SCHIEDAMÜCHE COURANT Weer vergunning tot splitsing geweigerd Groenoord één grote volkstuin Ik neem. proef Hoge boom radicaal gesnoeid Eurotax loopt twee uur vertraging op krant 9Wegwijzer9 moet huur in vakantie doorbetalen Vader en dochter redden peuter 's& Burgers moeten in eigen stad kunnen recreëren Binnenkort ook vrouwen bij brandweer 'Eerst gebreken wegwerken9 Autodieven betrapt lo*° Inbraak in woning Dinsdag 15 juli 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - _104de jaargang no. 26656a paGIHAS Broerevrat 3 telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst I44I44 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het college van B en W heeft weer enkele aangevraagde ver gunningen geweigerd, om bestaande woningen te splitsen in appartementen. De vergunningen worden niet afgegegeven alvorens de huidige eigenaars on- derhoudsgebreken aan hun panden hebben weggewerkt. Al enkele maanden geleden werd een splitsingsvergunning aangevraagd voor een pand in de Diepenbrockstraat in de Vettenoordsepolder. >m rijn De eigenaar werd toen aan geschreven om bepaalde ge breken te verhelpen, maar daaraan is tot op heden niet voldaan. De man kan binnenkort een tweede aanschrijving ver wachten, waarna hij een nieuw verzoek om een split singsvergunning zal moeten indienen. Ook vergunningen voor het splitsen van panden in de Oosterdwarsstraat, de Mark graaflaan en de Nicolaas Beetsstraat wil het college van BenW niet afgeven, voor de panden zijn knapt De eigenaar twee maanden de tijd om woningbezit afdoende te ver beteren. Het weigeren van een derge lijke vergunning is een van de weinige beperkende maatregelen, die het ge meentebestuur kan nemen in dergelijke gevallen. Het gaat veelal om huurwoningen, die de eigenaar van de hand wil doen. Door zo'n woning te splitsen in twee of meer ap partementen levert de ver koop meestal meer op. Zoetermeer De Zoete rm eer- se politie heeft vannacht drie iongens op heterdaad betrapt, bij hun poging een auto te ste len uit de overdekte parkeer garage aan het Savelsbos. Een vierde verdachte wist bij de aanhouding te ontkomen. De drie jongens, in leeftijd va riërend van achttien tot twin tig jaar, zijn allen afkomstig uit Rotterdam. in Hoek van Hollandse Til heeftnog'geenscheppie verkocht. Pagina drie. Schiedams timmerkamp smeekt om beter weer. Pagina drie, Martin van Vianen wil afrekenen met vorig seizoen. Pagina vier. Schiedam Vrouwen die in Schiedam solliciteren naar een plaats bij de vrijwillige brandweer maken nu ook een kans. Al weer geruime tijd kampt de Schiedamse brandweer met een tekort aan vrijwilligers. Om dat te kort op te vangen zullen voortaan ook vrouwen zich bij de vrijwillige brandweer kunnen aanmelden. Het tekort wordt voorname lijk veroorzaakt door een te ruglopende belangstelling voor het vrijwilligerskorps. Een andere reden is dat veel sollicitanten niet voldoen aan de functie-eisen. Behalve het aantrekken van vrouwen wil de brandweer het tekort wegwerken door een groot schalige wervingscampagne, die nog dit jaar van start moet gaan. Hen leeg bad, een leeg terras, je kunt bad Groenoord beter Geenoord noemen. Schiedam Zoveel mogelijk groen in de flat- wijken van Schiedam gaat uitgegeven worden aan de bewoners. De grasvelden, waarop mo menteel alleen maar gevoetbald wordt zullen, voor zover de plantsoenendienst verantwoor delijk acht, in tientallen tuintjes worden om getoverd. De bewoners van. Groenoord en Nieuwland, de wijken waar het vooral om gaaL'zullen dié"tuintjes zelf moeten onderhou den. Om de 'leegloop' van de stad tegen te gaan, menen burgemeester en wethouders van Schiedam dat niet al leen de woningen verbeterd moeten worden, maar ook de recreatiemogelijkheden binnen de stad uitgebreid moeten worden. Recreatie moet ook in de directe om geving van het woongebied kunnen plaatsvinden, zo mogelijk zelfs rond de woning, vindt het college in zijn vorige week verschenen beleidsnota. VlaardingenHet college van BenW heeft afwijzend ge reageerd op het verzoek van de Evangelisatie Stichting 'De Wegwijzerom gedurende een periode van zeven weken vrijgesteld te worden van het betalen van huur. Het gaat daarbij om de hal van de Van Maerlantschool, die door de stichting voor evangelisatiewerk wordt gebruikt delijk gemaakt dat dat niet in overeenstemming is met de huurovereenkomst die 'De Wegwijzer* met de ge meente Heeft gesloten. Afge sproken was dat de huur ook gedurende de vakantieperio de normaal doorbetaald zal worden. Gedurende de vakantiepe riode liggen de activiteiten van de stichting stil. De stichting had het gemeente bestuur daarom verzocht haar over die periode geen huur in rekening te brengen. Wethouder Cees Bot heeft de stichting in een gesprek dui- JUL Dit nieuwsblad, waonn u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd ia combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. ito**- w O* Adt®5» ?c*xc IvioooP stut®0 Als eerste aanzet denken BenW eraan om de collec tieve grasvelden bij de flats in Groenoord en Nieuwland om te zetten in tuintjes voor individuele bewoners. Uit gangspunt daarbij is dat de bewoners meer bevrediging krijgen, doordat zij meer ver antwoordelijkheden hebben. Het college spreekt tevens de verwachting uit dat het aan zien van dergelijke gebieden beter zal worden door een grotere verscheidenheid, als mensen met veel liefde in hun eigen tuin gaan werken. Het college hoopt, dat door de groengebieden te 'verde len' onder de bewoners ook het grootscheepse vandalis me in de flatwijken tegenge gaan kan worden. De contro le van de buurt op de tuintjes zal groter zijn dan in de hui dige situatie, waarin niet veel mensen zich het lot van een boompje of een bushalte aantrekken, meent het colle ge. „Men zal eerder geneigd zijn de politie te alarmeren als van vandalisme sprake is, maar tegelijk zal hopelijk de zucht lot vernieling van het buurtbezit afnemen," is de theorie daarachter. Tevens "zullen BenW nog dit iaar een nota toerisme uit brengen, waarin mogelijkhe den worden geopperd om het toerisme krachtig te stimule ren. Behalve een toeristen- stroom, die geld in het laatje brengt, heeft het college daarbij ook de Schiedammers voor ogen, die beter kunnen recreëren in een stad, waarin de monumenten zijn geres taureerd. Het actieplan voor toerisme is begin vorig jaar al gemaakt, maar is nooit aan de openbaarheid prijsgege ven en heeft meer dan een jaar bij economisch wethou der Reinier Scheeres in de la gelegen. Schiedam Groenoord, oord van weelderig groen en warm water, prachtige voetbalvelden en zonaanbld- dersplaatsen. Ruim terras waar heerlijke koele en exo tische drankjes genuttigd kunnen worden. Een ont moetingsplaats voor mensen... Niet dus. Daar schort het nog aan. De warme dagen van 27 graden, waar Groenoord zo'n achtduizend mensen per dag ontving, lijken een lange tijd geleden. Slechts dertig mensen per dag komt geregeld voor. np J Jammer voor de vijftien man personeel. Die zijn ge- Jf K.&Ï1& dwongen te klaverjassen of te leren breien want zwemmen is brrr... Tientallen boze telefoontjes De esdoorn, die zoveel licht wegneemt. In het najaar gaat da snoel- schaar er in. VlaardingenHet verzoek van enkele bewoners van de Flores- laan om er voor te zorgen dat de grote boom voor hun huizen niet zoveel daglicht wegneemt wordt ingewilligd. Het college van B en W heeft de plantsoenendienst opdracht ge geven de boom in het najaar, als het snoeiseizoen weer is aange broken, een grote beurt te ge ven. Het probleem werd besproken tijdens het laatste driemaande lijkse wijkoverleg in de West- wijk. Bewoners van de panden 50a en b en 52a en b klaagden toen over de overlast, die de dichte kroon van de esdoorn veroor zaakt Dat is voor het college aanlei ding geweest om aan de direc teur van gemeentewerken te vragen, wat die er van vond- Die meende dat de beste oplos sing was de boom te kandelabe- ren, hetgeen een bepaalde radi cale snoeimethode betekent, Het college van B en W heeft de plantsoenendienst gevraagd voor aanvang van de werk zaamheden ook eens te informe ren bij andere bewoners van de F1 oreslaan, die een dergelijke uit zijn krachten gegroeide es- doom voor de deur hebben. Indien nodig kunnen die bomen meteen eveneens een beurt krij gen. Schiedam Tientallen mensen hebben gis teren meer dan anderhalf uur, soms zelfs twee uur, op een taxi moeten wachten. Het regionale taxibedrijf Eurotax, waarvan het hoofdkantoor is gevestigd aan de *s-Grave- landseweg in Schiedam, liep vooral 's och tends door de aanhoudende regen een onge kend grote achterstand op, waardoor veel klanten lange tijd moesten wachten. De taxichauffeurs kregen vaak scherpe ver wijten. „De mensen willen hun gram natuur lijk halen en dan zijn wij het pispaaltje," al dus een chauffeur, „maar hoor eens, wij kun nen er toch ook niks aan doen? Als het zo re gent, is het altijd drukker op de tax en de mensen moeten niet vergeten, dat wij ook met vakantiegangers en zieken zitten. Dat maakt het nu eenmaal moeilijk. En een chauffeur, hoe snel hij ook is, kan toch maar één klant tegelijk rijden..." Op de centrale van Eurotax aan de 's-Grave- landseweg kwamen veel boze telefoontjes binnen van Schiedammers, Vlaardingers en Rotterdammers die al een dik uur eerder voor een taxi hadden gebeld. „Waar blijft ie nou?" kregen de centralisten met grote regel maat te horen. De verwijten waren onder meer dat men te laat kwam voor afspraken, bezoek- en spreekuren of de trein. Eurotax excuseerde zich door te wijzen op de grote drukte, de vakantïepïek en het ziekte-' verzuim in het eigen bedrijf, waardoor iets minder chauffeurs op de weg waren. Bovendien werd onnodige vertraging ver oorzaakt door mensen, die niet afbelden en zonder het de centrale te laten weten de bus of de tram namen omdat zij niet nog langer op de taxi wilden wachten. „Het is vanoch tend wel zes, zeven keer voorgekomen dat ik arriveerde op een adres, waar niemand meer was," zei een chauffeur. „Dat is natuurlijk al niet leuk, tenslotte probeer je je werk goed te doen en dan krijg je door zoiets een knauw, maar daarnaast kost het erg veel extra tijd, waar niemand wat aan heeft en waardoor veel andere cliënten onnodig veel langer moeten wachten. Even afbellen is dan toch wel zo fatsoenlijk, niet?" Vlaardingen Op het nip pertje is een éénjarige peuter van de verdrinkingsdood ge red. Het kind heeft zijn le ven te danken aan Vlaardin- ger Willem van Noort en zijn dochter Helma. Zij haalden het kindje uit de Oude ha ven, waarin het ongeveer drie minuten had gelegen en pasten mond-op-mond bea deming toe. De redders wa ren net op tijd, want toen zij het kind op de kade hadden gebracht, vertoonde het al geen tekenen van leven meer. Na enkele minuten mond-op-mond beademing begon het kind pas zelf weer te ademen. Zondagmiddag rond een uur of viif viel het kind, dat met enkele andere kinderen op de Oosthavenkade aan het spelen was, in het water. De kinderen raakten in paniek en renden weg om de ouders te waarschuwen. Voordat de ouders na ongeveer vijf mi nuten hij de haven kwamen had Willem van Noort sa men met zijn dochter Helma het kind al uit het water ge haald. Beiden waren daar voor in de Oude Haven ge doken. Omdat de peuter geen tekenen van leven meer vertoonde werd door vader en dochter mond-op- mondbeademing toegepast Hoewel het levensgevaar was geweken is het kind ter observatie in het Holy-zie- kenhuis opgenomen. Zoetermeer Uit een woning aan de Gershwïnrode is in het weekeinde geluidsapparatuur en gereedschap gestolen. De bint heeft een waarde van on geveer 5500 gulden. De politie vermoedt dat de daders zijn binnengekomen met behulp van een valse sleutel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1