SPORT Groenoord bijna veilig Bas van Lamoen de sterkste in afvalrace Patrick Sercu wint druk bezochte wielerronde r m Paul Kooien weer terug n m Ja sera Na De Lier ook eerste in Maasland SPORÏKQRT M I Holy op scherp tegen Jeka Bevredigende rentree van Jan Breur «lij Als hoofdprijs landelijke actie donderdafi 7 augustus 1S80 VD/SC/WW Schiedam/VIaardfngen Bij de honkballers zijn de meeste beslissingen zo onge veer wel gevallen. Schiedam moet volgend seizoen op nieuw gaan proberen een gooi te doen voor promotie naar de eerste klasse en Vlaardingen-Holy heeft zich na een zwakke start opge^ werkt tot een gedeelde posi tie. Het lang onderaan bun gelende Groenoord heeft een enorme eindsprint ingezet en kan daardoor mogelijke de gradatie uit de tweede klasse voorkomen. MSV71 is afge zakt naar een plaats in de onderste regionen en moet nog gaan oppassen niet bij de laatste twee te eindigen, wat degradatie naar de afde ling als „beloning" oplevert. Zondag is Vlaardingen-Holy gastheer aan de Zwaluwen- laan om 14.30 uur van kam pioen Alro-Jeka, de Vlaar- dingers hebben wat goed te maken, gezien de grote ne- derlaag van afgelopen dins dag voor de Spaarbank-bo kaal. Winst voor Holy bete kent in ieder geval definitie ve prolongatie van het twee de klasserschap in dia merk waardige A-afdr.Iing, waar drie wedstrijden voor het einde van de competitie pas twee van de tien teams niet meer zijn in te halen. Wedkoop Groenoord, dat ïn dezelfde afdeling uitkomt, trekt zon dag naar Tilburg, dat vier punten voorsprong heeft op de Schiedammers, aanvang 15.00 uur. De Groenoorders zullen moeten blijven win nen in de wedloop om het vege lijf te redden. Daarbij komt nog dat thuis met 10-4 verloren werd van Tilburg en ook hiervoor Groenoord graag revanche zal willen ne men. Het zal de vierde over winning op een rij kunnen worden voor de Schiedam mers en bitter nodig zijn om niet het haasje te worden. Voor Schiedam staat ïondag ook een uitwedstrijd gepro- grameerd. om 14.30 uur bij het Haagse Celeritas. Deze tegenstander heeft pas zeven punten bijeen kunnen spelen en een overwinning van Schiedam zal degradatie voor Celeritas betekenen. De Schiedammers zullen op hun tellen moeten passen, want een kat in het nauw maakt rare sprongen. Ook het Maassluise MSV'71 heeft een uitwedstrijd af te werken en wel op zaterdag in Dordrecht om 14.30 uur te gen The Hawks. Willen de boys van Piet Bouts niet ver der afzakken, dan zal er weer eens gewonnen moeten worden. Een onmogelijke op gave is dit niét, maar dan is alle hens aan dek een vereis- MAASLAND Het gebeurt niet al te vaak. dat tijdens de onderlinge series van de schietvereniging Masland, de magische 100 punten grens wordt behaald. Deze week was het echter weer raak, liefst tweemaal zelfs. Het waren J. van der Lely en J, C. Kapelie die scherp op de korrel waren. De volledige uitslag, resp. korps en vrije baan, is als volgt: A. Korpel 93-29; M. C. Verploegh 90-27; mevr. P. Lis pet 83-24; J. P. Hagen 89-28; mevr. H. Haring 74-26; S. Ha nemaaijer 92-30; A. E. Poot 79- 30; B. J. F. M. Scheepens 76-27; J. H. Schoon 91-28; H. van Nieuwkerk 94-30; J. C. Kapel- Ie 100-30; A. A. Stolk 94-29; R. den Dunnen 79-24; Sj. Basens 98-30; P. Nipius 89-25; J. Ro denrijs 91-30: K. Rasens 98-30; M. P. Hanemaaijer 98-30; N. Hanemaaijer 71-28; A. Moer man (Maasland) 90-30; A. H Kop 79-26; W_ Geres 87-24; p* van Dorp 84-28; E. Boshuizen; 73-28; W Bos 87-29; T. W.'dehï Breejen 77; M. van Staaldui-' nen 97-30; K. Moerman 83-29- M. P. Graveland 89-29; p, Boekesteyn 91-28; C. Boshuk zen 88-29; L. van Berkel 96^30 W. v.d. Zwan 85-29; E. C. C Poot 84; N. Haring 82-27; jy Moerman (De Lier) 95-29; H. Rodenrijs 69-29; H. J. Korpejl 98-30; J. van der Lely JOO-29-' R. J. v.d. Hout 78-30; A. van'! Buuren 88-28; J. Groenewegeh 81-29; H. Rietveld 77-30; P. Kalkman 94-28 en P. Boekes teyn sr. 84-26. Vlaardingen Paul Kooien (23) is alsnog ac- coord gegaan met een contract dat FC Vlaar dingen hem heeft aange boden. Eerder wilde hij als amateur blijven spe len. De spits die voor één vak herexamen moet doen voor het onderwij zersexamen, vreest dat hij niet gelijk voor de klas zal komen te staan. Omdat hij pas eind van deze maand zal kunnen slagen. FC Vlaardingen heeft tijdelijk een baan voor de Rotterdammer. door Guido Bindels Maasland „Ik had al moeite om bij die man aan het wiel te blijven, spurten was er dan ook helemaal niet meer bij". In de stem van René van der Broek klonk duidelijk bewon- dering voor de kracht van Bas van Lamoen. De kleine Bra bander, die vorige week nog in De Lier won, schreef giste- ren ook de ronde van Maasland op zijn naam. in een erg jsnelle koers, die enorm veel afvallers telde en door een 5vroege, naar later bleek, meteen al beslissende ontsnapping, Cniet zo aantrekkelijk was, toonde Van Lamoen weer eens zijn klasse, door medevluchter René van der Broek in de laatste ronde los te rijden. Ook Gerrit Solleveld en Jac. van Meer zorgden ervoor, dat het publiek in Maasland tenmin ste toch nog eens spannende finale voorgeschoteld kreeg. Zij kwamen immers nog dicht ïn de buurt van de twee kop lopers. Nadat Nico Toussaint al in de eerste ronde mei pech kampte, ontstemd er vrij vroeg in de wedstrijd een kopgroep, die nadat Ad Prinsen erbij was ge komen, niet meer door het pe loton werd ingehaald. Gerrit Solleveld, Henk van Weers, nationaal kampioen Jac. van Meer, Arnold van Hooft, René van der Broek, Cees van Don gen, Mario van Vlimmeren. Bas van Lamoen en Ad Prin sen wisten vrijwel de hele koers hun voorsprong rond de 35 seconden te houden. Terwijl Theo Hogervorst met een lekke band kampte stap ten steeds meer renners af. Voor onder anderen Arie Ver sluis, Cor Schuurman en Ge rard Ratterman lag het tempo gisteren duidelijk te hoog. Hal verwege koers waren er zelfs nog maar 33 van de 105 cou reurs in de wedstrijd en twin tig kilometer verder waren dat er nog maar 20. René Koppert, Wim Hus, Ger St. Nicolaas, Gijs den Besten, Wim Lugten- ISchiedam Achter de derny van gangmaker Mau rice de Boevere toonde Patrick Sercu op de Schie- damse Brocrsvest, in dc slotfase van de tweede manche - een premierit - zijn grote kunne. Met rui me voorsprong wist de Belgische zesdaagsekeïzer die rit te winnen en doordat hij in de eerste manche - een afvalling - tweede was geworden, werd ook de totaalzege zijn deel. Bij de amateurs won Krijn Sïntnicolaas, die eerst met de Duitser Horst Gewiss erin was geslaagd een ronde voorsprong te nemen en in de slotfase nog eens ontsnapte. Maar de belangstelling was er op de Schiedamse Broesvest niet alleen voor de prof- en amateurwielrenners, ook de fietsende winkeliers kregen ruime aandacht van het talrij ke publiek. Na een spannende strijd met de fel meelevende supporters ging hier de over winning naar Marinus van de Ven. De Schiedamse inbreng bij de profs kwam van Jan Breur. Pas voor de tweede maal dit seizoen vertrok de frêle Schie dammer achter de brommer van zijn vaste gangmaker Joop Zijlaard. Aanvankelijk was Jan Breur door werkzaamhe den gedwongen om met wed strijdsport te stoppen. „Ik kreeg echter meer vrije tijd dan ik had verwacht", ver klaarde Jan Breur zijn terug keer. „Altijd heb ik in mijn achterhoofd het plan gehad. dat als ik tijd zou over hebben, ik weer zou gaan koersen. Ge stopt ben ik trouwens toch nooit. Als je zoals ik zestien jaar actieve wedstrijdsport hebt beoefend, dan stop je niet ineens. De afgelopen weken heb ik een paar criteriums ge reden, dat viel niet legen. In Dordrecht was het dinsdaga vond de eerste keer dat il; weer achter de derny reec. Voural in de eerste manche ging het niet geweldig, maar in de tweede rit herstelde ik, waardoor ik nog vierde in to taal werd". In Schiedam reed Jan Breur, die vanavond in Utrecht aan het kampioenschap achter de grote motoren deelneemt („Ik hoop op een plaats bij de eerste vier, die geeft recht op uitzen ding naar de wereldkampioen schappen") voortdurend bij de eersten. In de afvalling werd hij achter Venix en Sercu der de, in de rit in lijn moest de Schiedairtmer alleen Patrick Sercu voor laten gaan. Sercu werd totaalwinnaar voor Jan Breur en Martin Venix. Tussen de amateurs en de profs in reden de plaatselijke winkeliers. „Een beloning om dat zij altijd zo geweldig mee doen", aldus Henk Breur, de voorzitter van de organiseren de wielervereniging Schiedam. Al na het startschot van de sportieve burgemeester Te Loo („Ik heb zelf ook en sportfiets, maar meedoen daar wou ik mij niet aamvagen") dreigde er een massale valpartij. Iedereen reed toch zonder vallen weg, waarna er zich een bizarre strijd ontwikkelde. Met als fa voriet voor het publiek Frans van Tienen, die aanvankelijk werd gegangmaakt of geduwd door de buiten mededinging rijdende Henk Vos, die de vier ronden wel het snelst zou af leggen, maar de overwinning ging naar Marinus van de Ven. voor Frank Keyser en Carry Brand, door Hans van Houdt De uitslagen: profs: I. Patrick Sercu (De Boevere) 2. Jan Breur (Zijlaard) 3. Martin Ve nix ("Van Duivenbode) 4. Stan Tourné (Walraven) 5. Michel Vaarten (Koch) 6. Willy De- bosscher (Van de Broek) 7. Danny Lauwers (C.Smits) 8. Don Allen (H.Smits) 9. Martin Rietveld (Graal) 10. Nico Been (De Ruiter). amateurs: 1. Krijn Sïntnicolaas (Dordrecht) 2. H. Gewiss (Duitsland) 3. J. Klomp (Gies- senburg) 4. A. de Jager (Lek ker kerk) 5. J. Lourens (Rotter dam) 6. P. Heijster (Vlaardin gen) 7. W. Schuurhuizen (Rot terdam) 8. E. v.d. Rij (Oud Beijerland) 9. H. Hoek (Rotter dam) 10. W. Kroone (Schoon hoven) 11. A. Razen berg (Rot terdam) 12. W. de Zwaan (Ba- rendrecht) 13. L. den Braber (Rotterdam) 14. R. Dobbelaar (Leiden) 15. A. Brons (Maas sluis) 16. G. Plieger (Ameide) 17. T. Steens (Schiedam) 18. V. de Touw (Maassluis) 19, D. van Kesteren (Rotterdam) 20. W. v.d Vught (Leiden). winkeliers: 1. Marinus van de Ven (Verwaayen woningin richting) 2. Frank Keyser (Al gemeen Koop Centrum) 3. Carry-Brand (Snackbar Moon light) 4. Kees van de Meer (slagerij Van de Meer) 5. M. Rietkerken (bloemsierkunst Roso) 6, W. "Vorstenbos (Ciy Sport) 7. Duifhuizen (Groente en fruit Duifhuizen) 8. Baron (Baron Schilders) 9. Eshof (Ba ron) 10. Post (Baron). burg, Jan van Rossem, Nico Don. Wim "t Hoen, Wim Lie- brechts, Peter Hogervorst en Sjaak Poot waren toen de eni gen, die nog tevergeefs jacht bleven maken op de koplo pers. Wat vooral Poeldijker René Koppert, Monsternaar Gijs den Besten, Vlaardtnger Wim Lie- breehts, Ger Si. Nicolaas uit Dordrecht en Zuidlander Wim Lugtenburg ook probeerden, ze konden de achterstand lot de negen eersten niet verklei nen. Met nog tien kilometer te gaan sprongen Bas van Lamoen en René van der Broek weg uit de voorste groep. Eerst pro beerde Henk van Wecrs er achteraan te gaan en vervol gens ging Gerrit Solleveld met Ad Prinsen en Arnold van Hooft in de achtervolging. Dat leverde echter niets op en het werd pas serieus, toen 'de beul uit De Lier' in zijn strijdlust gezelschap kreeg van natio naal kampioen Jac. van Meer, die wellicht volgend jaar de overstap naar de profs maakt. Samen met 'Jakske' kwam Gerrit Solleveld in de laatste drie ronden nog erg dicht bij Van Lamoen en Van der Broek, maar meer dan een derde en vierde plaats zal er voor hun uiteindelijk niet in. René Koppert werd tiende. Gijs den Besten twaalfde, Wim 't Hoen zeventiende, Wim Lie- brechls achttiende en Peter Hogervorst negentiende. Bas van Lamoen gaat ook als eerste door de bocht. Achter hem Gerrit Solleveld, nationaal kampioen Jac. van Meer en Henk van Weers DHS mag dan komende sei zoen wel op het tweede veld spelen, momenteel heeft de Schiedamse eersteklasser de beschikking over het grootste trainingsveld van Schiedam. De selectie traint namelijk met licht op het oude eerste veld, plus het oude complex van Groenoord. De renovatie is nog steeds niet begonnen. Ben Asmus, opgeroepen om te verschijnen in het eerste honkbalteam voor Groenoord, hield een nare smaak aan 2ijn debuut over. Op het parkeer terrein achter net UVG-veld vond een onverlaat het nood zakelijk de ruit van zijn auto 'in te slaan en zijn schoolboe ken mee te nemen. Ook de po litie was 'zeer bereidwillig' en raadde Asmus aan maar even langs te komen. De politie had geen interesse naar „Harga" toe te rijden. Eerlijk is eerlijk, bij de kam pioenswedstrijd Schiedam- Terras vogels was de politie daadwerkelijk aanwezig. Dat kwam sommige bezoekers, waaronder de scheidsrechters, te staan op een bekeuring. Michel Poter, C-speler van TSF, is uitgeschakeld voor dit seizoen. Een meniscusblessure; die operatief verholpen moét worden, is daar- de oorzaak DSS'26 speelt tegen Aj ax Vlaardingen - Landskampi oen Ajax komt voor de twee de keer naar Vlaardingen. Ditmaal fungeert DSS'26 als tegenstander als gevolg van het reit, dat de zaterdagclub winnaar is geworden van de landelijke Nuts-actie. Deze actie, waarvoor wikkels ge spaard moesten worden, ging gepaard met het verzin nen van een slagzin. Dc slag zin van pupillen-secretaris Piet van der Sman: „Met nuts heb je meer in je mars", werd uitgekozen. DSS'26 was was wel enigs zins beduusd toen het hoorde dat de hoofdprijs Ajax was, maar heeft intussen, in sa menwerking met sponsor nuts, alles in gereedheid ge bracht om volgende week vrijdag (15. augustus) aan de Marathonweg tegen Ajax te kunnen spelen. Evenals vori ge week tegen FC Vlaardin gen verschijnt de landskam pioen ïn zijn sterkst mogelij ke opstelling. DSS'26 heeft al een verzoek ingediend bij de gemeente i Ajax weer in Vlaardingen om een staantribune van cir ca 2000 plaatsen te mogen neerzetten. De toegangsprijs voor deze wedstrijd, die om 19 uur begint, bedraagt een rijksdaalder, daar is tevens een loterij aan verbonden. DSS'26 prijst zich intussen gelukkig dat de nieuwe be stuurskamer op tijd klaar is. „Wanneer het nodig is", ai- dus secretaris Wim Vink, „kan ook voor de ontvangst het zg. mstructielokaal wor den gebruikt. Theo Koomen zou aanvankelijk de wedv strijd aan elkaar praten,-; maar omdat hij ean wieler-"^ klus heeft, worden pogingen^ in hel werk gesteld om de speaker van het Feyenoord-n stadion daarvoor te krijgen. Ir dai vis bei kw em bz réi vel nu de hei Sir rui de gei die vei dcx me sei blij de eer Vul par get n« het de ito; wij de het stai kei He één Pei ier bia Par Pal vai aa >1 Jen ter! Ma

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4