SCHIEDAMSCH E CO URANT Aanvragen van bouwvergunning gaat sneller 25 kleine woningen in Prov eniershuis Krimslootplan opnieuw opzetten' Ik J krant li Normen teruggave huisvuilbelasting worden iets ruimer Kermis Verbouwing snel van start 'Zilveren Camera' naar Maassluis Succesje bond voorouderen Spoorweg overgang dicht Spreekuur B en W vervalt Rechter op de beiaard Voensdag 6 augustus 1980- Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - ON AFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 26672 PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het aanvragen van een bouwvergunning gaat in Schiedam een stuk sneller. Door het stroomlij nen van de procedure is de periode die ermee is ge moeid teruggebracht van gemiddeld vier tot tweeë- neenhalve maand. Voor andere gemeenten is Schiedam daardoor een gunstig voorbeeld aan het worden. Voor al particulieren die zelf hun woning willen verbouwen zijn met de vlottere afwikkeling gebaat. De stroomlijning is vooral be reikt door het instellen van een maandelijkse bouwverga- dering, waarbij alle diensten die hun goedkeuring aan een plan moeten verlenen aanwe zig zijn. Voorheen was het zo dat bouw- en woningtoezicht de aanvragen doorstuurde naar alle diensten. Daarmee ging veel tijd verloren. Pas als alle diensten één voor één hun goedkeuring hadden verleend kon een aanvraag worden ge honoreerd. Vaak kwam het voor dat een aanvraag langer dan noodzakelijk onderweg was, omdat hij op de typeka mer bleef liggen, of aat de verzending van de ene dienst naar de andere onnodig veel tijd in beslag nam. De bouw- vergaderingen hebben daar een eind aan gemaakt, doordat alle diensten op dezelfde tijd de aanvraag bekijken. Ook ae dienst centraal milieubeheer Rijnmond is bij de vergaderin gen aanwezig om het plan te toetsen aan de hinderwet. Vroeger werd eerst een bouw vergunning verleend en pas daarna werd bekeken of ook een hinderwetvergunning ver eist was. Veel bouwplan nen liepen daardoor onnodige ver traging op. Volgens de heer Van der Loo van bouw- en woningtoezicht gaat vooral het aanvragen van een vergunning voor een ver bouwing nu een stuk sneller. Als dergelijke plannen goed zijn toegelicht, levert dat geen probleem op om ze in één mid dag te bekijken, aldus Van der Loo. Ook architecten, die veel in Schiedam werken beamen dat de afwikkeling vlotter ver loopt. „Zeker kleine verbou wingsplannen gaan stukken sneller dan verleden jaar", al dus Nol Heuvelhorst, een Schiedamse architect, die ook veel in eigen woonplaats werkt „Er zijn een aantal ge meentes die erg lastig zijn, maar daar hoort Schiedam be slist niet bij. Een vergunning voor een nieuwbouwproject ligt een stukje moeilijker. De laatste jaren vraagt de ge meente steeds meer gegevens. En dan wil het wel eens erg lang gaan duren. Daarentegen gaat het in sommige gevallen erg snel. Als je om in aanmer king te komen voor een subsi die een vergunning snel nodig hebt, gee't de gemente die vaak af op een eerste teke ning, waarop de bouwtechni sche kant ontbreekt Dat komt later dan wel." Mierzoete suikerspinnen die meer in je gezicht dan in je mond terechtkomen en keiharde discomuzïek. Huilende kinderen in botsautootjes die de rem niet kunnen vinden, leatherboys en in satijngehuide meisjes die elkaar elegant het hof maken op hun brullende motoren. Een misschien wat eenzijdig beeld van de kermis maar het hoort er wel bij. Jn ieder geval zijn ze er weer. Tot zondag hebben een tiental exploitanten hun tenten opgeslagen op het Emmaplein in Schiedam. De Tahiti express, een zich razendsnel voortbewegende schijf die door een donkers gang rijdt. De Round up, een soort vliegdekschip waar je ter hoogte van de klok van de Singelkerk Schiedam in op- en neerdalende beweging kan bekijken. Een verhaal van medewerker van de Kermisgids Henk de Bres op pagina drie. «Afgekeurd! Voor velen letterlijk een oordeel voor het leven. In elk geval: stilzitten is funest. Over de activiteiten van de zogenaamde niet- actieven, dewao'ers, zie pagina drie. «Iedereen klaagt dat ailes duurder wordt. Toch is er, volgens Henk de Bres, één plaats waar men altijd terug komt: de kermis; pagina drie. «En verder sport actueel, pagina vier. Fotojourna- listtek is do jacht op hst mement. 'Deze opname van de vermoorde zoon van de Turkse ambas- udeur, ge maakt door onza fotograaf Jet van Leeu wen, kwant tij dens de toe kenning van do 'zilveren came ra 1979' eta een van do besta uit de bus. In da infohal van het Maassluis© stadhuis zal vanaf 13 au gustus oen se lectie uit de vijftienhonderd Inzendingen te ïien zijn, die in het totaal 145 fotojournalis ten naar do fury van do zil veren camera Instuurden. De foto's geven tegelijkertijd een beeld van de de kwaliteit van de Neder landse foto- journalistiek als van de vaak woelige ge beurtenissen van het jaar 1979. 'Het jaar te kijk' heet de tentoonstelling dan ook, die vanaf 18 au gustus tijdens de normale kantooruren tot en met 5 september be zichtigd kan worden. Vlaatdingen De nonnen voor teruggave van huisvuil- reinigingsbelasting zul- iets worden verruimd. Dit om onrechtvaardigheden de teruggave in het ver volg te voorkomen. Het col lege van Ben W zal de ge meenteraad daarover in ok- koer een voorstel doen. Teruggave van huisvuil- en feuiigingsbelasting wordt ver leend wanneer de betaler een inkomen heeft dat op of onder «et bestaansminimum ligt. /oor ouderen is dat het maan delijkse 'aow-tje'. Wie meer jan dat krijgt kon in het ver fden echter geen aanspraak deer maken op teruggave van k belasting, toch jaarlijks al- öuw een bedrag van ƒ150,-. j* Algemene Nederlandse «nd voor Ouderen vond dat onrechtvaardige situatie, «t komt immers vaak genoeg *oor dat ouderen bovenop hun een ^Iein pensioentje ^bben of een paar gulden aan wte. Op het stadhuis vertelt jïn ambtenaar van de belas- kgen: „Het is voorgekomen •«J ik mensen die maar drie Bilden aan rentezegels hadder» eg moest sturen met de me- °*teling: li krijgt dat belas- gsgeld niet terug. Dat was .gek natuurlijk, erg sneu «k, maar ik kon er niets aan ^en- Dat was de regel en daar Jket je ie als ambtenaar aan «uden.' De praktijk was wel pt mensen die bovenop hun ■w nog een paar gulden extra hadden in feite slechter uit waren, omdat zij immers de 150 gulden aan belasting wèl moesten betalen, dan de 'mini mum' aow-ers. In overleg met de plaatselijke afdeling van de ANBO heeft het gemeentebestuur besloten aan die onrechtvaardige situa tie een einde te maken. Bin nenkort zullen ook zij die naast hun aow een klein pen sioentje genieten of anderszins iets extra's hebben voor terug gave in aanmerking komen, zij het dat het extra wel op de te ruggave verrekend wordt. Zij die dus een pensioentje hebben van vijftig gulden, krijgen bij een teruggave van ƒ150,- daad werkelijk honderd gulden te rug. „Ja, toch een leuk succesje." meent de heer A.J. Lammers, bestuurslid van ANBO, afde ling Vjaardingen. „De normen liggen zelfs nu iets ruimer dan in Maassluis." De afdeling be staat nu iets langer dan een half jaar en telt momenteel 250 leden. De bond heeft 2itting in de raad voor het ouderenwerk en stelt 2ich ten doel de rech ten van de oudere mens, waar toe ieder die ouder is dan vijf tig jaar gerekend wordt, te be hartigen. Het eerst volgende spreekuur vindt plaats op 14 augustus in wijkcentrum 't Nieuwelant, Goudsesingel 87a, tussen 10.00 en 11.00 uur, ter wijl 2 oktober in dienstencen trum West om 14.30 uur een ledenvergadering gehouden i&ordt. Schiedam In de zij vleugels hét Prove niershuis komen 25 wooneenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishou dens. Nog deze herfst, maar in ieder gevai nog dit jaar, zal met de verbouwing wor den begonnen. De huren komen te lig gen onder de 230 gul den per maand. In het achterhuis komt een horecagelegen heid. Van de verbouwing zo] tcvsns gebruik gemaakt worden om de gevels van de zijvleugel en het achterhuis een opknap beurt te geven. Het voorhuis wordt voorlopig niet aange pakt, omdat nog niet bekend is wat in de toekomst jnet de Schiedamse Gemeten- schap/VVV gaat gebeuren die daar in is gevestigd. Al gerui me tijd bestaat het plan om heide instanties ergens anders onder te brengen, waar ze meer uit de voeten kunnen, maar tot op heden is daarover nog geen beslissing genomen. Momenteel zijn de 25 wonink jes in de zijvleugels in gebruik bij zo'n twintig particulieren en verenigingen, die ze gebrui ken als atelier, hobby- en ver- taderruimte. Al deze mensen eben een huurcontract met een opzegtermijn van één maand. Hoewel in het contract uitdrukkelijk staat vermeld dat de woningen niet bewoond mogen worden, zijn er toch enkele mensen die hun intrek in het Proveniershuis hebben genomen. Inmiddels is aan vier mensen al een flat in Groenoord aangeboden. De rest van de mensen is inmid dels op de hoogte gebracht en wethouder Chris Zijdeveld verwacht dat het Proveniers huis binnen twee maanden nïng Jan SchSfer: 'in gelul kan je niet wonen'. Op de begane grond van de woningen, die eind 1981 klaar moeten zijn komt een woon keuken, toilet en doucheruim te en een berging. De eerste verdieping wordt woon/slaap kamer en op de zolder komt nog een berging, die volgens de wethouder best gebruikt kan worden als slaapkamer. In het ontwerp kon daar geen ka- -mer worden gepland omdat anders het ministerie geen subsidie zou verlenen voor deze woningen voor alleen staanden en tweepersoonshuis houdens. Met de verbouwing is een be drag gemoeid van ruim 1,7 miljoen gulden, het grootste deel, anderhalf miljoen wordt gefinancierd door het ministe rie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening en de rest, ruim twee ton, komt van het ministerie van CRM in de vorm van een monumenten subsidie. e In het Proveniershuis komen 25 kleine woningen. Eind 1981 moeten ze gereed zijn. leeg zal zijn, zodat met de ver bouwing kan worden begon nen. „We moeten wel", aldus Zijdeveld, „want elke maand dat we er mee wachten gaat de huurprijs, die zeker niet hoger zal worden dan 230 gulden, met drie gulden omhoog". Toekomstige bewoners krijgen bij de bouw geen inspraak. Het bureau huisvesting zal pas ge gadigden gaan selecteren te gen de tijd dat de verbouwing is voltooid. „Het geven van in spraak zou de zaak ook te veel vertragen", aldus wethouder Zijdeveld, die daarbij verwees naar woorden van de vorige staatssecretaris van volkshuis vesting en ruimtelijke orde- 'mt Vlaard ingen Morgen ei overmorgen zal de spoorwego-1 vergang aan de Vlaardingse I Oosthavenkade de hele dag I voor alle verkeer gesloten zijn. 1 Dit in verband met werkzaam- I heden van de Nederlandse Spoorwegen. Vlaardingen Het wekelijks I spreekuur van het college van B en W, dat iedere maandag I van 16.00 tot 17.00 uur gehou-. 1 den wordt, komt maandag II r augustus te vervallen. Burge meester en wethouders hebben I hei dan te druk met de bespre- I kingen rond de begroting voor I 1980/81. Maassluis In het dagelijks leven rechter van beroep, maar een liefhebber van ae beiaard en als het even kan zelf actief: rar. ftomke de Waard, ooit nog voorzitter ge weest van de Nederlandse klokkenspelvereniging be klimt morgen de toren van de Grote Kerk van Maassluis om daar het negende beiaardcon cert in successie uit de reeks zomeravond concerten te ge ven. Hij heeft een programma samengesteld dat voornamelijk in het luchtige genre valt. Weense liederen, eigen impro visaties, Haydn, volkslircljes en zowaar een variatie op het Hilversum III genre: 'Visite', Lenny Kuhr. De jurist begint zijn concert om 19.30 uur. Hoek van Holland De commissie voor ruimtelijke ordening en economische ontwikkeling van de Hoekse deelgemeenteraad is niet van plan om zich zonder meer neer te leggen bij de afwijzing van het Krimslootplan door het openhaar lichaam Rijnmond. Volgens Rijnmond was de noodzaak van de bouw van ruim 700 woningen in dit plan onvoldoende aangetoond. Commissie voorzitter P.J. de Lint noemde het een droeve zaak, maar hij vond zijn mede- commissieleden achter zich in een voorstel om met de ge meentelijke diensten het plan een nieuwe en beter onder bouwde opzet te geven. De Lint onderstreepte nog eens de dringende behoefte van Hoek van Holland aan de woningen. Wanneer onverhoopt ook een vernieuwde versie van het Krimslootplan geen genade vindt in de ogen van de Rijn mondbestuurders, dan zal het gehele terrein weer een agra rische bestemming krijgen met beperkt staand glas. De commissie bleek niets te voelen voor een versnelde uit voering van de bouw van on geveer 200 woningen langs de Prins Hendrik weg Het com missielid P.van der Wel meen de dat uitvoering van die plan nen zonder meer de genades lag zou betekenen voor het Krimslootplan. Opvullen De commissie dringt er verder op aan om hard te werken aan de opvulling van plan Oost. Het gebied tussen de Cordes- straat en Hoekse H ill weg is be stemd voor woningbouw en ook enkele terreinen rond de Hoekstee, het gebted van de camping en de ijsbaan kunnen voor woningbouw worden ge reserveerd. Ten aan2ien van die hele op- vyjling zag commissielid ^Meershoek toch nog wel de nodige problemen en met be trekking tot de overdracht van de gronden blijken die ook wel te bestaan. Zelfs de uitvoering van het Blesplan, op papier nu helemaal rond, geeft nog ha ken en ogen. De aannemer doet wat moeilijk over de ver koop van de woningen in de vrije sector. Hij wil bij die ver koop metterdaad de vrije hand hebben. Het dagelijks bestuur van de deelgemeenteraad houdt ech ter vast aan het eerder ingeno men standpunt dat ook de koopwoningen in Hoek van Holland gesleten moeten wor den en dan nog liefst aan die gegadigden die een huurwo ning achterlaten. Het deel- raadsbestuur heeft momenteel zelfs een onderzoek lopen om de ammo van eventuele kopers te bepalen. Pas wan neer inderdaad blijkt dat er binnen Hoek van Holland niet voldoende kopers te vinden zijn, wil men praten over an dere mogelijkheden van. ver koop. J&L, Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. ooO°° ,u d^er-q a - O loe n Rolled O «al»-— 0?ostcO<*e"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1