6 BP1H SVV bedankt uitgeblust FC Den Bosch Dick Hoogmoed vecht beleid van SVV aan FC Vlaardingen: wéér ongelukkig Gerard van der Lem verricht loting Jeugd elftal versterkt Rflj Gosens:9Nietszeggende nederlaag9 SVV: 18 leontract- jspelers Morgen avond kwartfinale RN-Cup Sportagenda Schuld 35 miljoen Programma mmMm I te Contracten maandag 12 mal 1980 VD/SC/WW SchiedamZich hier en daar verontschuldigend, maakte FC Den Bosch-trainer Rinus Gosens maar gelijk van de gelegenheid gebruik om wat oude SVV-kennissen de hand te schudden, 'Deze 2-1 nederlaag is jammer, maar verder nietszeggend. De competitie is vorige week voor ons geëindigd', sprak de Schie dammer, inmiddels weer enkele rimpels rijker op het toch ai da nig aangetaste gelaat. Immers, door de 1-3 nederlaag tegen De Graafschap en het missen van de periodetitel, vallen de Bosschenaren buiten alle prijzen. Daarom ook maakte het team van Gosens een uitgebluste indruk en SVV, dat na de afgang tegen Eindhoven, ondanks weinig verheffend spel, wel wenste te werken, pakte zowaar nog twee punten ook, Pim Visser, nog wel even I hartgrondig kankerend op de I slechte conditie van het veld (gras te hoog en zeer hobbelig veld), kon zich er niet onte vreden mee tonen. Echter, de stelregel, dat als er niets meer door Emile Schelvis op het spel staat, ook een heer lijke open pot voetbal bete» kent, kwam zoals de laatste tijd wel gebruikelijk is in het Nederlandse voetbal, ook nu weer niet uit. FC Den Bosch wilde het spel wel maken, maar gevaarlijker als een terecht, wegens buiten spel, afgekeurd doelpunt van Arie Romeijn en een schot van Cor Adrtaanse net naast kwam de ploeg ook in eerste instantie niet. Wessel van den Bosch le verde wel twee gave pogingen op Bas van Noortwijk af, maar beide keren gaf de SVV-goalie geen krimp. Beste kansen In een wirwar van slechte pas ses, weinig beweging en veel individuele acties, was het ei genlijk SVV dat de beste kan sen op een voorsprong kreeg, Cor Peitsman kreeg in de 36- ste minuut, met iedereen uit positie, zo'n kans, maar in plaats van simpel te blijven staan en met zijn hoofd te knikken, sprong de bonkige Rotterdammer met zijn been omhoog en verdween de "bai achter. De tweede helft was een gave kopie van de eerste helft, met dien verstande, dat de fouten in de defensie ditmaal wél werden afgestraft. De geringe interesse in de Bossche ploeg, dat zich uitte in het volstrekt ontbreken van enig verband tussen linies, openbaarde zich in de achtste minuut voor het eerst. Jcs Zoetmulder werd op links door Adrie Nanlohy de diepte ingestuurd en Zoetmul der mocht ongehinderd Wim de Haan bereiken. De Bra bantse defensie stond erbij en keek naar een 1-0 achterstand. Dat vond FC Den Bosch toch wel iets teveel van het goede en via de bij Roda JC in de be langstelling staande Chris van den Dungen werd een offen sief ingezet. En ja, hoe simpel de SVV-defensie konden wor den geklopt, bleek zes minuten later. Van den Dungen soleer de op links, produceerde een gave wegdraaiende voorzet en Arie Romeijn knikte zuiver 1- 1 binnen. Den Bosch wilde nu ook wel meer, maar het rende ment was nihil. Daarom ook kon SVV weer eenmaal met 5 uitvallen en nu was het Cor Peitsman, die een uitste kende voorzet van Bart Kreft vallend achter Hans van de Pluym kopte: 2-1. De strijd was gestreden en ook het slotoffensief van FC Den Bosch, met twee verse aanval lers, kon SVV (ook vervangers voor de Haan -Klinge- en Kreft -Romeijn-) niet meer voor grote problemen stellen. De Schiedammers faalden zelfs nog de marge uit te brei den. Hoewel, dat had FC Den Bosch ook weer niet verdiend. Hans van de Pluym torent hoog boven de achter zijn mg verscholen Cor Peitsman en teamgenoot Cor Adriaanse uit. Schiedam Rinus Gosens moest het zo nodig zeggen in KRO's sport rubriek Goal, dat alleen beter (lees aanval lend) voetbal de enige moge lijkheid is om het betaalde voetbal gezond te maken. Zijn FC Den Bosch, waarvan hij trainer is, ook volgend seizoen, bracht er tegen SW op „Harga" weinig var te recht De meeste Brabanders maakten een uitgebluste in druk, heigeen na het „mis sen" van drie period etitcls niet zo vreemd is. Het typeert tevens de labiele instelling van de Bosschena ren: tegen FC Amsterdam was een gelijkspel voldoende, maar verloor het tegen For- tuna SC moest FC Den Bosch winnen, maar speelde gelijk en vorige week tegen De Graafschap werd het een 3i nederlaag in plaats van een overwinning. Het meest te leurgesteld was misschien nog de penningmeester van SVV, omdat hij drieduizend Bos schenaren thuis zag blijven. Inplaats daarvan waren er enkele tientallen vaste sup porters meegereisd, waarna door Bas van den Berg SVV nog maar aan een aantal van 500 toeschouwers kwam. FC Den Bosch maakte een mentaal aangeslagen indruk. Een normaal verschijnsel als men elk jaar de boot mist daar kon ook een Rinus Goos- ens niets aan doen. Gisteren konden de Brabanders zelfs ontzag hebben voor SW, dat na rust wel uit de counter moest opereren, maar wel het middel was om do defensie te ontwrichten. En met een kni poog naar de grote 72 ne derlaag, vorige week tegen Eindhoven, was een revanche gewoon op zijn plaats. Middenvelder Bart Kreft, één van de spelers, die in tegen stelling tot vorig jaar zeker is van een contract: „En dan te bedenken dat het erg moei lijk spelen was. Ja wist ge woon niet welk schoeisel het beste zou zijn op dit droge (en hoge) veld. De meeste spelers hadden dan ook met blaren te kampen". Met acht spelers, die geschorst of ge blesseerd zijn, viel er écht wel wat te genieten op «Har- ga". Opvallend genoeg was het duel erg sportief. Geen enkele wanklank in tegenstelling tot wat Rinus Gosens, eens speler van SVV, in de tijd dat het landskampioen werd, dit in eht radioprogramma naar vo ren bracht. Hij: „Daarin werd alleen maar gesproken over gele en rode kaarten, zonder dat een scheidsrechter zijn mening kort geven". Dlck Hoogmoed ...teleurgesteld... „De mening overheerste zelfs, dat er uniformiteit onder de arbiters moet komen, wat straffen betreft. Maar het zijn natuurlijk geen computers. Voor mij mag er wel strenger gestraft worden, maar dan met het voorbeeld van het buitenland voor ogen, zware geldboetes. Een betere bege leiding van de Nederlandse voetballer is echter een grote vereiste. Niet alleen van trai ners en bestuur, maar ook verzorgers, aanvoerders, enz.". Verschillende spelers van SVV, zij die geen contract meer aangeboden hebben ge kregen, kunnen meepraten over begeleiding. Een kort briefje met als argument, dat er door een reorganisatie, enz...., werd intussen niet in dank afgenomen. Eén ervan Dick Hoogmoed, die gisteren een verdienstelijke wedstrijd speelde, is het met de beslis sing van het bestuur niet eens. „Ik begrijp gewoon niet wat men onder reorganisatie ver staat. Men haalt nu zelfs een oudere speler („Leen War- naar", red.) terug. Ik voel me niet té oud, maar omdat we zoveel blessures hebben, moest ik min of meer in de achterste vier gaan spelen. Terwijl iedereen weet dat ik ook in de aanval nog aardig mee kan. Dan vraag ik: „wie bepaalt dat beleid". Dick Hoogmoed is echter voor het nieuwe seizoen niet voor het betaalde voetbal verloren. Hij heeft al enkele aanbiedin gen van eerste divisieclubs op zak en wacht gewoon gedul dig af. Het Gewestelijk ar beidsbureau heeft tot dusver alleen nog maar het contract van Wim de Haan geaccep teerd. De oud-speler van Xerxes is er zelf nog niet ach ter of hij vanwege zijn vele blessures of door de reorgani satie weg moet. Wat hij gaat doen is niet bekend. Wel zet hij vraagtekens tegen het be leid van het bestuur. Dick Hoogmoed vreest zelfs, dat men de „lastposten" uit het elftal heeft willen weren. Schiedam - SVV heeft twaalf spelers een nieuw contract aangeboden. Dat zijn: Bas van Noortwijk, John Marrevee, Jos Zoetmulder. Ruud van Dijk, Rinus Steenbergen, Rob Kie- bert, Henk Saiari, Cor Peits man, Aad van der Vlist, Bart Kreft, John Munnik cn Hans Loovens. De laatste speler is weer voor een nieuw seizoen gehuurd van FC Twente. De vier nieuwe contract spelers zijn: Leen Warn aar (Eindhoven), Peter Versluis (HION), Boulie Vermeer (HION) en André van Maaren (DBL), Harry Meyboom heeft tussentijds al een contract ge kregen. Vlaardingen - FC Vlaardingen heeft tot dusver nog maar veertien spelers een contract aangeboden. Dat zijn: Rob Remmers waal, Peter Eikelen- xiom, Joop van Dop, Rob Kol- auw, Patrick Janssens, John nie Jansen, Paul Kooien, Ron nie de Vos Van Steen wijk Herman den Haag, Krsto Mi- trovic en Rob Snijders hebben al een nieuw contract, Johnnit Lorié, Frans Ludwig en Pa trick Meynhardt Verschoor. Heerenveen - Het dik verdiende puntje leek al bin- Onder dl""k nen voor de FC Vlaardingen, toen Heerenveen twee minuten voor tijd toch nog toesloeg en het enige doelpunt van de wedstrijd achter de Vlaardingse doelman Toon Eggers, die een sterke partij achter de rug had, deponeerde: 1-0. FC Vlaardingen begon met de wind in de rug en speelde in een verdedigend concept, dat echter tot gevaarlijke uitvallen leidde als de tweemansvoorhoe de Paul Kooien - Rob Snijders de diepte in ging op passes van vooral Cock de Keyzer. Een goede pas- seeractie van Rob Snijders, gevolgd door een voorzet, bracht Paul Kooien in goede stelling. De fragiele spits schoot echter over. Heerenveen, dat door het spel van de gasten weinig ruimte kon creëren, werd pas gevaarlijk in de twin tigste minuut. Rob Kollauw werd toen gepasseerd door Blauw, die de bal doorspeelde aan Terry Hen driks. Deze schoot in het zijnet Aan de andere zijde deed Rob Snijders even later hetzelfde. Een fraai afstandsschot van Terry Hendriks werd - dankzij een flitsende reactie- een prooi voor doelman Toon Eggers. In de rust verving trainer Hans Dorjee Paul Kooien (door Rudolfo Garderslen) om de aan valler, die van scheidsrechter Oetelmans een gele kaart kreeg (hij had er nog één staan) voor erger te behoeden. Gesteund door het windvoordeel zette de thuisploeg FC Vlaardingen onder druk. Toch kwam het eerste gevaar weer van Vlaardingse zijde, toen de „verse" Rudolfo Gardeslen diep ging op een pass van Cock de Keyzer. Op het laatste moment pas kon aanvoer der Visser de aanvaller stuiten. De Friezen stichtten gevaar via opkomende acties van vleugelverdedïger Boxma, die met zijn voorzet ten Toon Eggers aan het werk zette. Een pass van laatste man Visser betekende twee mi nuten voor tijd de onverwachte 1-0 zege voor Heer enveen. De bal ging over Bep de Ruiter heen en kwam voor de voeten van spitsspeler Schultlng te recht. Vanaf drie meter schoot hij onhoudbaar voor Toon Eggers in. Frans Stans hield aan de wedstrijd nog een gele kaart over, terwijl hij er al twee had staan, zodat hij er donderdag in de kampioenswed strijd van FC Groningen in Vlaardingen mogelijk niet bij zal zijn. FC Vlaardingen speelde in de vol gende opstelling: Doel: Toon Eggers. Achter: Bep de Ruiter. Krsin Mitrovic, Cock de Keyzer, Rob Kollau. Midden: Frans Ludwig. Frans Stans. John Lorié, Pa trick Janssens. Voor: Rob Snijders, Paul Kooien. Frans Stans: derde gele kaart Vlaardingen/Schiedam Morgenavond staat in het toernooi om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg de kwartfinale centraaL Acht clubs die voor veel spanning rullen gaan zorgen, dat staat vast. Daarom rijn het vier wedstrijden, die bij voorbaat geen win naar kenL Hermes DVS is misschien in het voordeel tegen Satelliet door het verschil In klasse, bij DHS-PPSC Is het slechts een m- colatie een winnaar aan te wijzen. Vlaardin- gmdoet er goed aan om het jubilerende SFC niet teonderschatten, betgeen eveneensgeldt voor Schiedam, dat op bezoek gaat bij vDL. De wedstrijden beginnen om 19 uur. Bij een gelijkspel wordt eerst 2% 7 1/2 minuut ver lengd. Daarna moeten strafschoppen de be slissing geven. Niet minder dan Gerard van der Lem verricht de loting. Hij doet dat om 21.30 uur in bistro-bar 't Oude Raedthuys aan de Schiedamseweg 26 in KetheL Het gerestaureerde vroegere gemeentehuis van Kethel is voor iedereen snel herkenbaar. De tpelers van de vier overgebleven clubs worden ao-wjenso verzocht bij deze loting aanwezuz te zijn. Evenals hun bestuurders. Maar ook de verliezer» rijn vanzelfsprekend van harte welkom. Alle aanwezigen krijgen een drankje aangeboden, waarna de loting wordt verricht. De halve finale Ia een week later, dinsdag met En de finale 'e avond* 24 rati op hei hoofd veld van Hermes D VS In Uarga, Het eerste Nieuwsblad Cup-toernooi voorde Wa terweg is mede mogelijk gemaakt door de KNVB en de sponsors, de gebroeders Enge len van onder andere Bistro-bar 't Oude Raedthuys en kledingzaak Very Good. En niet in de laatste plaats sport huis Passage. Voor de winnende clubs ts er 500 gulden be schikbaar voor sportkleding, het winnende elftal krijgt een diner aangeboden en elke voetballer van het winnende elftal krijgt een kledingbon ter waarde van 75 gulden. De wedstrijden morgenavond: VDL-Schiedam, Sportlaan te Maassluis, 19 uur: Vlaardingen» SFC. Broekpolder, 19 uur; DHS-PPSC, Schie damseweg Kethel. 19 uur, Satelliet-Hennes DVS, Kethel weg 19 uur. Schiedam SW heeft zich verzekerd van Erik Hof man, een 19-jarige speler uit het jeugdelftal van Sparta. Hij is bestemd voor het jeugdelftal van SVV, dat morgenavond tegen Naaldwijk (in het West- land) speelt en waarin enkele spelers zuilen worden getest. Eén ervan is Ron Hoefsloot» eveneens van de jeugd van Sparta. Eric Drooge heeft het' advies gekregen te vertrekken bij SVV. Deze jeugdige keeper, die van DCV afkomstig is, heeft verschillende malen de kans gehad in de hoofd macht van SVV te spelen, naar aanleiding van blessures en schorsingen van Bas van Noortwijk en John Marre vee. Maar omdat hij dan drieduizend gulden kost, een bedrag dat bestemd is voor zijn amateurclub (DCV), zag SVV daar van af. Daarom kon het gisteren tegen FC Den Bosch gebeuren dat Sjaak de Herder uit het hoogste jeugdelftal (Al) in de dug-out zat. Ook Ben Pot heeft van trainer Jan van der Velden het verzoek gekregen maar te vertrekken. Deze week volgen er nog meer spelers die hun congé krijgen. Intussen is Fred Meerhof definitief ingelijfd bij de jeugd van SVV. Eén seizoen DHS is de robuuste Schiedammer niet best bevallen. Op eigen verzoek wilde hij weer naar 'Harga' als amateur. Vorig jaar stapte hij over naar DHS, omdat hij geen contract meer kreeg. Maandag: Vergadering CION, Maranathakerk, 20 uur; Bow- lingcomjjetitie in Musis Sa crum, 19 uur. Dinsdag: VDLSchiedam (WW-Cup), Sportlaan 19 uur, Vlaardingen—SFC, Broekpol der (WW-Cup), 19 uur DHS- PPSC (WW-Cup), Schied.weg 19 uur SatellietHermes DVS (WW-Cup), Kethelweg, 19 uur VFC—CION (VI. kamp), Sportlaan, 19 uur Vergadering CKC Maassluis, Bilderdij- klaan, 20 uur DemosHION 2 (nederlaagserie), Harga, 29 uur. Woensdag: School voetbaltoer nooi bij VFC, Sportlaan, 12.45 uur Toernooi voor F-pupslïen bij Excelsior'20, Thurlede; FC PromenadeFCN'66, sporthal Kralingen, 20.30 uur Openin gen buitenbad De Dolfijn, Maassluis, 12 uur. Donderdag: FC Vlaardingen— FC Groningen. Mar.weg, 14.30 uur; SC Cambuur—-SVV; VIOS—Hermes DVS; DHS— DBGC, Schied.weg. 14 uur De HollandiaanSVW, park 't Nieuwelant, 14 uur De Spar-, taan'20—VFC; St. Lode wijk MSV'71 (John Heyetbeker). Toernooi bij VDL (0 t/m 23 jaar), Sportlaan 10 uur. Junio- rentoernooi Exeelsior'20, Thurlede, 10 uur Excelsior MNoordwijk (beker), Rozen- laan, 17 uur; GroenoordGel drop, Zwaluwexilaan, 14.30 uur. Vrijdag: Receptie VDL, Sport laan, 19.30 uur SFCMartinit (Thurlede-bokaal), 19 uur SVDPWSchiedam (n'serie), Harga, 29 uur. Pupillen toer nooi Excelsior'20, Thurlede, hele dag. Vlaardingen/Schiedam Het is ondenkbaar dat met de vijf clubs uit het betaalde voetbal (waartoe SW en FC Vlaardingen behoren) de 35 miljoen kan worden ingelopen. Mr. Eric Vilé, voorzitter van het sectiebestuur be taald voetbal, verklaarde zaterdag op de voorjaars vergadering, dat de schuld, die nu al desa streus is, volgend jaar weer groter zal zijn. We zullen middelen trachten te vinden om het miljoe nenbedrag kleiner te ma ken, maar vraag niet hoe. Zeker is, dat een beroep zal worden gedaan op de sporttotalisator". Er is geen basiskapitaal om van een reële afvloeiingsre geling te kunnen spreken. FC Vlaardingen heeft on langs wel eens gevraagd wat het de KNVB waard is, als het uit het betaalde voetbal zou stappen, maar daar konden de schuldeisers niet mee tevreden worden gesteld. „We hebben", aldus Eric Vilé, „maar zeven ton in kas en dat is gewoon te wei nig". Een verzoek van de spelers op de vergadering om die 7 ton te besteden aan jeugdopleiding e.d., vond weinig weerklank. „Eerder zal", naar de me ning van de betaald-voet- - balvoorzitter, „het basiska pitaal verhoogd moeten worden om een afvloeiings regeling in de komende ja ren te bevorderen. De ge dachten gaan uit naar een nieuwe selectie van clubs, die in aanmerking komen voor een licentie". Vlaardingen/Schiedam Voetbalprogramma saterdag W; mei: Zwaluwen—ACV. PPSC—Lyra, Nieuw Eekkerland— Excelsior Maassluis. Zondag 18 mefc SVVVeendanv DS79—FC Vlaardingen. Hermes DVS—Enitas, WilheH mus—DHS. VFC—OBS. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6