T uint j es woonboten op volkstuintarief Exposities in parken Straten aangewezen als woonerf Bezwaren tegen tram indienen voor 15 augustus Ik neem~ proef \;sr-- \College blijft bij besluit Met Groenoord abonnement nu ook naar Zuid gslgg Weinig interesse voor vliegeren ïWestfranke- tandsedijk verder langs 'Wilton Vlam gebrand Hoorzitting over bestemming polder Waarde van huizen omhoog door tram Weer gezamenlijk in beroep tegen vergunning RAL Fietsendieven bekennen inbraken Binnenstad loopt achter SCKI1DAIVSSCWS COURAOT Donderdag 24 juli 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 26B091 - redactie 252560 - klachtendienst 144144 -104de jaargang no. 26663— 4 PAflaU'9 I 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam B en W spelen imet de gedachte om in de Stadsparken ruimtes te reser- jveren voor exposities. Hel col lege denkt daardoor de parken saantrekkelijker te maken voor het publiek en tevens de inte- rese voor sommige kunsiuitin- ïgen te stimuleren. Er wordt ;cedacht aan exposities van beeldhouwwerken, die bestand jtijn tegen ons klimaat en die ;ook tegen een slootje kunnen. ,zodat zij niet de prooi worden van vandalen. PDe exposities moeten georga niseerd worden door de plant soenendienst in samenwerking met het stedelijk museum en de VVV. Met het idee pakken, Ben W de draad weer op van' de manifestatie 'Schiedam in do zomer*, een serie activitei ten in het Julianapark die in dertijd veel belangstelling trok. Overigens hebben Ben W zich ook voorgenomen de eigen collectie van het stedelijk mu seum. waaronder cobra, con structivisme. fundametele Het Prinses Beatrixpark, ook heel geschikt voor beel denexposities. schilderkunst en materiaal over de gcschiedeinis van Schiedam, meer toegankelijk te maken voor de Schiedam mers. Dat zal moeten gebeuren door middel van educatieve programma's en het brengen van kleine tentoonstellingen in de wijken. Daarbij wordt ondermeer gedacht aan ten toonstellingen in- bejaardente huizen en dienstencentra. Ook zal worden getracht het onder wijs er bij te betrekken door middel van speciale lespro gramma's. Verder wordt overwogen om in de entreczaal van het mu seum een kunstuitleencentrale annex informatieruimte in te richten. Vlaardmgcn Wat vorige week ook al moest gebeu ren vanwege het slechte weer gebeurde gistermor gen ook, maar dan om to taal andere redenen: een geplande activiteit van de gemeentelijke afdeling sportieve recreatie in de vakantieperiode moest worden afgelast. Of het er dit keer juist aan lag dat het weer te mooi was is niet duidelijk, maar feit is dat slechts twee jongens zich in 't Hof meldden om mee te doen aan het vlie geren. Een vvat teleurstel lende opkomst, vonden de beide ambtenaren van de afdeling, die eveneens aanwezig waren om het evenement te leiden. Het vliegerfestijn moest dan ook worden afgelast. Schiedam De gemeente Schiedam heeft nu zwart op wit staan, dat er beperkende maatregelen moeten worden Betroffen om een drukke randweg door Schiedam-Zuid fils verbinding tussen Vlaar dingen en Botterdam te voor komen. De Westfrankeïandse- dijk wordt in de toekomst wel verlengd naar de Burgemees- |®r Van Haarenlaan en de Vlaardingerdijk, dus langs scheepswerf Wilton-Fijenoord, |waar dat hetekent niet dat het verkeer dan over die dijk zo maar door zal kunnen gaan Jtear de andere kant van Schiedam-Zuid. bij de Buiten huis en de verlaten Gusto- werf in het industriegebied nieuw-Mathenesse. he verlenging van de VVest- «rankelandsedijk wordt gezien als alternatief voor de Burge meester Knappertlaan, Ver keer tussen Vlaardingen en hfit centrum van Schiedam «smede het Schiedamse ha vengebied kan dan terugge drongen worden. De West- «ankelandsedijk fungeert als omleiding. Maar op diverse Plaatsen op die dijk zal de rou te afgeknepen worden, zodat Jtet onaantrekkelijk wordt de jtele Gorzen langs te rijden. Verkeer naar het industriege- teed bij de Gusto moet zijn zoeken via het Marconi- Pkin in Botterdam. Vanaf kanten kan men dus in rL t0e^0m5t Schiedam-Zuid naderen, maar een verbinding pussen wenst de gemeente j «hiedam niet aan te brengen. Instaat het in het verslag van "alangs gehouden in* ivond. Vlaardingen Het college van B en W voelt er niets voor haar besluit terug te draaien, dat gebruikers van tuintjes bij woonbo ten voor deze grond op den duur een tarief moeten betalen, dat gelijk ligt aan het volkstuin tarief. Dat blijkt uit het antwoord van het college op vragen, die over deze materie door raadslid Remi Poppe (SP) waren gesteld. Poppe vroeg zich af of ook huurders van een gemeentewoning voor het gebruik van hun tuin in de toekomst het volkstuintarief zouden moeten gaan be talen. Dc vragen werden gesteld naar aanleiding van klachten van woonbootbewoners langs dc Vlaardinger Vaart. Zij wa ren boos over de mededeling van de gemeente, dat ze over dit jaar een bedrag van ƒ50.- pcr vierkante meter zouden moeten betalen. In de volgen de drie jaren zou dit tarief ge faseerd moeten worden opge trokken tot het tarief, dat ook voor volkstuinen wordt bere kend. de grond dient te betalen. Overigens wordt er door de gemeente nets verdiend aan de huuropbrengst van de tuin tjes bij de woonboten. „Wij merken op dat de totale huur opbrengst van deze tuintjes in gene dele opweegt tegen de kosten verbonden aan het on derhouden van bestrating, groenvoorziening on dergelij ke waarvan de bewoners van de woonboten mede profijt hebben," aldus het antwoord. Het college van BenW vindt de vergelijking van Poppe met gebruikers van een tuin bij oen huurwoning niet opgaan. Volgens het dagelijks bestuur van de gemeente zit in do kante meter De advokaat van do woon bootgebruikers heeft de ge meente het voorstel gedaan. huurprijs van de woningen al een bedrag opgenomen voor het gebruik van de grond: een bedrag dat aanzienlijk hoger is dan het volkstuintarief. Het college wijst er ook op. dat go- bruikers van woonboten niets hoeven te betalen voor hot ge bruik van het water waar hun woning in ligt, terwijl een ge bruiker van een huis wel voor het bedrag van ƒ50.- per vier kante meter de komende jaren te verhogen met het inflatie percentage of met het percen tage van de jaarlijkse huurver hoging. Ook voor deze com promis-oplossing voelt het col lege van Ben W niets, aldus de brief aan Poppe. Het colle ge is van mening dat „naar eenvormigheid in de tariefstel ling voor dit soort gronden" moet worden gestreefd. Het gedeelte van de Huij- genssiraat tus sen de Cats- straat en de Van der Drift straat is door het college tot woonerf ver klaard. Vlaardingen Het college van BenW heeft weer aan di verse straten en delen daarvan het predikaat „woonerf" ver leend. Op zo'n woonerf dient hot verkeer, en met name het autoverkeer, zich aan te pas sen aan voetgangers en spelen de kinderen. Binnenkort zullen de borden worden geplaatst, die de stuk ken openbare weg officieel tot woonerf verheffen. Het gaat am het deel van de Huijgens- straat tussen de Catsstraat en de Van der Driftstraat, een deel van de Boisotstraat, de Gugo de Vriesstraat, de Van der Waalstraat, de Keesom- straat, de Eïnthovenstraat, de F. C. Donderstraat, de noorde- Do vlammen sloegen uit hei fel brandende woonhuis. Do brandweer had twee uur werd. om het vuur to doven. Vlaardingen Het dagelijks bestuur van het openbaar li chaam Rijnmond houdt op donderdag 14 augustus aan staande tussen 13.00 en 14.00 uur een openbare hoorzitting over het bestemmingsplan voor de Broekpolder. Dit be stemmingsplan werd in febru ari van dit jaar door de Vlaar- dingse gemeenteraad vastge steld. De hoorzitting, die vooral be doeld is voor hen die inmid dels bezwaarschriften tegen dat bestemmingsplan hebben ingediend, vindt plaats in het gebouw van Rijnmond in Rot terdam. Zoals bekend heeft Rijnmond zelf ook de nodige bezwaren tegen het bestem mingsplan, omdat men de pol der gedeeltelijk wil reserveren voor woningbouw, Vlaardin gen wil uitsluitend bos. Vlaar dingen is overigens van plan, haar standpunt ten aanzien van de Broekpolder nogmaals^ goed op een rijtje te zetten en te verdedigen. Namens de ge meente zullen de wethouders Goudnaan en Bot de hoorzit ting bijwonen, bijgestaan door enkele ambtenaren. Schiedam Bezwaren tegen de voorlopige plannen roet de trambaan op de Broersvest kunnen tot 15 augustus wor den ingediend bij de dienst ge meentewerken Schiedam. Tot die tijd kan ook schriftelijk ge reageerd worden op het ver slag van de informatieavond, die 25 juni in het stadskantoor gehouden werd. Die reacties zullen dan nog verwerkt wor den in de rapportage aan de gemeenteraadsleden in de commissie voor ruimtelijke or dening. Ook dan kan nog ge reageerd worden, maar de plannenmakerij is dan natuur lijk weer een stapje verder. Adjunct-directeur van ge meentewerken ir R. van Boge- rijen wijst erop, dot het hier alleen gaat om de eerste fase van de aanleg van de tram baan naar Schiedam-Noord. Over de aanleg na de Broers vest volgt een andere informa tieavond. Informatie kan verkregen worden bij gemeenteambtena ren Jan Goed, van de hoofdaf deling stadsvernieuwing, en Hans van der Vlist, van de hoofdafdeling civiele werken. In de begeleidingscommissie van het tram project hebben naast de gcrnconLt;<> molenaren ook zitting genomen. Ce es de Graalf, voorzitter van bewo nersvereniging Schiedam- Centrum; Joop Vredebregt, namens de Schiedamse han dels- en bcdrijfsraad (SHB); tj- zerhandeiaar J. Zeeman; en parfumeur A. van Soest. Twee laatstgenoemden hebben een zaak op de Broersvest en voe len zich daardoor bij de tram plannen betrokken. Schiedam Volgens de ge meente Schiedam wordt de waarde van dc huizen aan Broersvest en Kotterdamse- dijk groter, als de trambaan naar Schiedam-Noord gerea liseerd is. Omdat de verbete ring van het openbaar ver voer in de binnenstad en de daarmee gepaaid gaande re- constructie van fle Broers* vest een verbetering voor het centrum zullen beteke nen, heeft de gemeente Schiedam de indruk dat de wonïogwaarde sterk om hoog gaat. Ambtenaren heb ben dat geantwoord aan be woners, die vreesden dat de komst van de tram de bui- eenwaarde juist doet achter uitgaan* Schiedam In een woning aan de Morsestraat 20 woedde gisteravond omstreeks kwart over zes 's avonds een felle brand. De eerste en tweede verdieping werden door het vuur volledig verwoest. Toen dc brand uilbrak weas nie mand in hei pand aanwezig. Dc* brand.is ontstaan doordat de vlam in de pan sloeg. Een van de twee broers die het pand bewoonden was in de na middag thuisgekomen en had een pan met vet op het vuur gezet, Om de tijd te doden was hij een praatje gaan maken bij do buren en vergat de pan. Doordat de ramen van de keu ken openstonden verspreidde hei vuur zich snel door de hele w-oning. De brandweer is twee uur met blussen bezig geweest. Behalve de twee broers zijn ook de bewoners van de er on der gelegen verdieping elders ondergebracht. De woning op de begane grond liep aanzien lijke waterschade op. De omvang van de schade ia nog niet bekend. De bewoners van het uitgebrande pand wa ren niet verzekerd. Hoek van Holland De poli tie in De Hoek heeft twee jon gens van 15 en 16 jaar aange houden. die hebben bekend in de afgelopen tijd diverse dief stallen en inbraken te hebben gepleegd. Twee daarvan von den plaats in een strandrestau- rant waar snoepgoed, drank en sigaretten werden gestolen. Ook het jeugdcentrum Spees werd twee keer met een be- foek vereerd. lijke rijbaan van de Van *t Hoffstraat, een deel van de Van Limburg Stirumstraat en de noordelijke gedeelten van de Ammanstraat, de Van Ben- themstraat, de Commanderij- straat, de Van der Duynstraat en de Pompenburgsingel en tenslotte een deel van de Van der Duyn van Maasdamlaan. Vlaardingen Dc gemeente Vlaardingen zal samen met Rotterdam eh Bergschenhoek beroep aantekenen volgens de wet administratieve recht spraak op overheidsbeschik kingen (AROB) tegen het af geven van een vergunning aan Rotterdam Airlines, de lucht vaartmaatschappij die vanaf Zestienhoven wil gaan vlie gen. Ook in december vorig jaar hadden de drie gemeenten al een gezamenlijk bezwaar schrift ingediend tegen de plannen. Nu de offieiöle be schikking van de staatssecreta ris van verkeer en waterstaat is verstrekt staat tot 8 augustus de mogelijkheid van een AROB-beroep open. Ook de gemeente Schiedam tekent be roep aan tegen de beschikking van de staatssecretaris. Schiedam Twee Rottendam- se jongens hebben tegenover de Schiedamse recherche een aantal inbraken en fietsendief stallen bekend, die zij overi gens alle in de Maasstad pleeg den. De politie kwam de twee knapen 13 en 17 jaar op het spoor toen zij 's nachts op de Grote Markt een fiets pro beerden te stelen. Toen de jongens op het politie bureau verder aan de tand werden gevoeld bekenden zij nog drie inbraken en twee fiestendiefstallen. De buit die- zij daarbij maakten, met een waarde van circa vijfduizend, is spoorloos. Schiedam Al een paar dagen is de klokketoren van de Grote Kerk van slag af. Wie voor het stad huis op de Grote Markt staat, leeft zo te zien zeven minuten later dan de rest van West-Europa. Bewo ners van de binnenstad, die zich ingesteld hebben op het slaan van de toren klok en die dat geluid als wekker gebruiken, komen nu te laat op hun werk. De oorzaak zit in het weer. Dat denken ambtenaren op het stadskantoor ten minste. De wijzers moes ten zich eerst door de stor tregen heen ploeteren, maar nu het zonnetje schijnt zijn zij te lui om door te lopen. Schiedam De houders van een abonnement voor Bad Groenoord konden nog geen dag met hun kaart in het over dekte zwembad Zuid terecht of het werd mooi weer. Omdat door de onophoudelijke regen en dc lage temperaturen van de laatste weken de abonne menthouders van Groenoord op enkele zeer sportieve uit zonderingen na niet kwamen zwemmen, werd besloten de Croenoord-abonncmenthou- ders vanaf maandag ook in bad Zuid gratis toe te laten. Niet veel mensen hebben daar gebruik van gemaakt. Verrast door het plotselinge mooie weer kozen de zwemmers voor een duik in de buitenlucht in plaats van in het overdekte Zuid. Dinsdag, de eerste mooie dag sinds weken wisten onge veer 700 mensen de weg naar Groenoord te vinden. „Voor de zomer niet veel, maar je moet niet vergeten dat de bouwvakkers buiten de stad zijn", verklaarde een werk neemster. Gisteren namen al meer dan 2500 zwemmers een frisse duik in Groenoord. Als het weer zo blijft zullen waar schijnlijk niet veel Groenoord- abonnemmenthouders naar Zuid gaan om te zwemmen, waar zij tot 6 september te recht kunnen. «■L Dit nieuwsblad, waarin u dl het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in J combinatie met I Rotter dams Nieuwsblad. toe^ p^cs .«jia»1-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1