STAD/STREEK 3! Oud-raadslid mist wezenlijke inspraak 'Ik heb geen scheppie verkocht' Timmerkamp smeekt weergoden om zon Nieuwbouw vormingscentrum in oktober van start Greep in etalage Til en haar strandtent: Dure scharensliep Stad- huis Jacht om bruids meisjes9 Fietser en auto botsen Fa tu i lioUoricliteii Ontheffing voor licht reclame iS" Portefeuille gestolen Tent vernield KJV gaat niet met vakantie Winkeldief aangehouden Pand Lijsterlaan op instorten dinsdag 15 Juli 1880 VD/SC/WW Schiedam Bij een inbraak in een fotozaak op de Tuin- laan heeft een onbekende jongeman zondag foto-artike len ter waarde van tweedui zend gulden gestolen. De jon gen, die door omwonenden is gezien, gooide met een steen de etalageruit in en nam een fototoestel, een telelens en een statief weg. Door de rondspringende glasscherven raakten diverse in de etalage uitgestalde goe deren beschadigd. Een andere onbekende pro beerde in de nacht van zater dag op zondag bij een tv- en radiowinkel op de Singel hetzelfde. Met een steen ver brijzelde hij de vensterruit en pakte een televisietoestel uit de etalage. Een toevallige voorbijganger doorkruiste echter de plannen van de dief. Hij greep de man in de kraag, maar moest hem even later weer loslaten toen hij enkele rake klappen kreeg te incasseren. Zonder het tv- toestel nam de onbekende dief de benen. Bij een slijterij in de Groene- laan werd vrijdag een win kelruit van twee bij drie me ter ingegooid. De winkelier verklaarde echter niets te missen. De schade bedraagt 1600 gulden. Bij een inbraak in het gewes telijk arbeidsbureau aan de Valeriusstraat hebben onbe kenden een draagbare radio en drie stopwatches gestolen. De waarde van de buit be draagt driehonderd gulden. Men kwam binnen via een ruit Uit een geparkeerde auto aan de Botte rstraat is een kist met gereedschap ter waarde van 500 gulden ge stolen. De schade die werd veroorzaakt om de kofferbak open te breken was eveneens 5ÖQ gulden. Schiedam „Iemand als ik, die al lang meeloopt op commissie vergaderingen, inspraak- en in« formatieavonden en hoorzittin gen, wordt er langzamerhand moedeloos van te merken dat je toch nooit helemaal gelijk krijgt Je kunt je afvragen of het zinnig is wel mee te draaien in in spraaktoestanden. Je mag wel wat 2eggen, maar de grote lijnen liggen vaak toch al vast en daar bestaat géén inspraak voor." Die kritiek komt van een voor- malig gemeenteraadslid. Joop van Woerkom. Deze voorganger van Gerard Verhulsdonk als fractieleider van de VVD is te genwoordig actief als voorzitter van de vereniging Broersveld Belangen en bemoeit zich als zo danig nog met de plannenmake rij voor de binnenstad, de tram naar Schiedam-Noord en de deel plannen voor verkeer en o- penbaar vervoer, en met de in spraakprocedure voor inspraak op zich. „Het is vrij hopeloos ma kend te zien, dat er met inhou delijke kritiek op de procedures niets gedaan wordt," aldus Van Woerkom, vorige week op de veelbesproken bijeenkomst van de winkeliers van de Broersvest. Als voorbeeld neemt hij de hoor zitting, die enkele weken gele den op het stadskantoor is ge houden over de verlenging van tramlim 1 van de Koemarkt naar Schiedam-Noord. De aanleg van de trambaan over Broersvest, 's- Gravelandseweg, Burgemeester Van Haarenlaan, Nieuwe Dam- laan en Churchillweg noemt Van Woerkom een wezenlijk on derdeel van de gemeentelijke deelnota voor openbaar vervoer, maar ook voor het verkeerscir culatieplan (VCP), dat in de maak is. heeft de trambaan be langrijke consequenties, Echter, de deelnota en het VCP worden telkens afzonderlijk behandeld. Volgens Van Woerkom is het dan ook nog zo, dat de verlen ging van lijn 1. doordat zij in vloed op het verkeer in de bin nenstad heeft, uiteindelijk in vloed heeft op de parkeerproble men in het centrum, en, zo rede neert hij, als de deelnota voor parkeren dan ook nog eens op een andere avond behandeld wordt, is het eind helemaal zoek. Van Woerkom: „Ik heb iets te gen die afzonderlijke deelplanbe handeling, omdat je geen echte greep krijgt op de problematiek. Als je iets aanvoert, wordt ge zegd dat je op een andere infor matieavond had moeten zijn..." Hoek van Holland De VVV-folder vermeldt Een zomer om nooit te vergeten'. Tot nu toe ziet het ernaar uit dat we maar moeten proberen die 'zomer' vreselijk snel te vergeten. De stranden zijn verlaten en terrassen waar vrolijke en bruine mensen aan het bier zou den moeten zitten staan er triest bij. Als je af en toe buitenlands gebrabbel hoort, zijn dat dik inge pakte toeristen die bibbe rend zonnige ansichtkaar ten uitzoeken. De 'Moeders' van de Strand weg, Til van der Velden (49), ziet het ondanks de vrolijke blik in haar ogen bijna niet meer zitten. „Vanmorgen heb ik maar voorgesteld eens met de bijstand te gaan pra ten over wat er met ons ge beuren moet," zegt ze. „Ik heb nog geen scheppie ver kocht. Normaal staan we met zeven man hier. Nu werken mijn zoon en ik alleen." Til heeft al tien jaar een ei gen snackbar in Hoek van Holland en werkt onder haar meisjesnaam Van der Vel den. „Wat dacht je," zegt ze door Karin Kuijpers Schiedam De Schiedamse politie waarschuwt voor een scharenslijper, die zijn klanten na gedane arbeid een fikse rekening presenteert Vorige week was de scharenslijper sa men met een vrouw actief in de Burgemeester Stulemeijer- 73 gulden. Hoewel dit'de be- laan. Een 7 I-jarige vrouw gaf de man een schaar en een hak mes. Kort daarna kwam een vrouw met geslepen schaar en mes terug en vroeg daar voor 43 gulden. De bejaarde vrouw, die het bedrag aan de hoge kant vond ging haar woning binnen om geld te Eakken, maar even later leek de prijs ai gestegen tot jaarde nog meer bevreemde, betaalde zij toch. De man is circa veertig jaar oud, heeft blond haar, een gezet postuur en is ongeveer 1.7D meter lang. De vrouw was gekleed in een beige* /bruine regenjas, is iets lan ger dan de man en heeft donker haar. „Wij zijn de bruidsmeisjes/' zeiden drie vrolijke jongeman' ren gistermorgen tegen da bode van het stadhuis, dia hel aanstaand echtpaar Kurvers-Lub ontving voor haar trouw plechtigheid. „Dat ls mooi, gaat u dan daar maar zitten," zeri de bode grinnikend. Hij was niet de enige, die er lol In had. Aardig wat ambtenaren kwamen In de hal van het stadhuis een kijkje nemen, hoe het zwaar opgemaakte en fraai gecos- tumeerde drietal het bruidspaar vergezelde. Dat bruidspaar zelf had blijkbaar vantevoren niets van de verrassing (het resultaat varr een weddenschap?) geweten, maar na zich eerst wat opgelaten te hebben gevoeld kon het jonge paar er toch wel hartelijk om lachen. Het gaf hun huwe lijk onder de huidige sombere weersomstandigheden In leder geval Iets bijzonders. Ze zullen (14 juli 1930 niet gauw verge- Schiedam Een 17-jarige fietser is met een hersen schudding en een gekneusde schouder in het gemeentezie kenhuis opgenomen na een aanrijding met een auto. De .fietser kwam met de auto in botsing toen hij vanaf de Nieuwe Haven linskaf de Burgemeester Knapperilaan opreed en geen voorrang kreeg van de automobilist, die vanuit de tegenoverge stelde richting over de Nieu we Haven reed. Enige en algemene kennisgeving. Heden is toch nog onverwachts ontslapen onze moeder en overgrootmoeder KURINA VAN HOOGDALEM-VALKENBURG Weduwe van Dirk v. Hoogdalem op de leeftijd van 83 jaar. Uit aller naam. H. de Loos-v. Hoogdalem. Delft. 12 juli 1980. Koningsplein 27. Correspondentie-adres: Hoogstraat 30. 1761 LH Den Helder. De overleden© ls opgebaard in het rouwcentrum. Oostsingel 146, Delft Bezoekuren dagelijks van 3 tot 4 uur en van 7 tot 6 uur namiddags. De crematie zal plaatshebben In het crematorium Hofwijk, Delftweg 230, Rotterdam (Overschie). don derdag 17 juli e.8. om 12.30 uur. Vertrek v.a. Oost- üngel 146 12.00 uur. VI aard in gen Het col lege van BenW is van plan, makelaardij De Witte BV een ontheffing te geven voor het aan brengen van een lichtre clame aan de zijgevel van het pand aan de Schiedamseweg 26. Over deze lichtreclame wordt' al geruime tijd overleg tussen het bedrijf en de gemeente gevoerd. De» welstandscommissie vond het oorspronkelij ke ontwerp niet fraai genoeg, zodat er wijzi gingen moesten woraen aangebracht Zodra die wijzigingen zijn aange bracht kan de makelaar de officiële gemeentelij ke toestemming ver1 wachten. lachend, „ik ben al dertig jaar geëmancipeerd." De snackbar is zeven dagen per week open van tien tot don ker. „Elke morgen ben ik er om zeven uur, dat vind ik. heerlijk. Ik ga dan nog niet open, maar ik vind dat alles schoon moet zijn." Ze is geboren in Rotterdam wat nog duidelijk te horen isf maar is al eenendertig jaar. gekluisterd aan Hoek van Holland. Na ,in Vlaardingen op een dertienhoge flat geze ten te hebben ('Als je gezellig op je balkonnetje wilde zitten woei je bijna over de reling') heeft zij een huis in de Hoek gekraakt, schuin tegenover haar snackbar. „Ja, wat wil ie," zegt ze, „ik was veel te bang toen dat huis leeg kwam dat anderen het zou den kraken. Mijn man die invalide is kwam niet in aan merking voor dat huis omdat hij niet economisch gebon den is. Vandaar dat ik het toen met medeweten van de eigenaar gekraakt heb." Waarschijnlijk is het voor Til het laatste seizoen dat zij haar snackbar op de Strand weg gebruiken mag. Haar gebied moet wijken voor de verlenging van de spoorbaan en een vierbaansweg. Jam mer? „Belachelijk!" stelt Til, „Gaan ze weer zoveel mil joen besteden aan een project dat helemaal niet zo nodig is. Als je kijkt hoeveel mensen op het eindstation Strand uit stappen, dan is een verlen ging van die trein toch een lachertje? Ze zouden eens wat meer aandacht moeten besteden aan betere accom modaties. Hoek van Holland heeft geen eens een bioscoop, Laa'n ze een kermis neerzet ten of een skelterbaan om de toeristen bij minder mooi weer ook bezig te houden." 'Moeders' (ze is ook wel eens de Koningin van de Strand weg genoemd) spreekt vloeiend Engels. Duits, Spaans en in mindere mate Zweeds. Noors en Deens. Grappig is wel het oer-Kot- terdamse accent waarmee zij die talen vloeiend spreekt. Maar dat kan Til niet sche len. „Ik ben een eerlijk mens en zal niemand belazeren. Met al die nozems bijvoor beeld uit de buurt kan ik uit stekend opschieten. Die wor den overal weggestuurd en dan komen ze hier naar toe. Bij mij kunnen ze hun gang gaan, zolang het mij zint. En als het fout gaat zeg ik rustig: 'Blijf er met je kankergraf- klauwen vanaf. Dan krijg ik zo'n kop maar ik zeg het wel," vertelt ze ondeugend. Weinig geld Niet alleen het slechte weer is volgens Til oorzaak van het miserabele seizoen. „Ik geloof ook dat er weinig geld is onder de mensen. In Duitsland heerst grote wer kloosheid waardoor er min der mensen op vakantie kunnen. Nee, het publiek heeft weinig geld. Onze ver koop hangt nog altijd af van kinderen en die zijn er na tuurlijk het meest in de schoolvakanties. De kinde ren beslissen of zij een ijsje of limonade willen. „Wat het weer betreft hoop ik dat het nu in de bouwvak iets beter wordt. Dat kan een hoop goedmaken. De eerste week hebben de mensen geld en zin ergens naar toe te gaan. Als deze week slecht is, dan kan ik de rest van het seizoen wel vergeten. Maar ja," lacht ze, „ik heb al jaren geen gulden op de bank, maar ik heb mij er altijd uit gered." Heeft Til nooit genoeg van de Hoek? „Ik ben er één jaar uitgestapt. In Spanje heb ik voor de bejaarden gewerkt. Bitterballen en oliebollen bakken: enig, maar je kan er niet van leven. Mijn tent in Hoek van Holland had ik verpacht, maar die mensen presteerden het binnen één jaar zoveel schulden te ma ken dat ik genoodzaakt was ze eruit te zetten en er zelf De Koningin van de strandweg heeft een moeilijk seizoen, want heeft nog geen scheppie ver kocht. weer voor te gaan staan. Geen punt hoor, want ik vind het heerlijk. Mijn patat maak ik zelf, ik verkoop goe de spullen en het is schoon bij mij. Dat vind ik het be langrijkste." Wat gebeurt er met haar als de gemeente haar plekkie af neemt aan het einde van het seizoen? „Nou, ik hoop dat ze een nieuw plekkie voor me hebben, want ik heb tal van ideeën hoe mijn nieuwe tent eruit gaat zien. Maar ik blijf in ieder geval doorgaan, het is nou eenmaal mijn leven", besluit ze kwiek. Schiedam—„Echt leuk is het eigenlijk niet Het vuur wil niet branden, de verf spoelt onder je kwast weg en het pannekoekenbesïag bevat meer regenwater dan andere beslagdelcn. Maar toch zijn er veel kinderen die volhouden," zegt André Wcutersen van het clubhuiswerk Schiedam-Zuid, dat voor de zomerperiode weer een timmerkamp op het Hoofdplein heeft georgani seerd. Het timmerkamp blijft toch maar tot het emd van de va kantie doordraaien, zo hebben de clubhuiswerkers besloten, al zijn de weersomstandighe den te slecht om het de jeugd yan de Gorzen gezellig te ma ken. De weergoden zijn aanbe den om de resterende tijd tot 15 augustus wat barmhartiger te zijn, zodat de inspanningen van de kinderen op de bouw speelplaats met voor niets zijn geweest. Hout is er in ieder ge val voldoende. Een aantal be drijven had voor de financiële medewerking gezorgd en door het slechte weer komt men nu niet tekort. De beroepskracht gaat overi gens volgende week op vakan tie. In die week is het timmer kamp dicht. Maar daarna draait men verder op de tij den, waarop tot nu toe werd getimmerd: op dinsdag, woens dag en vrijdag van half elf tot vier uur en op maandag en Echt leuk ls anders, met al die regen, maar toch is er wel wat in elkaar getimmerd op het Hoofd in Schiedam. donderdag van een tot vier uur. Na de vakantie tijd gaat men ook door, maar dan min der frequent, namelijk alleen op maandagmiddag van half vier tot vjjf uur en op woens dagmiddag van een tot vijf uur. Tijdens de winterpauze, die duurt van l oktober tot 1 april, zullen het bouwterrein en het Schreihuisje een opknapbeurt krijgen, zodat daarna weer met frisse moed begonnen kan worden. SchiedamUit de woning aan de Van Ruijsdaellaan is een portefeuille met 3500 gul den en enkele papieren gesto len. De 52-jarige bewoner had in de namiddag zijn jasje met daarin de portefeuille aaan de kapstok in de gang gehangen, 's Avonds rond een uur of acht merkte hij dat de voor deur openstond en de porte feuille was verdwenen. j Vlaardingen Onbekenden hebben het afgelopen week- einde een tent in de achtertuin van een woning aan de Jacoba van Beierenstraat vernield. De bewoners hadden de tent voor een laatste inspectiebeurt voor de vakantie in hun tuin opge zet. Onbekenden zorgden er echter voor dat op het laatste nippertje nog een raparatie aan de tent van 365 gulden uitgevoerd moest worden. Vlaardingen Hoewel het Komité Jongerenhuisvesting Vlaardingen (KJV) voor haar spreekuren gebruik maakt van het gebouw van het JAC, dat op het ogenblik gesloten is, draait het KJV gewoon door. Iedere dinsdagavond kunnen jongeren die problemen heb ben met hun huisvesting tus sen 20.00 en 22,00 uur terecht Tijdens dit spreekuur is men dus welkom m het JAC-pand, Pieter Karei Drossaartstraat 201, tel. 34.47.13. Vlaardingen—Tegen een 17- jarige jongeman uit Vlaardin gen heeft de politie proces ver baal opgemaakt wegens win keldiefstal. De jongeman had bij een supermarkt aan de Ge dempte Biersloot enkele le vensmiddelen weggenomen. Maassluis De Stichting voor Christelijk Vormings werk voor Jeugdigen te Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en omstreken kijkt reikhalzend uit naar de bouw van haar nieuwe on derkomen aan „De Groene Driehoek" aan de Westland- seweg in Maassluis. Al lange tijd zijn er plannen in de maak, maar directeur A. L. Greiner verwacht nu dat medio oktober de eerste paal de grond in kan. „De plannen hebben al op het stadhuis ter inzage gele gen en nu moeten alleen pro vincie en Rijnmond er nog hun goedkeuring aan ge ven." vertelt hij. Het nieuwe gebouw gaat ruim drie miljoen gulden kosten. Voor dat geld krijgt de stichting de beschikking over een hypermodern com plex. Dit gebouw vormt een scherp contrast met het hui dige onderkomen aan de Lijsterlaan, waar het vor mingswerk momenteel wordt gedaan in een pand, dat zo bouwvallig is dat het haast op instorten staat. Dat oude pand wordt con form de gemeentelijke plan ning ter beschikking van de sloper gesteld om plaats te maken voor openbaar groen. De stichting verzorgt behal ve het vormingswerk aan jeugdigen, die nog gedeelte lijk binnen de leerplicht val len, ook vormingswerk voor iong-volwassenen, die er al lerlei cursussen volgen. „De nieuwbouw wordt echt heel mooi. We hebben er allemaal leuke plannetjes mee, maar dat hoor ie wel als het zover is." zegt directeur Greiner.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3