STAD/STREEK m N ietiw bestuur QT! komt met levend programma fDemensen vinden het fijn dat ze wat aanloop hebben Bijzondere klus op Wilton-werf 'Er gebeurt niets op zaterdag avond9 Sport en spel voor Vlaardingse jeugd m Uit het leven van een meteropnemer Auto's botsen Sills ;i2Jl?ISls 6 september eerste avond Sportieve recreatie: Alarm in werking: inbrekers gevlucht Winkeldieven gegrepen Jeugdige inbrekers op pad Inbraken j Onder invloed cSiMdag s ftdi tam VD/SC/WW* Schiedam—Na een gecompliceerd reparatie- karwei op de werf van Wilton-Fijenoord heeft het ruim 27.000 ton metende containerschip Sea-Land Market eind vorige week weer zee gekozen. De werf heeft een reparatie aan de schroefassen I uitgevoerd en voorts werden nog enkele pompen, machine- en pijpleidingen vervangen. Het bijzon- de re aan de reparatie was dat de schroefassen zich j bij de Sea-Land Market zich grotendeels buiten de romp bevinden. De twee asleidingen, waarop in totaal een vermogen van 120.000 paard ekrachten staat, moesten in het dok verwijderd worden, De asleidingen, inclusief lagers, zijn gerepareerd op de Schiedamse werf, terwijl de schroeven voor re visie naar Lips in Drunen zijn geweest Om de to tale reapratietijd in te korten is een deel van de reparatie uitgevoerd door de RDM op Heijplaat De Sea-Land Market, die onder Amerikaanse vlag vaart is er één uit de serie van acht waarvan er indertijd drie gezamenlijk door Wilton-Fijenoord t De reparatieploeg van Wilton-Fijenoord be2ig aan de stuurboordschroefas, en de RDM zijn gebouwd. fefill De Sea-Land Market kiest het ruime sop. Enkele sleepboten van Wilton trekken hem daar- naartoe. Het niet vol tallige nieuwe bestuur van QT!: „Nu met een uitroepte- kenl" Schiedam In de voormalige sociëteit QT? (Quosque Tandem, met vraagteken, hetgeen betekent: hoelang nog?) worden nieuwe initiatieven ontwikkeld. Na de beslissing van het voormalig QT?-bestuur de sociëteit op te heffen hebben enkele jongelui het plan opgevat elke zaterdagavond een life- programma te organiseren. Met nadruk stelt René Mee re dat de ruimte het enige is wat zij gemeen hebben met het oude QT?. „Wam," vertelt hij, "niet voor niets hebben wij de naam van QT? (vraagteken) veranderd naar QT met een uitroepteken I." Wat het acht tal wil? „Gewoon, elke zater dagavond een life programma. Muziek is niet- ons uitgangs punt, maar er zitten wel de meeste amateurs in. Misschien zijn er mensen die willen ex poseren, nou dan kan dat ook. Iedereen kan in principe het programma aandragen." Verbouwing „Op zaterdagavond gebeurt er weinig tot niets in Schie dam en wij willen proberen daar iets aan te doen," zegt een van de initiatiefnemers Tom Borsboom. „De sociëteit QT? werd opgeheven door gebrek aan belangstelling. Maar als er een programma was, kwamen er genoeg mensen. Helaas verdwenen zij direct na do voorstelling. Dat beantwoordde niet aan de doelstelling van de sociè- VI aardingenDe Vlaar dingse jeugd hoeft rich tij dens de vakantieweken niet te vervelen. De Vlaardingse Raad voor Sport en Recrea tie (VRSR) heeft in het ka der van de sportieve recrea tie een groot aantal evene menten in petto, waaraan de jeugd gratis kan deelnemen. Op maandag 14 juli wordt er Vlaardingen Een inbraak in een bedrijfspand aan de 4e In dustriestraat is in het weekend voortijdig geëindigd, omdat de nachtelijke bezoekers werden gestoord door het inbraaka- larm, dat 2e met hun aanwe zigheid in werking hadden ge steld. Ze namen de kuierlat ten, maar konden niet voorko men dat ze ongewild toch de politie alarmeerden. De sur veillancewagen kwam echter te laat: de heren bleken al ver trokken te zijn toen het poli tiepersoneel ter plaatse kwam. De recherche heeft de zaak in onderzoek. Vlaardingen De politie heeft eind vorige week proces verbaal opgemaakt tegen twee jongelui, die zich hadden be ziggehouden met winkeldief stal In beide gevallen ging het om diefstallen in het Vlaar dingse filiaal van V D. Een 16-jarige Vlaardinger kreeg een proces verbaal, na dat hij voor een bedrag van bijna zeventig gulden had weggenomen. Ook een 17-jari: ge Vlaardinger probeerde in net betreffende grootwinkel bedrijf zonder te betalen met de nodige spullen weg te gaan. Hij werd eveneens gegrepen. om 10.00 uur met de activi teiten- gestart. Deze duren dan tot 12.00 uur. 's Middags worden ze voortgezet van 14.00 uur tot 16.00 uur. In Holy-Noord bij de kinder boerderij kan de jeugd zich maandag in de ochtenduren vermaken met een Zweeds loopspel. In de middaguren is er in de Oostwijk een spelen- circuit. Dinsdag kan de jeugd uit de Westwijk zich verma ken met een sport-spelentoer nooi. Om 14.00 uur is er op het Mendelssohnplein in de Vette- noordsepolder een levend gan- zebordspel. Woensdag zijn er weer activiteiten voor de kin deren uit de Holy Noord en de Oostwijk. Sport en spel en een leven ganzebord 's ochtends en 's middags een cooptertest, trimmen en alweer sport en spel. Donderdag is er kanova ren in Holy-Zuid. Aan de Le pelaarssingel kan de jeugd zich de gehele dag vermaken in de singel. Vrijdag wordt de eerste week van activiteiten afgeslo ten met ha ndbalwed strijd en in de Westwijk, aan de Hugo de Vriesstraat. Ook is er natuur lijk sport en spel en tevens worden er als extraatje boksin- structies gegeven, 's Middags wordt in het centrum een stra- tencircuit gehouden. De tweede week start het evenement In de Oostwijk. In park *t Nieuwelant is er een scoreloop. In Holy-Zuid is er 's middags een sport- en spelenloop. In de Willem Lo- dewijklaan worden de spelen fehouden. Dinsdag zijn er in et centrum sport en spel spe len en 's middags in het Park nabij de kinderboerderij slag- balspelen. Op woensdag is er een heel andere activiteit. In 't Hof in de Oostwijk kan door jeugd een vlieger worden opgelaten. In Holy-Noord zijn er na de middag allerlei spelletjes. Een dag later is er wederom kano varen, nu aan de Marnixlaan, Het hele evenement wordt vrijdag 25 juli afgesloten in het centrum met een voetbal- en handbalcircuit. In de middag is er in Holy-Zuid nog een fietsvaardigheidsbaan uitgezet waarmee de jeugd zich kan vermaken. Natuurlijk zijn er op de laatste dag ook sport en spelactiviteiten. Verscheiden heid genoeg in evenementen gedurende deze twee weken. Natuurlijk zijn er medewer kers van de VRSR bij al de ac tiviteiten aanwezig om de kin deren deskundig te begeleiden. teït, waarop zij besloten de zaak te sluiten. Wij zien het programma als het belang rijkste." door Karin Kuijpers Samen met René Meere, Ro bert Baris, Jos Teerling, Joost Evers, Leo van Herk, Rob van Klaarwater en Babs van Herk ging Tom Borsboom aan de slag. In enkele vergaderingen moest duidelijk worden wat de mogelijkheden van de ruimte en de plannen waren. Het be grip 'sociëteit' wil het achttal eruit hebben. „Voor sociëteit QT? was het programma wat zij hadden bijzaak. Het gezellig bij elkaar zitten was het voor naamste, maar op den duur bleven die soosavonden be perkt tot de barman en de voorzitter. Nou. dan kun je net zo goed in de kroeg gaan zit ten," stelt Tom. „Nee, het be grip sociëteit vinden wij te eng." Volgens voorzitter Robert Ba- ris is er nog een reden voor de sluiting van QT?. „De mensen die tien jaar geleden lid wer den zijn nu óf getrouwd, óf hebben andere bezigheden. Die jongens zien het niet meer zitten om te komen." Lid worden van QT!(met uit roepteken!) kan wel maar hoeft niet. Het entreebedrag en lidmaatschapsgeld is nog niet vastgesteld omdat er nog onderhandelingen gaande zijn met de stichting van QT! en ae subsidieregeling. Aanvragen tot subsidie zijn gedaan maar nog niet beantwoord. „Alles hangt nog af van de subsidie en natuurlijk het aantal bezoe kers wat komen gaat", merkt René op. Verder ironisch: „Ach, we hebben allemaal een goede baan, dus we kunnen er wel wat flappies op toe leg gen." Of zij in verband gebracht kunnen worden met de pas opgerichte Schiedamse Stu dentenvereniging? „Die wal gelijke zoutjes?" is het ant woord. „Nee, daar distanciëren wij ons volledig van. Zij heb ben alleen een huurovereen komst bij ons en hebben ver der niets met QT! te maken." Voorlopig moet er verbouwd worden om de ruimte te krij gen zoals het achttal het heb ben wil. „Het podium gaat er voor een deel uit, want dat is veel te groot. We willen de muren wit maken en meer met licht doen", merkt bouw- kundestudent René op. Op 6 september zal de eerste avond beginnen met een nog mysterieuze band. Het enthou siaste achttal hoopt op veel en thousiasme. Vlaardingen„De men sen ontvangen ons altijd zeer hartelijk. Echt moei lijk doen ze gelukkig nooit Ja, wij nemen na tuurlijk alleen de meter stand op; de rekening komt gelukkig voor ons pas later," ginnegapt mete ropnemer Aard Vijfwin kel. Het leven van een me teropnemer is een vrij le ven; altijd op pad, zelf de tijd indelen. Het contact met de mensen die bezocht worden is meestal harte lijk en spontaan. „Ze we ten immers wie ze aan de deur krijgen," is de reactie van Joop Willebrands. Deze twee Vlaardingse me- teropnemers ritten nu al weer heel wat jaartjes in het vak. Het vervelende voor de mete ropnemer* is dat de mensen vaak afwezig zijn. Vooral "tij dens deze vakantieperiode is het vaak Voor niets' lopen. „Ach, je moet maar zo denken, dat het goed is dat de mensen er niet zijn. Dat is een teken dat ze vnje tijd hebben. Daar hoefde je vroeger niet om te door Chris Woerts komen. Wat dat betreft is er wel veel veranderd," vertelt Aard Vijfwinkel opgewekt .Het leuke van ons vak," gaat collega Joop Will ebrand* ver der, „is het contact dat we met ^de mensen hebben. Kom ie bij voorbeeld bij zo'n oud oaasje dan is het natuurlijk leuk. Die mensen zitten altijd vol verha len en vinden het fijn dat ze aanloop hebben." Over het Vlaardingse publiek hebben de meteropnemers echt gten klagen.Jiet is over het alge meen een gezellig publiek. De mensen weten waar je voor komt Ze bennen je tenslotte aan je gezicht want meestal kom je al jaren over de vloer." Ook de buitenlanders in Vlaardingen weten maar al te goed met wie ze te maken krij gen; „Als je zegt van 'we ko men voor de electriek of het gas', dan begrijpen ze ons wel. Ze doen altijd zeer voorko mend en dan is het natuurlijk fijn werken voor ons." Goed gelovig zijn de mensen in Vlaardingen ook nog eens. „Normaal gesproken moeten we ons legimiteren, maar düor ons bedrijfspak en het grote boek dat we bij ons hebben weten ze direct met wie ze te maken hebben. Als mensen kwaad willen kan dat natuur lijk altijd, maar veel zal dat niet gebeuren," aldus Aard Vijfwinkel. Natuurlijk komen de meterep- nemerrs, in dien*t van het ge- Aard Vijfwinkel en Joop Willebrands zijn maar al to graag als meier opnemer op pad. Op kantoor zouden ze bijna niet moer kunnen werken. reeentelijk energiebedrijf, in heel Vlaardingen. Geen wijk is hun vreemd, geen straat on bekend. En dat allemaal doen ze per fiets of brommer, ter wijl er ook nogal wat afgelo pen wordt op een dag. Als Aard Vijfwinkel en Joop Wil- lebrand na hun dagtaak thuis komen zijn ze ook echt moe. „Het ruitigtte is het in Am bacht, maar als je op de Ke- thelweg komt is het net of je over de Coolsingel loopt, zo druk. Wel gezellig natuurlijk. Het is alleen wel eens lastig als ie ergens ver weg bent en je krijgt een lekke band. Dan zal je toch moeten proberen om die zelf te plakken. Lukt dat niet, dan wordt je toch netjes opgehaald." Nu ze eenmaal gewend zijn aan de buitenlucht zou een etap terug naar het bureau werk bijna niet meer op te brengen zijn voor Vijfwinkel en Willebrand*. „Je raakt er echt een beetje aan gehecht. Je conditie wordt vanzelfspre kend groot. Ja, ie hoort de mensen weieens laatdunkend spreken over ons beroep. Zo in de trand van 'die hebben het maar goed, de hele dag in de zon', maar als je in de stro mende regen loopt of in de vrieskou dan zie je ze niet Maar ik zeg het, ik doe het graag en zou niet anders meer willen," besluit Aard Vijfwin kel zijn verhaal. I Ds Van der Poel Dominee A. C. J. van der Poel uit Den Haag is benoemd tot geestelijk verzorger van de evangelisch-lutherse gemeente Schiedam. Hij doet zijn intrede op 10 augustus, bij de luther- sen de tiende zondag na Trini- tatis, in het kerkgebouw op de hoek van Lange Nieuwstraat en Oranjestraat Dan vindt ook de bevestiging plaats van G. Richters uit Schiedam als kerkrentmeester. De Lutherse Cantorij luistert de dienst op. i Dominee Van der Poel werkt vooral in Frankrijk en heeft al ideeën over een kerkelijke combinatie Schiedam/Parijs. Hij beijvert uitwisseling van Franse en Nederlandse koren van de lutherse kerk. Hij houdt spreekuren en leidt kerkdiensten in Normandië, Parijs en Sèvres en zal in Schiedam met ingang van 12 augustus iedere dinsdagmor gen van tien tot elf uur in de kerk aan de Lange Nieuw- straat aanwezig zijn om er met gemeenteleden te spreken. Schiedam Twee broertjes van tien en elf jaar zijn zondag door de politie op heterdaad betrapt bij een inbraak in een tuinhuisje op volkstuincom-1 plex Turlede. De twee werdenj in hun kraag gepakt terwijl zij.', zich tegoed deden aan de in-'j' houd van een koekblik. Te-'!' genover de politie bekenden-I zij dat dit de tweede inbraak was die zij pleegden. Enkele minuten eerder waren zij een i ander tuinhuisje binnenge--; drongen. Ook daar bestond." hun buit uit snoepgoed. (i Schiedam Vanuit een kei- derbox aan de IdenburgstraatM hebben inbrekers drie valhel- men en een paar motorhand- schoenen gestolen. De waarde, van de buit bedraagt 370 gul-, den. De deur van de kelder was geforceerd met een breek-, ijzer. Vanuit een geparkeerde auto" op de Gustoweg is een diplo- matenkoffer en een filmcame ra gestolen. Een 26-jarige Schiedammer deed bii de poli tie aangifte van diefstal van een cassetterecorder ter waar-' de van 550 gulden uit zijn- auto. De wagen stond bij de. man voor de deur geparkeerd, aan de Buys Ballotsingel. Schiedam—-Door een voor-) rangsfout rijn zondarxnid-j dag op het kruispunt Harga-. laan/Nieuwe Damlaan- /Churchillweg twee auto's op elkaar gebotst Een 28-ja- rige automobiliste, die van af de Hargalaan de voor rangskruising wilde oprij den. merkte te laat een voor haar van links komende per sonenwagen op. De bestuur der van de tweede wagen deed nog een poging een bot sing te voorkomen, die ech- ter mislukte. Een C-jarfg jon getje, dat bij de vrouw in de auto zat, sloeg door de klap met zijn hoofd tegen een zij raampje en moest met een hersenschudding en een kaakfractuur in het Nolet- zie ken huis worden opgeoo- men. Beide wagens raakten slechts licht beschadigd. Ook door een voorrangsfouf' botsten op het kruispunt Nieu-j1 we Haven/Nieuwe Damlaan, twee personenwagens. Een 23-.! jarige Schiedamse automobilist, - wilde vanaf de Vlaardinger-]' straat de Nieuwe Haven oprij-'"; den, maar bemerkte te laat' een hem tegemoetkomende personenwagen, die de krui- sing recht over wilde steken. Midden op het kruispunt bot sten de auto's. De politie con- stateerde dat beide bestuurders onder invloed van alcohol ver- keerden en legde hen een rij-1 verbod op. 't 1 Bij een aanrijding op de hoek^ i Boterstraat/Kreupelstraat vrij-.1 dagmiddag constateerde de po-/1 litie eveneeens alcoholgebruik! bij een van de betrokkenen. Een 63-jarige automobilist bot-1 ste op de kruising op een hem1' tegemoetkomende personen- wagen. De bloedproef wees uit dat hij had gedronken. De auto's liepen slechts lichte schade op. Vlaardingen—-Tegen een 19-" iarige Vlaardinger heeft de per 1 litie in de nacht van zondag op maandag proces verbaal opga- maakt, omdat de jongeman on- der invloed van alcohol een personenauto bestuurde. De I man was met zijn auto in een slip geraakt en reed een licht mast ondersteboven. k>

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3