STAD/STREEK 1 Crest investeert 1,2 miljoen in Delta Hotel Delfland wil toch afsluiting Wipperskade Vuil ophalen SC neemt taken voorlopig op zich Overal glas bakken 'Sociale dienst handelde niet fout' V-'V- WAV* Tuincomplex open Hoekse Brand stichter? 'Vacatures moeilijk te vervullen' Tram: het Witte Dorp ti voor openbaar vervoer Tientallen diefstallen opgelost WOWWtMS 28 m«i t9S0 VD/SCWW Nieuwe commissie helpt vormingswerk uit chaos Schiedam Het vormings- en ontwikkelingswerk in Schiedam verkeert in een bestuurlijke impasse. De af deling die de stichting Schiedamse Gemeenschap voor dit werk heeft, V O. die vorig jaar nog op eigen be nen wilde gaan staan om néést de SG te gaan opereren, die afdeling is nu praktisch opgeheven zonder dat er een oplossing gekomen is. De Schiedamse Gemeen schap, die in meerderheid tegen loskoppeling van V O was, gaat nu een commissie van advies en bij stand in het leven roepen die zich op een nieuwe be stuursvorm en een vierjarenplan moet gaan bezinnen. De situatie heeft veel weg gehad van de omschrijving, die VVD-raadslid Cor van Tilborg op 28 november in onze krant gaf: hij vond V O eigenlijk nog te onvol wassen om al op eigen benen te kunnen staan. Dat was Ad Ouweneel, voorzitter van het -o-mines- en ontwikkelings werk, iuuJ niet met hem eens en de kerngroep V O bleek er zelf verdeeld over te zpü- Ouweneel trad af nadat anderen hem waren voorge gaan, en toen lot slot ook de bekende juriste Chreet Spier-Walraven vertrok, was de kerngroep voldoende uit gehold om de bestuurschaos aan de overkoepelende SG te openbaren. Het draagvlak was te gering geworden voor een verant woorde beleidsontwikkeling. Via directeur Ruud Pillard werd de stïchtingsraad voorge steld een commissie van advies en bijstand in het leven te roe pen. Binnen drie weken hoopt SG-directeur Ruud Pillard, sa men met zijn stafmedewerker en „vormingsfiJosoof" Henk Tiggelhoven, een kant en klaar voorstel tot taakverde ling van die commissie te kun nen doen. Want er staat heel wat te gebeuren. Taakverdeling De commissie zou er dan ook zo snel mogelijk moeten ko men. Zaken, waarmee de op geheven kerngroep al bezig was, zijn het cursussenpakket zoals V O dat sinds het be gin van de jaren zeventig ont wikkelde, een cursussenpak ket voor Groenooru, zorgen voor deskundiger docenten en het vierjarenplan. Daarnaast begon zich een ontwikkeling af te tekenen met betrekking tot basiseducatie voor etnische minderheden en analfabete Schiedammers en via een Open School. Coördinatie van die drie activiteiten wordt wenselijk geacht. Ook bestaan er sinds kort problemen met de bedrijfsvereniging voor wat betreft de sociale verzekering van de docenten. Als het aan Pillard en Tiggel- hoven ligt, dragen zij zelf door Kor Kegel voorlopig 2org voor de cursus sen in Groenoord, de onder handelingen met de bedrijfs vereniging en docenten en de deskundigheidsbevordering van die docenten, terwijl zij ook carte blanche willen in het overleg over de basisedu catie en het alfabetiseringspro ject, dat daar naar alle waar schijnlijkheid uit voortvloeit. Onder bestuurlijke verant woordelijkheid van de SG- stichtingsraad zouden dan kunnen vallen: het maken van een vieijarenplan en beleid sontwikkeling rond de Open School en culturele minderhe den. Achterstanden De commissie van advies en bijstand zal overeenkomstig de visie van Pillard wel re kening moeten houden met de behoefte die binnen V O be stond aan democratisering. Ook integratie met wehijnsin- stellingen is noodzakelijk. Het gaat er in het vormings- en ontwikkelingswerk immers vooral om mensen in achter standssituaties vooruit te hel pen. De doelgroep bestaat dus vooral uit Schiedammers met sociaal-economische en educa tieve achterstanden. De gebo den hulp is volgens Tiggelho- ven nog vaak te strak: voor in dividuele vorming is nauwe lijks plaats en er is een grote hang naar „overorganisatie". De commissie van advies en bijstand zou diverse disciplines moeten kennen. Volwassenen educatie, behoeften en proble men; dal 2ijn aspecten waar voor brede interesse moet be staan. Daarom moet de com missie bestaan uit vertegen woordigers van het welzijns werk, zo breed mogelijk. Ad vies zal gegeven worden aan de SG-stichtingsraad. Inspraak door docenten en cursisten wordt verzekerd. Ruud Pillard, directeur Schiedamse Gemeenschap: mocratisering." „Rekening houden met behoefte aan de- Maasland De Maaslandse wethouder van openbare wer ken, Chris Keijzer, opent za terdag het nieuwe volkstui nen complex aan de Kluiskade. De Maaslandse volkstuinver eniging is van de grond geko men nadat de gemeente de voormalige tuinderij van Duij- vestein aan de Kluiskade ver kavelde in volkstuinen. Het complex is zodanig ingericht, dat 55 leden er hun hobby kunnen uitoefenen. Behalve op het voormalige complex van Duijvestein is er aan de Kluiskade inmiddels een tweede complex volkstui nen ontstaan. Dat is op de voormalige tuinderij van Van Mil, waar plaats is voor 25 volkstuinders. Vlaardingen Nog voor oktober zullen overal in de stad glas containers warden ge plaatst. Gelijkmatig verspreid over twintig locaties zullen de glas bakken de burgerij de gelegenheid geven het afvalglas kwijt te raken, zodat dit niet langer in een plastic zak aan de vuilnisman mee gege ven hoeft te worden. Straten waar glasbakken geplaatst worden zijn het Veerplein, de Vette- noordsestraat, de Ver- heystraat, de Bilitonlaan, de Riouwlaan, de Wiardi Beekmannsingel, de Van Baerlestraat, Dirk de Derdelaan, Floris de Vijfdelaan, de Schiedam- seweg, de Binnensingel, de Van Hogendorplaan (2x), Burgemeester De Bordesplein, Nachtegaal laan, winkelcentrum De Loper en Holiérboek (2x) en in de omgeving van de Utrecfatlaan. Hoek van Holland De Hoekse brandweer heeft het sterke vermoeden dat er bij de brand in de houten noodschool aan de Tasmamveg opzet in het spel was. Tot twee keer toe ontstond er vorige week brand. Op donderdagavond moest de brandweer uitrukken omdat er in het voor de sloop bestemde schoolgebouw een fel uitslaande brand was uitge broken. Drie nachten later, op zondag. was het voor de tweede keer raak. De brandweer werd het vuur snel meester, maar kon niet voorkomen dat er aan zienlijke schade werd aange richt. Er is een onderzoek naar de oorzaken gaande, waarbij brandstichting niet uitgesloten wordt geacht. College antwoord! Ro drigues: 'i Vlaardingen De gemeer telijke sociale dienst van d gemeente Vlaardingen ka geen verwijt worden gt maakt over het doorspele van berichten aan de politi van Capelle aan den IJssell Er is geen sprake van, dat d sociale dienst dusdanige ir formatie heeft doorgespeek dat door de Capelse politi-' kon worden ingegrepen naa aanleiding van frauduleuz handelingen van een uitke - ringstrekker. Dit antwoord he* Vlaardingse college va B en W naar aanleiding vat vragen die over dit onder j werp waren gesteld doo ij Don Rodriques (D'65). j tn haar antwoord vertelt hc college, dat bij de social dienst het vermoeden bestoni dat een persoon die een wer kloosheidsuitkering genoot b V het betreffende bedrijf in Ca pelle arbeid in loondienst ver i richtte. Daar de gemeente 1 ambtenaar van Vlaardingei j geen opsporingsbevoegdheii i.f heeft buiten zijn gemeenu wilde hij zich bij zijn bezoel aan het Capelse bedrijf latei vergezellen door een lid vai de plaatselijke politie. De poli tie van Capelle wees het ver zoek ai omdat zij zelf, in sa menwerking met de Looi Technische Dienst, al een be zoek aan het bedrijf wildi 1 brengen. De ambtenaar voo 1 de bijzondere controle heef 1 daarna verzocht, de voor zijl j doel benodigde gegevens t< mogen ontvangen, welk ver zoek wel werd ingewilligd. D< y betrokken ambtenaar heef volgens het Vlaardingse colle fe dan ook volkomen juist ge andeld. |i De burgemeester van Capelh aan de Ussel is op de hoogti gesteld van de onjuistheid var i,: de beweringen, die door de ge f meentepolitie in die stad zijn' gedaan. Het Vlaardingse colle ge heeft hem verzocht te be vorderen dat herhaling word voorkomen. Vlaardingen Het Vlaar dingse Delta Hotel ondergaat momenteel een belangrijke opknapbeurt. Het bar- en restaurantgedeelte is inmid dels aangepakt, terwijl bin nenkort begonnen wordt met het verbeteren van de hotel kamers in het oudste deel van het hotel. Daarnaast wordt ook aandacht besteed aan wellicht wat minder es sentiële maar sfeerbepalende zaken als het terras, het meubilair en serviesgoed en dergelijke. Een en ander vindt plaats in het kader van een poging om het Delta Ho tel ook voor niet-zakenmen- sen wat aantrekkelijker te maken. Daarnaast was het hotel, dat dit jaar 25 jaar be staat, langzamerhand op di verse onderdelen wel aan een opknapbeurt toe. Sinds september vorig jaar is het Delta Hotel onderdeel van de Crest hotelgroep. Ciingen- dael, de hotelketen waar het Vlaardingse hotel tot die tijd onderdeel van uitmaakte, heeft toen al haar bezittingen aan Crest verkocht. Hoewel de tijd wellicht nog te kort is om een goed beeld te krijgen is de leiding van het Delta Hotel bijzonder tevreden over de wijze, waarop het hotel func- Directeur H. O'Herne: „Best tevreden..." tioneert. Directeur H. O'Her ne: „We hebben momenteel een gemiddelde kamerbezet ting van 91 procent en daar mogen we best tevreden mee zijn. Ook in de weekends heb ben we een behoorlijke bezet ting, terwijl we het toch hoofdzakelijk van zakenmen sen moeten hebben.4* Lokaal functioneren De Crest-hotels voeren als po litiek om niet alleen de zaken- markt zo goed mogelijk te be dienen, r.iaar ook te functione ren op lokaal niveau. Die poli tiek wil men ook in het Delta Hotel hanteren. In concreto betekent dat dus, dat gepro beerd zal worden ook de Vlaardinger en bewoners van de regio naar het hotel toe te trekken. Het drastisch verla gen van de restaurantprijzen is daar een voorbeeld van. In dat hcht kunnen echter ook de in vesteringen gezten worden, die Crest momenteel in het hotel pleegt, hoewel die zeker ook van belang zijn voor de vele gasten die om zakelijke redenen in het Delta Hotel neerstrijken. Directeur O'Her ne: „In ons restaurant kunnen we nu tachtig gasten tegelij kertijd ontvangen, tegen slechts veerug vóór de renova tie. Dat betekent een hele ver betering. Daarnaast hebben we nu eindelijk een echte bar, met plaats voor 32 mensen, en een pianolounche: zaken die men hier vroeger allemaal moest missen.'* Die eerste renovatie projecten zijn inmiddels geheel afgerond. Binnenkort begmt men met het opknappen van de lounge van het hotel, als mede met de zaal 'Het Kraaiennest'. In laatste instan tie zullen de 78 kamers van het hotel onder handen wor den genomen, waarbij het ac cent natuurlijk komt te liggen op de kamers in het oudbouw- gedeelte van het hotel. Ook wordt nog gedacht aan de aan leg van een sauna. Vacatures Problematisch is de perso neelsbezetting van het hotel. Er zijn momenteel nogal wat vacatures, die volgens de di rectie erg moeilijk te vervul len zijn. O'Herne: „We hebben dringend extra personeel no dig: kelners, mensen in de huishouding en dergelijke, maar ze schijnen niet ie vin den te zijn. Daar komt nog bij dat het personeelsbeleid hier vroeger, m de Clingendael-pe- node, nog wel eens te wensen over liet: het hotel had in die tijd wat dat betreft niet zo'n beste naam. Het is voor ons met gemakkelijk om te bewij zen, dat er wat dat betreft heel wat veranderd is." Het 25-jarig jubileum van het Delta Hotel zal dit jaar nog worden gevierd. Hoe dat pre cies gaat gebeuren, daarover is men zich binnen het Vlaar dingse hotel nog aan het bera den. Maasland—Dijkgraaf en hoogheemraden van Delfland hebben van Gedeputeerde Sta ten een afwijzend antwoord gekregen op hun verzoek, de Wipperskade in Maasland aan het openbaar verkeer te onttrekken. Te gen deze weigering heeft Delfland nu be zwaar gemaakt via de Arob-procedure. Het hoogheemraadschap wil de extra kosten besparen, die een gevolg zijn van het meerdere onderhoud aan de Boezemkade van de Sluispol- der. Dat is nodig omdat de kade wordt gebruikt als fiets- en voetpad. Het gaat daarbij om het gedeelte, dat buiten gebruik gesteld zou kunnen worden, omdat langs de andere zijde van het bedrijf Caravan Ooms dat aan de Wipperska de ligt een nieuw openbaar nets- en voetpad is aangelegd. Ook de rijkspolitie zou voorstan der zijn van afsluiting van de Wipperskade. met het oog op diefstal en vernielingen bij Ooms. De gemeentebesturen van Maassluis en Maas land daarentegen zijn voor handhaving van de bestaande fiets- en loopmogelijkheid, voorna melijk met het oog op de veiligheid van de schoolgaande jeugd. Hei lijkt overigens niet erg waarschijnlijk dat het Hoogheemraadschap na het advies van de Provinciale Arob-cammissie een positief antwoord zal krijgen van de Gede puteerde Staten, temeer daar het beroep te laat is ingediend en daardoor niet-ontvankelijk ver klaard moet wordep. Schiedam Bijna elke straat in Schiedam krijgt een vaste dag, waarop de VROM grof vuil komt op halen dat niet in vuilnis zakken is verpakt. Het aan bod van grof vuil is de laat ste tijd zo toegenomen, dat de ene dag die was uitge trokken voor het ophalen van grof vuil ontoereikend bleek. Vooral het aanbod van particulieren neemt hand over hand toe. Met in gang van volgende week heeft de VROM niet alleen de woensdag gereserveerd voor het ophalen van grof vuil, maar rijdt op alle da gen van de week. met uit zondering van vrijdag, een wagen van de VROM voor grof vuil door de stad. Wat wel gehandhaafd blijft is dat men eerst de VROM moet opbellen, dat men met grof vuil zit. ■Het aanbod van grof vuil blijft nog steeds toenemen. Had de VROM enkele jaren geleden nog maar één dag per maand uitgetrokken voor het ophalen van grof,vuil, te genwoordig gebeurt 'dat één maal per week: op woensda gen, Met ingang van volgen de week komt daar verande ring in. Volgens een wooord- voerder van de VROM is de toename van grof vuil vooral het gevolg van het steeds eerder vernieuwen van huis raad. Het grootste deel van het grof vuil dat door de VROM wordt opgehaald be staat uit huisraad: televisies, wasautomaten, meubelen, vloerbedekking enzovoorts. Dan pas komen puin, afge dankt hout en bossen tuinaf val. Bij het opzetten van het nieu we systeem is zoveel moge lijk rekening gehouden met de regelmaat van het opha len, vaste ophaaldagen en een vast routeschema. Daar door krijgt bijna elke straat in Schiedam een vaste op haaldag voor het grove vuil. Op zo'n dag zomaar grof vuil langs de straat zetten kan echter niet. Opbellen blijft noodzakelijk. Zet iedereen maar grof vuil langs de straat, dan moet de VROM afwijken van het schema en bestaat de kans dat niet alle vuil op een dag kan worden opgehaald en dus 's nachts ook op straat blijft staan. In dien men minstens twee da gen van tevoren opbelt dat men grof vuil heeft aan te bieden, dan komt de VROM dat binnen een week opha len. Schiedam De tram tusser Rotterdam en Schiedam Noord wordt volgens VVD raadslid Cor van Tilborg „he Witte Dorp op openbaar ver voersgebied", daarmee aange vend dat een tijdelijke maatre gel best definitief kan worden Het Witte Dorp immers, bene den aan de dijk van Schiedam naar Rotterdam, is na de oor log gebouwd als noodopvang maar de huizen staan er nog steeds. Zo vreest Van Tilborf nu, dat als de tram eenmaai rijdt naar Schiedam-Noord dc minister het dan welletjes zal vinden en geen extra geld meer uittrekt voor sneltram- materieel, waarvan op dit ogenblik nog altijd sprake is. Van Tilborg vindt dal Schie dam, Rotterdam en Rijnmond zich niet tevreden zouden moeten stellen met de ver wachting, dat over enkely ja ren dc tram door een sneltram kan worden vervangen. Het VVD-raadslid zou van zijn partijgenoot in Den Haag, Dan Tuijnman, hardere toezeggin gen willen zien. i» Schiedam Met de aanhou ding van zeven mannen uit' Rotterdam, Spijkenisse en Ca pelle aan den IJssel heeft de Schiedamse politie enkele tientallen inbraken en dief stallen opgelost, die onder meer werden gepleegd in Schiedam en Rotterdam. De mannen, die in leeftijd va* riëerden van 17 tot 54 jaar, sta len in enkele maanden voor tienduizenden guldens bij el kaar. Ook werden twee Rot- terdammmers gearresteerd yp verdenking van heling van de gestolen goederen. Van de buit is echter nauwelijks iets terug gevonden. Het zevental opereerde telkens in kleine groepjes. Tijdens hun nachtelijke uitstapjes hadden zij het vooral voorzien op hui- zen, waarvan de bewoners op- vakantie waren, en bedrijven.: Daarnaast stalen zij, vooral in; Rotterdam, voor duizenden- guldens auto's, fietsen, brom-: en motorfietsen. In Schiedam beperkten de ac-l tiviieiten van het zevental zich tot twee inbraken in woonhui- zen aan de Singel, waarbij zij. voor bijna 9.000 gulden goede ren ontvreemden, Een Rotter--, dams bedrijf aan de Spangen-; sekade werd door de mannen' tot vier maal toe bezocht. Daarbij maakten zij voor een: bedrag van bijna 13.500 gulden V;|

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3