat er geen veld beschikbaar was. De WIK-teams verloren beide van Tref fers. De heren met 1013 en de dames met 166. De Wilton-teams wonnen daarentegen: dc dames met 89 van DWS 3 en de heren met 22—19 van Roda. De laatste uitslag is die tussen de damesteams van Meeuwen en TJni- tas: 38. UVGHollandiaan (h) 12—19 Dc eerste wedstrijd in de competitie tus sen beide teams heeft een 1417 zege op geleverd voor UVG. Hollandiaan kwam nu gemotiveerd aan de start om zich te revancheren voor die thuisnederlaag. Weliswaar nam UVG een 10 voor sprong, maar dat zou ook de enige keer blijven, dat het de leiding had. Binnen vijf minuten nam Hollandiaan een 13 voorsprong, omdat UVG met een zeer of fensieve verdediging werkte. Regelmatig kwam er een Vlaardinger vrij voor de goed keepende Jan Zantwijk en dan was er zelfs voor deze sterke doelman weinig eer aan te behalen. Hollandiaan kwam op 15, maar UVG vocht toch terug tot 3— 5. Hierna werd duidelijk, dat UVG met een verkeerd verdedigingsconcept werk te, want door doelpunten van aanvoerder Wijnand Geerlings (2), een prachtig doel punt vanaf de hoek van Ben de Kok en twee van Martin van de Vlies werd de eerste helft afgesloten met een 5—10 voorsprong voor Hollandiaan. In de tweede helft nam Martin Draaier de plaats onder de lat over van Jan Zant wijk, maar omdat UVG stug bleef vast houden aan het man-tegen-man-verdedi gen, liep Hollandiaan steeds verder weg. Via 513 werd het 7—17 door doelpun ten van Jamahl Abu-Kunem, Wemand Geerlings en Jan van Vliet. Hollandiaan strafte UVG met haar eigen wapen, de break out, af omdat de verdediging te laat terugkwam. Het einde kwam met 12—19. DWSAncora 2 (h) 149 De heren van DWS hehben op goede wijze afscheid genomen van de tweede klasse. Vorige week werd het kam pioenschap behaald en daardoor stond er niets meer op het spel. Rustig spe lend nam DWS een 41 voorsprong, maar door drie strafworpen op rij werd het gelijk: 4—4. Weer nam DWS een voorsprong, maar nogmaals drie strafworpen deden DWS bij de rust te gen een 57 achterstand aankijken. Na het praatje in de rust van Wim Schaap (het laatste) kwam DWS sterk terug. Vier doelpunten op rij deden de achterstand teniet cn leverde een 97 voorsprong op. Nog eenmaal kwam Ancora naast DWS: 99. Bij deze stand haalde Wim Schaap zijn doelman uit het doel wegens zijn incor recte houding en nam Sjaak Keurling zijn plaats over. Zonder veel moeite sloot DWS deze veldcompetitie af met een 149 zege, waarbij het keepen van Sjaak Reurllng een openbaring was. In de vijf tien minuten dat hij in het doel stond, viel er geen tegendoelpunt meer. Gabi Ristbroek scorend voor het Nederlands team tegen Noorwegen.... Schiedam Tn kader van het Holland toernooi kon een weer bomvolle Margriethal handbalin- terlands van een hoog niveau aanschouwen. Nadat eerst Bulgarije met 19-18 in een erg hard duel Zwitserland versloeg, was het de beurt aan het Nederlands team, dat onder minder geest driftige toejuichingen als destijds bij de dames, de Noren met 19-18 klopte. Topscorer was Ton Reijnders van Sittardia, die met zes treffers bo: ven zijn teamgenoten uitstak. Het door de vier Schiedamse handbalverenigin gen (DWS, HVK, HVK en Wilton) georgani seerde toernooi, werd geopend met de schen- ■king van het Schiedams gemeentebestuur van een aantal handdoeken aan de spelers en 'scheidsrechters. De uitreiking werd door de welpen van de vier genoemde verenigingen voor hun rekening genomen. Vlaardingen/Maassluis - VLTC en Be Quick zijn beide kampioen geworden van hun afdeling, terwijl MAAS het door een zege op Breda in eigen hand houdt om volgende week een titel in de wacht te slepen. Holy bracht zich defi nitief in veiligheid. VLTC werd op park De Brouckpolder kampioen door met 5-3 te winnen van OegstgeesL Lex Poldermans en Rinus Koning zegevierden in hun singles, ter wijl het de dames Erne Maat en Conny Koning slechter verging. In de dames- dubbel herstelden zij zich met 6-3, 7-6. De heren hadden het in hun dubbel makke lijker: 6-1, 6-1. Nadat Erne Maat en Lex Poldermans de mix verloren, zorgden Conny en Rinus Koning toch voor de zege én, omdat De Sluipers en Leimonias gelijkspeelden, de titel in de tweede klas se. De MAAS-dames zorgden tegen Breda voor het leeuwedeel van de punten. Bei de damessmgles en de damesdubbel le verden winst op, terwijl de heren het te genovergestelde deden. Joyce Findham- mer en Peter Dieckman wonnen hun mix in 4-6, 6-4, 1-6, terwijl Maija Dalitz en René Koppe in 6-13-G, 5-7 zegevier den. Als volgende week in Den Bosch van Bastion Baselaar wordt gewonnen met 6-2 zijn de Vlaardingers zeker van een kampioenschap. Holy bracht zich definitief in veiligheid door Oranje TC, dat zes man sterk naar Vlaardingen W3s gekomen met 5-3 te kloppen Conny Lugt en Andrea Kwak kel wonnen de single in twee sets. Daar naast leverden ook de damesdubbel, de mix van Dick van Ravesteyn en Conny Lugt en de single van Dick van Raves teyn punten op. KSVV dat vorige week al kampioen werd, won mei 2-6 van Vredenburch. Het gemengddubbel Just Palm/Ada de Mol gaf wegens een schouderblessure bij de mannelijke helft op. Lucièn van Sigmond verloor haar single, terwijl Ada de Mol (6-1, 6-0), Mike Verkerk (6-2, 6-3) en Just Palm (6-2,6-2) makkelijk wonnen. Be Quick haalde het kampioenschap bin nen door met 5-3 te winnen van Oud Wassenaar. Het zal de promotiewedstrijd in Maassluis spelen. Jaap Boon verloor zijn single, terwijl ook de herendubbel Jaap Boon/Jan van Strijen werd verio-. ren. Jan van Strijen en Marijke Berkouer wonnen de mix, waarmee de zege veilig was. mengde co ngsklasse j gangsklasse A: DDH 1—NIP 1 2-7 (NIP kamp.). Over gangsklasse B: Sassenheim 1Waddinxveen 1 4-4; Holy 1—Oranje TC 3 5-3. Tweede klasse: Manger Cats 1DDh 2 3-5; Forescate 3Hartel 1 6-2; Oud Wassen. 1DDH 3 2-6; Vlaardingen 1Qegstgeest 2 5-3 (VLTC kamp.); Vreden burch 1—KSVV 1 2-6 (KSVV kamp,); Dash '35 1Berkel Enschot 1 5-3 (Dash kamp.). Derde klasse: Ready/G 1 Oostvoorne 1 3-5 (Ready degr.); Waddinxveen 2Zoe- terwoude 1 7-1 (Wadd. kamp.); Capelle-Y 1Zoetermeer 4 7-1 (Cap. kamp.); Be Quick/M 1 Oud Wassen, 2 5-3 (Be Q. kamp.); Krimpen-Y 2Hout- rust 1 4-4; Unicum 3Holy 2 3-5; DDH 5—Papendrecht 2 6- 2; Oostvoorne 2Lucky Stro ke 3 7-1 (Oostv. kamp.); Hartel 2—Oranje TC 6 4-4; KSVV 2— Puttershoek 1 i-7(Put. kamp.). Vierde klasse: Waddinxveen 1Aemstelsp. 5 8-0; CC 4 Oegstgeest 3 4-4 (CC kamp.); Dash '35 7Welgelegen 1 3-5; Hiaten 2Aëronauten 4 6-2 (Hia. kamp.); Welgelegen 2 ROVS 2 7-1; Delftsc TB S— Be QUick/M 4 7-1; Binnenmaas 1—Waddinxveen 5 2-6 Wadd. ,kamp.);Alkemade 2—Be Quick/M 2 2-6; Holy 3Heer" 'Jan 1 3-5; Krimpen-Y 3 KSVV 4 2-6 (Kr. degr.); Wil helmus 3CC 3 2-6; TSF 1 Capelle-Y 3 4-4; Thor RW 11— Hartel 3 2-6; Nieuwerkerk-Y 3—Dash 35 5 0-8 (Dash kamp.); Westvoorne 1Hiaten 1 4-4. Vijfde klasse: Be Quick/M 5't Loo 3 6-2; Be Quick/M 6-Holy 5 5-3; Hoek v. hoU. 5—KSVV 5 4-4; Maas/Vlaard. 5Be Quick/M 7 2-6; Vlaardingen 4Mase- munster 6 7-1; ROVS 5Mon ster 4 3-5; Be Quick/MSLos Btgotes 3 1-7; CC 9—Oostvoor ne 4 7-1; Laatjes Kaai 2-— CC 8 1-7 (CC kamp.); Reijerbos 2 VCC 6 3-5 (CC kamp.); Heer Jan 2—Westvoorne 2 8-0; Bona- ventura2Numansdorp 1 1-7; DDH 6Oud Beijerl.'S 8-0; Waddinxveen 7Capelle-Y 4 1-7 (Cap. kamp.). Herencompetitie: Over gangsklasse: Slow 1—Wad dinxveen 1 0-6; Luctor et Em.—Krimpen-Y 1 6-0; Heer Jan 1— BAS-D 1 2-4. Derde klasse: TSF 1—Never Out 1 6- 0; Oud Wassen. 1—Papen drecht I 2-4; Krimpen~Y2 Hartel 3-3. Vierde klasse: Dash '35 1—Hiaten 1 6-0 (Dash kamp-). Vijfde klasse Maas/Vlaard. 2TSF 2 0-6 TSF 3Puttershoek 2 1-5; Klaaswaal 1Bonaventura 3 6-0; Zee en Duin 3—Zwarte- waal 2 5-1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5