SCHIEDAMSCHE COURANT Commissie bezoekt nieuw buurthuis Rijnmond zegt nee tegen boskrediet Geen schol in onderzoek naar caravan- zwendel Buurtcafé Groenoord maakt protesten los meen «oef dè Vs*- krant College „zeer positief over mondiaal centrum Jeugd mag niet in noodbibliotheek Pop- groepen vragen oefen- ruimte \5SlSi-— Krakers moeten uit Rode Villa Vrouw beroofd van collier Bebossing Broekpolder dreigt te stagneren 1 SMI Veronica wint benefietwedstrij d voor Hargahoeve fcnW001 Strooi biljetten massaal ingeleverd Pjjgdflg 20 me} 1980 Btoersvea 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendlenst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no- 266164 PAGIHA'9 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De commissie voor sociaal-culturele activiteiten heeft ^gisteravond voorafgaande aan haar vergadering een rondleiding ge maakt door het nieuwe buurthuis in de Vettenoordsepolder. Tijdens dit bezoek kwam de tevredenheid, die de VOP heeft over het nieuwe buurthuis, duidelijk naar voren, hoewel hier en daar nog wel wat aanpassingen aan het gebouw moeten plaatsvinden. Over dat laatste wilde de commissie alles weten. Met name van de zijde t van de WD-ers Quast en mevrouw Hoogendijk was er de nodige kritiek, bij voorbeeld op het feit, dat er in de donkere kamer totaal geen ventilatie is aangebracht Wethouder Bot zag de opsomming van geconstateerde gebre ken wat mokkend aan. „Heb jij nou al iets ge hoord dat wél goed was?" bromde hij tegen de se- 1 Cretans van de commis sie. Of het buurthuis nu echt binnen afzienbare tijd in gebruik kan worden ge nomen ligt aan de colle gevergadering van vol gende week dinsdag. Dan worden de voorstellen be sproken, die zijn gerold in HetvervolgopdeSchledarnsemuseumreLDe PvdA heeft er weer zin in, overigens zonder Bakkeren Konïngs. Pagina drie. BassieenAdriaan voor eigen Vlaardings publiek. Pagina drie. Maas grijpt naast titel. Pagina vier. Vlaardingen Reeds nu dreigt het conflict tussen het openbaar lichaam Rijnmond en de gemeente Vlaardingen over de bebossing van de Broekpolder zijn praktische consequenties te krijgen. De kans dat de voortgang van de bebossing door gedepu teerde staten van Zuid-Hol land gestagneerd zal worden is groot, nu Rijnmond nega tief heeft geadviseerd over een kredietaanvraag van de gemeente voor de bebossing. De gemeente wil daarom met uit het overleg van gistermiddag tussen de wijkvereniging en de t houders Bot en van der Velden. Die voorstellen moeten de conflit wet- conflicten over de huurovereenkomsten uit de weg helpen. Tijdens de commis sievergadering van gisteravond bleek, dat de wijkvereniging op vrij wel al haar punten haar zin lijkt te krijgen. De wethouder van financiën heeft zich achter de vereniging ge schaard en zal haar voorstellen in de collegevergadering verdedigen. Bot wilde gisteravond niet verder gaan dan: „Ik zal me er niet tegen verzetten, als het college besluit die voorstellen over te nemen," Het ziet er naar uit dat de wethouder ten tweede male bakzeil zal moeten halen, wat zijn opstelling ten opzichte van de VOP betreft Schiedam De kans dat de eigenaars van 23 caravans en twee boten hun eigendommen md terugkrijgen, die zij voor de winter on derbrachten bij Rekreatiegroep Maassluis, is nihil. Er zit geen schot meer in het onder zoek naar de praktijken van het Rotterdamse viertal achter Rekreatiegroep Maassluis, dat verleden jaar werd gearesteerd op verden king van oplichting en verduistering. De directeur werd in zijn kraag gevat, juist toen hij op het punt stond enkele caravans, die het bedrijf In winterstalling had, naar het buiten land te brengen voor de verkoop. Enige weken later arresteerde de politie zijn drie mededa ders. Van de 23 caravans en twee boten (waar de ruim 300.000 guldenh die toen al waren ver kocht, ontbreekt nog elk spoor. Het bedrijf, dat was gevestigd in de Kieuw- itraat in Maassluis, bood tegen zeer concurre rende prijzen winterstalling aan voor caravans Eft boten, die werden opgeslagen in een oud inmiddels geslooptpakhuis aan de Noord- vestsingel in Schiedam. De tientallen eigenaars, die hun caravan of boot bij het bedrijf wilden stallen, werd om „verzekeringsredenen" een ei gendomsbewijs gevraagd. Daardoor kreeg het viertal achter het bedrijf de kans om caravans eft boten met eigendomspapieren erbij te verko- Daarnaast lichtten de mannen een aantal een toe gespitst op het achterhalen van de verdwenen caravans en boten. Hoofdinspecteur Jan van Hof, die het onderzoek leidt, neemt aan dat de goederen ooit te voorschijn moeten komen, om dat het gaat om geregistreerde zaken met serie nummers en al. Door de arrestatie van de vier mannen, die Van Hof bestempelt als lieden die to een zo kort mogelijke tijd zoveel mogelijk geld wilden verdienen, is de politie echter nog niets verder gekomen. Volgens Van Hof zijn er n°g enkele mensen op vrije voeten, die de poli tie mogelijk naar de verdwenen caravans en noten kunnen leiden. Wel werden in de loop van het onderzoek nog vier andere Rotterdam mers aangehouden op verdenking van heling, ®aar ook zij brachten de politie niet op het spoor van de verduisterde caravans. 5 Schiedam Een benefietwedstrijd ten bate yan de Hargahoeve, het Schiedam se dierena siel, heeft ruim 500 gulden opgeleverd. Het voetbalelftal van omroeporganisatie Veroni ca wist gisteravond bet vijfde team van Ex celsior *20 met 2-1 te verslaan in een span- Jgide wedstrijd, die werd gevolgd door circa «y toeschouwers. Met veel kabaal maakte het Sohledamsa popovar- leg gisteravond'vlak voor de gemeenteraadsverga dering duidelijk dat het gebrek aan oefenruimte voor popgroepen on houdbaar aan het worden is. Vertegenwoordigers van de popgroepen bo den burgemeester John te Loo op de trappen van het stadskantoor een door enkele honderden Schiedammers onderte kende petitie aan, waarin wordt gepleit voor de snelle realisatie van een oelencentrum. Popoverieg, dat sinds kort deel uit maakt van de Schladamse Gemeen schap en waarbij onge veer dertig bands zijn aangesloten, dringt er al lang bij de gemeente op aan een ruimte beschik baar te stellen, waar zij kunnen oefenen. Krijgen wij niet snel een oefen centrum, dan zullen wij het heft In eigen hand moeten nemen door bij voorbeeld zo'n ruimte te kraken, menen de pop muzikanten die In hun eis worden gesteund door hun ouders. Vlaard ingen Het college van burgemeester en wet houders staat „zeer positief* tegenover de plannen van de Vlaardingse Werkgroep voor Ontwikkelingssamenwer king (VLOS) in de stad een zogeheten mondiaal centrum op te richten. Het is in prin cipe bereid aan die plannen zowel financiële als bestuur lijke medewerking te verte- Het VLOS is het overkoepe lend overleg van alle in Vlaar dingen bij de ontwikkelingssa menwerking betrokken in stanties en richt zich vooral op de Vlaardingse bevolking zelf, door middel van voorlichtings acties. Voor die acties heeft het VLOS een vaste ruimte nodig- Gevraagd wordt om een centraal gelegen onderkomen van waaruit een en ander on dernomen kan worden. De kans dat die ruimte ter be schikking komt is groot. Bur gemeester Kieboom noemde gisteravond tegenover de com missie algemene zaken de mo gelijkheid van een pand in het stadscentrum of het gebruik van een aantal leegstaande schoollokalen. Het geld zou voor een gedeelte uit de pot .jumelage" kunnen komen, voor een ander deel wilde de burgemeester onderzoeken of ook het Nationaal Comité Ont wikkelingssamenwerking niet over de brug kan komen. Zowel college als raadsleden wilden echter niet zover gaan het mondiaal centrum ook te gebruiken als (tijdelijke) op vang van vluchtelingen. Een dergelijke opvang vereist te veel faciliteiten ineens om daar nu reeds toezeggingen over te doen. In samenwer king met het VLOS zal de ge meente de plannen tot oprich ting van het mondiaal cen trum verder gestalte gaan ge ven. „MÉ*,. Dit nieuwsblad. waarin u al het meuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt I zonder extra kosten bezorgd in I combinatie met de Haagsche I Courant, Bet Binnenhol of het a»o* waê om< zon I con Coi Rotterdams Nieuwsblad. tUat*'- 8 Evds0s; oef e „.ArWflU ot,e»^veWr' üea^st>' 232®°° '^,30^...-' Schiedam Meteen vandaag al zijn in Groenoord de eerste handtekeningen verzameld tegen de komst van een buurtcafé op het Jacques Urlusplein, in de huidige noodvestiging van de biblio theek, Gisteravond onthulden wethouders Reinier Scheeres en Herman Posthoorn tijdens de ge meenteraadsvergadering de plannen om het noodgebouw voor horeca te bestemmen, zo dra de bibliotheek èn de aangrenzende PTT zijn verhuisd naar het nieuwe wijkcentrum op het Bachplein. Op dit plan van de wet houders is direct felle kritiek ontstaan. Tijdens de raadsvergadering was het Her man Noordegraaf (PPR), die teleurstelling uitsprak omdat in het noodgebouw een café komt in plaats van een „broodnodig" club huis voor de jeugd jonger don zestien jaar. Noordegraaf betreurde dat het jeugdwerk nu nog geen uitzicht heeft op een goed onder dak, waar activiteiten (film, expressie, spel) kunnen worden gehouden. Ook de stichting samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) toonde zich bij monde van opbouw werker Jos van der Lugt zeer ontevreden. Al in januari is een brief verstuurd aan de ge meente met het verzoek de noodvestiging van de bibliotheek tijdelijk voor de jeugd te reserveren, maar daarop kwam geen ant woord. „Het is gewoon gênant, dat het colle ge maandenlang verzuimt antwoord te geven en dat de wethouders nu ineens met zoiets aan komen dragen," aldus Van der Lugt De SSSN-werkgroep jeugdwerk is vanochtend begonnen met het verzamelen van handteke ningen onder de omwonenden van het Jac ques Urlusplein en de Mozaxtlaan. Een enquête van de SSSN wees onlangs uit» dat van de 185 omwonenden er 30 bezwaar hadden tegen de tijdelijke vestiging van een jeugdhonk. „Dat viel dus mee," aldus de op bouwwerker. „Maar nu er gesproken wordt over een kroeg, denk ik wel dat er geen 30 buurtbewoners meer tegen 2ijn maar 130. Ik vind dit trouwens hypocriet. Als er activitei ten voor de jeugd worden gehouden, vinden ook de wethouders dat prachtig, maar als er om ruimte gevraagd wordt en er nota bene een gebouwtje zich ervoor leent, dan geven zij niet thuis. Dit is een klap in het gezicht van de vrijwilligers." Schoollokalen Belangrijkste reden om de huidige locatie van bibüotheek en PTT voor de noreca te bestemmen is, aldus wethouder Scheeres gis teravond, de grondexploitatie geweest Jos van der Lugt: „De PvdA-fractie brengt in juni een wijkbezoek aan Noord. Dan moet Scheeres dat praatje over die exploitatie maar eens zien te verkopen! Tenslotte, waar een wil is.,." De PTT verhuist pas eind 1982 naar het Bachplein. Tot zolang zou, volgens de SSSN en PPR-raadslid Noordegraaf, de biblio theekruimte bestemd kunnen worden voor het jeugdwerk, want pas daama komt de lo catie vrij voor horeca-ondememers. Wethou der Posthoorn vindt dat echter geen echte oplossing omdat, zoals hij zei, „daarmee de problemen voor het jeugdwerk alleen maar naar de toekomst worden verschoven". Post hoorn heeft goede hoop, dat de jeugd tot zes tien jaar ruimte kan krijgen in een van de scholen in wijk Groenoord. De wethouder verwacht dat lokalen binnenkort leegkomen, zodat hier een definitieve plaats vrijkomt voor het jeugdwerk. spoed een gesprek met GS arrangeren. Het gebied waarop de one nigheid betrekking heeft is een terrein van 43 hectare, centraal gelegen in de Broekpolder. Vorig jaar keurde de Vlaardingse ge meenteraad een krediet goed om de ontwatering en onts luiting van het terrein alvast ter hand te kunnen nemen. Een subsidietoezegging van Staatsbosbeheer was reeds binnen. Bijna negentig pro cent van het gebied valt ech ter binnen het streekplan Rijnmond, dat het bedoelde terrein voor woningbouw wil reserveren. Zoals bekend heeft de Vlaardingse ge meenteraad onlangs een be stemmingsplan vastgesteld, waarin de formule „wervend woonmilieu" gebruikt wordt om bebossing vein de Broek polder de eerstkomende ja ren veilig te stellen. Het be stemmingsplan is echter nog niet door Rijnmond goedge keurd en maakt ook weinig kans. Maassluis De krakers van het pand 'de Rode Villa' in Maassluis zullen hun kraakactie op korte termijn moeten beëindi gen omdat de huidige ei genaar, Olsen Holding BV, te kennen heeft ge- feven dat er koste wat ost gesloopt gaat wor den. Waneer en dp wat voor manier de krakers uit het pand verwijderd worden is nog onduide lijk. De gemeente Maas luis weet in iedere geval geen oplossing. Mansens, hoofd stadsontwikkeling van de gemeente Maass luis: „Wij hebben er geen snars meer mee te maken. Het pand is door ons leeg opgeleverd en daarmee is het voor ons afgelopen. Hoe de zaak nu juridisch in elkaar steekt is een zaak voor de huidige eigenaar, Ol sen Holding". De huidige eigenaar van het pand is een andere mening toegedaan. „Dat we gaan slopen staat vast, maar dan moeten die krakers wel vertrok ken zijn. Daarom is er deze week nog overleg tussen de gemeente Maassluis en ons. We •willen op korte termijn tot sloop over gaan om dat er gebouwd moet gaan worden." Wateringen Van de totaal 1.000 op bevrijdingsdag „ge dropte" strooibiljetten is onge veer tachtig procent weer in geleverd. Vierhonderd biljet ten dwarrelden in Kwintsheul naar beneden en zeshonderd in Wateringen. De prijzen die aan het gebeuren zijn verbon den worden getrokken door wethouder mevrouw Dels man - Antvelink. De jongste deelnemer was zeven maan den en de oudste vierennegen tig jaar. Schiedam Drie mannen hebben een Haagse vrouw het afgelopen weekeinde in de Stationstraat be roofd van een gouden collier ter waarde van 12.000 gulden. Eén van de drie kon later door de politie wor den aangehouden. Nadat de mannen de vrouw het col lier afhandig hadden gemaakt, vluchtten zij in een auto. Later is de auto teruggevonden en kon met be hulp van het kenteken een van de daders worden gearresteerd. Van de overige daders ontbreekt voorlopig nog elk spoor. p

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1