SP8BT Tóch nog rood op Harga Edwin Overdijk: van doelman tot spits FC Vlaardingen verhindert glansrijk afscheid DSC'79 mm. Nieuwe selectie SVV-jeugd m Vlaardingen uit op revanche SVV brengt er weer weinig van terecht RN nieuwsblad cup vnor de waterweg Arm uit de kom Rinus onder het mes fc. t, Morgenavond halve finale WW-Cup Schiedam underdog" bij DHST Dorjee: Eindelijk erkenning Programma SVV Al „Transfers Schiedam-Wftt een waardig afscheid van Pim Visser had moeten worden, eindigde op niet misverstane wijze in een stuk geldingsdrang- van Veendam (2-4). een rode kaart voor Bart Kreft (slaan) en geel voor Cor Peitsman, omdat hij op «g naar de Kleedkamer scheidsrechter Cees Bakker bele- jjgde. Daarmee kwamen de „sensatiezoekers" fors aan hun irekken. Elet gaat te ver daarvoor Cees munt hebben. Ik ben daar ook het „slachtoffer" van.. Alle gele kaarten (5) heb ik zowat aan Cees Bakker te danken". maandag 19 mei 1980 VD/SC/WW lakker de schuld ie geven, naar hij handelde tegen de .overtreders" wel erg formeel ;u bepaald niet in de sfeer van je wedstrijd, waaraan SVV net erg veel deed. Een 8-2 uit- iag had zelfs Veendam niet fltsstaan, zo zwak was de jchiedamse afweer, die na ust „talenten" als Koolhof en /enema maar liever ontliep; ij waren niet af te stoppen, zo cheen het. Üet het schaamrood op de ka- en moest Pim Visser, die drie jar bij SVV is geweest, erva- dat de bereidheid om te rerken weer érg minimaal ra. Een pleister op de wonde ras echter 's-avonds een bij enkomst met de voltallige se- ectie, waarop hij een horloge reeg aangeboden. Toen bleek ok hoe zeer de spelers ge- iecht zijn aan de oud-Spar- aan, die volgend seizoen za- erdagdub Lvra traint. Vijftien maal geel De menselijke verhoudingen ebben nooit ter discussie ge- laan". meende aanvoerder Ri- us Steenbergen, die zelf al aaanden uitgeschakeld is. ,,Er aren meningsverschillen ver de prestaties, maar moei- jkheden hebben we zelden ehad". Dat SVV niettemin iet vijftien gele kaarten de ngekroonde koning van de erste divisie is geworden, eeft te denken. Vooral van in elftal, dat als niet écht ard bekend slaat en er nooit i uit is geweest een schoppar- I van te maken, or Peitsman, na afloop moe eloos: „Er zijn scheidsrechters het op bepaalde spelers ge- Schiedam Rob Kiebert keerde na de rust met meer terug in het elftal vanSVV. De jeugdige SVV speler, tot op dat moment zelfs één van de betere Schiedammers, werd vlak voor de rust wreed gestuit, toen hij aan een solo-actie bezig was. Rob Kiebert kwam Verkeerd' terecht en moest met zijn arm uit de kom naar het ziekenhuis worden vervoerd. Later voegde hij zich weer bij de spelers om afscheid te nemen van trainer Pim Visser. Tegenover dat geel stond bij verrassing ook weer eens rood, de eerste dit seizoen. Bart Kreft was er danig van ge schrokken op de valreep nog zó „hard" te zijn aangepakt, dat hem zeker vier wedstrij den gaat kosten. „Ik kwam ge woon wild in op een hoge bal, daarbij raakte ik per ongeluk het gezicht van Jan Korte, dat is alles". Cees Bakker meende echter bewust een slaande be weging te hebben gezien. „Ik stond er bovenop en zag dat hij met zijn linkerhand de Veendammer bij zijn nek greep en met de andere hand sloeg". door Bas van den Berg Bij dit alles bracht SVV er sportief gezien maar weinig van terecht. Het schortte, zoals vele malen, ook nu weer aan snelheid en interesse. Er wa ren spelers bij die voor de rust geen stap verzetten. Alleen Rob Kiebert. Dick Hoogmoed en Harry Meyboom, waren zo'n beetje de enigen die zich als „smaakmakers" aandien den. Voor de rest mocht en kon Veendam doen wat het wilde. Koolhof, die driemaal scoorde, had in het geheel geen vaste bewaker. Toen Dick Hoog moed na rust nog eens de spitsplaats verkoos en Hans Loovens de ballen mocht te genhouden, was er van organi satie helemaal geen sprake meer. Voor rust moest echter Rob Kiebert al afhaken door een schouderblessure (vervan ger Gijsbert van der Weyde) en Bas van Noortwijk kreeg weer last van zijn dijbeen (John Marrevee). Toen was het echter al 1-2 voor Veen dam. Na tien minuten zette Koolhof aanvoerder Dick Hoogmoed en Ruud van Dijk op het ver keerde been (0-1), maar binnen de kortst mogelijke tijd kopte Dick Hoogmoed de gelijkma ker in. Een solo van Venema, die hij fraai afrondde (1-2), bracht SVV zichtbaar in verle genheid. Dat zou na rust nog erger worden, toen Koolhof, samen met Roossien, de hele Schiedamse defensie uitspeel de, 1-3. Een afstandsschot van Cor Peitsman (2-3) bracht de spanning weer terug, maar Koolhof maakte aan alle illu sies een einde, nadat Jos Zoet mulder de bal verkeerd terug speelde op zijn doelman. tv sjCcr/ «hiedam Vijf spelers uit het jeugdelftal van SVV jrf»ben het advies gekregen maar te vertrekken. Dat zijn •Odman Eric Drooge, Jan Viergever, Ben Pot, Theo Hi- (naar DHS) en Piet van Wijk. Daar staat tegenover Eric Hofman <Sparta-C) en Rob van Leeuwen (Ex- elslor M) erbij zijn gekomen. donderdagavond speelt SVV-C op „Harga" tegen Ursus, 'aarin weer wat spelers zullen worden getest. De selectie 5t dusver, bestaat uit: Jac. de Herder, Henny Letterman, Könemann, Ferry Meerhof (allen uit het Al elftal), 'fjs van der Weyde, Edwin Aué. René van Buuren, Eric Kser, Peter Romeijn, Frans Klinge, Rob Polderman, «c Hofman en Rob van Leeuwen. Om tot een selectie an zestien spelers te komen, wil trainer Jan van der elden er nog drie spelers bij hebben. De kans Is erg 1 dat Rinus Steenbergen ^rie termijn geopereerd Moeten worden. Morgen al In het Clara-zleken- huis In Rotterdam beslist over zijn binnen-meniscus, waar hij al maanden last van heeft. Zijn linkerknie is regelmatig opgezet van het vocht. 1 Dick Hoogmoed voelde zich In de spits meer „thuis" dart achter Schiedam „We kleu nen er met de volle 100 procent in morgenavond. We zijn er op gebrand om ook tegen Schiedam tot een goede prestatie te komen. Natuurlijk gaan we als favoriet van start, maar in het cup voetbal is nu eenmaal van alles mogelijk". DlïS-lrainer Jan Kooi man rekent er in ieder £eval op dat zijn elftal in de finale van het toer- nooi om de Waterweg- Cup komt. Gaat hij ver der „We gaan met de sterkst mogelijke opstel ling van start en een ex tra stimulans is, dat de finale op het Hermes- complex wordt gespeeld. Dat spreekt de jongens natuurlijk dubbel aan. Maar het is en blijft cup voetbal, al zijn we de laatste acht wedstrijden wel ongeslagen geble- Collcga Nico van Huet van Schiedam ziet de wedstrijd met weinig vertrouwen te gemoet: „Normaal gespro ken zijn we kansloos tegen een eersteklasser. Daar moet je gewoon reëel ir» zijn. Wat natuurlijk niet wegneemt, dat we als un derdog misschien toch nog voor een verrassing kun nen zorgen. De jongens hoef ik gelukkig niet te motiveren, want de strijd om de Waterweg-Cup leeft enorm. We spelen morgen in de vertrouwde opstel ling en zullen echt probe ren om er iets van te ma ken". Naast een Schiedamse hal ve finale is er ook een Vlaardingse. Gerard van der Lem was namelijk zo vriendelijk om de Schie damse en Vlaardingse clubs tegen elkaar te loten. Voor het elftal van Rob Schiedon, de trainer van het zo succesvolle Satelliet, betekent het een tweede confrontatie met Vlaardin gen binnen twee weken. Eerst werd de VV Vlaar dingen verrassend door Sateibet uitgeschakeld voor het Vlaardmgs kam pioenschap. „Ach, ik heb liever Vlaardingen dan een Schiedam of DHS. Ze zullen natuurlijk revanche willen nemen voor die ne derlaag, maar ik zie de wedstrijd vol vertrouwen tegemoet. Uiteraard zullen we het zwaar krijgen, maar ik ben niet van plan om behoudend te gaan spelen. We kiezen voor de aanval en zullen proberen om de stijgende lijn vast te houden. Na het succes te gen Hermes DVS willen we gewoon meer! Wim van de Berg, voorzit ter van Vlaardingen waagt, zich bij afwezigheid van trainer Joop Molen dijk aan een voorspelling: „Toen we door Satelliet ■werden uitgeschakeld voor het Vlaardings kam pioenschap, speelden we werkelijk onze slechtste wedstrijd van het seizoen. Daarom vinden we het zo fijn om tegen dezelfde te genstander revanche te nemen. De spelers zijn za terdag nog voor een extra training bij elkaar geweest om zich alvast voor te be reiden op de wedstrijd te gen Satelliet". De wedstrijden beginnen morgenavond om 19.f" uur. Dordrecht„De erkenning komt altijd op het moment dat je weggaat". Hans Dorjee schetste het even terzijde na de knappe 2-2 remise tegen DSTO. Een kleine grond van waar heid hield die bewering aardig staande. Immers, Vlaardin gen toonde zich- de eerste tien minuten uitgezonderd- aan de weer super sfeervolle Krommedijk zeker gelijkwaardig aan de thuisploeg, die het blijkbaar drukker had het publick via allerlei speciale acctracties, zoals gesigneerde ballen de tribunes op te knallen, te vermaken. Toch had het er in het dave rende openingsoffensief alle schijn van, dat DS zijn trouwe aanhang (weer 4000 man sterk) op een heerlijk 'toetje' na een verrukkelijkke sei zoensmaaltijd wilde trakteren. Stormachtig werd het domein van de ditmaal zeer klemvaste Toon Eggers belegerd, maar toen na tien minuten spelen de eerste kruitdampen waren op getrokken, stond er 'maar' een 1-0 voorsprong (Eric van der Gaag) op het bord. door Emile Schelvis Omdat DS simpel weigerde zijn opponent serieus te ne men, kon FC Vlaardingen, dat op basis van een gezonde wer klust aardig tegenstand bood, de bakens verzetten. Na een kwartier spelen kwam de eer ste goede kans op de gelijkma ker, toen Rob Snijders alleen Schiedam - Edwin Overdijk heeft bij Hermes DVS een volle dige metamorfose doorgemaakt. Aan het begin van het sei zoen stond hij bij de eersteklasser nog onder de lat, terwijl hij in de laatste competitiewedstrijd tegen Unitas als spits het gelijkmakende doelpunt inkopte. De wedstrijd tegen kampioen Unitas eindigde in een 2-2 gelijkspel. „Wij tweeën zijn door een diep dal gegaan en hebben heel wat afgepraat om deze metamorfo se tot stand te brengen", zegt trainer Wim Verhoorn over zijn nieuwe spits. „Edwin stond zijn hele voeiballeven al onder de lat. Toen ik hem ad viseerde te gaan voetballen, verklaarden heel wat mensen me voor gek". De tweebenige Edwin Over dijk zorgde met name in het eerste gedeelte van de tweede helft voor het nodige gevaar in de Unitas-verdediging, waarbij hij het geenszins schuwde om het gevaarlijke werk op te knappen, terwijl hij als doelmanjuist een bange indruk wekte. Zo kopte hij een lage hoekschop van Cock de Zwart net voor de voeten van een U nitas-verdediger achter over door. waarna doelman Harry Hentenaar de bal uit de kruising moest ranselen. In de wedstrijd, waarin geen belangen meer op het spel stonden en die door afwezig heid van een scheidsrechter (Schiedammer Freek Bonefaas viel in) meer dan een kwartier te Iaat begon, kreeg Hermes DVS de eerste goede kans, toen laatste man Co Goudriaan zelf doorging om de buiten- spelval te slim af te zijn. Doel man Harry Hentenaar kon oog in oog met de Hermes DVS- speler ten koste van een hoek schop redden. Wisse! In de 33-ste minuut speelde Peter Boon een bal op het middenveld foutief af, hetgeen Unitas de ruimte bood een doeltreffende aanval op te zet elen. In laatste instantie be landde de bal bij Ben Schro der, die van afstand inschoot. Doelman Bob Molendijk rea geerde niet op het zeker niet onhoudbare schot: 0-1. Peter Boon moest in de tweede helft plaats maken voor Paul de Roos die als rechtsachter ope reerde, waardoor Marcel Braat naar het middenveld opschoof. Binnen drie minuten in de tweede helft scoorde Unitas opnieuw. Pierre Muller plaat ste een vrije trap precies op het hoofd van Carlo, die doel treffend 0-2 inkopte. Op over eenkomstige wijze zorgden de Schiedammers voor de aan sluiting, toen Roy den Hartog een vnje trap versierde. Cock de Zwart bracht de bal met een curve voor het doel, waar Marcel Braat perfect getimed inkopte: 1-2. Gelijk De gelijkmaker in de vijftien de minuut was van een nog hoger kaliber. Roy den Hartog soleerde op de linkerflank door de Unitas-verdediging, waarna Edwin Overdijk de voorzet met een snoekduik van richting kon veranderen. Doelman Harry Hentenaar was kansloos op de kopbal: 2-2. De Hermes DVS-spelers kre gen na afloop van de in een 2- 2 gelijkspel geëindigde wed strijd een koude douche te verwerken, toen bleek dat tij dens de wedstrijd geld uit de kleedkamer was gestolen van Frits de Nijs, Hans Jonker en Roy den Hartog, terwijl ook scheidsrechter Freek Bonefaas bezoek van de onverlaat had gekregen. mocht doorgaan, maar op het lichaam van doelman Berends vuurde. Ook Frans Ludwig kreeg kort daarna nog een aardige schietkans, maar pro duceerde slechts een rollertje. Let wel, wanneer FC Vlaar dingen gevaarlijk was, dankte het team van Hans Dorjee dat voornamelijk aan het ontrafe len van de enige spelmethode van de thuisploeg: de „hoge ballen" op Huub Smeets. De 'luchtafweer' van FC Vlaar dingen met Cock de Keyzer. soms bijgestaan door doelman Eggers en aanvoerder Mitro- vic, was er debet aan. dat FC Vlaardingen vaak snel en soms ook doeltreffend kon uit vallen. Zo ook in de laatste mi nuten voor de rust, toen Frans Ludwig Paul Kooien rechts de diepte m stuurde. De weer op dreef zijn de Kooien kapte de bal fraai en gaf Lorié een met te missen kans, die danook hoog in de touwen eindigde: 1- „De jongens waren echt niet onder de indruk van deze am biance, zeker niet na donder dag FC Groningen te hebben gehad", zei Hans Dorjee, die samen met Jan Bouman, Cock de Keyzer. Rudolfo Gardeslen, Cees Domenie, Bep de Ruyter en Toon Eggers een „stil" af scheid bij FC Vlaardingen meemaakte. Toch hadden de spelers voor een geheel eigen tijds cadeau kunnen zorgen, als ze de 1-2 stand, die na vijf minuten in de tweede helft op schitterende wijze werd gerea liseerd door Frans Ludwig, na goed voorbereidend werk van Paul Kooien, vast hadden kunnen houden. Het mocht echter niet baten, want met de gelijkmaker van Huub Smeets. na zeventien minuten in de Patrick Janssens illustreert de Vlaardingse inzet tegen DS'79-speler Chris Bosse. tweede helft, geloofde DS in eens weer in een overwinning. Blij Het offensief miste echter alle inhoud om vruchten af te wer pen en ondanks pogingen van de bikkelharde Huub Smeets en invaller Marco de Vries, hield Toon Eggers zijn met snippers bestrooid doel schoon. Sterker nog, FC Vlaardingen Schiedam Het Al elftal van SW, dat zijn eerste wedstrijd met 4-0 won van Be Fair, speelt morgenavond in en te gen Scheveningen. Vrijdaga vond spelen de jeugdige Schie dammers thuis tegen IIar- dinxveld. Zaterdag 31 mei speelt SW uit tegen ARC. De inzet is twee plaatsen in de re gionale afdeling. 99 Schiedam/Vlaardingen - Op de „amateur-transfermarkt" gonst het momenteel van de bedrijvigheid. Zo heeft Gerard van der Draay overschrijving aangevraagd van SFC naar Overmaas. Martin de Zwart (Hermes DVS) wil het volgend seizoen uitkomen voor DHS, terwijl ook zijn broer Cock, die ook het C-team van SVV heeft overwogen, naar de Kethelse eersteklasser zal verhuizen. Frans Schaap zal waarschijn lijk DHS verlaten ten gunste had bij 2-2 ook de voüe buit binnen kunnen halen en het seizoen voor DS heel slecht kunnen doen besluiten, als Rudolfo Gardeslen niet net naast had gekopt, Rob Snijders met centimeters tekort kwam en F rans Ludwig in de slotse conden alleen voor Berends met boven op de doelman had gescholen. FC Vlaardingen was desondanks toch erg blij met het gelijke spel. van Hermes DVS. Frans Schaap:„Het is voor 99 procent zeker dat ik volgend seizoen weer bij Hermes DVS terug kom". Ben de Berg, doelman van PPSC. wil weg btj de Schie damse club. Woensdag doet hij aan een proeftraming mee bij het Rotterdamse Xerxes (za terdag). Doelman Harry Sper- mon, die anderhalf seizoen ge leden Her mes DVS voor Ba- rendrecht ruilde, stopt met voetballen. Rob Maat verlaat De Hollandiaan. Volgend sei zoen zal hij plaatsgenoot VFC versterken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5