4 SPORT Niet écht feest bij Zwaluwen PPSC al met gedachte bij Excelsior Maassluis \Ondanks 2-1 zege op kampioen ACV Verlies niet meer dan logisch Hob Jansen: viermaal SVDPW gelijk )HS sterk in e counter FC winnaar Excelsior M nog niet Voetballers vergaderen ïSnS» Herre Mosterd voorzitter CION maandag 19 mai 1980 VD/SC/WW Vlaardingen Ondanks dat Zwaluwen een knappe 2-1 zege op kampioen ACV behaalde, was het geen groot feest aan de Zwaluwenlaan. De verdiende overwinning werd als 'logisch' omschreven, simpel vanwege het feit, dat de twee ploegen elkaar lieten voetballen. En een compleet Zwaluwen tegen een gehavend ACV (Schip per, Veneboer en De Roo ontbraken), dat trouwens ook nog eens twee loodzware wedstrijden tegen Noord wijk voor de boeg heeft, gewoon thuis de zaken goed onder* controle hield. Gert Jan Bezemer op weg naar de winnende tretfer voor Zwaluwen. ACV wilde, zoals een goed kampioen dat betaamd, on der geen beding afgaan en leverde daarvan in de eerste minuten al acte, toen Hans Huisman een gevaarlijke kopbal afvuurde, die net naast het doel verdween. Zwaluwen toonde zich ech ter in het minst geïmponeerd en had in de vijfde minuut een pasklaar antwoord. Theo Juistenga lepelde de bal via Ernest Kegel naar Dick van de Bergh, die het duel met Jans Deenen half won. De bal caramboleerde gelukkig naar de meegekomen Gert de Goede, die zijn eerste en naar alle waarschijnlijkheid ook laatste seizoenstreffer in het net deponeerde: 1-0. Gelijk Nog nagenietend van de vroe ge voorsprong, kon Zwaluwen niet voorkomen dat de Dren ten daadwerkelijk aan de ge lijkmaker mochten gaan den ken. Frans Loos hield nauwe lijks vijf minuten later Bert Hooyer op de rand van het strafschopgebied slechts ten koste van een overtreding van een vrije doortocht af, maar dat bleek slechts uitstel van executie te zijn. Chris Visscher knalde namelijk de vrije trap, weliswaar met behulp van de beide palen, ineens langs de verkeerd opgestelde Zwalu wen-muur: 1-1. Dat beloofde nog wat voor de rest van het duel en inderdaad met frank en vrij voetbal, kre gen de 500 toeschouwers been en weer golvend voetbal te zien, waarbij de middenvel ders goed gebruik maakten van de ruimte. Het was dan ook eigenlijk onverwacht, dat het tot de 25-ste minuut duur- door Emile Schelvis de, alvorens er een weer een goal viel te bewonderen. Uit eraard waren er middenvel ders bij betrokken, want Leen Pijpers stuurde Gert Jan Beze mer weg, die zich knap van twee ACV-verdedigers ont deed en via de onderkant van de lat 2-1 aantekende. Overi gens keurde de niet sterk flui tende Amsterdammer Bollen het doelpunt pas na appèl van de grensrechter toe. Offensief Met de vele semi-kansen (echt uitgespeelde mogelijkheden waren er niet) nog in het ge heugen, eindigde het eerste bedrijf. ACV voelde weinig voor een tweede seizoenneder laag en met verdwijnen van Peter Kuntz voor Eddy Jo seph, waren de intenties van de Assense formatie duidelijk. "Meer greep op het midden veld", vertelde trainer Foppe de Haan, die zijn inspanningen wat dat betreft waargemaakt zag, maar tevens-een gevaar lijk counterend Zwaluwen zag 'opvliegen'. Het offensief van ACV leidde uiteindelijk toch niet tot de gelijkmaker, omdat in de chaotische situaties of Frans Loos/Jan Merrelaar- Martin van de Kooij met suc ces ingrepen of simpel genoeg Ab Nijgh zelf het gevaar via flitsende acties voorkwam. „Ik vond de zege, gezien de uitge speelde kansen, wel ver diend", bevestigde Foppe de Haan. die ook nog eens de ge vaarlijke Charley Kenter met een knieblessure zag uitvallen, tegen collega Theo de Waard. Wat bijvoorbeeld te denken van de zuivere strafschop, toen Dick van de Bergh na een kwartier in de tweede helft, op het moment dat hij wilde gaan inschieten, door Jans Deenen even werd aan getikt En dezelfde Dick van de Bergh, in buitenspel positie weliswaar, mocht doorgaan en doelman Ter Veld omspeelde, waarna de teruggekomen Jack Sou ra cru alsnog de lachende derde was. Dezelfde 'ijskoude' Soumeru stond trouwens iedere keer zijn mannetje als het op door komende Vlaardingers aan kwam. Vandaar dat er niet be paald een tevreden gevoel de Zwaluwen-spelers bekroop. „Met een 4-1 uitslag, die nor maal is, ligt dat anders", zei Theo de Waard nog. Vlaardingen - VFC heeft het ■0 ■chiedam Schiedan kwam egen SVDPW, in het kader de nederlaagserie van Schiedamse afdelings- lub, niet verder dan een 1-1 elijkspel. SVDPW nam in de erste helft zelfs de leiding, )en Nico van Huet in eigen oei schoot. Het klasseverschil wam weinig tot uitdrukking, de tweede helft zou Schie- am op gelijke hoogte komen, >en Bram Scholte een misver- and in de verdediging van VDPW goed afrondde. >erburgDHS heeft de mpetitie winnend afgeslo- Tegen het Voorburgse il helmus werd een verdien- 0-2 overwinning behaald, leen in de eerste helft heb- de Schiedammers het oeilïjk gehad, toen Wilhel- us een groot overwicht had, aar dit niet kon uitdrukken doelpunten. De dne voor- aartsen van DHS, Robert oorengevel, Kees van Kra gen en Ronald Dijkstra, rzuimden om voorin het >orwerk te verrichten, waar- or de middenvelders van de hi edammers tegen een over- acht van opschuivende Wll- Imus- spelers kwamen te tan. de tweede helft veranderde spelbeeld evenwel. Beide >egen waren nu goed tegen ;aar opgewassen. DHS am er in de counter enkele üen gevaarlijk uit en in de intigsie minuut leverde dat ultaat op. Uit een corner Robert Koorengevel was Kees van Kralingen die hard inschoot: 0-1. Een artier voor het einde werd voorsprong verdubbeld, n Ronald Dijkstra scoorde een pass van Bert Beeke- r. 0-2. liedam SFC heeft tegen rtinit het Thurlede-toernooi esloten met een 2-1 over- ining. Pas ver in de tweede ft realiseerde Martinit zich, er gevoetbald moest wor- maar toen was hel al ie was het dat in de eerste ft op een voorsprong kwam een treffer van Johan eveld. Martinit kwam er in eerste fase van de wedstrijd aan te pas. Vlot combine- d werd de ploeg van Joop op op eigen helft terugge- ngen, maar pas in de twee helft kon de voorsprong dubbeld worden door al- een treffer van Johan eveid. voor het einde was het Voets die nog tegen kon ■en voor MartiniL PPSC is rigens winnaar geworden het Thurlede-toemooï SFC uiteindelijk via fsch oppen te verslaan. pass van Peter Jeup stelde Chris Hendriks in staat om de score te openen. Rob Jansen kogelde een voorzet van Harry Schuiten achter de Dordtse doelman: 2-0. Peter Jeup so leerde kort voor rust door de verdediging van de gasten, waarna hij ook de doelman J zijn hielen liet zien: 3-0. Peter Jeup nam in de tweede helft ook het vierde doelpunt voor zijn rekening, waarna Rob Jansen een hoekschop doeltreffend inschoot. De be baarde Vlaardinger maakte ook het halve dozijn voor VFC vol, waarna hij met een kopbal zijn vierde en VFC's zevende doelpunt produceerde. Het achtste doelpunt werd VFC ten gevolge van een blessure van de scheidsrechter onthou- den, doch niemand van de Vlaardingers maakte zich daar na het doelpuntenfestjin nog druk om. Schiedam In het soms door stofwolken, veroorzaakt door de zandvlakte, getooid met flinke sintels, waaruit het PPSC-veld nu eenmaal bestaat, terrein, is Lyra on danks de afgetekende 11 zege op de al gedegradeer de Schiedammers nog altijd niet veilig. Met nog twee wedstrijden te gaan, is dat voornamelijk te wijten aan de wanprestatie van kampioen Nieuw Lekkerland, dat zich op eigen terrein met 03 liet kennen door Excel sior Maassluis, nota bene een degradatiekandidaat, ter wijl de thuisclub al twee jaar ongeslagen was op eigen veld. Door dat resultaat moeten de Lierenaars nog altijd een punt halen uit de nog resterende twee wedstrijden. Als er ech ter zo wordt gespeeld, als te gen het mat acterende PPSC, mag dat geen probleem zijn. Daarom ook werd het een vrij eenvoudige overwinning voor de Lierenaars, omdat PPSC ei genlijk al bezig was met de wedstrijd legen Excelsior Maassluis, volgende week. Ai na vijf minuten was het John Teunissen. die hoog op springend 1—0 achter Van der Berg kopte, even later al ech ter gevolgd door de gelijkma ker van Cor den Uil, die een zwak moment van doelman Doeke de Jong kundig afstraf te. De vreugde was echter van korte duur. Van der Berg rea geerde fraai op een inzet van Teunissen, maar Vermeer kon de rebound doeltreffend af ronden. Voor de thuisclub kre gen daarop Aad Goedcndorp, Cor den Uil en Rob de Nijs (van de lijn gehaald door Cor Zoon, al of met met de hand) nog" redelijke mogelijkheden, maar succes leverde het niet op. Ook na ruot bleef het bij tijd en wijle moeilijk voor Lyra, ook als waren de bezoekers veruit in de meerderheid. We derom Den Uil vond van dichtbij De Jong op zijn weg en het was daarmee de laatste offensieve actie van PPSC. Eerst scoorde Vermeer, uit een voorzet van Wil Nak, 3—1, ■waarbij wel een overtreding werd begaan door Teunnissen en vervolgens maakte dezelfde Teunissen uit een strafschop een einde aan alle onzeker heid: 14. Deze werd door de scheidsrechter gegeven, omdat Arie in 't Veld binnen het strafschopgebied werd ge vloerd. Interim-trainer Dick Landheer verving Nico Ver meer en Arie in 't Veld nog door Paul Fransen en Johan Voskamp, maar veel baalde dat niet meer uit De wedstrijd was al beslist Onder het schaarse aantal toe schouwers bevond zich ook de nieuwe trainer van Lyra, Pim Visser, de huidige oefenmees- ter van SVV. Hij ziet het wel zitten bij z'n nieuwe club. „Er zijn wel goede mogelijkheden, dacht ik, ook al heb ik pas een stuk of vier wedstriiripn ge zien. Enorme w in de selectie zijn ook nief te verwachten. Wellicht één of twee jeugdspelers er bij, maar meer ook niet Kan ook niet Je moet niet het verband uit een team halen. Bovendien ben ik nog altijd wel gechar meerd van een soort voetbal ler als Cor Zoon. Die wil Ik er best bij houden". veranderingen Uitgeschakeld :nn ook ni#»t t* Vlaardingen De sectie voet bal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie verga dert morgenavond In het club gebouw van RKWIK. Aan vang 19.40 uur. Rob de Nijs (midden) komt te laat, terwijl Alex Franken (I) ook aJ geen kans heeft te gen de doel man van Lyra Maassluis Excelsior M kan degradatie uit de tweede klas se nog steeds ontlopen. Het elf tal van interim-trainer Arie de Wit heeft de stijgende lijn, die al naar voren kwam m het bkerduel tegen Noordwijk, duidelijk voortgezet in de wedstrijd tegen kampioen Nieuw Lekkerland. Het werd een 0-3 zege voor de Maaslui- zers en dat was verdiend. Al in de eerste helft kwam Excelsior op een voorsprong door een treffer van Ron Broekhart, die een fout in de verdediging van Nieuw Lek kerland goed afstrafte: 0-1. De thuisclub drong wel even aan, maar tot resultaat zou dat niet leiden. Integendeel, het waren de Maasluizers die in de tweede helft verder afstand namen. Na een solo was het John Bas- tiaanse die voor 0-2 zorgde en vlak voor het einde was het Lies Kardol die de eindstand bepaalde op 0-3. Diezelfde Kardol had daarvoor nog tweemaal op de paal gescho ten. Fer Groenweg zag in de tweede helft bij de stand van 0-1 zijn zwak ingeschoten strafschop gestopt Vlaardingen A'j opvolger van voorzitter Piet Reygers- berg van Cion is Heire Mos terd gekozen. De scheidende voorzitter gaat nu het secreta riaat waarnemen. De vacature van Jan van der Bie werd in gevuld door Arnold Bakels.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4