SCHIEDAMSCHE COURANT neem dè Oud papier gewoon in vuilniszak krant Ratel-tikker op kruispunt bij Broersvest Het gebouw van zes milj oen 'Dokter Neon' kraakt woning Gemeente bezorgd voor gezondheid leerlingen De land-en Maasland. Directeur Weijszoubestweleens willen experimenteren met de biologische dynamica Pagina drie. •Wielrennen, de ronde van Maasland. Pagina vier. Tienduizend gulden gereedschap gestolen "Wateroverlast door 'foutje' ACHTUHG""-! DSS'26 tegen Ajax Anderhalf jaar voor juwelenroof hij Evatoom »o^c" Na vijf jaar leegstand Nieuwe predikant Toekomst Stichting Welzijn september in raad MÜ •Donderdag 7 augustus 1980- Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiemt 144144 •ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -104de jaargang no. 26673-4 PAOWA'ai 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL ♦uinhnityrerhnnl ïn tumvwuiiwvnwwi kit Schiedam Bij een inbraak in een doe-het-zelf winkel aan de Nieuwe Maasstraat hebben in brekers voor circa tienduizend gulden gereedschappen buitge maakt. Zij kwamen de winkel binnen via een loods, die naast de winkel in aanbouw is. Na dat de dieven een hek over waren geklommen konden zij zo de loods binnenwandelen. Om de winkel zelf binnen te dringen hoefden zij slechts éen tussendeur te forceren. Vlaardingen Een foutje dat werknemers van een ontstop- pingsbedrijf maakten was er de oorzaak van dat de Fulton- straal volledig blank kwam te staan. Werknemers van het bedrijf verkeerden in de ver ondersteling dat zij een gat aan bet boren waren in een riole ringsbuis. Dat bleek echter niet het geval te zijn. De wer kers waren bezig met een wa terleiding. Dal werd hen maar ai le snel snel duidelijk, want r.a enkele minuten stond de Fultonstraat onder water. Het gemeentelijk cnergieberdrijf kon het lek echter snel repare ren, zodat de schade beperkt bleef. Voor de omwonenden leverde de wateroverlast dan ook geen noemenswaardige problemen op. Schiedam De verkeerslichtaninstallatie rond het kruis punt Broersvest-Lange Kerkstraat zal op korte termijn voorden worden van een zogenaamde 'akoestische signale ring* ten behoeve van de visueel gehandicapten. De signalering komt bij alle betreft een proef gedurende voetgangersoversteekjpla; rond het kruispunt. Bij ilaat- sen rond het kruispunt. Hij dit systeem krijgt de slechtziende voetganger een geluidssignaal of bij kan oversteken of niet. Gekozen is voor het type 'ra tel-tikker'. Als het voetganger- soversteeklicht op groen staat, dan klinkt het signaal 'gaan' in de vorm van circa achthon derd snelle tikken per minuut. Bij rood licht klinkt het sig naal 'wacht' met circa vijfen zeventig tikken per minuut De signalering werkt alleen wanneer de verkeerslichten in bedrijf zijn. Het aanbrengen van de akoestische signalering een jaar en zal voorlopig al leen worden aangebracht op het kruispunt Broersvest-Lan ge Kerkstraat Over één jaar ïullen de resul taten bekeken worden en eventueel zal er opnieuw on derzoek onder de visüeel ge handicapten worden gehou den. Bij een eerder gehouden on derzoek kwam het kruispunt als een van de meest gewenste punten voor de akoestische signalering uit de bus. De kos ten voor het aanbrengen van de installatie worden geraamd op 11.300. De ratel-tikker zoals hij in Duitsland gebruikt wordt bin nenkort op het kruispunt Broersvest-Lange Kerkstraat. Vlaardingen De voet balvereniging DSS'26 is winnaar geworden van de landelijke actie van Nuts. De hoofdprijs be staat uit een wedstrijd tegen Ajax, dat volgen de week vrijdag aan de Marathonweg tegen DSS'26 komt spelen. De slagzin van pupillen-se?» cretails Piet van der Sman: „Met nuts heb je meer Ln je mars", werd de beste bevonden. De zaterdag vierdeklasser heeft al aan de gemeen te gevraagd een grote staan tribune neer te mogen zetten. Onderzoek naar gif 2 ehalte in handenarbeidma ieriaal Vlaardingen Het gemeentebestuur in Vlaardin gen is verontrust over het lood en cadiumgehalte in de emaille- en glazuurpoeders die op de Vlaarding' se kleuter- en basisscholen worden gebruikt Opge schrikt door berichten uit Haarlem wil het gemeen tebestuur nu weten hoe de situatie in Vlaardingen is. De keuringsdienst voor han delswaren heeft in Haarlem op de scholen aldaar een onder- Schiedam Het nieuwe wijkcentrum in Schiédam-noord is nog geen eens geopend en nu heeft het al een bijnaam: het gebouw van zes miljoen, waarschijnlijk afgeleid van de po pulaire televisieserie, de man van zes miljoen. Net als de krachtpatser in de televisieserie heeft de constructie van het wij kg e bouw zes miljoen gulden gekost Het centrum, dat aan het Bachplein ligt, wordt eind van de maand met veel festivitei ten geopend. Met zijn 3000 vierkante meter moet de Blau we Brug, dat is de officiële naam, de 2G.G00 bewoners van Schiedam-Noord bedienen. In het gebouw, waar ruimte is' voor diverse activiteiten op so ciaal cultureel gebied, zijn ver der ondergebracht een biblio theek, muziekschool, wijkont- moetingscentrum. In de toe komst moet er ook nog een postkantoor aangebouwd wor den. •De aanzei tot het nieuwe wijk-' centrum werd zes jaar geleaen gegeven door een groep wijk bewoners. Zij meenden dat een grote stadswijk als noord pas tot leven kan komen door de vestiging van een wijkcen trum. Een werkgroep bestaan de uit ambtenaren ewn wijk bewoners concludeerde dat het wijkcentrum een gebouw moest worden, waar men voor. meedere activiteiten terecht kon. In 1978 verleende de ge meenteraad het benodigde bouwkrediet en een jaar later ging de eerste paal de grond in. Met de bouw van het postkan toor, dat er direct naast ver schijnt wordt begin volgend jaar begonnen. Met zijn zes miljoen is De Blauwe Brug één van de duur ste wijkcentra in het westen van ons land. Alleen in het oosten vindt men dit soort ge bouwen. Rotterdam De 24-jarige Am sterdammer, die vorig jaar be trokken was bij de gewapende overval op een vertegenwoor diger in sieraden van de Eva- toom in Vlaardingen, heeft een onvoorwaardelijke gevan genisstraf gekregen van an-' derhalf jaar. De officier van Justitie had oorspronkelijk twee jaar geëist. De Amsterdammer werd van de week als laatste van de groep die bij de overval be trokken was veroordeeld. De man had als verontschuldiging voor zijn daad aangevoerd dat de overval helemaal niet to se rieus bedoeld was, maar ten slotte een beetje uit de hand Iiejk Een argumentatie die de rechtbankpresidente mr. Len- Bosman niet erg bevre digde; mede omdat Hofmann «n tijde van de overval nog in proefperiode zat. Op de anderhalf jaar onvoorwaarde lijk wordt nog wel het voorar rest in mindering gebracht zoek verricht naar het glfge- halte in de emaille- en gla- zuurpoeders. Uit het onder zoek bleek dat op een aantal scholen poeders in gebruik waren met een te groot lood- en cadiumgehalte. De gemeen te Vlaardingen werd attent ge maakt op de situatie door het PvdA-raadslid Bep Nachte gaal. In de commissie voor volksgezondheid stelde zij vra gen over deze kwestie. De ge meente nam geen halve maat regelen en wil nu door middel van de enquête bij voorbaat moeilijkheden voorkomen. Gebruik door scholieren zou gevaar kunnen opleveren. Zouden de kinderen bijvoor beeld te veel dampen naar binnen krijgen, dan zou de ge zondheid ernstig, in gevaar kunnen komen. Omdat nu in Vlaardingen te voorkomen wordt er een enquête gehou den onder de basis- en kleu terscholen. De scholen moeten voor 23 augustus het enquête formulier naar de gemeente hebben teruggestuurd met daarop vermeld wat voor poe- dere zij in gebruik hebben. Aan de hand daarvan zal de gemeente vast stellen of er maatregelen moeten worden genomen ter bescherming van de gezondheid van de kinde ren. Wanneer de uitslag van het onderzoek precies bekend wordt is vooralsnog niet dui delijk. Naar alle waarschijn lijkheid zal dat echter zo spoe dig mogelijk zijn. Um, I ora zor I COI Ro i a" Dit nieuwsblad. I waarin u al het nieuws uit eigen I omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in j combinatie met 1 Rotterdams Nieuwsblad. O»» ;oel o jviteS~ Voste' bon'009"0 sVJi Meubeltjes worden de gekraakte woning binnengesleept Schiedam In de Kortlandsteeg Is gisteravond om zes uur een woning die al vijf jaar leegstond ge kraakt. Door de poort open te breken konden de krakers, vier jongelui, zich in de woning installe ren. Bedoeling is dat R. V., in hip Schiedam beter bekend als dokter Neon, zijn intrek neemt in het kraakpand. Tevens zal de woning als atelier gebruikt worden. Het pand valt in het gebied dat twee jaar geleden door de gemeente op de nomi natie stond om gesloopt te worden, maar door aktie van de bewoners werd een uitstel van tien jaar gekregen. De kraakaktie is in overleg met de bewoners van de steeg ge gaan. Dokter Neon zal in een brief aan de huiseigenaar vragen of hij het pand aan hem wil ver huren, want zo zegt hij, 'ik wil een keurige kraker/huurder zijn*. „Aangezien ik werk in Rotterdam heb en momenteel zo'n honderd kilometer van deze stad vandaan woon, is het voor mij onmogellijk elke dag heen en weer te reizen." „Bovendien sta ik al drie jaar ingeschreven als woningzoe kende in Schiedam en is een verschijnsel dat een goede wo ning als deze vijf jaar leegstaat in een tijd van .woningnood natuurlijk belachelijk." Hoek van Holland Bijna een jaar na het afscheid van ds. Cornell VVismeijer die op 19 augustus 1979 naar Westmaas vertrok, krijgt de hervormde gemeente van Hock van Hol land zondag 10 augustus een nieuwe predikant. In de ochtenddienst die om tien uur aanvangt zal ds. A„ Jumelet, van Vlaardingen, in het ambt bevestigd worden door ds. J. Dol, uit Ter Heijdd. In dezelfde dienst zal de nieu we predikant zijn intredepre- dikatie houden. Vlaardingen De Vlaar- dingse gemeenteraad zal na het zomerreces meteen één van de hete hangijzers aan moeten pakken: dc toekomst van de stichting Welzijn. Het college heeft nooit on der stoelen of banken gesto ken dat de stichting als zo danig opgeheven dient te worden en zal in september met een voorstel in die rich ting komen. Het voorsteldat neerkomt op een scheiding van het op bouwwerk en het meer orga niserende, onderzoekende as pect van de stichting, heeft sinds weihouder Bot met zijn door hel welzijnswerk felbe- streden notitie uitkwam geen belangrijke wijzigingen meer ondergaan. Het college heeft van meet af aan vast gehou den aan een model waarbij de democratische planning zelf aan de gemeente getrokken wordt en de stichting dus haar zelfstandigheid verliest, de sa menlevingsopbouw daarente gen zou in een privaatrechte lijke vorm kunnen blijven voortbestaan. Veel zal straks afhangen van de houding van de socialisten. In eerste instantie stelde de PvdA zich nogal kritisch tegen het collegevoorstel op, later werd dat wat minder en de Waarschijnlijkheid dat de PvdA nu zonder veel morren met het voorstel akkoord zal gaan is groot Vlaardingen Oud pa pier krijgt niet dezelfde status als glasafval. Het college heeft beslo ten het verzamelen van oud papier niet te sub sidiëren, zodat het oud papier in het vervolg gewoon met de vuilnis man mee gegeven zal moeten worden. Dit voorjaar was er tijdens de behandeling van de begro ting sprake van dat het oud papier evenals het oude glas apart ingezameld zou kunnen worden. Bij de hoge AVR-ta- rieven zou dat weer afval schelen, zo redeneerde men. Probleem was echter dat de gemeente verplicht is de AVR jaarlijks een bepaalde hoeveelheid afval te leveren en men was er niet zo zeker over of nog aan die verplich ting zou zijn voldaan als het glas en oud papier uit het normale huisafval zou ver dwijnen. De afdeling reini ging van de gemeente, door het college gevraagd om ad vies, denkt dat een en ander echter niet haalbaar is. Het college nam het advies over en resultaat is nu dat binnen kort overal in de stad glas bakken zullen verschijnen, het oud papier daarentegen blijft waar de meesten net ook al deponeerden: in de vuilniszak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1