SPORT Schiedam kansloos bij Neptunus Het Westland rond Hogervorst wél, Koppert, Solleveld en Van Tol niet amm* SPORT INLICHTINGEN TELEFOON: 34.03.53. Beslissing NOC komt hard aan ïïiOMiSX SCHETEH Groenoord voor niets naar Breda CAFÉ-RESTAURANT AMSTELBRON EN DE PIRATEN HET VERBORGEN GEWEER omtrent het adverteren in deze rubriek 't Oud Hoilandsch Koffie- en Eethuis Drie winstpunten voor De Oude Laars Trimlopen Murphy en King bijna niet te kloppen SZC-veteranen sterk i woensdag 18 Juni 1980 VD/SC/WW Maasland Hei komt niet zo vaak meer voor dat er tij dens de onderlinge series van de schietvereniging geen schutters met 100 pun ten van de baan komen. Deze week was dat zo. al was A.M- Sonneveld er met 99 punten erg dichtbij. volledige uitslag: P. van uuren 91-29; A. Korpel 83-59; Lispet 84-27; M. Lispet 77- 7; JJ. van Buuren 90-27; .W. Bos 90-29; A J. Robijn 97- mevr. Haring 90-26; M. van taaiduinen 96-30; D. v.d. Lely 3-24; N. Hanemaaijer 91-29; J. 'anemaaijer 95-30; A. Ver- ~m 89-26; J. Rodenrijs 95-30; Boshuizen 93-30; J. de Vos >-29; A-E. Poot 87-29; M.P. Graveland 92-30; S. Ramons 90-30; R. Hunnego 82-27; L. van Berkel 98-30; W. Geres 81- 29; J.C. van Kapelle 97-30; A. Pellïkaan 94-30; A. Moerman (Maasland) 90-30; C. van Dorp 91-24; H. van Nieuwkerk 97- 30; K. Rasens 93-29; A.H. Kop 76-26; A.M. Sonneveld 99-30; M. Klitsie B7-28; A. Stolk -29; W. v.d. Zwan 78-27; T.W. den Breejen 87-27; K. Moerman 86- 27; Fr. Krul 86-30; N. Haring 35-30; R. den Dunnen 86-27; P. van Dorp 94-29; H. Rodenrijs 88-28; A. Voogt 93-29; P,A. Boekestein 80-28; J.W. Groe ne wegen 85-28; M-P. Hane maaijer 97-30; G.M. Dekker 94-30; F. van Staalduinen 94- 30; D. v.d. Marei 93-29 en P. 3ockestein 75-30. Schiedam/Vlaardingen De vierde ronde om de Spaar bankbokaal is bij de honkballers in de regio gedeeltelijk in het water gevallen. Alleen Schiedam kwam bij Neptunus in Rotterdam tot een geldige wedstrijd, maar verloor toch kansloos in vijf innings met 11-3. Groenoord ging voor niets naar Breda, want na anderhalve innings hield de hoofd- scheidsrechter het voor gezien en werd de wedstrijd met een 0-5 stand in het voordeel van Groenoord wegens de regen ge staakt. Vlaardingen-Holy kwam helemaal niet tot spelen toe tegen Sparta, want het terrein aan de Zwaluwenlaan werd afgekeurd. Onder voor honkbal slechte weersomstandigheden, moest Schiedam in Rotterdan aantre den tegen hoofdklasser Neptu nus. De start was goed bij Schiedam, want al in de eerste slagbeurt kon Rob Stijl op het werpen van Ab Bruinekool voor 0-1 zorgen. Neptunus maakte in de gelijkmakende beurt 2-1, via punten van Eddy van de Berg en Ed Tromp. Een slagbeurt later nam Schiedam weer een voor sprong, nu met 2-3 door pun ten van Jan Stijl en Gerard de Graaf. Bij Schiedam stond Fred Reijmer op de heuvel, en in de derde innings moest hij vijf punten toestaan aan de Ro tterd amm ers. Achtereenvolgens liepen Louis Schultz, Ed Tromp, Gerard Blacquiere, Piet Boer en Mar co Ball en maker voor Neptu nus over de thuisplaat. Toen een slagbeurt later Piet de Boer de bal over de hekken sloeg, en daarbij zijn ploeg maats Ed Tromp en Gerard Blacquiere meenam, beteken de dit het einde van F red Reij mer als werper. Wout Don werd zijn vervanger. Deze kon echter ook niet meer voorko men dat de stand in de vijfde en tevens laatste innings nog werd uitgebouwd door Neptu nus naar 11-3. middels Rob •Blaquiere. Bij Schiedam kwa men Fred Reijmer en Wout Don samen tot de cijfers: 5x3 slag, 3x4 wijd, negen honksla- gen tegen en de Schiedammers maakten drie veldfouten. Bij Neptunus kwam Ab Bruine kool tot een score varu 7x3 slag, 2x4 wijd, vijf honkslagen tegen en Neptunus maakte eéó vel df out Groenoord bleek uiteindelijk de lange reis naar Breda voor niets gemaakt te hebben. Na zich door de enorme files ge worsteld te hebben, werd pas om ongeveer half acht aan de wedstrijd tegen Alro-Jeka be gonnen. De Schiedammers openden furieus, en namen al direkt een 0-4 voorsprong. Ri- nus van de Meulen en Gerrlt Smit kregen vier wijd, waarna Jan Switser met een twee- honkslag voor de rest zorgde. Ook Jan Switser liep nog thuis, gevolgd door Hans Vroon. Een slagbeurt later liet Rinus van de Meulen 0-5 note ren, maar de gelijkmakende slagbeurt werd al niet meer verspeeld, aangezien hoofd- scheidsrechter. Van de Wouw, het verder voor gezien hield vanwege een miezerig regen de. Zelfs een half uur wachten deed hem niet van mening veranderen, en konden de Schiedammers weer onver richter zake naar huis. Naaldwijk De Monsterse wandelvereniging Irene zet op zaterdag 28 juni een nieuw wandelsportevenement in het Westland uit, namelijk een 50 km lange tocht onder het motto „Het Westland Rond". Start en finish is vanuit het ei gen clubgebouw De Schuur, Kerkplein 12 in het centrum van Monster. De starttijd is gepland van 7.30 tot 9.00 uur en het startbureau sluit om 18.00 uur. Groenoord na anderhalve innings weer naar huis De route doet de naam van de tocht eer aan en gaat door alle gemeenten en buurtschappen van het Westland in deze vol gorde: Monster, *s-Gravenzan- de, Hoek van Holland, Heen weg, Naaldwijk, Maasdijk, De Lier, *t Woudt, Wateringen, Kwintsheul, Honselersdiijk, Poeldijk en Ter Heyde. Het in schrijfgeld bedraagt 15,- per persoon en hierbij is volledige verzorging in de vorm van een lunchpakket, koffie, frisdrank en fruit inbegrepen. Na afloop (bij uitlopen) krijgt elke deel nemer/ster een speciaal voor deze tocht ontworpen stan daard met een afbeelding uit Monster. Wandelboekje en IW-kaarten worden afgestempeld en een plaatje voor het .wandelboekje wordt verstrekt Inlichtinge n/inschrijvingen bij: P. C.'t Hart, Oudenbosch 31, 2681 HZ Monster (teL 01749-46414). Den Haag Tegen alle verwachtingen in zal maar één renner die lid is van de wielerclub West land Wil Vooruit/J.W. van Hagen naar de Olym pische Spelen gaan. Niet Theo van Tol, René Kop pert en Gerrit Solleveld, die dachten met de baan- selectie zeker te zijn van deelname aan de Spelen, maar Theo Hogervorst, bij wie eigenlijk de 'meeste' .wijfels omtrent Moskou jestonden, mag ons land n Rusland vertegenwoor digen. Het bestuur van het Nederlandsch Olym pisch Comité heeft gister avond immers besloten, dat er maar één renner voor de piste (sprinter Lau Veldt) wordt afgevaar digd. Een beslissing, die bij Koppert (individuele achtervolging), Solleveld (ploegenachtervolging) en Van Tol (eveneens ploege nachtervolging) ongetwij feld erg hard is aangeko men. „Dit is heel erg", wist Theo van Tol, die het nieuws gis teravond laat, toen hij met Theo Hogervorst op de te rugweg van een koers in België was, vla de autoradio hoorde. „Dit had ik nooit verwacht. Ik had me hele maal op de Olympische Spe len ingesteld. Toen we vorige week naar Engeland gingen, kregen we zelfs de kleren al aangemeten en ook heb ik een brief met de reglemen ten voor Moskou al ontvan gen". „Ik heb mijn hele seizoen er op afgestemd", vervolgde de coureur uit Poeldijk, die Olympia's' Ronde, waarin hij zelfs een etappe won ook al als voorbereiding op Rusland 'moest' rijden. „Voor mijn werk heb ik het hele voor seizoen natuurlijk een hoop vrije dagen op moeten ne men om naar behoren te kunnen trainen. Ik was er immers zo zeker van, dat ik zou gaan. En nu dan opeens dit. Triest maar waar. Ik zal mijn hoofd echter beslist niet laten hangen en er alles aan doen om me op een sportieve manier te revancheren". door Guido Bindels René Koppert, die na zijn formidabele prestaties in Olympia's Ronde, die wer den afgebroken door drie valpartijen, uiteindelijk toch maar voor de betrekkelijke 'zekerheid' van de baan koos en Gerrit Solleveld, die on langs een fraaie entree in de rijen der amateurs maakte, waren gisteravond nog niet voor commentaar bereik baar. Zij lagen in een hotel in Limburg, waar ze zich mo menteel voorbereiden op de Nederlandse wegkampioen- .schappen (zaterdag in Geul- Ie), al te slapen. Nooit zeker Theo Hogervorst was uiter aard erg blij, dat hij wél zijn koffers voor Moskou kan pakken. „Je weet het na tuurlijk nooit helemaal ze ker", reageerde de coureur uit Pijnacker, die Nederland vorig jaar tijdens de WK in Valkenburg ook al op de 100 kilometer ploegentijdrit ver tegenwoordigde. „Toch had ik het eigenlijk wel ver wacht Vooral nadat we afge lopen zaterdag in Maren- Kessel zo'n goede tijd hadden neergezet". „Ik verheug me er enorm op, al wordt mijn geluk over de uitzending naar Moskou toch wel overschaduwd, door het geen ze Van Tol, Koppert en Solleveld hebben aangedaan. Ik vind dat zeker niet te- recht. De baanrenners pres- teerden de laatste tijd toch net zo goed. Dat zag je ook al in Olympia's Ronde. Vonk was daar de beste Nederlan der en ook René Koppert en Theo van Tol deden het enorm goed". „Ik ben de laatste tijd erg veel met Theo van Tol opge trokken. Vandaag nog heb ben we een wedstrijd over 114 kilometer in België gere den en vervolgens nog eens 60 kilometer in Limburg ge traind. Als je ziet, wat we er allemaal voor over hebben gehad....,dan kan ik me voor stellen hoe die jongens zich nu voelen....". "Er is .nog nooit iemand uit Alcatraz v. ontsnapt... en dat zal ook nooit gebéuren..." vooral uw BRUILOFTEN, PARTIJEN EN FAMIUEDINERTJES VERSADERENGEN tot es pert. RECEPTIES .et 130 pen. telefoon 73.18.45y Voor vrijblijvende informatie: SCHIEDAM BBOERSVEST13. tot 60 pen. avontupn... spanning eert felle strijd om tfc macht iriSherwood i. PARAMOUNT OöTRJBUTED BTCiNEftA LisJ tMTf RWrKVOAl CORKWnON <-LEX BARKER 'Jacky cLaqe regit: Giorgio Simonelll USlMINCOlSR-TOTAiSCOtt PHILIPPE ROMY NOIRET SCHNEIDER] vUanó tic It YttoreepT ENRICO Eén middag kwim de oorlog h zijn leven en vernietigde wal hij Iwt had mei tomeloo» Na het winkelen een kopje koffie met koek Ook een uitstekende gelegenheid voor uw zakenlunch, lunch en diverse pannekoeken. Er is gelegenheid voor recepties en partijen. Hoogstraat 169 - Vlaardingen - Telefoon 356372 Delft Susan Prein van de Pijnackerse rij vereniging en ponyclub De Oude Laars heeft tijdens een B-dressuurwed- strijd met Valentino een wins tpunt weten te behalen. Elf leden van De Oude Laars hebben hebben in Vlaardingen deelgenomen aan een pony- wedstrijd. Marian van de Arend behaalde met Rendy in de B-dressuur in ring vier 124 punten, wat haar een wins tpunt en een derde prijs ople verde. Door dit resultaat heeft Marian nu genoeg winstpun ten om over te stappen naar de L-dressuur. Teddy van Winden behaalde met Schoffie-Blue in de B- dressuur ring zes 123 punten, wat haar naast de vierde plaats eveneens een winstpunt opleverde. In de L-dressuur werd Carol Termoshuizen met Wilma in ring acht vierde met 118 punten. Vrijdag neemt De Oude Laars deel aan een B-dressuur wed strijd voor pony's in Vlaardin gen en een dag later is er een kringconcours voor paarden. Delft Maar liefst 300 perso nen namen deel aan de laatste door AV'40 gehouden trimloop van dit seizoen. Hoewel de tij den van-de lopers alleen wor den opgenomen om ieder voor zich een idee te geven van zijn of haar conditie, werd er ook nu weer behoorlijk om de eer ste plaatsen geknokt. Anrico van Wingerden was met haar 8,23.5 de snelste op de twee ki lometer. Op de vijf kilometer was Ferry ten Hove met 18.07 de beste en Gerard Tas won de tien kilometer in 33.05. Bij de IJsvereniging Pijnacker won Mark van Velzen de trimloop over 1700 meter in 6.32. R. Waayer had over de 3600 meter 11.35 nodig en P. Bregman was met 20.48 de J>este op de 6100 meter. Schiedam De twee bij Pe> ter Lagerwaard stage lopen de Engelse judoka's hebben tijdens een sterk bezet toer nooi in Sporthal De Rozet in Rozenburg laten zien hoe zeer de opgang van het En gelse judo ook bij de jeugd al te zien is. Trevor King werd moeiteloos eerste in zijn gewichtsklasse, terwijl Jonh Murphy de al driemaal (tot 54 kg) Nederlands aspi ranten kampioen, Laurens van As, in een spannende fi- nale klopte. Ook Gerry Knikman van Sportschool Peter Lagerwaard liet zien hoe het moest en behaalde eveneens een eerste plaats. André Vermeer werd derde. Bij een toernooi in Vierpolders waren de judoka's van Lager waard opnieuw succesvol. Be halve de eerste en tweede prijs van de gastjudoka's John Murphy en Trevor King, haal de het Schiedamse team mid dels Patrick Lagerwaard (der de), Silvan Brökltng (eerste), Martin Hoogland (eerste), Ro nald Knikman (tweede), Piet van Dijk (eerste), Gerry Knik man (eerste), André Vermeer (tweede), Danny Snep (derde), Wlm Verhagen (eerste) en Pe ter Baron (tweede) een fors aantal prijzen binnen. Schiedam Het door SZC georganiseerde veteranen- waterpolotoemooi is door de thuisspelende ploeg op glo rieuze wijze gewonnen. De Schiedamse heren bleven In een gezellig toernooi onge slagen. Er werd door alle ploegen, naast SZC waren dat Zian/Vltesse, de ZIJL/LGB en Breda, nog aardig waterpolo gespeeld. De veteranen zijn over het algemeen niet zo snel meer, maar de techniek staat nog garant voor aardige staal tjes waterpolo. Bij SZC blonken met name van der Kolk en Snobl uit. In het team van de ZIJL/LGB liet Rob Schouten, de directeur van het Sportfondsenbad, zich van zijn beste zijde zien. Maar ook hij kon SZC niet van de toe m ooioverwinning afhou den. De Schiedammers wonnen hun eerste wedstrijd zeer overtuigend v&n Zian/Vitesse: 50. Datzelfde ZIAN zou uit eindelijk tweede worden, de ploeg uit de Residentie ver sloeg respectievelijk de ZIJL/LGB en Breda met: 52 en 4—2. SZC wees deze beide ploegen dus ook terug, SZC de ZIJL 4I en SZCBreda eindigde in 51. De ZIJL/LGB en Breda streden tenslotte om de derde en vier de plaats, de Leidenaren trok ken uiteindelijk aan het lang ste eind: 41. Morgenavond wordt op het sportcomplex van De Hollandiaan een schooltocr nooi gespeeld voor leerlin gen van het voortgezet on derwijs. Het toernooi begint om 79 uur en de prijsuitrei king is om 22.10 uur, Het verharde veld van NVK is eindelijk goedgekeurd. Na een jaar vertraging kan deze handbalclub zijn thuiswedstrij den in Kethel gaan spelen. Op 23 augustus worden de halve finales gespeeld om dc handbal beker. Bij de heren kwamen de wedstrijden UVGAncora en De Hol landiaanSaturnus uit de bos. Beide wedstrijden wor den op neutraal terrein ge speeld. Zowel de dames als de heren van De Hollandiaan wonnen, de wisselbeker op het Walche\ ren-toernooi in.Vlïssingen. De handbalheren, onder leiding van Wim Schaap, bleven zelfs ongeslagen. Tijdens de ring van WIK wérd leamcommissie benoemt het 30-jarig bestaan, het ko mende seizoen, luister bij te zetten. WIK heeft weer een voor zitter. Het is Henk Royers als opvolger van Chris van de' Toorn. Henk van Vliet werd herkozen als bestuurslid, waardoor het nu uit 7 leden bestaat Bij DWS trad voorzitter Leo de Vries af. Een opvol ger is nog niet gevonden. In de derde week van augustus komen de leden weer bij el kaar, omdat de begroting niet werd goedgekeurd. Nieuwe bestuursleden zijn hier: A. van Riee (penning meester) en F. van der Windt (voorzitter technische commissie). Het bestuur is thans demissionair. DWS is in onderhandeling met twee herentrainers om de vacature op te vullen van Wim Schaap. Namen zijn nog niet bekend. jaarvergade- iverd een jubi- benoemd om

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4