SCHIEDAMSCHE COURANT Meer dan 6000 woningzoekenden Ill Derde aansluiting op rijksweg nodig Bouwverenigingen en Zuid sluiten 'renovatievrede' V akantiekamp VOï geslaagd dê proef krant a Klachten- Kieboom ontvangt buitenlandse politiemensen lijnt na elke oplevering Rozen- koningin komt op bezoek Jongens aan de haal met "piepers Politie zoekt schutter •o»oltet' Dinsdag 3 juli 1980- Broersvest 3 - telefoon administratie 2S8091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD I04de jaargang no. 26651-4 pagiha'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het bureau huisvesting van de gemeente Schiedam heeft in de maand juni 109 woningzoekenden aan een huis kunnen helpen. Het aantal mensen, dat een huis zoekt, steeg echter tot boven de zesduizend, van 5999 op 1 juni tot 6046 een week geleden, en ook sinds de eerste van deze maand zijn er al veel inschrijvingen bijgekomen. Het komt niet vaak voor, dat het bureau huis vesting in een maand alleen woningzoekenden helpt die al ingeschreven staan. Het is altijd wel zo, dat om bepaalde economische of sociale re denen ook .niet-ingeschrevenen in Schiedam kunnen gaan wonen, In de maand juni gebeur de het echter dat iedereen, die aan een woning werd geholpen, ook inderdaad als woningzoe kende stond ingeschreven. Er kwamen dertig gemeentewoningen vrij, waarvoor inmiddels nieuwe woonvergunningen zijn afgegeven. Van de 109 geholpen woningzoekenden komen er 31 van buiten de stad. Van hen hadden er 10 een economische binding met Schiedam, de an deren hadden hun werkkring elders in de Rijn mond. Het nieuwe bestuur van QT! ziet de toekomst niet zo somber in. Als de nieuwe plannen tenminste slagen. Pagina drie. Meteropnemeneenvrij beroep, datje niet meervaoreen ander wilt ruilen. Dat vinden Vijfwinkel en Willebrands. Pagina drie. Hoek van Holland krijgt weer zijn catamaran-race. Pagina vïer. Maassluis De derde aan sluiting van Maassluis op rijksweg 20 is de beste oplos sing om het verkeer in de toekomst in goede banen te leiden. Dat vindt de Maas- sluise afdeling van de Eerste Nederlandse Fietsers Bond (ENFB). Volgens de vereni ging biedt die derde aanslui ting de enige reeële moge lijkheid, om de situatie i'oor fietsers in de Maassluïse binnenstad te verbeteren. Over niet al te lange tijd gaan de inspraakprocedures van start over de rapporten, die door verkeersdeskundigen zijn gemaakt om inzicht te krijgen in de hoofdwegenstructuur en de verkeersregulering in de binnenstad. Er zijn vijf plan nen ontwikkeld. Een van die plannen behelst de aansluiting naar de Westlandseweg langs het Kastanjedal, die het ver keer m de richting Rotterdam' komend van de Westlandse weg de mogelijkheid geeft om op rijksweg 20 te komen. Ver keer komend vanuit Rotter dam kan via een enkelbaans viaduct via deze aansluiting dan op de Westlandseweg ko men. De andere plannen ko men erop neer dat de bestaan de wegen worden verbreed. In een enkel geval zal er een brug moeten worden geplaatst. Al deze ideëen zijn duurder in aanleg dan het alternatief dat de ENFB voorstaat. De fiet sersbond ziet er vooral voorde len in, dat bij realisering van de derde aansluiting geen hoofdwegen meer door de bin nenstad lopen, waardoor de wegen daar veel beter voor fietsers en voetgangers kun nen worden aangepast. Het gemeentebestuur heeft zich al enkele maanden gele den voorzichtig over de mate rie gebogen. Toen kwam men tot de conclusie, dat een nieu we aansluiting op de rijksweg achterwege moet blijven. De discussie moet na de vakantie periode echter pas goed op gang komen. i Een herinneringsschildje, aangeboden door het politiekorps van Essex, was er voor de burgemeester als geschenk. VlaardingenMet een geanimeerde bijeenkomst in de oude hal van het stadhuis heeft Vlaarilings burgemeester Willem Kie boom, net zelf terug van vakantie, gistermorgen een groep buitenlandse politie mensen ontvangen, die een weekje in de stad door brengt. De politiemensen, afkomstig uit Denemar ken, Duitsland,- Engeland en Nederland, zijn hier op uitnodiging van het Rot terdamse district van de International Police Asso ciation. Ze kamperen op het terrein van de NIVON- boerderij De Hoogkamer in de Westwijk. De groep werd door de Vlaardingse burgemeester drietalig verwelkomd. Kie boom memoreerde dat de po litie in ons land nauw bij het stadsbestuur betrokken is, in tegenstelling tot de situatie in sommige andere "TSnden. „Onderling contact, zeker in de informatieve sfeer, is hard nodig en zo'n interna tionale kampeerweek is daar bij uitstek geschikt voor," vond Kieboom. „U kunt nu ook eens over wat andere dingen praten dan alleen maar de politie." De groep, die voor de derde keer in Vlaardingen is en die uit ongeveer veertig perso nen bestaat, vertrekt komen de zaterdag weer. „Dat komt goed uit; dat is een dag voor ik jarig ben," zei de burge- meester guitig. Na de officiële toespraak en het voorstellen van de deel nemers was er een drankje, aangeboden door het ge meentebestuur. Kieboom kreeg tijdens het informele deel van de bijeenkomst een herinneringsschildje, aange boden door het politiekorps van Essex in Engeland. fn drie talen werden de deelnemers door burgemees ter Kieboom toegesproken. 99 99 Schiedam De politie heeft zondagmiddag zeven Rotter damse jongens aangehouden, die even tevoren het gemeen teziekenhuis waren binnenge stapt cn bij de portiersloge twee semafoons, zogenaamde piepers, hadden weggenomen. De portier kon nog net zien dat de jongens de benen na men in de richting van de Nieuwe Haven. Het zevental, variërend in leeftijd van 16 tot 18 jaar, kon vrijwel direct na een telefoontje van de portier door de politie uit tramlijn 8 worden gehaald. Twee van hen bekenden de apparaatjes te hebben gestolen. Eén van de jongens had de semafoon nog in zijn zak, het andere appa raatje werd even later door de trambestuurder op het bureau gebracht. Een van de jongens had het piepertje onder een bank verstopt. In de nacht van vrijdag op za terdag heeft de politie twee Schiedammers aangehouden die een praatpaal van het taxi bedrijf Eurotax hadden ver nield. De twee 21 en 33 jaar oud deden dat op het Sta tionsplein. De schade aan de praatpaal bedraagt 2000 gul den. Voor hun daad konden zij de politie geen reden opgeven. Schiedam Na hun 'renovatie-oorlog' (1977-1980) zijn de Schiedamse woningbouwverenigingen en bewoners vereniging Schiedam-Zuid aan een nieuw overleg be gonnen, waarbij de vereniging zoveel mogelijk wijkbe woners wil betrekken. Onlangs heeft een derde bijeen komst plaatsgevonden. Volgens de bewonersvereniging is het overleg tot op heden niet vlekkeloos verlopen, onder meer omdat de woningcorporaties hun afspra ken niet meteen nakwamen, maar zij blijft positief te genover de besprekingen staan. De werkgroep huur en renovatie van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid roept de bewoners van de wijk op mee te doen aan het overleg met de SSSW, ofwel de stichting van samen werkende Schiedamse woningcorporaties. Sinds de 'oorlog' werd beëin digd, hebben de SSSW en de bewonersvereniging van Zuid gesproken over uiteen lopende zaken, die alle met renovatie te maken hadden. Zo verlangde Zuid van de SSSW-vereniging Volkshuis vesting, dat de bewoners van Heenvlietsestraat, Zwarte- waalsestraat en Abbenbroek- sestraat op de hoogte worden gesteld van de renovatie plannen met de 52 wonin gen, die bij de eerste renova- tiegolf in Zuid 'vergeten1 wa ren. Ook stond de afwatering van het binnenterrein en het aan brengen van tuinhekjes in het beruchte blok L op de agenda. Schiedam Een tienja rig jongetje is dit week end in het gezicht ge raakt door een kogeltje uit een luchtbuks. Het knaapje was op het Schuttersveld aan het spelen toen door een on bekende schutter plotse ling een kogeltje op hem werd afgevuurd. Na be handeling in het Noïet- 2iekenhuis kon de jongen weer naar huis. Zijn va der, die van het gebeurde aangifte deed, kon de po litie niet inlichten over de identiteit van de schutter. De politie heeft tot nu toe de schutter niet kunnen achterhalen. Vlaardingen Het vakantiekamp, dat de TOjkvereniging Vettenoordsepolder vorige week voor de jeugd in de wijk heeft gehou den, kan zeker geslaagd worden genoemd. Hoewel de beslissing nog niet is gevallen zyo er inmiddels toch al stemmen opge gaan, om een dergelijk vakantie-evenement ook volgend seizoen weer te organiseren. n totaal namen 34 kinderen in de leeftijd van 6 14 jaar deel aan het kamp, dat als onderko men een gloednieuwe jeugdherberg in Soest had. Het weer zat best mee: slechts één dag moesten, de jonge VOPpertjes zich binnen ver maken. Op de andere dagen werden er onder meer excursies gemaakt naar het paardenrust- huis De Paardenkamp in Soest en naar een kaasboerderij. Voor de Vettenoordsepolder betekende het va kantiekamp een nieuwe ervaring: een dergelij ke activiteit had de wijkbelangenvereniging nog nooit op het programma gehad. Vlaardingen De Haagse Rozen koningin, die ieder jaar de regio rondreist om re clame te maken voor de at tracties die Den Haag en Scheveningen de toeristen te bieden hebben, is morgen in Vlaardingen. Om 12.0Q uur zal koningin Michelle de Eerste oftewel Michelle de Vries samen met haar hofda me Joyce Varney door Joke van Leeuwen van de Vlaar dïngse VVV worden verwel komd op de markt aan de Broekweg. Op de markt zal de Rozenkonïngin rozen uit delen en wat reclamefolders. Die rozen hebben alles te maken met het rosarium In het Haagse Westbroekpark, dat tijdens de tournee steeds centraal staat. Michelle de Vries, die dit jaar de gelukkige is gewor den bij de verkiezing van het meisje dat de titel Roizenko- ningin gedurende één jaar mag dragen, komt ook in Schiedam, Maassluis en Hoek van Holland. Op 18 en 22 juli worden de markten op het Broersveld en het Bachplein aangedaan, terwijl op 2B juli de markten in het centrum van Maassluis en in Konings hoek aan de beurt* zijn. Ver der komt de Rozenkoningin op 22 juli nog even in Hoek van Holland, terwijl op 24 juli een tweede bezoek aan Vlaardingen wordt gebracht, maar dan op de wijkmarkt in Holy. De moeizame renovatie van dit huizenblok tussen Lek straat, Poortugaalsestraat, ïjs- selmondesestraat en Nieuwe Maasstraat veroorzaakte in 1976 ernstige strubbelingen in de verhouding tussen SSSW en Schiedam-Zuid, waaruit de 'renovatie-oorlog' voortkwam. Ook nu de renovatie van blok L achter de rug is en de vrede is hersteld, zijn er nog punten op de i te zetten. Van de bewo ners komen klachten over doorslaande regen via ramen, slecht afgewerkte vlieringga ten, verf werk en trage afvoer van douches. Laatstelijk spraken Zuid en SSSW ook over een na-reno vatie van woningen beneden aan de Havendijk. Daar is een grote gehorigheid tussen bo ven -en benedenwoningen ge constateerd, waarom de stich ting en de vereniging hand in hand naar de minister zijn ge gaan met een verzoek om ex tra subsidie. Met dit geld wil men dubbele plafonds aan brengen. Ook is gepraat over de bestem ming van het binnenterrein van het blok tussen Zwarte- waalsestraat en Heenvlietse straat, waar al heel lang een werkplaats van de SSSW stond. In overleg met de bewo ners heeft de vereniging voor gesteld de tuinen van de bene- denwoningen te vergroten. Tenslotte is overleg gaande over een model-huurcontract, dat de bewonersvereniging 1 door de stichting rechtswinkel Schiedam heeft laten maken. De SSSW heeft hierover ad- vies ingewonnen en heeft de vereniging hiervan op de hoogte gesteld. Klachtenlijst I De bewonersvereniging Schie- J dam-Zuid heeft er bij de SSSW op aangedrongen voor- taan, zo ongeveer een half jaar na elke renovatie, de bewo- ners van de opgeknapte pan- j den een klachtenlijst te doen toekomen om daarop aan te geven wat er nog mankeert. Volgens Zuid komt het vaak voor, dat zich na een opleve- ring nog problemen voordoen die via een klachteniijstje ge- makkelijker verholpen zouden kunnen worden. Nu blijft het meestal sukkelen. Een voor- beeld zijn de tuinhekjes van blok L, waarop de bewoners lang moesten wachten, zolang dat de meesten zelf maar een hekje in elkaar timmerden. Speciaal om klachten te ver- helpen is bij de SSSW een .1 nieuwe medewerker aange- steld, die zich ten taak gesteld heeft alle problemen binnen I een maand te verhelpen. Lek- kage en afkeuringen van de clektriciteitsleidingen krijgen 'i daarbij overigens voorrang. .JÜL. Dit nieuwsblad, waarxn u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. h ïlaatn" ïosic'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1