y SPOIL Honkballers op de helft Excelsior '20: uithuilen en opnieuw beginnen Korfbalbond zoekt voor zalennood oplossing SPORT KORT sehoolkorfbaltoernooi Saat weer van start L Sport agenda VOORDELIG WINKELEN? KIJK INDE KRANT. Wout Don zit niet in over gemiste kans: Mitrovic niet naar Oostenrijk Oefen programma Zwaluwen Hermes DVS ongewijzigd tegen VUC WÊÊSÈÈÊÊÊm- WMvÊSi vrijdag 6 juni 1930 VD/SC/WW laardingen De verwachting om na de 9-0 neder- lag bij Terrasvogels een uiterst teleurgestelde Wout on te zien, wordt onmiddellijk de grond ingeboord, atuurlijk. blij is hij niet, maar om nu te zeggen dat de i-jarige Schiedam-werper, die al vanaf zijn negentien op de heuvel acteert, zich- naar de eerste klasse aan If vervloekt, omdat Schie- zich 2iet voorbij trekken, dét im nu voor de zoveelste zeker niet. aaJ de kans op promotie „Ik maak me er niet zo druk om", zegt Wout Don, die uit eraard momenteel meer vreugde aan het zojuist be haalde diploma van de kweekschool beleeft „Het komt bij ons toch wel. Als het niet dit jaar is, dan vol gend seizoen. Of het jaar daarna. Kijk, we hebben een gemiddeld vrij jong team met routiniers Cas Oosterveer, Jur Blomsteel en Harry Reyngoud. Omdat deze groep door de geweldige sfeer ge woon bij elkaar blijft, is het een kwestie van tijd". 'Dit seizoen niet, dan wel het volgende Vlaardingen - FC Vlaar dingen rekent erop, dat Krsto Mitrovic niet weg gaau Hoewel de Joegos laaf, de enige full-prof, nog een contract van een jaar heeft, was er interesse van een Oostenrijkse club. Tegen een redelijke trans fersom - om de schulden te dekken - stond FC Vlaardingen niet onwel willend tegenover een vertrek, maar de niet met naam genoemde club wen ste maar 28 mille op tafel te leggen. Joop van Dop beeft zijn contract geaccepteerd, ter wijl Patrick Jansen nog puzzelt wat hij zal gaan doen. Hij heeft contacten in Belgie. De besprekingen met doelman Peter Eike ienboom zijn voorlopig vastgelopen, terwijl Rudol- fo Gardeslen dit weekein de enkele proefwedstrij- den in Frankrijk speelt. Maar hoe komt het, dat het ditmaal weer is misgegaan. Wout Don peizend: „Tsja, dat is moeilijk te bevatten. Kijk, ik speel nu al een tijdje in die tweede klasse en je kunt zeg gen, dat het zo ontzettend onberekenbaar is. Na die eerste perfect game (DVH werd compleet onder de voet gelopen, ES) is er misschien een soort gevoel van macht onstaan. Bij mezelf ook, mijn slagprestaties, terwijl ik het eigenlijk helemaal niet zo heb op die knuppel, zijn niet bepaald slecht, maar de wed strijden tegen Bloemendaal en tegen Terrasvogels heb ik als een Vrije Volk staan gooien". De aanvang van het toernooi Is 'n middags om vier uur. Als afsluiting wordt er omstreeks half acht een wedstrijd ge speeld tussen een aantal leer krachten en een ODQ-team. De prijsuitreiking is tegen acht uur te verwachten. Volgende week nsdag 10 juni organiseert DO weer het Maaslandse hoolkorfbaltoernooi, Het is por de negende keer dat het «mooi wordt gehouden en IDO mag zich nog steeds in tn stijgende belangstelling erheugen. Vorig jaar had het «mooi het recordaantal van 50 deelnemers. bdat het toernooi ditmaal por alle klassen open staat, allen er dit jaar liefst meer in 100 Ieelingen van de vier laaslandse basisscholen in ak- komen. Zij zijn verdeeld in teams van 8 spelertjes. Op et komplex van ODO zullen jvelden zijn uitgezet om alle fedstrijden te verwerken. te leerlingen komen overi- tns getraind en wel in de fti, want onder leiding van IjDO-spelers zijn ze al drie- föal bezig geweest. Er staat tn wisselbeker op het spel, fe verdedigd wordt door de Joysiusschool. Vlaardingen Zwaluwen heeft zijn oefenprogram ma voor het komende sei- 'stoen rond. De ploeg van ■André Corveleijn begint bp zaterdag 2 augustus te gen SVPTT thuis. De ove rige wedstrijden zijn: 5 au- -gustus: De Hollandiaan- iZwaluwen, 9 augustus: ^Zwaluwen-SVV, 12 augus tus: Zwaluwen-Feyenoord (amateurs). 16 augustus: 1-yra-Zwaluwen, 19 augus tus: 's Gravenzande-Zwa luwen, 26 augustus: SV'35- >2waluwen en 30 augustus: £SSC-Zwaluwen. „Het ligt ;in de bedoeling", aldus se cretaris Kees Kool, „dat op 23 augustus (ter ere j.Van het 45-jarïg bestaan) gerenommeerde te genstander naar ons ter rein halen". Wout Don, die vanwege het feit,dat Holy hem op zestien jarige leeftijd niet in een se niorenteam wilde plaatsen en zodoende via klasgenoot Jan Stijl bij Schiedam terecht kwam, is een typisch voor beeld van een verenigings- man. „Eigenlijk ben ik nooit echt ambitieus geweest. Ik had net als Ab (Bruinekool, ES) de stap naar een vereni ging als Neptunus of Sparta misschien wel eens moeten wagen. Maar ja, ik zat ook met mijn studie, die me wel in staat stelde bij Schiedam te blijven spelen, maar voor hogerop toch problemen had betekend". door Emile Schelvis „Nu ik klaar ben", gaat Wout verder, „wil ik ook wat terug doen voor de club. Ik ga in de zomermaanden bardien sten draaien. De mensen bij Schiedam doen zoveel voor je, dat je wel eens wat terug wil doen. Nu alleen nog de prestaties. Aan het begin van het seizoen werd gevraagd of de spelers eventueel bereid waren om bij een kampioen schap, volgend seizoen dub bels (twee wedstrijden in een weekeinde) en iedereen stemde daarmee in. Trou wens, kwalitatief gezien kunnen we zomaar in de eerste klasse mee, dat heb ben in de oefenwedstrijden wel bewezen. In de competi tie gaat het ineens in bepaal de duels mis. Misschien zou je daaruit kunnen conclude ren, dat we er inderdaad nog niet rijp voor zijn". „Toch, je wil wel dolgraag ie dere wedstrijd winnen, maar om nu te zeggen, dat ik daar alles voor zal doen. Kijk, voor de wedstrijd ben ik moeilijk^ aanspreekbaar, zo leef ik ef naar toe. Het honk bal is mijn manier van ont spanning, hoewel ik ook an dere sporten, zoals bijvoor beeld windsurfen en tennis, met veel plezier doe. Ik laat er echter niets voor staan. Maar ik pas weer wel mijn veer. Natuurlijk, je hebt wel vakantie er voor aan. In die verantwoordelijkheidsgevoel verhouding ligt dat onge- voor je team, maar het hoeft ook met te gek te worden. Je bent vooral bij Schiedam op en top amateur". Wout Don glijdend naar hel tweede honk. Misschien wel typerend, hij gaat op het laatste moment toch uit. ScMedam/Vlaardingen De honkballers in de twee de klasse staan reeds voor de negende competitieron de, waarna dan de helft van de competitie er opzit Voor Schiedam zondag, een thuiswedstrijd tegen het Haagse Celeritas in sport park Harga, aanvang 14,00 uur. De Hagenaars spelen dit jaar geen rol van bete kenis en daar Schiedam ze ker op revanche belust is na de kansloze nederlaag bij Terrasvogels, ligt Schiet!amse winst voor de hand. Ook Groenoord heeft zondag een thuiswedstrijd en ont vangt aan de Zwaluwenlaan in Vlaardingen het ook laag geplaatste team van Tilburg om 14.30 uur. Het wordt voor de Groenoorders nu de hoog ste tijd om punten te gaan pakken. Een spannende strijd ligt in de lijn der ver wachtingen. Vlaardingen-Holy trekt zon dag richting Breda om het op te gaan nemen om 14.00 uur tegen de nog ongeslagen koploper Alro Jeka. Bij de Bredase ploeg een oude be kende in de aanwezigheid van coach Bob Soudijn, die vorig jaar nog de Vlaardin- gers onder zijn hoede had. Of Vlaardingen-Holy in staat zal zijn om Alro Jeka de eer ste nederlaag toe te brengen en dan nog wel in eigen om geving, valt te betwijfelen. Ook voor het Maassluise MSV '71 een thuiswedstrijd op het programma. In de Steondijkpolder ontvangt het team van speler/coach Piet Bouts zondag om 14.30 uur The Hawks uit Dordrecht. Het moet mogelijk zijn voor MSV '71 om de punten thuis te houden. Schiedam De cricketers van Herxres DVS en Excel sior *20 zullen zondag in hun wedstrijden met ge heel verschillende instel lingen het grasveld betre- den. Op „Harga" weten de mannen van captain John Beyer, dat tegen het Haag se VUC puur op de winst gespeeld dient te worden, willen zij de top niet uit het oog verliezen. Collega Koos Gouka van Excelsior *20 krijgt in Botterdam te gen Sparta alle gelegen heid om zich te herstellen van de debacle van vorige. week. Na het goede resultaat van vorige week, de draw tegen het Amsterdamse ACC, vond Hermescaptain John Beyer het beter om in de ontmoe ting tegen VUC zijn team on gewijzigd te laten. „We zijn nu op de goede weg naar een beter resultaat en om in deze fase het elftal nog te wijzi gen, zou alleen maar onrust kweken binnen de ploeg", aldus de aanvoerder. Een groot vraagteken is het meespelen van Ed ter Braak bij de Schiedammers. Al sinds vorige week kampt deze telentvolle speler met een hardnekkig virus, waar van men in Hermeskringen hoopt dat dit voor zondag verdwenen zal zijn. Tegen stander is het Haagse VUC, dat in eerder gespeelde wed-' strijden nog niet tot grootse prestaties is gekomen. „De bui die op zo'n dag André de Vries heeft, bepaalt het re sultaat van zijn elftal", vindt John Beyer, die deze Haagse speler kwalificeert als eén van de beste bowlers in Ne derland. Nu de Schiedammers spe ciaal hun training hebben gencht op het fielden en het resultaat al duidelijk te zien is geweest in een stijgende prestatiecurve, start de thuis club toch als favoriet voor de overwinning. Op „Harga" wordt zondag om 11.00 uur begonnen. Excelsior '20 wil het duel te gen Hercules snel vergeten. Blamage „Wat een blamage en dat voor eigen publiek", Is een uitspraak van Excelsior Tö-captain Koos Gouka, die er nog steeds niet over uit kan, dat zijn team in de wedstrijd tegen het Utrechtse Hercules zich zo heeft laten verrassen. „We hebben de hoofden bij el kaar gestoken en besloten nog harder te gaan trainen om dit oort vernederingen bespaard te blijven", gaat Koos verder. Zondag tegen het Rotterdam se Sparta kan al een goede stap in die richting gezet worden. De Rotterdammers hebben kwalitatief minder in huis dan Excelsior, al dienen de mannen uit het Thurlede- park er wel rekening mee te houden, dat Sparte verster king heeft gekregen van een spelende Australische coach. Deze speler kan naast Leo de Jong, Joop Pettsman en Pe ter van de Burg toch voor een verrassing zorgen. Zaak voor Excelsior '20 om de ontmoeting stevig in de hand te houden en al vanaf het begin goed geconcen treerd aan deze ontmoeting te beginnen. „In de voor gaande wedstrijden werden onze openingsbowlers de dupe van een minder attent reagerend veld, terwijl ook de zuiverheid van de bowlers zelf veel te wensen overliet. Nu beginnen we met Rupert Gomes en Bas Kornet, die in staat moeten zijn het batting- geweld van Sparta in ie dammen", aldus de Excel- siorcaptain. De wedstrijd die zondag gespeeld wordt op het veld van hc Victoria aan de Boszoom in Rotterdam begint om 11.00 uur. fchiedamy VI aardingen De fteuwe prop agendacommissie ?n de afdeling Botterdam van *t KNKV presenteerde deze 'eek een avond in de Margriet- al- Belangrijkste gebeurtenis tos de informatie die oud- Dndscoach Arie Zwaanswij k «tf <yver zijn trip door de we- dd als korfbalreiziger. Daar uit blijkt dat korfbal stijgt in de internationale belangstel ling. De afdeling Rotterdam is druk be zig ook een steentje bij te dragen aan de oplossing van de zalen- nood. Men is bezig een dubbele ,hal te ontwikkelen van zo'n tweeënhalf miljoen gulden. Een hal met twee korfbalvelden en vijf tennisvelden. Voor de regio Schiedam/Vlaardmgen lost net niets op, De hal zal aan de zuide lijke kant van de Maas gestalte gaan krijgen. Barendrecht of Por- tugaal zijn kanshebbers, want vanuit die gemeenten kan het af delingsbestuur steun verwachten met de realisering van de hal. Mo del staat de hal van de vereniging BEP in Purmerend, die een hal gaat neerzetten voor één miljoen gulden. In juli komt een Australische deelneemster naar Rotterdam. Zij zal deel uit maken van de groep voor de cursus op Papendal, maar door „adoptatie" door de afdeling Rotterdam kan zij twee weken langer blijven. Zwaanswijk onder streepte de explosieve ontwikke ling van korfbal en sprak de hoop uit, dat vele Nederlandse vereni gingen een vereniging in de we reld zouden adopteren. De nieuwste ontwikkeling is de uitnodiging om een workshop te houden van twee weken in Mos kou voor de Russische nationale sportbond. In'het kader van de le denwerfactie overhandigde Jan Jettinghof, hoofd van de propa ganda van het KNVB, een horloge aan een lid van USV voor het aanbrengen van elf nieuwe spe lers. Vrijdag: SVDPWGTB (ne derlaagserie), Harga, 19 uur. Ledenverg. Asvion, Thurlede, 20 uur. Zaterdag: Prestatieloop SPSV, P. van Anrooylaan, Groenoord 10 uur. Coopertest Fortuna, Mar.weg, 10 uur. Sport- en 5peldag Oranje Nassau. Cl, Ci- vihslaan, 10 uur. Jub. concours VHB, Vlaard. Vaart, 's mor gens. Zondag: SchiedamCeleritas (h), Harga, 14 uur. JekaHoly (h): GroenoordTilburg (h), ZwaJ laan, 14.30 uur. MSV "71The Hawks (h) Steendijk- polder. 14.30 uur. Handbal- toernooi WIK. H. de Vnes- straat, 10 uur Zaalvoetbaltoer- nooi. Margriethal. 10 uur. HDVS—VUC (cr.), Harga, 11 uur. Sparta—Excelsior "20 (cr De baddames van het 2wembad in het sportpark „De Vijfsluizen" gaan weer zwemlessen geven. Kinde ren vanaf vijf jaar rijn van harte welkom. Het lesgeld bedraagt 25 gulden. De handbalvereniging WIK houdt zondag <8 juni) een groot toernooi aan de Hugo de Vries- straat, In poule A spelen de damesteams van: BSV, Heracles, HMS. OHVZ en WIK. In poule B spelen: DSO. Heracles 2, HW, SchoorI en WIK 2. In pou le C: HW 2, Meeuwen, WIK 3, Tediro en OHVZ 2. En in poule 4: WIK 4, Sprongschot, Tediro 2, HVK en Zwarte PijL In poule E de heren vam BSV, Heracles, HW, OHVZ cn WIK. In poule F: AHC *28. HW 2. Meeu wen, Tediro en WIK 2. Het oefenprogramma van WK: 9 augustus: Helle- voetsluisWK, 12 augus tus: WK—Excelsior Maas sluis. 16 augustus: WK DRZ, 19 augustus: WK- Nat Ncd., 23 augustus: ASSO—WK. WK houdt zijn algem^ ne jaarvergadering op vrijdag 15 augustus. Nog even voor de goede orde: het zaal voet bal kam pi oen schap, dat deze club orga niseert: speeldata: vana vond, zaterdag 7 juni en de finale op vrijdag 13 juni in de Margriethal. Bij Olympus gaatn men de zaken zo professioneel aan pakken, dat er twee hulp trainers zijn bijgekomen. Trainer Aad van Hassel zal in het nieuwe seizoen wor den geassisteerd door Hen- nie Kuyten en Wim Klein. Voor de jeugd blijft Martin van Deventer beschikbaar. Morgen houdt de atle tiekvereniging Fortuna voor de zoveelste maal een Coopertest aan de Marat- honweg, vanaf 10 uur. Die dag is er ook een prestatie loop van de Schiedamse Politie Sportvereniging. Aanvang 10 uur voor de afstanden 2300,4600 of 9200 meter vanaf de sport school van Gerard Vroegh. Morgen is op het complex van Oranje Nassau een sport- en speldag. Vanaf 10 uur. Om 13 uur is er een broodmaaltijd en daarna di verse korfbalwedstrijden. Testo kwam aan een twee de en derde prijs bij gymas- tiekwedstrijden voor aspi ranten m Maassluis Aan dit evenement voor alle clubs uit de regio, deden 700 kin deren mee, De Vrijheid hield met 298 duiven een concours vanuit Corbeil. De winnaars: 1. C. Robart Van Diest, 2-7. J.J, van der Vijver, 3-8-10. T. Trie!. Woensdag 11 juni houdt De Ooievaars zijn laatste bingo avond. Plaats van handeling is het gebouw van de Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven te Schiedam, aan vang 19.45 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5