FC Vlaarcf i ngen overheerst. maar scoort niet Groenoord kan Schiedam lang bij benen Holy afgedroogd 'Ik schaam me' VFC stuit SVV tegen de borst MSV'71 weg gespeeld Nul-Nul tegen RVC aardingen» Twintig minuten lang hield C Vlaardingen hoofdklasser RVC in een 'zeren" greep, toen werden alle opdrach- n vergeten. Martin van Vianen keek met ote ogen naar een elftal, dat wél aanval- nd voetbal speelde, maar weinig kansen eer creëerde. Het gevolg was een 0-0 uit- g, waar FC Vlaardingen weinig vrede ee had. e Vrijheid en e Postduif osterman oorzitter sa**#! Wolter Bos...reden tot optimisme.. Sporlkort woensdag 6 augustus 1980 VD/SC/WW Breda Vlaardingen-Holy heeft diep het hoofd moeten buigen voor kampioen Alro- Jeka in de uitwedstrijd voor de Spaarbank Bokaal. Met maar liefst 16-3 werd de Vlaardingers volledig krnsloos onder de voet gelopen. Gerard Wapenaar mocht van coach Dick Lamet de heuvel beklimmen voor Holy en dat heeft hij geweten, In de eerste de beste slagbeurt van Jeka kwamen maar liefst zeventien! Bredase slagmensen in het slagperk en middels zeven keer vier wijd, een viertal bonkslagen en wat foutjes nam Jeka een 13-0 voorsprong en was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. In de volgende twee innings werd de score zelfs opgevoerd naar 16-0, alvorens de Vlaardingers wat terug konden doen, In de vijfde slagbeurt kreeg Hans van Berkel vier wijd toebedeeld, en een vangfout van de Bredase midvelder op een klap van Marius Cremer betekende 16-1, In de zevende en tevens laatste innings leverde de twee laatste Vlaardingse wapenfeiten op. Marius Cremer kreeg cp zijn beurt vier wijd, waarna Pierre Kloosterman de bal over de afrastering joeg voor een homerun en daarmee Cremer meennam en de eindstand op 16-3 bepaalde. Gerard Wapenaar noteerde in zeven innings de cijfers: 8x3 slag, 9x4 wijd, honkslagen tegen en de maakten drie fouten. Voor Alro-Jeka kwamen Rudy Dom en Hans van Dongen tot: 7x3 slag, 2x4 wijd, slechts eén honkslag tegen en het veld maakte vier fouten. et verwaarlozen van de ken was voor de Haagse aïner aanleiding om in t trainingskamp, dat dit eekeinde in Oostvoorne ordt opgeslagen, het één ander uit de doeken te -n. ,,De puntjes zullen ar op de i worden gezet. krijgt anders nu wei n indruk van de kwali- ït wat er al zo bij FC laardingen rondloopt", .i Van Vianen na de nul- 1. „RVC stelde zich wel houdend op, maar wij dden daar toch van oeten profiteren". nduidelijkheid was er al na n minuten, toen Paul Kool- die intussen accoord is ge- an met zijn contract, de bal hter doelman Suurmond aatste, maar via de paal, vol- ns scheidsrechter Martin -net, weer het veld in rong. Het merendeel van de ^schouwers was er echter n overtuigd, dat de bal het et wel degelijk had geraakt een nood, FC Vlaardingen eef sterker, vooral vanuit n hardwerkend middenrif, et Johnnie Lorié, René' de en Frank Wotte. Een oofdrol was echter weggelegd oor Frans Ludwig, de Kleine aagse rechter achterspeler, ie telkens weer de aanval cht. ..Hij maakte", aldus lartin van Vianen, Jammer enoeg de fout in die aanval te aan lopen draaien, maar ook at is iets voor het trainings- amp om daar de oef ene am - agne tot dusver te bes pre en". ick Hoogmoed, Paul Kooien tl Rob Snijders, allemaal had- en zij kunnen scoren, maar e vervelende wind joeg de al steeds weer een andere iehting heen. Na rust was een eel van de ploeg gewisseld, 'et nu Henk den Arend als ïddenvelder, maar de spitsen erman den Haag, Dick Hoog- oed en Patrick Mijnhardt an Schoor, maakten de fout e ballen steeds maar weer op komen halen. Martin van "ianen: „Nog steeds is dat een evolg van het feit, dat ieder- en bij FC Vlaardingen vorig izoen moest meeverdedigen, e ziet het aan Herman den hiedam De Schiedamse ostduivenhoudersverenigin- en De Vrijheid en De Post- uxf hadden met respectieve- jk 287 en 216 duiven een edvlucht voor jonge duiven ver 300 kilometer uit Com- iègne. De duiven, die een nelheid bereikten van circa -ventig kilometer per uur, erden gelost om zeven uur et een Zuid-oostenwind. De rste tien prijswinnaars voor e Vrijheid: 1. C. de Jonge, 2 n 5. T. van de Berg-Barzelaij, J. Wenteler, 4, 6 en 8. C. Ro- i van Diest, 7. I. van de ijn, 9. Th. van de Raaij en 0, S. van Pelt. Voor de Post- uif: 1. H- Bröküng, 2, 4 en 8. Koster, 3. D.C. Bakker, 5. G. ullcr, 6. A. Heeren-zn. 7. p. an Os en 9. J. Vrauwdeunt- aardingen Volslagen on- erwacht heeft De Hollan- iaan toch een voorzitter ge regen. Het is Hans Ooster- -an, die de ad-interim functie an Quinten Molhoek over- eemt en het nieuwe seizoen e hamer mag hanteren. Zoals ~kend leverde de algemene edenvergadering bij De Hol- andiaan geen nieuwe voorzit- _r op, zodat het bestuur zelf een geschikte kandidaat oest uitzien. Hans Ooster- n was het afgelopen seizoen retaris; zijn functie wordt "veigenomen door Hans Büt- ner. Haag, die telkens weer terug, komt". De Gouwenaar kreeg enkele fraaie kansen, evenals Dick Hoogmoed, die nog in vogel vlucht naast schoot. Toch draaide de FC na rust niet best. Het gevolg was een soort moedeloosheid die over de spelers kwam. „Misschien", al dus Martin van Vianen weer, ..komt dat ook door de sprints die wij een dag eerder hebben door Bas van den Berg getrokken. Ik stel me voor dat zoiets in je benen gaat zitten". FC Vlaardingen ging, als ge volg daarvan, steeds slechter spelen, kreeg nog wal kansen, maar verprutste de één na de andere mogelijkheid. Opstel ling FC Vlaardingen: doel René van Antwerpen, achter Frans Ludwig, Henk den Arend (Krsto Mitrovic), Ron nie de Vos Van Steen wijk, Bertram Tabbernee; midden: René den Os, Frank Wotte (Henk den Arend) en Johnnie Lorié; voor Rob Snijders (Her man den Haag), Dick Hoog moed en Paul Kooien (Patrick Mijnhardt Van Schoor). Schiedam In de voorlaatste ronde voor de Spaarbank Bo kaal bij de honkballers, heeft een compleet uitkomend Schie dam met slechts 4-1 kunnen winnen van een gehavend Groenoord. De Groenoorders die het moesten stellen zonder Hans Vroon, John de Bruin en de geblesseerde Gerrit Smit, bo den niettemin taai verzet en e- venals collega werper Wout Don bracht Erik Zorgdrager bij Groenoord veel enthousiasme op de heuvel. Het waren de Groenoorders, die voor het eerste goede slagwerk konden zorgen in "de tweede in nings. Ruud Sten tier opende met een honkslag in het midveld, waar op invaller Anton Smit een knappe tweehonkslag het rechtsveld injoeg, en Ruud Stentler, komend van het eerste honk, veilig de thuisplaat- passeerde en 0-1 liet noteren. Schiedam trok eerst in de vierde innings de score gelijk. Cas Ooster- veer bereikte het eerste honk na een foute aangooi van Hans Staub en werd door Harry Reijngoud naar het tweede honk gestoten. Een gemiste pick-off op het tweede honk bracht Cas Oosterveer naar drie, waarna Wout Don voor de af werking zorgde: 1-1. Groenoord kreeg het aan slag steeds moeilijker tegen de warmge- draaide Wout Don en moest toezien hoe Schiedam in de zesde innings een 3-1 voorsprong nam. Gerrit Droog had Erik Zorgdrager afgelost op de heuvel bij Groenoord, maar kreeg een spierblessure na het wer pen op drie slagmensen. Harry Reijngoud en Wout Dan profiteer den hiervan met elk een honkslag. Erik Zorgdrager moest de werp; taak weer opnemen met slechts eer man uit en twee honken bezet. De voor Hans van Galen ingeval len Gerard de Graaf raakte de bal onvoldoende, waardoor Harry Reijngoud sneuvelde op het derde honk. Twee man uit en Wilfried Salomons aan slag. Zijn klap in het midveld werd mede door de steeds draaiende wind geen vangbal, waarop Wout Don komend van het tweede honk voor 2-1 zorgde. Een foutieve aangooi van invaller Ma rio Krabbendam naar het eerste honk op een tik van Rob Stijl, le verde via Gerard de Graaf zelfs nog een punt op. De zevende innings bracht de eind stand in de boeken. Fred Reijmer opende voor Schiedam met een keurige honkslag, stal zowel het tweede als het derde honk en werd binnengeslagen door Harry Reijn goud: 4-1. De op het laatste moment opgeroepen scheidsrechter Leo Krabbendam -er was geen enkele scheidsrechter te bekennen een kwartier voor het begin van de wedstrijd- vond het na acht innings genoeg vanwege de invallende duisternis waardoor de 4-1 score te vens tot eindstand werd verheven. Winnende werper Wout Don voor Schiedam liet de volgende cijfers vastleggen: 9x3 slag, 2x4 wijd, moest slechts drie honkslagen-toe staan- en zijn veld speelde weer eens foutloos. Erik Zorgdrager bij Groenoord knapte 6 2/3 innings heuvel werk op en. kwam tot: 4x3 slag, 3x4 wijd, inkasseerde vijf honkslagen en zijn veld maakte toen drie fouten. Het korte optre den van Gerrit Droog van slechts 1/3 innings levérde de cijfers op van: 1x3 slag, 0x4 wijd, hij kreeg twee honkslagen tegen en toen speelde Groenoord foutloos, Vlaardingen Sandor Popovics wenste geen enkel excuus aan te voeren voor het schamele 2-1 resultaat van zijn 'pupillen' tegen VFC. „Een wanprestatie.' Ik schaam me diep voor het publiek dat deze wedstrijd heeft moeten aanschouwen. Een betaald team als SW mag niet tegen een tweedeklasser op zulke problemen stuiten. Uiteraard heeft het voor mij als verantwoordelijke man consequenties. De spelers zullen het wel merken". Krasse taal van de trainer, die evenwel met zijn zeer intensieve oefencampagne wel voor een zeer hongerige selectie, die voor iedere kans vecht, heeft gezorgd. Aan de ijver van de toch voornamelijk tweede keus lag het dan ook niet tegen VFC, dat in zijn tweede oefenwedstrijd voor eigen publiek niet zomaar zoals bijvoorbeeld een EDS (9-0) wilde afgaan. „Het heeft me erg veel plezier gedaan, dat we verdedigend zo makkelijk de zaken hebben geklaard", zei een zeer tevreden trainer Wolter Bos. Bovenin Inderdaad, de trainer, dïe botweg van zijn selectie eist bovenin de tweede klasse te gaan meedraaien, mocht ook tevreden zijn. De Holiandiaan-aanwinsten Rob Maat en Jack Riedijk, die als invaller in de tweede helft na een 1-0 achterstand (Peitsman) bij de rust met een daverende knal van dertig meter John Marrevee verraste, bleken van veel waarde, terwijl de weer helemaal teruggekeerde Harry Schuiten en met veel meer zelfvertrouwen spelende Eric Teunissen voor positieve uitschieters zorgden. „Je hebt toch straks vijftien man nodig", zei Bos nog, „wil je echt meedoen, tenminste. Alleen Hans Jansen ontbreekt nu nog. Maar je hebt het gezien. We hebben momenteel een stel vervangers, die op hetzelfde niveau staan. Dat is voor mij erg fijn". VFC maakte zich ook niet meer druk, dat SVV via een kopbal van Hans Loovens toch de volle winst greep. Alhoewel, de tijd van de échte vriendschappelijke .wedstrijden kunnen toch wel officieel als voorbij worden beschouwd, want een been terugtrekken is er zelfs bij dit soort evenementen niet meer bij. Eigenlijk een treurige gang door Emile Schelvis van zaken, die de wedstrijd van tijd tot tijd met wat gemene overtredingen ontsierden. Zowel bij SVV als VFC moet er hard worden geknokt om een plaats en dat schijnt toch wel enorm belangrijk te zijn. Maassluis De thuiswed strijd van MSV'71 tegen het Delftse Blue Birds ging kans loos verloren met de spreken de cijfers 1-13 in slechts acht innings. De Maassluizers kregen tegen de Delftse kampioenskandi daat in de districtsklasse geen schijn van kans. Blue Birds bouwde een regelmatige score op. Zo werd het in de tweede innings 0-2, en een innings la ter al 0-6. De jeugdige en ent housiaste bezoekers zorgden in de vierde slagbeurt reeds voor 0-8 en kwamen in de zevende innings op een 0-10 vcx>r- sprong. Honkslag Wie dacht dat hiermee deze eenzijdige wedstrijd wel ge speeld was kwam bedrogen uit, want uitgerekend in de ge lijkmakende slagbeurt kwam MSV'71 tot het enige wapen feit. Kees Reinders sloeg zich op de kussens en Piet Bouts zorgde voor een honkslag, waarop Kees Reinders voor 1* 10 tekende. Zowaar nog een innings te spelen, waarin de Delftenaren korte metten maaakten en via nog eens drie punten de eindstand bepaal den op 1-13. Hoe weinig de thuisclub in het stuk is voorgekomen, wordt duidelijk aan het feit, dat wel geteld slechts acht! Maasslui zers de kussens konden bezet ten. Bij MSV'71 kwam Piet öouts op de heuvel lot de cij fers: 3x3 slag, 3x4 wijd en moest dertien honkslagen in casseren, waarbij de velders nog eens zes fouten voegden. Voor Blue Birds noteerde Ben Veerwaten 11x3 slag, 1x4 wijd, hij kreeg slechts zes honksla gen tegen en de Delftenaren maakten slechts eén fout. o Ton Wickel, die bij FC Den Haag uit de basis is gezet, zal niet worden uit geleend aan FC Vlaardin gen. Enerzijds spelen de fi nanciën een rol, maar ook wil trainer Hans Kraaij zijn selectie niet al te smal maken. o Jan den Tuinder is offi cieel ontslagen bij SVV. Het gewestelijk arbeidsbu reau gaf deze speler toe stemming dat hij mocht vertrekken. Hij is intussen naar DHS gegaan. Fortuna houdt vrijdag een Coopertest op de atle tiekbaan aan de Marnix- laan. Tussen 19 en 20 uur kan er worden gestart, steeds in groepen van 12 personen. Inschrijfgeld twee gulden. In het zevende bam- pioenseoncours van de Vlaardingse hengelaarsve reniging De Vriendschap ging de wisselprijs naar B, Penning met een vangst van 2750 gram. Overige resultaten: 2. W. Huizen 1650, 3. J. den Ligt 1625, 4. H. Broere 1600, 5. C. van der Velde 1475, 6. C. Vink 1450, 7. A, Tabbernee 1400, 8. H. van Neck 1025, 9. A. Broere 950 en 10. P. Brons geest met 72* gram vis. Pollux opent Zfl-rdag 16 augustus het nieuwe club huis in de Broekpolder. Die dag speelt landskam pioen HCK2 een wedstrijd tegen een Rijnnond-selec- tie. Dat team zal uit spe lers van Asvion, Spirit, Evergreen en uiteraard Pollux bestaan. Deze wed strijd begint om 14.15 uur. Om 12 uur al opent sport wethouder Cees Bot het nieuwe clubhuis. Sportieve recreatie nu ook op het nieuwe com plex van Pollux in de Broekpolder. Onder lei ding van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie kan iedereen gratis deelnemen. Om 19 uur is er een zg. prominenten- wedstrijd onder leiding van van oud-sportwethou der Rien Bovenberg. In het kader van de sportieve recreatie is er in de eerste week van sep tember een sportieve vier daagse. Maandag 1 septem ber: wandeltocht door Schiedam, start en finish bij De Schiedamse Tippe laars, Singel, 18.30 uur; dinsdag 2 september: ka novaren in het Beatrix- park, woensdag 3 septem ber: fietstocht, start en fi nish Margriethal, 18 uur, donderdag 4 september sport en spel in de Mar griethal tussen 19 en 21 uur. Inlichtingen Stads kantoor 260500, toestel 158. Oefenprogramma Oranje Nassau: 14 augustus: ON- Weidevogels, 16 augustus: ON-Kwiek, 23 augustus: WW-Cup-tcernooi in Maasland, 30 augustus: ON-Hoekse SV, 3 septem ber ON-Harga. De eerste wedstrijd van het jeugdelftal van SVV wordt vanavond op „Har" ga" gespeeld tegen de amateur» van Feyenoord. Andrê van Maaren (ex DRL) maakt na een knie blessure zijn entree.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4