SPORT SW traint weer Onenigheid hij Pollux Negentig mille voor accommodatie Demos/GSS Honkballers bekeren De Postduif en De Vrijheid ra Sport- kort Sport agenda artin van Vianen: Toernooi Be Quick sterk bezet BS - Onbeperkte groei bij Olympus l dinsdag 15 hiH f980 VD/SC/WW 'Afrekenen met sneeuwbal effect van vorig seizoen' Vlaardingen Ook Martin van Vianen wil zich ten gunste van FC Vlaardingen volledig wegcijferen. Het is immers niet anders te ver* klaren, dat de 39-jarige Hagenaar, die een tweejarig (full-time) contract bij de Vlaar- dingse eerste divisieclub heeft ondertekend, zich vlak voor de aanloop naar het nieuwe seizoen zo vol vertrouwen en ambitie presen teert. Een nieuw gezicht, een nieuwe tijd, zo hoopt hij samen met de ongetwijfeld uitge dunde Vlaardingse aanhang. Temidden van bouw werkzaamheden rond de afrastering, spelershome en tribune, uitgevoerd door de familie Kentie, die onder de categorie oer-supporters mogen worden gerangschikt, blikt Martin van Vianen in alle rust vooruit. Van Vianen, die zelf zijn be taalde voetbalcarrière als doelman langs zeven jaar ADO en zes jaar Holland Sport zag voeren, kent de klappen van de trainers- zweep. Nadat een meniscus hem voorgoed 'onbruikbaar' voor het topvoetbal had gemaakt, passeerden achtereenvolgens PDK, 's-Gravenzandse SV, ADO Heemskerk en Lens de bonte trainersrevue, om ten slotte („omdat je hoe dan ook ambitieus blijft") voor de af gelopen twee jaar bij Telstar terecht te komen. „Ik heb als speler Ernst Hap- pel meegemaakt en daarna ook Cor van der Hart, met wie ik nog heb samenge werkt als assistent trainer in het laatste jaar Holland Sport", benadrukt Van Via nen nog maar eens. In de amateurperiode is me veel duidelijk geworden omtrent de algehele ontwikkelingen van de sport in het algemeen en de voetbal in het bijzon der. De tanende mentaliteit, geldkwesties, enzovoort. Zonder meer een nuttige pe riode, die zelfs nog een ver volg had kunnen krijgen, als ik de functie van manager bij ADO Heemskerk, de grootste amateurvereniging van Nederland, had aange nomen. Maar mijn gezin ging op dat moment voor", „Maar ja, uiteraard via het volgen van de trainingen van FC Den Haag, bleef je direct op de hoogte van aller lei ontwikkelingen, en Tel star leek een alleszins accep tabel vervolg van mijn car rière. Ik heb ondanks alles een fijne tijd in IJmuiden ge had, maar halverwege het afgelopen seizoen liep het vast. Ik wilde wel door, maar dan alleen met drie of vier versterkingen. Telstar is, on danks hardnekkige pogingen van mijn kant, nog steeds die oninteressante tikploeg, waar geen vuur inzit. Met spelere als Pahlplatz of Leendert de Goey, die voor 40 50.000 gulden binnen te halen wa ren, wilde ik voor meer spektakel zorgen". door EmilQ Schelvis „Dat ging echter boven het budget. Niet Telstar was daar schuldig aan, maar de ge meente, die via een raad van beheer de financiële touwtjes in handen had. Doodziek werd ik ervan en het deed me besluiten om te vertrek ken. Joop Brand, mijn opvol ger, hanteert andere princi pes en woont in de buurt Maar let op, die gaat binnen kort ook om spelers roepen. Logisch!". Martin van Vianen gaat er financieel niet bepaald op chteruit bij Vlaardingen. Rustig causerend: „In de eer ste plaats moeten we afreke nen met het sneeuwbaleffect Vorig seizoen is de spelers groep constant in verwarring geweest Dan een trainers wissel, geldproblemen of zelfs berichten over de totale opheffing. De negatieve piek rond het gehele voetbalge- beuren in Nederland is vol- fens mij nu na het Europees ampioenschap wel bereikt Er wordt begrepen dat er stapje terug moet worden ge daan. Dat we met z'n allen, iets constructiefs moeten be denken. Dus dat geldt zeker ook voor een 'kleintje' als FC Vlaardingen". „Ik ben hier ook niet ïomaar begonnen, ik heb me goed la ten informeren. Natuurlijk, FC Vlaardingen heeft een schuld, maar alle bankgaran ties zijn nu gesteld en samen met Hugo van Houten, de manager, gaan we hard wer ken aan de FC Vlaardingen, dat trouwens in FC Den Haag een tot nu toe gelukki ge partner heeft gevonden. En daarnaast scholen bezoe ken, het bedrijfsleven inte resseren en dan vooral mijn gedeelte, een stukje voetbal op de mat leggen, wat de mensen aanspreekt", •„In ieder geval geloof ik ze ker met de nieuwe aankopen Schiedam - Met uitzondering van Johan Versluis, de nieuwe seml-prot, die vlak boven zijn enkel geblesseerd Is. maakte de rest van de selectie van SW de eerste training van Sandor Popovics op Harga mee. De selectie bestond uit achttien man. Inclusief Hans de Wilde van Barendrecht, de enige amateur die SW kent Ook Rinus Steenbergen, die lange tijd sukkelt met zijn knie, ga» acte da presence, ai haakte hij het laatste kwartier af. Wlm Mulder Is voorlopig nog ziek vanwege een kwetsuur aan zijn dijbeen. SW traint vrijwel elke avond, op 23 juli volgt de eerste oefenwedstrijd tegen Bruse Boys. Schiedam/Vlaardingen Als de weergo den de honkballers goed gezind zijn, dan worden er vanavond weer wedstrijden om de spaarbank-bokaal gespeeld. Op het sportpark Harga ontvangt Schiedam om 19.00 uur de kampioen van de tweede klasse A het Bredase Alro Je ka. Gezien de vele afwezigen bij Schiedam zal het een moeilijke wedstrijd worden, maar misschien zit coach Bob Soudijn van Jeka wel met hetzelfde probleem. In Vlaardingen aan de Zwaluwenlaan is Groen oord gastheer voor Vlaardingen-Holy, aanvang ook 19.00 uur. De Vlaardingers hebben in de competitie tweemaal gewonnen van Groenoord, maar of dit ook nu weer gaat lukken valt nog te be zien. Ook coach Dick Lamet kan niet over alle spelers be schikken wegens vakantie, terwijl interim-coach Theo Burgerhoudt daar wat Groe noord betreft geen last van zal hebben. In ieder geval kan het een interessante krachtmeting worden. Maassluis- Dese week wordt er in Maassluis het B-. C- en D-tennistoernooi van Be Quick gespeeld, waarvoor 360 partijen moeten worden afgewerkt Het B-ioemooi is sterk bezet Bij de heren lijn twee Toeeh-srpelers geplaatst: Guus Boek en Nico Kuypers, terwijl bij de dames Julia van Ifoort (DDH) de lijst aanvoert en Conny Lugt (Holy) als tweede werd ge plaatst gemengddubbel wcr- t koppels Conny lasgt' In het den de Cees van Meurs CToegh) en Julia van Nooit Ad Ribbe (Oostvoome) getipt voor de eindstrijd. £a-I ly•- -5->st-rs - Schiedam - De postduiven van de verenigingen De Vrijheid en De Postduif na men dit weekeinde deel aan twee wedvluchten. De Vrij heid zette 90 oude duiven in voor een vlucht uit Chateau- roux over een afstand van BOO kilometer. De Postduif was hier verte genwoordigd met 86 duiven. Helaas werden de duiven door het slechte weer niet gelost en keren nu naar huis terug. De jonge duiven voor een vlucht uit Strombeek haal den een snelheid van 75 kilo meter per uur. De winnaars van De Vrij heid waren: l en 8. R. Heins- broek, 2-5-9 en 10. J.J. van der Vijver en zn., 3. Th. van der Berg, 4. I.Z. van der Tuijn, 6. S. van Pelt, 7. D, Bakker. Resultaten De Postduif: 1. C. Tuinder, 2. J. Vrauwdeunt, 3. H. Brökling en zn., 4. W. van Deurzen, 5. A. Boon, 6- A. Heeren en zn, 7. J. Konings, 8. Fontijn/Homburg, 9, H. Jansen/Van der Moezel en 10. J. Doejaaren. In een stedelijk concours ga ven 1350 duiven acte de pre sence. De resultaten: 1. R. Heinsbroek, 2. J.J. van der Vijver en zn., 3. Th. van der Berg/Barzelaii, 4. 1.2. van der Tuijn, 5. J.J. van der Vij ver en zn., 6, S. van Pelt, 7. D. Bakker, 8. R- Heinsbroek, 9. J.J. van der Vijver en zn., 10. JJ. van der Vijver en zn. Schiedam - De leden van Olympus hebben met al gemene stemmen een voorstel aangenomen onbeperkt door te gaan met de groei van deze club. Op de rustige bij eenkomst in het clubge bouw werden zowel de begroting als een verho ging van de contributie goedgekeurd. Voorzitter bleef Hennie van der Reijken, secretaris J. Maagdenberg en pen ningmeester MA de Krom. Vlaardingen De adoptie van Dopie, de Deiftse stu denten hockeyclub, op het complex van Pollux in de Broekpolder, heeft tot wre vel geleid bij de Vlaardingse leden. Met name ls er onenigheid ontstaan over de wijze waar op deze samenwerking tot stand is gekomen. De geringe stemmenwinst (22-15) op ae algemene ledenvergadering, gaf aan dat de meningen om- trend het in huis halen van een andere club, ook al is het maar vor tijdelijk, erg ver deeld zijn. Twee heren uit de A-selectie waren het in zoverre oneens met de beslissing, dat zij om een nieuwe ledenvergade ring hebben gevraagd en waarschijnlijk deze ook zul len krijgen. Zij deden dit onder voor- waarde anders bij de Vlaar dingse club te zullen ver trekken. Spelers echter met een dergelijke instemming zijn niet waard dat zij lid van een club zijn. Mocht ook deze tweede stem ming echter in een adoptie resulteren, dan zullen meer dere spelers uit de selectie volgen die wensen op ,te stappen. Bij de C-heren »jn Eric Deyi (Holy) en Fred van den Berg n hetzelfde bij oly) en Fred van den favoriet, terwijl hetzelfc de dames geldt voor Thea Louwen ft Loo) en Els Goossens (Be Quick). De D- heren spelen in een mam- moet-scbéma van 128. een bijdrage te kunnen leve ren aan het gezicht van FC Vlaardingen. Geen moeilijke systemen, maar gewoon fris voor z'n gat voetbal. Den Ahrend, Tabbemee, Hoog moed en een Van Antwer* pen, door hun verenigingen min of meer afgeserveerd, willen zeker hun gelijk be wijzen. En de jonge garde* die eigenlijk vorig seizoen pas met de opbouw is begon nen, kan nu pas wat meer tot zijn recht komen. Die facto ren samen, moeten mijn b sis voor dit seizoen vormen. Op 31 juli staat Ajax voor onze neus, dat zal uiteraard geen duidelijkheden bren gen, maar dan kunnen we wel al iets van het vernieuw de FC Vlaardingen (dan nief de spelers, dan wel de acc- commodatie) aan het waar schijnlijk toch talrijke pu bliek kunnen tonen"! Schiedam-Wim Groenhorst (voorzitter Demos), Nico Mout (voorzitter GSS) en Arie Verluide (vice-voorrit- ter dagelijks bestuur Schie- daxnse Raad voor Sport en Recreatie) hebben bekend gemaakt, dat vandaag de aanvraag voor een bouwver gunning is ingediend bij de gemeente Schiedam voor de gezamenlijke bouw van De mos en GSS icht kleedkamers in sport complex Harga. De gemeen telijke subsidie bedraagt 45.ÖOO gulden per vereniging. Deze bijdrage behelst de kos ten van het natte gedeelte van de bouw van twee kleedkamers -de helft van het totaal te bouwen aantal- pen vereniging. van can tines en De tekeningen voor de bouw zijn, op het technische ge deelte na, klaar en werden reeds goedgekeurd door de welstandscommissie. Het ontwerp betreft een geschei den kleedaccommodatie, met op de twee „koppen" daar van de can tin es voor de des betreffende voetbalvereni gingen. Verwacht wordt dat de ver gunning snel zal alkomen, waarna de uitvoering begin '81?) ongeveer zes maanden zal vergen. Het gezamenlijk bouwen heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. GSS had im mers de plannen voor een af zonderlijke bouw al klaar, toen het gebouw van Demos door brand werd verwoest en er allerlei stemmen voor een coöperatieve bouw op gingen. De in eerste instantie opgestelde plannen (overeen komstig het VVK-WF ge bouw) vonden geen genade bij de GSS-Ieden. Latere plannen, waarbij beide vere nigingen volkomen afge scheiden cantines werden toegedacht, vielen, mede uit economische overwegingen, beter in de smaak bij deze zaterdagvereniging, zodat de „op sterven liggende" geza menlijke bouw weer nieuw leven kon worden ingebla zen. GSS werd daarbij door de overheid wel een vette worst voor gehouden: een aanvraag voor een vergun ning zou snel worden geho noreerd, en dat, terwijl de vergunning-aanvraag voor de „afzonderlijke GSS- bouw" al lange tijd in de ambtelijke molens meedraai de. In de nieuwe competitie kan men degraderen uit. de eerste divisie. Mits het sectïebestuur besluit om de landskampioen bij de anuV teurs toe te laten tot het betaalde voetbal. Om dat te bereiken moet men so- wie-so al een half miljoen iü kas hebben, Wim van Kranenburg stopt definitief met tral-; nen. De Schiedammer* die wel Jan Schouten bij Zian/Vitesse blijft assiste*. ren, kan geen tijd meer vrij maken om de talenten in Rotterdam te blijven trainen. Voor de aanloop, naar de Olympische Spe-, len in Moskou had hij de beschikking over een ze vental zwemmers, waar onder Albert Boonstra en Cees Vervoom, die hij klaar stoomde voor Mos kou. Acht jaar geleden le verde hij, als trainer vin VZC, Frieke Brys, Roger van Hamburg en Marton*, ne Vermaat af aan de OS in Mtinchen. Dezelfde Wim van Kra nenburg, die eerder een plan voor een recreatie park in Ketkel zag afge keurd door B en W op po litieke gronden, is nu van- plan een sportcentrum in te richten bij Gerard. Vroegh in Groenoord. De bedoeling is dat het sport complex van de judoleraaf zal worden uitgebreid. Ia september valt de beslis sing van de wethouder. Dennis van Alphen van SZC kwam op de ope ningsdag van net Neder? lands kampioenschap zwemmen bepaald niet tot een Indrukwekkende Erestatie. De 16-jarigs chiedammer, die zijn tijd' verdeeld tussen waterpolo en zwemmen, bleef op da 100 vlinder zelfs boven or minuut, om precies te zijn* in 1.02.43 (zesde plaats): Onder leiding van Wim van Kranenburg had nffl. graag ook eens onder de minuut willen komen, wl zijn serie waren dat nu Rober Verbeek van Zian, die in 57.83 een aspirant tenrecord vestigde en Marcel Ekkelenboom van Dinkel in 59.73. Dinsdag: Schiedam-Je!*3 (beker). Harga, 19 uur Groe- noord-Holy (beker). Zwak* wenlaan, 19 uur Tennistoer nooi Be Quick. Sportlaan, uur Woensdag: Tennistoernooi Be Quick, Sportlaan, 19 uur- Donderdag: Tennistoernooi Be Quick, Sportlaan, 19 uur* Vrijdag: Tennistoernooi Et Quick, Sportlaan, 19 uur Zaterdag: Tennistoernooi Of Quick, Sportlaan, 19 uur Catamaran-race Hoek Holland van

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4