SCHIEDAMSCHE C DURANT Gemeente start geluidsmetingen :L i Ambtenaren laten pomp links liggen Ik „neci l. de proef 1 Nog Bienvenues, bienvenuti ■■■Ito Omrijden bus 52 en 53 1 Grote buit voor dieven even... Huizenverkoop stijgt SS- Maasland wil bouwleges bevriezen Zwart- zwemmers mishandelen nachtwaker Vijfduizend telefoon nummers erbij Lage rente en reëlere vraagprijzen Delf- en Schieland failliet p!* liosdag 5 augustus 19S0_ Broersvest 3 - telefoon administratie 26B091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -I04de jaargang no. 266714 PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL VlaardingenDe gemeente VI aar dingen zal nog dit jaar een begin maken met een serie geluidsme- Üngen- Dit in verband met de inwerkingtreding van de nieuwe wet op de geluidshinder. De gemeen te heelt daartoe van het rijk voor dit jaar een be drag van 73,500 gulden gekregen. treding van de wet op de ge luidshinder zal veel geld en tijd gemoeid zijn. Een daad werkelijke verplichting tot geluidwerende behoort voor lopig echter nog niet tot de mogelijkheden. De metingen zullen zich con centreren rond die plaatsen waar de meeste klachten over. geluidshinder gemeld werden of te verwachten zijn. Zo zal langs de gehele spoorbaan het aantal decibel len nauwkeurig worden ge registreerd. Voorts wordt ook de te verwachten ge luidsoverlast na realisering van de verkeersplannen van wethouder Goudriaan in het onderzoek betrokken. Zelfs de eventuele geluidsoverlast van de (toekomstige) snel tram Schiedam - Vlaardin- gen, waarvan de gemeente vindt dat die er nooit mag komen, maar waarvoor wel een plaatsje is gereserveerd. Maasland Het Maaslands college van b en w zal binnen kort komen met een voorstel om de leges voor bouwvergun ningen in de eerstkomende ja- rm-te bevriezen. Het voorne men werd de burgemeester en wethouders van Maasland in gegeven na vragen van de plaatselijke afdeling van de Christelijke Boeren en Tuin ders Bond (CBTB) over de kostbare grond in de gemeen te. Met deze bond is het college van mening dat de bouwleges in de gemeente Maasland aan merkelijk duurder zijn dan in de overige Westiandse ge meenten, eigenlijk te duur. Burgemeester en wethouders willen echter niet zo ver gaan de leges daarom zonder meer te verlagen, zoals de bond aan het college had gevraagd. Ver der dan bevriezen wil het col lege niet gaan. In het West- land mag Maasland dan de duurste zijn, in vergelijking met een groot aantal andere gemeenten in het land blijven de Maasiandse tarieven nog onder het gemiddelde, moti veert het college zijn stand punt Ook een reductieregeling voor warenhuizen, zoals in Monster, 's Gravenzande en Wateringen van kracht is, wijzen B en W van de hand. De aanzienlijke iinanciële consequenties van een dergelijke maatregel wil de gemeente liever niet dra gen. wordt in studie genomen. In 1980f81 zal bovendien een begin gemaakt worden met geluidwerende maatregelen langs rijksweg 20. De bedoe ling is dat te zijner tijd langs de rijksweg een geluidswal of -scherm zal verrijzen. De raad stelde onlangs een kre diet beschikbaar om de voor bereidingswerkzaamheden daarvoor te kunnen begin- Het ministerie van volksge zondheid en miliehygiëne heeft om de lijst van geluid werende aktiviteiten ge vraagd. Met de inwerking- Nog ©en paar dagen en dan beginnen do scholen weer. Het idee lijkt deze jongeman nog geenszins te drukken; in gedachten verzonken en lurkend aan zijn ijsje is de vakantie voor hèm nog ver. VlaardingenBij zijn ronde op het terrein van het Shell sportpark, is zondagnacht de 2.9-jarige nachtwaker F. den O. uit Hellevoetsluis aangevallen en mishandeld. Zeven man nen, allen afkomstig uit Schie dam, konden blijkbaar de hitte van de nacht niet weerstaan en namen een duik in het zwembad de Vijf Sluizen. Zij hadden echter niet, gerekend op de veiligheidsinspecteur. Er ontstond een vechtpartij waarbij de bewaker verwon dingen aan het gezicht opliep en opgenomen moest worden in het ziekenhuis. Het slacht offer waarschuwde onmiddel lijk na de vechtpartij de politie die in samenwerking met de Schiedamse politie, de zeven mannen insloot. Eén van hen liep bij het handgemeen ver wondingen op en moest in het Holyziekenhuis behandeld worden. Tegen de daders is proces-verbaal opgemaakt. In bijna vloeiend Italiaans en Frans verwelkomde Schie dams burgemeester John te Loo het buitenlandse gezel schap. bestaande uit twaalf Italiaanse en twaalf Franse jongens en meisjes uit Udine en Vienne. dat gisteren In Schiedam arriveerde Zij zul len twee weken te gast zijn in deze stad van waaruit zij ver schillende bezoeken brengen aan andere steden, ledereen heeft onderdak gevonden bij gastgezinnen. De zomeruitwisseling dia' voor de twaalfde keer plaats heeft, staat dit jaar tn het te ken van Energie. Het gezel schap gaat onder andere de kerncentrale in Borssele en 'Energie Anders* in Hoek van Holland bezoeken. Bedri j f dicht 23 man straat Schiedam Wijnhandel Emcovinos aan de Wil- lemskade gaat sluiten. Voor de 23 personeelsleden is een ontslagaanvraag ingediend bij het geweste lijk arbeidsbureau. Het bedrijf verkeert al geruime tijd in financiële moeilijkheden. Als één van de oor zaken voor de sluiting noemt directeur M, König de teruglopende vraag naar wijn. Een andere ontwik keling, die het bedrijf tegen zich kreeg is dat steeds meer grootwinkelbedrijven en slijters er toe over zijn gegaan zelf wijn in te kopen. Volgens FNV-be- stuurder Piet Jansen zijn de verliezen echter te wij ten aan een slecht financiëel beleid. VlaardingenWie i Vlaardingen de telefoon op pakt krijgt sinds eind vorige week een andere kiestoon te horen dan voorheen. Om ruimte te scheppen in de Vlaardingse centrale boven het postkantoor aan de West- havenkade heeft de PTT de machine, die zorgde voor de toonvoorziening vervangen door een kleinere electronl- sche; voorheen hoorde men een mechanische toon. Die ruimte had de telefoon dienst nodig om de capaciteit van het Vlaardingse net uit te breiden. Met de ruimte die is ontstaan kunnen weer vijfduizend nieuwe nummers in gebruik worden genomen. Daardoor komt het aantal te lefoonnummers in Vlaardin gen op 25.QOO. Met het aan brengen van de nieuwe nummers zal spoedig een be gin worden gemaakt. Schiedam Een inbraak in ■een woning aan het Bach- plein leverden de ongenode gasten een buit op van maar liefst ƒ67.000. De buit bestond :\iit sieraden en antiek. De daders zijn door het forceren - van de voordeur naar binnen gekomen en sindsdien nog voortvluchtig. Ook in het ontmoetingscen trum De Doele werd in de afgelopen dagen ingebroken. De buit bestond uit 2 verster kers en 1 tuner. Ook werden 2 pick-ups vernield. De scha de bedraagt 1900. Het pompstation aan de Hor- vathweg bleek dit weekeinde ook door dieven bezocht. Zondagnacht zijn er enkele cheques en sigaretten ter waarde van 400. verdwe nen. De dader kon door een ruitje in te slaan bij het ge stolen goed komen. Vlaardingen Goedkoop (anken blijkt bij de ambte naren van de gemeente Vlaardingen helemaal niet so in trek: de speciaal te hunnen gerieve op het ter rein van de reirüglngs-en ontsroettingsdienst geïn stalleerde benzinepomp. waar de gemeentelijk werknemer toch per liter zo'n zes cent kan besparen, leidt een nooddruftig be staan. Er wordt zelf over gedacht om het verschijn sel maar helemaal op te heffen, als het stadhuisper- eoneel straks niet massaal komt tanken. In de Toren- kijker, het huisorgaan van de ambtenaren, wordt nog een laatste noodkreet ge daan: „Tank bij de gemeen te!" Over de oorzaak van de geringe klandizie tast de gemeente overigens geheel in het duister.? Schiedam De huizenver koop in Schiedam beleeft een langzame opbloei. De afgelo pen twee jaar werden geken merkt door een langdurig leegstaan van koophuizen door de hoge hypotheekrente en de hoge vraagprijzen. Nu de hypotheekrente gezakt is en de vraagprijzen een ge middelde daling van 16 heb ben doorgemaakt is er in Schiedam weer duidelijk een stijgende lijn te zien. De heer Griffioen van de af deling sociografie ziet de toe komst van de huizenverkoop in Schiedam optimistisch in. „Mede door de enorm gestegen vervoerskosten gaan de men sen bewuster hun vestigings plaats bekijken. Schiedam ligt qua werkgelegenheid in het Rijnmondgebied erg gunstig." VlaardingenNaar eerst nu blijkt is het Vlaardingse aan nemersbedrijf Delf- en Schie land BV failliet gegaan. Hier door komt de werkgelegen heid van rond de vijftig werk nemers in gevaar. Het faillis sement werd vlak voor het be gin van de bouwvakvakantie uitgesproken. Oorzaak van het faillissement zijn de finane*eringsmoexlijk- heden geweest, waarmee het bedrijf al enige tijd kampte. De moeilijkheden waren het gevolg van het feit dat Delf- en Schieland nogal wat wonin gen op eigen rekening had gebouwd. Toen de woning markt echter inzakte raakte het bedrijf de woningen aan de straatstenen niet meer kwijt en kwam in de rode cij fers. Van de vijftig werknemers die bij het bedrijf in dienst waren, waren slechts negen uit het waterweggebied afkomstig. De financiële kant van hun af vloeiing en die van de anderen zal na het beëindigen van de bouwvakanties, deze week dus. in détails worden gere geld. Tot eind vorige week be stond er nog een kleine kans dat vijf werknemers het be drijf zouden overnemen en er mee door zouden gaan, In een gesprek vorige week vrijdag, waarbij ook vak bondsbestuurders aanwezig waren, werd echter duidelijk dat het vijftal niet veel kan sen heeft om het bedrijf voort te zetten en is men van het plan afgestapt. Directeur König: „Het plan dat de vijf personeelsleden hadden op gesteld was slecht on derbouwd. Financiëel was het niet haalbaar. De bereke ningen voor de personeels kosten waren een Lachertje. Ze hadden het onmogelijk kunnen halen. Na een jaar zouden ze onherroepelijk weer in de problemen ko men. Daarbij vind ik het on rechtvaardig tegenover de andere achttien, die wel ontslagen zouden worden." De directie werkt nu aan een afvloeiingsregeling, waarin voorstellen van de vakbond worden verwerkt en die be kostigd moei worden met het geld dat vrijkomt door de verkoop van bezittingen. Ui terlijk binnen een maand worden de vakbonden over de definitieve regeling inge licht. Volgens de directie is de afvloeiingsregeling bijna in kannen en kruiken. „De mensen zullen netjes behan deld worden", aldus König. Omdat het om een bedrijf gaat met meer dan twintig personeelsleden moeten ook de ministeries van sociale za ken en economische zaken van de voorgenomen sluiting op de hoogte worden ge bracht. Pas als beide ministe ries overtuigd zijn dat er geen mogelijkheden meer zijn kan tot definitieve slui ting worden over gegaan. Directeur König; „Het gaat in de wijnhandel erg slecht. De laatste jaren zijn de ver kopen teruggelopen met veertig k vijftig percent Het is duidelijk te merken dat de mensen nu het met de econo mie niet zo goed gaat minder wijn kopen. Schiedam Wegens fn uitvoering zijnde werken aan de bestrating in de Eduard van Beinumlaan zullen op 6 au gustus de buslijnen 52 en 53 niet meer door de Eduard van Beinumlaan rijden, doch tijdelijk omgeleid worden over de Churchïllweg. Hiertoe zijn nood-bushalten aangebracht langs de Chur- chillweg nabij de Laan van Bol'es en de Mozartlaan en langs de Vïvaldilaan nabij de Eduard van Beinumlaan. De nood-bushalten zullen door de RET van een tijdelijk bushaltepaaltje worden voorzien. De werkzaamheden gaan ongeveer acht weken duren. WL Dil nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. Iq-RoU®1'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1