lï SPORT! jSUOFi Nieuwe presentatie van WF slaat aan Maas grij pt naast titel DE BONDSSPAARBANK, VAKANTIEBANK. BONDSSPAARBANK SCHIEDAM FC Vlaardingen wil Tabbernee 120. OOO folders door de brievenbus Atleten Fortuna bekogeld Reitsma alleen op kop 1 Scheidsrechters voor halve finale RECTIFICATIE MANOU-MEUBELEN 1 dïntdag 2a mei 1380 VD/SC/WW Schiedam/Vlaardingen - FC Vlaardin gen heeft een gesprek gehad met Ber tram Tabbernee, de 27-jarige vleugel verdediger van Excelsior. De Rotter dammer kreeg geen contract meer. Tabbernee wil best voor FC Vlaardin- gen gaan spelen, maar wel onder voor waarde, dat het elftal versterkt wordt. Deze maand valt de beslissing. De Vlaardingse eerste divisieclub is verder gecharmeerd van Dick Hoog moed, die bij SVV uit de boot viel. De 31-jarige Dordtenaar is ook met DS'79 in de slag. Ook voor doelman Toon Eg- gers, die niet meer voor een contract in aanmerking komt, is er belangstelling: FC Den Bosch en nu weer DS"79. Het is vrijwel zeker dat Renê van Antwerpen, de doelman van FC Den Haag-C, naar Vlaar dingen komt. Wat er met Johnnie Jansen, die uitgeleend is aan FC Den Haag, gaat gebeuren, is niet bekend. Enerzijds hangt dat af van nieu we trainer Hans Kraaij, maar ook staat de Vlaardinger in de belangstelling van Ga Ahead Eagles. DAM 40-42-44-46-31, SCHIEDAM. TEL. 010-268598 ALLES Urr VOORRAAD LEVERBAAR. GRATIS BEZORGEN IN SCHIEDAM. ROTTERDAM, VLAARDINGEN, MAASSLUIS. Blue denim jeans Western model. Van 100*5 katoen. Maat 176' van 28.- voor 24.- Maat 116. van 24 - voor g>Q T-Shirt 100% katoenen T-shirt In talloze streep- dessins. Maat 176: van 13.-voor 10,- Maat 116; van 11.- voor g m Opmerkelijke mode voor jongens van 6r16 jaar. <3? SchiedamAls de dit jaar naar Fortuna Sittard vertrokken Wim Koever mans op 31 mei (volgende week zaterdag) op het Hema-plein in Schiedam, te midden van allerlei fes tiviteiten, de nieuwe naam van de voetbalvereniging WF onthult, kan voorzit ter Hennie van de Keijken de zaken eens goed op een rijtje zetten. Immers, in de afgelopen maanden liet de Schiedamse afdelingsclub als presentatie maar liefst 120.000 folders door de Schiedamse brievenbussen glijden, waarop het wel en wee van de Bijdorpse voetbalvereniging werd uiteengezet. 'Dit is inderdaad onze ma nier van presenteren', legt Hennie van der Reijken, eveneens lid van de sectie voetbal in Schiedamse Sportraad, zeer begaan zou denken dat het aardig loopt". Deze vorm van presentatie is nieuw in de Schiedamse voet balwereld, waarin FCN'66 nog steeds de afgunst en irritatie van de overige verenigingen opwekt, door via een uitrus ting spelers aan te trekken. Samen bouwen Hennie van der Reiiken, die de clubs met bouwtekeningen helpt voor de bouw van nieu we accommodaties, heeft er een uitgesproken mening over. „Kijk, WF en WK hebben door de samen bouw al veel ge meenschappelijke belangen gekregen. Een fusie is momen teel nog niet haalbaar, maar daar zal het in de toekomst ze ker eens van komen. Datzelf de geldt voor GSS en Demos, die nu samen gaan bouwen en in de verre toekomst PPSC en DHS in de Woudhoek'. Uiteraard zullen de clubbe stuurders deze uitspraken van Hennie van der Reijken niet in dank afnemen. Maar feit blijft wel, dat de „vergrijzing" van Schiedam ook in de voet balwereld is terug te vinden. 'Wij als sectie voetbal', waar schuwt Hennie van der Reij ken, „zullen ons straks als één heid naar buiten moeten pre senteren om bijvoorbeeld in De Woudhoek voetbalvelden los te peuteren. Er staan wei sportvelden in het plan, maar nergens staat dat het voetbal velden moeten zijn. Ik denk dat, als de huidige verdeling van het veldenbestand bezien wordt, er nog wel eens raar op de neus zal worden gekeken'. door Emile Schelvis met de toekomst van het voetbal in Schiedam, uit. „We gaan er vanuit dat de jeugd voor iedere vereni ging de toekomst vormt. Met deze folders hebben we ze kennis willen laten maken met een nieuwe vereniging in Bijdorp. Kort geleden hebben we al ons honderste jeugdlid kunnen inschrijven, dus je Hennie van der Reijken- .nieuwe vorm van presenta tie... Rotterdam De hardlopers van Fortuna namen in Rotter dam deel aan het nationale kampioenschap 25 kilometer hardlopen. Na de start in het Kralingse Bos vonden studen ten het een leuke bezigheid om de atleten met eieren en bierflesjes te bekogelen. De atleten 3ieien zich hierdoor echter niet beïnvloeden en lie pen stug door. De eerste Vlaardingse atleet, Henri Rie- dijk, kwam over de finish in een tijd 1.29.16 uur. Sjaak Hoogendijk volgde hem op de voet; 1.31.46 uur. Huib Boeren kwam tot een persoonlijk re cord van 1.33.57. uur. Bertus Stigter kwam totaal uitgeput over de streep in een tijd van 1.43.22 uur. Schiedam In het persoonlijk schaakkampioenschap van Schiedam is Reitsma door een knappe zege op Van der Pluym alleen aan de leiding gekomen met 3 1/2 punt Op een half punt volgen Sloof, Groene weg (die remise mét el kaar overeen kwamen) en en Van Kleef, die zijn partij tegen Turkenburg zag uitgesteld. De overige uitslagen waren: Van Zessen-Vrijland uitge steld, Dijkhuizen-Van de Dool 1/2-1/2, Van Oyen-Vroegop 1/2-1/2, Emor-Heusdens 0-1, Buunk-Van de Kruys 0-1. In de promotieklasse heeft Rade- maker zijn koppositie geconti nueerd. na een overwinning op Van Velzen. Het drietal (Meyer, Van de Ende en Troost) volgt de eenzame lei der op één punt. De uitslagen: Meyer-De Gids 1-0, Van Velzen-Rademaker 0- 1, Van de Ende-Hockx 1-0, Schotman-Troost 0-1. Eerste klasse: Piepenbrink-Van Vuuren 1-0, Scholte-Weltering 1-0, De Groot-Brouwer 1-0, Van de Voort-Van de Ham 1- 0. Tweede klasse: Garceran- Breddels 1-0, Hisseeuw-Jansen 0-1, Van de Have-Bouman 0-1, J. Bos-mevr Bos 1/2-1/2. Vlaardingen/Schiedam - Maas is er op de laatste competitiedag tegen Bas tion Baselaar niet in ge slaagd het kampioenschap ,te veroveren, waardoor drie achtereenvolgende ti tels worden afgewisseld met een tweede plaats. Voor prolongatie van het kampioenschap was er een 2-6 overwinning (of een 3-5 overwinning met gunstig setresultaat) op concurrent Bastion Base laar vereist. De ploeg uit Den Bosch bracht echter sterkere singles op de baan. Alleen Maija Dalïtz kwam tot winst, zodat na de enkelspelen een 3-1 achter stand resulteerde. René Koppe en Peter Dieckman verloren de herendubbel in 6-4, 7-5, waarmee de kansen definitief waren verkeken. Marja Dalitz en Joyce Findhammer won nen de damesdubbel nog in drie sets, waarna de mixes niet meer werden gespeeld, zodat een 5-3 nederlaag het gevolg was. Maas 2 (vierde klasse) en Maas 4 (vijfde klasse) konden wel een kampioenschap vie- npetitie af met" een 5-3 zege, al was dat wel te danken aan tegenstan der Juliana (Hoorn), dat reeds kampioen was en bij een 2-3 voorsprong de resterende par tijen (herendubbel en mixes) niet wenste te spelen, waar mee de overwinning aan Holy werd geschonken. Dick Raves- tein won zijn single in twee sets, terwijl Conny Lugt en Andrea Kwakkel geen succes hadden. De dames boekten in hun dubbel wel winst (6-3, 6- 3). Paul van der Knaap stond niet minder dan drie uur en vier minuten op de baan. Na 1-6, 7-6 verloor hij de beslis sende set met 8-10. Vlaardïngren/Schiedam - De halve finale, in de strijd om de Nieuwsblad Cup voor de Waterweg, zal door bekende scheids rechters uit het amateur voetbal worden geleid. Bij Vlaardingen-Satelliet, vanavond in de Broekpol der, is dat Nico Schüler en bij DHS-Schiedam, eveneens vanavond in Ke- thel, is dat Jan Heil. Bei de wedstrijden beginnen om 19 uur. De winnaars worden vanavond ver wacht in bar-bistro d' Oude Raedhuys in Kethel voor een gezellig samen zijn. Vast staat al dat de finale zaterdagavond om 18.30 uur op het terrein van Hermes DVS in Har- ga zal worden gespeeld. Pim Doesburg, nu nog keeper van Sparta, ver richt de aftrap. Het ligt In de bedoeling dat pupil len van de beide finalis ten een voorwedstrijd spelen. Marja Dalitz...winst... Gelijkspel VLTC kwam op park Brouck- polder tot een 4-4 gelijkspel. Lex Polderman (6-0, 6-3) en Rinus Koning (6-3, 6-3) won nen hun single met gemak, waarna ook de herendubbel in 6-1, 6-4 werd gewonnen. Lex Polderman en Erne Maat won nen hun mix in drie sets. VLTC zal de promotiewed strijd op 1 juni uit spelen tegen Nijmegen of Cuyck. Be Quick speelde tegen Krim pen de mix van Jan van Strijen/Marijke Berkouer niet, wat het enige „verliespunt" betekende voor het Maassluise kampioensteam, dat 1 juni op eigen park de promotiewed strijd zal spelen tegen Hilver sum. Alleen de herendubbel leverde strijd op tegen Krim pen. Jan van Strijen en Jaap Boon hadden een derde set no dig, die pas bij 9-11 in het voordeel van Maassluis was beslist. Bij Los Bigotes werden de eer ste drie teams kampioen. Het eerste team bewerkstelligde dit met invalsters Leoniek Mulder en Birgit van der Knaap. Het eerste en het der de team spelen hun promotie wedstrijden in Schiedam. De dertigjarige vereniging houdt 8 juni een toernooi voor oud-le den KSVV won uit van degrada tiekandidaat Voorhout met 2- 6. Alleen Mike Verkerk had drie sets nodig om zijn single te winnen. Voor de heren- en damesdubbel waren eveneens drie sets nodig, waarna de mixes niet meer werden ge speeld. KSVV zal de promotie wedstrijd op park Spierings- hoek spelen tegen Enschede. SSfiSfWys®: De Bondsspaarbank is niet alleen een bank voor geld. U kunt er ook. voor andere zaken terecht. In luttele minuten knjgt u er alles wat u nodig hebt voor uw vakantie. Vreemde valuta. Reischeques. Reis- en bagageverzekenngen. De vaste handbagage voor vakantiegangers ligt binnen enkele minuten voor u klaar. Want de Bondsspaarbank is waarschijnlijk de snelste bank van Nederland. Kom maar langs voor u vertrekt. Bij de bank voor alle mensen, voor alle zaken, i a f-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4