D SCHIEDAUSCI- COURANT Ik .neem. de proef Poppe r één keer lastig Maassluise Turken geen tweede moskee krant Wethouder in conflict met woningvereniging Klachten over ontvangst nemen Executieverkoop van bar-dancing Pakhuis toe Kwaliteit buizen in Zuid nog taboe Het leuke van Johan Scheibier is dat ie oud is en (toch) nog zoveel doet. Een wijze les. Op pagina drie. Schiedam-Zuid ligt politiek niet lekker. De bewoners zitten ermee. Zie pagina drie. Het ziet er nog donker uit voor het betaalde voetbal. Vlaardingen geeft zijn FC geen schijnwerpers en ook voor SVV is lichtinstallatie een toekomstdroom. Zie de sport op pagina vier. VSLLERIUS D Donderdag 3 juli 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -104de jaargang no. 266-18-4 PAGWA'9 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL rk. in Vlaardingen In de Vlaar- dingse haven bij de scheeps werf van HVO ligt een gigan tische ponton van zeesleep- vaar tbed rijf Wijsmuller, de Ocean Servent 2. Het semisch ponton kwam eergisteren in Vlaardingen aan en liet zich toen afzinken. Allen de brug en het stuurhuis waren toen nog boven water. Het ponton, met een lengte van 109 meter, krijgt 9 vaartuigen op zich ge monteerd. Hieronder bevindt zich een baggerschuit, de ölie- drecht 24 van Adriaan Volkers baggermaatschappij. Als de bo ten op het ponton geplaatst zijn, pompt het ponion zich weer omnoog. Het hele ge vaarte gaat dan op reis, ver moedelijk naar Arabté. De ponton die momenteel in de haven bij HVO ligt. Op de ponton zijn maar tiefst ne gen schepen gemonteerd. Patrimonium vindt echtpaar niet netjes Vlaardingen Wethouder IJsbrand van der Velden wil de Vlaardingse woning bouwvereniging Patrimoni um tot de orde roepen. Aan leiding is dc weigering van de vereniging aan een echt paar een nieuwbouwwoning toe te wijzen omdat het echt paar, naar de mening van Patrimonium, niet netjes op zijn huidige woning zou zijn geweest. Nadat loco-burge- meestcr Van der Velden zelf een kijkje bij het echtpaar was ga3n nemen, oordeelde hij de zaak zijnde „belache lijk". Hij is nu van plan des noods een vorderingsproce dure tegen Patrimonium te beginnen om de flatwoning alsnog voor het echtpaar be schikbaar te krijgen. Het echtpaar, de familie Nieuwkoop uit dc Ooster dwarsstraat, had Patrimonium Zendamateurs s1 oren uitzendingen kabel-tv Schiedam De dienst centrale-antenne-inrichting (CAI) in Schiedam heeft de radiocontroledienst verzocht een onderzoek in te stellen naar de steeds meer voorkomende storingen in televisieuitzendingen via het kabelnet. Volgens de CAI worden de storingen veroorzaakt door zendamateurs, die werken met versterkte 27-MC-zend- en ontvanginstallaties. De laatste weken valt in Schiedam een opmerkelijke toename te constateren van het aantal klachten over sto ringen op het kabelnet. Een woordvoerder van de CAI meent dat het probleem zich over de hele stad voordoet. Er zijn geen bepaalde wijken- te noemen, die er wat betreft het aantal klachten uitsprin gen. Sedert de ingebruikna me van de kabeltelevisie krijgt de CAI al regelmatig klachten over storingen, maar sinds het vrijgeven van de 27-MC-band voor zenda mateurs neemt het aantal, klagers over een slechte ont vangst duidelijk toe. De woordvoerder van de CAI meent dat de storingen wor den veroorzaakt door aange paste 27-MC-installaties, waaraan een versterker is gekoppeld, zodat het zendbe- reik aanmerkelijk wordt vergroot. Vlaardingen De inboedel van bar-discotheek ft Pakhuis is vanmorgen verkocht. De disco-installatie, de inventaris en de drankvoorraad zijn tijdens een executieverkoop overgegaan in de handen van de hoogste bieder. Al een tijd lang was de dan cing gesloten. Er zouden verbouwingen plaats vinden, luidde het excuus van de eigenaar, maar onlangs bleek dat de sluiting heel andere achtergronden had. Hoe het nu allemaal zo bergaf waars kon gaan met de dancing, is voor een ieder nog een raadsel. Ga maar na. Bijna ieder weekeinde was de dancing afgeladen met bezoekers. De jeugd uit heel het Waterweggebied wist de weg te vinden naar de Koningin Wilhelminahaven. Waarschijnlijk lig gen belastingsschulden ten grondslag aan de executie verkoop. De huidige eigenaar van het pand, die veelal in het buitenland verblijft, was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Jk Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad \G*oUe^ Haa»'-- a Vos*110 vlo°M>U4 P,nW°0'' awf11' lW®' ei4- Onlangs heeft het CDA-Twee- de Kamerlid Piet van der San- den vragen gesteld aan de staatssecretaris over de storin gen door verboden 27-MC-in- stallaties. Volgens het kamer lid zijn zowel PTT als politie op de hoogte van adressen, van waaruit illegale uitzendin gen worden verzorgd, - maar treden zij daar niet tegen op. Hij vraagt cje staatssecretaris dan ook om een strenger op treden legen de illegale zenda mateurs. Overigens zijn de legale 27- MC'ers ook niet te spreken over hun illegale collega's, die met versterkte installaties zen den. Op sommige uren van de dag zijn zij nauwelijks in de gelegenheid te zenden, omdat in de omgeving een illegale zendamateur met een ver sterkte installatie bezig is. Hun legale 'bakkies' van slechts en kele watts zijn niet in staat de versterkte installaties te over stemmen, waardoor ze geen contacten kunnen leggen met andere zendamateurs. Zo'n versterker, die vaak een ver mogen heeft van tientallen watts, is ai te koop voor nog geen honderd gulden en heeft «jC- ai metingen van een pakje sigaretten. Volgens de CAI worden de televisieuitzendin gen vooral gestoord door 27- MC'ers. die hun versterkte 'bakkie' in de auto meenene- men. Opsporing daarvan wordt bemoeilijkt door de ge ringe afmetingen van de ver sterkers, die gewoon onder de automat worden verstopt. Overigens merkt de CAI op dat niet alle storingen worden veroorzaakt door de illegale zendamateurs. In een aantal gevallen zouden televisietoes- telen niet geschikt zijn om een duidelijke ontvangst via het kabelnet te krijgen. gevraagd om een nieuwbouw- j woning, omdat de oude wo ning in zo'n slechte staat ver keerde dat deze in feite onbe* I woonbaar was. Patrimonium gaf het echtpaar daarop eer I urgentieverklaring en he*' I echtpaar kreeg enige tijd latei I de toezegging dat het naar een I nieuwbouwflat aan d€;j Utrechüaan kon verhuizen. Tot zover was alles in over-j eenstemming met de wensen van de famiiie Nieuwkoop.''1 Totdat de inspectrice van de' I woningbouwvereniging eens l bij de familie kwam kijken en I vond dat ,.de ramen niel'l schoon waren en de gordijnen. I ook niet al te fris". Een nieuw-j I bouwflatwoning zat er voor de-1 familie dan ook niet in, liet I Patrimonium weten. Voor hetrjf jonge echtpaar Nieuwkoop,, waarvan de man bij een bank I werkt en de vrouw als kleu- I terleidster, was dat een reden j om de publiciteit te zoeken, IJsbrand van der Velden: .,lk I moet nog gaan praten met Pa- I trimanium, maar desnoods: moeten we het maar op een vorderingsprocedure aan laten komen. Het is echt te gek," al dus de wethouder, die al had laten weten dat het zijns in ziens om een keurig echtpaar 1 ging en Patrimonium eventu-! eel maar kwaadschiks over de brug moest komen. Bij Patri monium zelf is men van van de negatieve publiciteit blijk- baar zo afkerig, dat men wei- i gert op de woorden van de wethouder commentaar te ge ven. Overigens is de directeur I van de wonïngbouwvereni-' I ging, de heer De Wit, op het: I ogenblik met vakantie. Schiedam Burgemeester en wethouders willen niet zeggen hoe zij denken over de kwaliteit van de wonin gen tussen Groenelaan en Dwarsstraat en in een an der deel van het stadsver nieuwingsgebied in Sdhie- dam-Zuid, te weten tussen de Zeestraat en de Middel har nissestraat. De bewo nersvereniging van die wijk had het college om opheldering gevraagd, maar in het antwoord ver wijzen B en W naar het en kele weken geleden inge stelde projectteam voor de stadsvernieuwing |n Zuid* Zuid vindt, dat er nogal ver warring is ontslaan door twee tegengestelde uitspraken van burgemeester en wethouders over de woningen tussen. Groenelaan en Dwarsstraat. In vroegere stukken van de ge meente Schiedam is gesteld, dat die huizen doorgaans niet in redelijke staat verkeerden. In een recente brief aan bewo ners en bedrijfshoofden in de Gorzen gaat het college wel uit van een redelijke staat. De be wonersvereniging wilde weten welke mening nu zwaarder weegt, hopend dat de inzich ten inderdaad gewijzigd zijn ten gunste van de bewoners De Sommeisdijksestraat is zo'n stopje in Schiedam-Zuid, waarvan ondanks aite woningvér- betering het behoud niet zeker is. van het betrokken gebied, cn schreef daarom een brief. Hierop zijn B en W niet nader ingegaan. Het college laat het in het kader van de in spraak aan het projectteam over zich een mening te vor men over de toekomst van het gebied Groenelaan/Dwars- straat. Overigens blijft de eindverantwoordelijkheid voor de stadsvernieuwing be rusten bij burgemeester en wethouders. Het projectteam is slechts een adviesorgaan, een overlegplatform voor gemeen te, bewoners en bedrijfsleven. De onzekere toekomst van het gebiedje tussen Zee straat en Middelbamisse- straat (aan de andere zijde van de Groenelaan) noopt de bewonersvereniging even eens tot het stellen van vra gen. Ook hierbij geven B en YV geen nadere uitleg. Het college beperkt zich tot de al gemene opmerking, dat de ge meente altijd zoveel mogelijk initiatieven tot verbetering van eigen woningen stimu leert, onder meer door hulp bij bou waanvragen, informatie over subsidieregelingen en soepele toepassing daarvan. Zuid proeft hier echter nog niet uit, dat grootscheepse wo ningverbetering ook zonder meer leidt tot behoud van Zee straat, Wilhelminastraat, Zuid- landsestraat, Berendinastraat, Sommeisdijksestraat en Jaco- b astraat. Zuid spreekt afkeurend over de consequente afwezigheid van vertegenwoordigers van de gemeente bij de vier hoor zittingen, die de bewonersve reniging in verband met de stadsvernieuwing in haar wijk heeft belegd. Bekend is, dat het college dit initiatief vol strekt overbodig en ook voor barig vindt, omdat alle voorbe reidingen eerst nog in het pro jectteam ter sprake komen. Dit team vergadert de laatste tijd met een frequentie van eenmaal in de twee weken. Hij bestaat uit vijf gemeenteamb tenaren, drie leden van wijk- vereniging Het Zuiderkwar tier, drie leden van bewoners- vereniging Schiedam-Zuid eri ondernemers. De samenstel ling is in tegenstelling tot bij de overlegsituatie in 't wes-. ten het geval is één tijdelij ke. De bewonersvereniging heeft de gemeente laten we ten, dat zij geen verantwoor delijkheid wil opbrengen voor alle wijkbewoners wat betreft het overleg over stadsvernieu wing. Wel wil de vereniging blijven opkomen voor de be langen van de bewoners, maar zij wil niet uit zichzelf optre den als hun vertegenwoor diging. Gevreesd wordt, dat zulk autonoom optreden het vertrouwen van de leden in hun vereniging zou schaden. Het is nu aan de gemeente be woners te benaderen voor een plaats in de toekomstige, defi nitieve projectgroep. Bommelkrijgt plantenbakken Schiedam Om de ver- keersveiligheid in de Den Bommelsestraat te vergro- I ten gaat de gemeente Schie- I dam binnenkort over tot re- f constructie van het wegdek, 11 Behalve een wegas-versprin-l I ging komen er groen- enj| speelgelegenheden. terwijl het aantal parkeerplaatsen! I gehandhaafd wordt. j De gemeente ziet deze maatre-j gelen om de snelheid van het; verkeer te beperken als een: tussenoplossing. In de toe-! komst wil men tot nog ingrij-! pender verkeersafknijpingen; overgaan. Dat is het resultaat: van een handtekeningenactie,! die de bewoners van de Born-j melsestraat hebben gehouden. Ook plaatsten .zij borden in de straat met de tekst 'Gas 'min- deren spaart kinderen'. j Ook twee straten verderop: krijgt de straat een gezelliger j karakter. De omwonenden' van. het pleintje bij de Pen-! drechtsestraat spreken zich' binnenkort uit over een paar plannetjes, die op het stads kantoor gemaakt zijn om het pleintje van parkeerplaats voor volwassenen te verande ren in speelterrein voor kinde ren. U heeft méér aan een goed vakantie-advies! REISBUREAU BROERSVELD 167 - 010-731611 3111LG - SCHIEDAM Vlak voordat hij als raadslid van het toneel zal ver dwijnen, wil Remi Poppc (SP) het college nog eens stevig aan de tand voe len. Hij heeft het ge meentebestuur vragen gesteld over de tuintjes van de woonbootbewo ners aan het Jaagpad bij de Vlaar dinger Vaart. Het college is van me ning dat de huurprijs van de tuintjes tenminste gelijk moet zijn aan het volkstuintarief. Dat ta rief zijn de tuintjes, vol gens de gemeente, zeker waard vanwege de gun stige ligging en het feit dat er sinds 1976 gratis gebruik mocht worden gemaakt van de grond. Onderhandelingen tussen gemeente en de betrok ken bewoners zijn op het ogenblik gaande. Poppe echter vindt de ge meentelijke argumentatie tot de hoge huurprijs niet te recht, zo blijkt uit zijn vra gen. Hij wil van het college weten of het weet dat vóór 1976 de grond zo drassig was dat de woonbootbewoners zelf hun maatregelen moes ten nemen. Daarnaast gaat hij in op het argument van de gunstige ligging. „Bent u van mening dat ook bewo ners van niet drijvende wo ningen in de toekomst voor hun tuin (bijvoorbeeld Bab- berspolder) vanwege de gun stige ligging bij de woning een hoger tarief dan het volkstuintarief moeten gaan betalen, of minstens het volkstuintarief?" schrijft hij het college. Hoewel hij zijn laatste raads vergadering achter de rug heeft, staat Poppe officieel nog tot september als raads lid ingeschreven. Maassluis Onder een dee! van de Turk se bevolking in Maassluis is behoefte aan een tweede moskee. Momenteel hebben de Turken in Maassluis de beschikking over de moskee aan de Troelstraweg. Nu heb ben een aantal Turken zich afgescheiden en deze willen een eigen moskee om de Ramadan te vieren* de vastenmaand voor mohammedanen. - Deze Turken hadden de Groen van Prinste- rerschoo! voor de viering van de Kamandan willen gebruiken. De school staat al geruime tijd leeg en wordt binnen afzienbare tijd ge sloopt. Het gemeentebestuur is in eerste in stantie best bereid geweest om de school voor de duur van de Ramadan (een maand) te verhuren aan de Turken. Maar na de Rama dan zouden ze er weer uit moeten, omdat de slechte toestand van het gebouw een langere bewoning niet toestaat. Daar wilden de Tur ken echter niets van weten. Na de Ramadan i zou de school gebruikt moeten worden voorl I sociaal-culturele activiteiten voor de vrou wen en kinderen van de Turken. De verantwoordelijke wethouder Gré van: i Eek was het daar niet mee eens. Zij wees nog eens op de slechte conditie van de school. „Ik heb vele gesprekken met deze mensen gehad en geprobeerd om een geschikte ruimte te vinden, maar het is niet zo dat we een twee de, een derde en een vierde moskeeruimte gaan creeëren in Maassluis, omdat er steeds nieuwe afscheidingen komen. In het interna tionale centrum van de stad worden genoee. sociaal-culturele activiteiten georganiseerd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1