SCHIEDAMSCHË COURANT Bewoners ongerust over Nieuwelaan Ik ~neei it dêixfoei Bijna zestien miljoen voor Singelkwartier krant Ook Holy erbij betrekken Schiedam krijgt emancipatiewerkster Kampeer- partij op Markt duurt voort HetSchiedamsé ambtenarenkorps heefterweereenzware kluif bij: de stadsvemiéuwingin het Singelkwartier. Op het stadskantoor komt men handen tekort. Pagina drie. Alternatief plan wijkcentrum bespaart 185.000 gulden. Pagina drie. Hans Hoek slaatslag in wielercompetitie. Pagina vier. Angst zit er goed in na branden in slooppanden Nieuwe kraakactie in Maassluis Eind 1980 beslissing over Schienoko Burgemeester helpt wethouder Amendement tarieven 'onaanvaard- baar' Woensdag 4 juni 1980 - Broersvest 3 - telefoon administratie 268C91 - redactie 262566 - klachtendlenst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 26627-1 PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL VlaardingenDe bewoners van het centrum van Vlaardingen vrezen een onmogelijke situatie in de Nieuwelaan, als er niet voor gezorgd wordt dat er op korte ter mijn de nodige maatregelen wor den genomen. Met name wordt gevreesd dat, als de sloopwerk zaamheden in de straat binnen kort geheel zijn afgerond, bet ver keer met hoge snelheid door de straat zal gaan rijden. Ook wordt overlast verwacht van automobi listen, die hun auto op het Veer* plein of het Weeshuisplein niet kwijt kunnen en die de Nieuwe*" laan als aardig parkeei^alterna- tief zullen aangrijpen. Die ongerustheid kwam in volle he vigheid naar voren tijdens het wijk overleg met het college van B en W, dat gisteravond in buurthuis De Ha ven werd gehouden. De twee uit slaande branden, die onlangs kort na elkaar in de slooppanden woedden hebben heel wat schrik aangejaagd. „Een dezer dagen kunnen we de der de brand verwachten en die wordt ge garandeerd veel ernstiger. Want als die dikke boom in de brand komt te staan, dan slaan de vlammen over naar de overkant van de straat en dan gaat mijn huis er ook aan," zo voor spelde een bewoonster. Het gevaar van brand in leegstaande panden in de straat is nog altijd reeel. De sloop werkzaamheden zijn inmiddels stilge legd, omdat in het betreffende blok nog een huis wordt bewoond. Voor die bewoner heeft het bureau huisves ting nog geen passend ander onderko men kunnen vinden. Wethouder Jeile Wijnstok, die tot te leurstelling van de wiik als enige ver tegenwoordiger van net college van B en W aanwezig was, beloofde de zaak scherp in de gaten te laten hou den en zou proberen spoed te zetten achter de herhuisvesting van de be treffende bewoner, zodat de sloop kan worden afgemaakt. Hij nam de onge rustheid over eventuele verkeersover last weg door nogmaals te benadruk ken, dat de kaalslag aan de Nieuwe laan irv geen geval voor parkeren ge bruikt zal gaan worden. Er moet zo snel mogelijk nieuwbouw worden ge pleegd, maar daar zal zich eerst een nog in te stellen projectgroep over t moeten buigen. De vertraging die dit - J met zich meebrengt was eveneens een bron van ergernis voor de bewoners in de directe omgeving. „Er is ons ge- t ruime tijd geleden beloofd dat binnen veertien dagen na de sloop met -j nieuwbouw zou warden begonnen. Maar zo zal het nog maanden duren. Daar werd je toch doodziek van?" Maassluis Nu de krakers van de Bode Villa op rechter lijk bevel het pand direct moe ten verlaten hebben zij een nieuw leegstand pand in Maas sluis gekraakt. Het gaat om het pand aan de Haven num mer 6, op de hoek van de Taanstraat. Voorheen was het een café en ook tijdens de op namen van de film „Spetters" werd het pand als zodanig ge bruikt Sindsdien staat het leeg. Ook dit pand willen de jongeren geschikt maken voor één- of tweepersoonshuishou dens. De gemeente Maassluis is eigenaar van het pand. Wet houder Han Hum melen rea geerde .laconiek: „Laat ze er voorlopig maar zitten," was zijn korte commentaar. VlaardingenDe kam peer partij van twee jonge Vlaardin- gers, Anneke van Oe- velen en Bas van Pelt, die uit protest wegens een huisuitzetting hun tentjes op het gras voor de Grote Kerf hebben opgezet, duur. nog altijd voort. Ai sinds vorige week donderdag heeft het tweetal alleen dit lin nen onderdak, dat sinds het weekend ook overdag wordt be woond. Anneke en Bas hopen het vol te hou den tot volgende week dinsdag, wanneer de raadscommissie voor de woonruimteverde ling weer over hun si tuatie zal spreken. Anneke van Oevelen werd samen met haar vriend uit haar huis aan de Van Leyden Gael- straat gezet, omdat zij geen woonvergunning had. Volgens wethouder Wijnstok was ze ruim schoots vantevoren ge waarschuwd, dat dit lot haar boven het hoofd hing als ze het pand niet vrijwillig zou ver laten. De beide jongelui hopen nog steeds op een posi tieve oplossing. Naar hun zeggen zijn er di verse raadsleden en ambtenaren, die zich voor hun zaak inspan nen. Personeelsbonden willen nog geen ziekenhuisfusie Schiedam/Vlaardingen De christelijke federatie van overheidspersoneel (CFO) meent, dat het van een fusie tussen de twee Schiedamse ziekenhuizen voorlopig nog niet kan komen. De federatie vindt dat eerst alle personele consequenties van een samengaan zorgvuldig uitgezocht moeten worden. Eerder wil zij de fusie niet het groene licht geven. Wordt de samenwerking eenmaal een feit dan mag bovendien, volgens de CFO, het Vlaardingse Holy zieken huis niet buiten de boot val len. Aldus de federatie in een artikel in de binnenkort te verschijnen CFO-krant. De stagnatie van de fusie voorziet de CFO met name, wanneer met de diverse perso neelsorganisaties geen over eenstemming wordt bereikt over het treifen van een zoge heten sociale begeleidingsrege ling. Knelpunt is vooral de rechtspositie van het personeel na de fusie. Tussen het perso neel van het gemeentezieken huis en van het Noletzieken- huis bestaan nogal wat ver schillen in rechtspositie. Over de definitieve rechtsvorm wil het personeel eerst zekerheid, alvorens met de fusie wordt ingestemd. Voor iedere werk nemer zou afzonderlijk onder zocht moeten worden hoe zijn nieuwe arbeidsomstandighe den eruit komen te zien. Ook ten overstaan van de in tegratie de praktische sa menwerking tussen de betrok ken ziekenhuizen. wanneer de fusie eenmaal een feit is stelt de federatie zich nogal kritisch op. Men dringt erop aan ieder facet uitvoerig te be spreken met het betrokken personeel. Er mag daarbij voor de belanghebbenden geen po sitie uit de bus komen rollen, die minder is dan toen de zie kenhuizen nog zelfstandige eenheden waren. Dat de federatie ook het Holy- ziekenhuis zosnel mogelijk bij de fusieplannen wil betrek ken, houdt verband met de vrees dat de Vlaardingse com ponent var» het fusieplan straks voor het blok gezet zal worden. De fusieplannen vor men de uitkomst van een on derzoek naar het beddenbe stand in de regio Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. De toenmalige conclusie sa menvoeging en vermindering van het totaal aantal bed dengeldt nog steeds. De CFO nu is bang dat wanneer gemeente- en Noletzsekenhuis straks gefuseerd zullen zijn, het Holyzïekenhuis alles in moet gaan leveren, wat eigen lijk door de ziekenhuizen ge zamenlijk gedeeld had moeten worden. Schiedam—De gemeente Schiedam gaat een emancipatie- werkster aanstellen, maar of zij ook helemaal in het ambte lijk systeem moet worden ingepast öf haar werk krijgt op gedragen van de in Schiedam aanwezige vrouwengroepen is nog onduidelijk. Over haar taakomschrijving Is het laatste woord nog niet gezegd. Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, waidt zonder extra kosten bezorgd in combinatie mei het Rotterdams Nieuwsblad. -a®* -rtC" „4 Gisteravond uitte PPR-raads- lid Herman Noordegraaf al bij voorbaat kritiek op een situa tie, waarin de emancipatie werkster van de gemeente ge bonden is aan zware ambtelij ke procedures, die inventivi teit en slagvaardigheid ernstig kunnen beperken. Juist bij emancipatiezaken zou dat niet moeten, vindt Noordegraaf. Hij vindt, dat de Schiedamse vrouwengroepen een flinke stem in het kapittel moeten krijgen. Het liefst ziet hij deze groepen als gezamenlijke op drachtgever. Wethouder Her man Posthoorn is bereid dat te bespreken met de vrouwenor ganisaties, maar wijst erop dat de emancipatiewerkster omwille van haar rechtsposi tiewel in gemeentelijke dienst is en blijft. In een zware begeleidingscommissie van vrouwen ziet Posthoorn niets. Bij het agendapunt emancipa tie' sprak het CDA zich uil te gen subsidieverlening aan Wij Vrouwen Eisen. De confessio nelen zijn het principieel niet eens met de doelstelling abor tus in het ziekenfondspakket op te nemen. ?ostc« WïT hof1 .oï>en Het Singelkwartier is de derde oude wijk in Schiedam, waarvoor Beelaerts van Blokland met miljoenen over de brug wil komen. Luchtfoto Henk van Westering/Sijthoff Pers. SchiedamVoor dc stadsvernieuwing in het Singelkwar tier krijgt Schiedam van het rijk een subsidie van 15,9 mil joen gulden. Met deze toezegging honoreert minister Bee laerts van Blokland opnieuw het streven van de Schiedam se gemeenteraad om de oude wijken grondig te vernieuwen. In totaal heeft Schiedam nu een dikke vijftig miljoen gul den hij de minister te claimen: voor de gebieden West 1-A (Mariastraal cn omgeving) en Zuid (Hoofdstrant/GTB-ter- rein) beloofde Beelaerts van Blokland met de jaarwisseling al een miljoenenbedrag in het kader van de Interim-saldore- geling voor stadsvernieuwing (1SR). Op het stadskantoor is het be sluit van de minister om ook het Singelkwartier als ver- nieuwingsgebied te erkennen met gejuich ontvangen. Ver antwoordelijk wethouder Chris Zijdeveld vindt dat de minister verrassend snel in zijn besluitvorming is geweest. Binnen een maand na het overleg met een aantal mid delgrote gemeenten heeft Bee laerts beslist. Behalve het Sin- gelkwartier in Schiedam ko men ook wijken in Delft, Den Haag, Haarlem, Groningeij. en Utrecht als ISR-gebied in aan merking. Wethouder Zijdeveld heeft met twee van zijn stafmede werkers gisteren in de namid dag meteen een delegatie van de bewonersvereniging Schie dam-Oost ontvangen om het besluit van de minister toe te lichten en afspraken te maken voor verder overleg. Bij de stadsvernieuwing in het Sin gelkwartier is evenals in West en Zuid inspraak van de betrokkenen gegarandeerd, zodat over de wijze van stads vernieuwing (stoop, renovatie, nieuwbouw) nog niets te zeg gen valt. De bewonersvereni ging van Oost is tot op heden de enige georganiseerde in stantie, die heeft laten weten bij de plannen betrokken te willen worden. Beelaerts' besluit houdt in, dat de Schiedamse wensen in vergelijking tot de situatie in andere gemeenten in be langrijke mate zijn ingewil ligd. Schiedam had zelf vier gebieden voor stadsvernieu wing aangewezen, Over het vierde gebied. Schienoko (de brandersbuurt), wil de minis ter eind dit jaar een besluit ne men. Zijn beschikking voor Oost was aanvankelijk ook rond die tijd pas verwacht. Met plannen maken wil de ge meente Schiedam snel begin nen. Maar het ambtelijk appa raat komt handen tekort Zie pagina drie. Maassluis Een amende-': ment inzake de verhoging - f van de tarieven voor het refd I mnpingsrecht en de markt-; I gelden met betrekking tot' de verliezen van de AVR, In-, gediend door de VVD-fractïe,,11 en mede ondertekend door de fracties van de PvdA» D'66 en PPR wekte zoveel beroering in de Maassluis*;' gemeenteraad, dat wethoui der Izaak van der Knaap tof j tweemaal toe er zijn onaan vaardbaar over uitsprak.; 'j Toen dat niet hielp kwant' I burgemeester Jan van E«;: L hem assisteren met het voorTj I stel, de zaak nog maar een,'' f maandje uit te stellen, orairv I zich er eerst intern over Ui J kunnen beraden. De burgej.- I meester kwam pas met din ordevoorstel, toen de hety: j discussie over hef. vraagstuk;1! achter de rug was en toer,' f bleek dat de fracties aan hei amendement zouden vasfci' houden. ti De gevolgen waren dat hej' college het betreffende AVR,i voorstel introk, waardoor he amendement werd ontlopen-' Dit betekent echter tevens een" schadepost van 60.000 gulden,, door het nu later invoeren var.! de nieuwe tarieven. Iets waai] de fracties, met uitzonderim van het CDA, zeer verbaas-' en ontstemd over waren. Het amendement hield in on een bedrag van ruim 1,4 mïlr joen gulden extra uit de saldf reserve te putten. De in hen I collegevoorstel berekende rex'l nigingsrechten en marktge),I den zouden op die manier naar*; I evenredigheid kunnen worde a I verlaagd. f Wethouder van der Knaa,'l wilde hier echter niets va$ weten: „We kunnen niet or eindig uit de saldi-reserve bin ven putten en ik ben teverj bang voor onzorgvuldig bf leid." stelde hij. Het sou oo een vertraging betekend! want het uitrekenen van c' nieuwe tarieven zou natuurlij', enige tijd vergen. C Toen bleek dat de fracties a het amendement ondertekeifj hadden van geen wijken wij, ten kwam de burgemeesti' met het formele ordevoorstt* Zelfs een verzoek om een es tra raadsvergadering, gedaê,1 door Evers van de VVD ondersteund door PPR-raaa lid Jaap van der Griend, wei door het college als onaail vaardbaar beschouwd. Het cc lege trok het voorstel in en 1?, wordt nu pas behandeld in <5 eerstvolgende raadsvergadj ring. Pagina drie veel kritiek l htuzen-advertentie. 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1