SPORT EKTM 1 'Voetbal als een rode draad......' Zaterdagclub herstelt zich langzaam SFC nog steeds geen fusie plannen Leider Jan Kerkhof gestopt GSS-trainerRinus van Kampen: Voorzitter Jan van Buytenen: 'Struc- tuurverschiltteveel' Eigen middelen vrijdag I eugustua 1080 VD/8C/WW Rinus van Kampen in de Schiedam - Ook op de camping, dug-out van tijdens zijn vakantie, is voetbal, GSS, een dat ais een rode draad door zijn veelbewogen leven gaat, nog het favoriete on- figuur., derwerp van Rinus van Kampen. Zo kan de GSS-trainer geestdrif tig verhalen over de wedstrijden van de camping-elftallen van jo chies van twaalf jaar en inder daad, of het voetbal nu betrek king heeft op „zijn" GSS of over de teams van de Hoekse camping „Tasman", waar hij in zijn cara van de gehele zomer zijn domici lie heeft met vrouw en kinderen, gaat, zijn enthousiasme is niet te temperen. Drie weken geleden uitte de camping de waardering voor de geestdrift van Rinus en voor diens niet aflaten de ijver een veelheid van sportevenementen in het Hoekse earnpinggebeuren op touw te zetten/door middel van de instelling van de „Van Kampen Bokaal", die op het spel werd gezet bij een voetbaltoernooi, waarin naast een aantal camping-elftallen ook werd meegestreden door GSS en HWD. Opnieuw Het afgelopen seizoen kreeg Rinus van Kampen met zijn „officiële" voetbalclub ook bijna de beloning voor het werk. De promotie naar de vierde klasse KNVB werd de zaïerdagclub echter door de neus geboord, toen een haarzuivere treffer van GSS op vlaggen van de Alexandria grensrechter (voor buitenspel) werd afge keurd. „Ik heb gehoord, dat de scheidsrechter er nach ten van wakker heeft gelegen, omdat hij zo'n kanjer van een fout had gemaakt. Daar koop ik natuurlijk mets voor. Ik vind het jammer dat we nu weer in de afdeling moeten spelen, omdat daar het aanvallende voetbal veel minder tot zijn recht komt. Het is daar veelal „kick and rush" voetbal, waardoor wij nogal eens -onnodig- de boot in zijn gegaan. Dit jaar zullen we alles op alles moe ten zetten om te promoveren. Als we dit jaar een beetje van blessures verschoond blijven, dan kunnen we zeker weer een aardige gooi doen' „Zelf heb ik er geen slapeloze nachten van gehad, dat we op een haar na promotie hebben gemist. Ik blijf on der dergelijke dingen vrij nuchter, waaraan natuurlijk het grote aantal jaren dat ik al meeloop in de sportwe reld niet vreemd is. Mijn vrouw begrijpt het ook niet, dat ik over dergelijke dingen al heen ben, terwijl zij er nog over zit te tobben. Kijk, ik heb als sportman altijd kunnen relativeren ondanks mijn eerzucht", zegt Rinus van Kampen, die bij in het kampioenselftal van SVV wel een vaste plaats op de bank, doch niet in de basis veroverde. In de atletiek schopte hij het verder: een plaats in de Nederlandse selectie. „Mijn hoofdnummers waren de 800 en de 1500 meter. Aan de eerste interland heb ik trouwens slechte herinneringen, omdat ik toen op de 800 meter in de eerste bocht over een voorligger heen duikelde. Met een achterstand van veertig meter kan je het dan wel vergeten, terwijl mijn benen vol met gravel zaten. Dat rode spul moest er met een pincet kor rel voor korrel worden uitgepeuterd". Rinus van Kampen heeft ook goede herinneringen aan zijn atletiekloopbaan. „Ik zal nooit vergelen, dat ik in Engeland voor 25.000 man de mijl won. Tussen een drie tal Engelsen ingeklemd kon ik mijn borst net iets eerder tegen het lint aandrukken. Ik voelde, dat ik gewonnen had, ik zag het niet meer, omdat ik volkomen uitgeput was". HBSS zonder Van der Leye en Rademaker Leen Radema- ker....te veel gezelligheid.. Bij de zaterdagclub HBSS keren twee spelers niet te rug in de selectie. Zowel Leen Rademaker als Ton van de Leye hebben, gedwongen door been blessures, bedankt voor bet zaterdagvoetbal. Toch zijn beiden voor het voetballen niet verloren. Als ClOS-leerling, met als hoofdvak voetbal, loopt Ton van de Leij stage bij Andrê Corveleiin, trainer van Zwaluwen. Leen Rademaker wil zich bij HBSS nuttig maken door als leider van het tweede elftal zijn ervaring over te brengen, waarna een stap naar de door hem nodig geachte technische commissie slechts een kwestie van lijd zal zijn. Schiedam De sympathieke DHS-verdediger Jan Kerkhof is gestopt met voetballen. De al sinds de jeugd in sportpark Kethel spelende Schiedammer, heeft de voorkeur gegeven aan zijn privé-leven. Om zich eens wat meer tijd te gunnen. Trainer Jan Kooi man: „Een gevoelige aderlating. Maar ik weet dat Jan die beslissing zeer doordacht heeft genomen. Pas getrouwd en veranderd van werkgever, die zaken zijn veel belangrijker. En daar kan ik alleen maar be grip voor hebben". De selectie van DHS verloor eer der al Dick Schouten (overschrijving ingetrokken) en René Duyster (gezondsheidsredenen). Sportief Schiedam kijkt weer vol verwachting uit naar het nieuwe voetbalseizoen, waar bovenstaande taferelen weer schering en inslag zuilen zijn. Of er inderdaad vaak reden tot juichen zal zijn, is zeker de vraag, de verwachtingen zijn onder andere bij de eersteklas sers DHS en Hermes DVS hooggespannen..... Schiedam-HBSS staat te popelen om de nieuwe com petitie te beginnen. Rond een basis van oudere spe lers, is onder leiding van trainer Leo van Graafeiland een spelersgroep geformeerd, die er voor moet gaan zorgen in de top van de vierde klasse mee te draaien. Gelet op de resultaten is duidelijk, dat HBSS zich langzaam aan het herstellen is van een enorme inzin king. In een periode van zes jaar leidde dat tot twee degradaties. In deze door „insiders" genoemde „rampperiode", heeft het de club van voorzitter Rien Klink ook niet meegezeten. Door veel blessures moest steeds weer een beroep gedaan worden op spe lers die nog niet rijp waren, met alle noodlottige ge volgen van dien. Even leek er een opleving te zijn. De van Zwart/Wit'28 teruggekeerde Leen Rademaker, bepaalde het gezicht van de oranjehemden. Hij droeg niet alleen als spelma ker het elftal, maar veroverde als doelpuntenmaker ook een hoge positie op de topscorerslijst. Maar ook nu liet vrouwe Fortuna HBSS in de steek. Bij een botsing met de doelman van 's-Gravenzande brak Leen zijn been, waar hij nu nog niet geheel van genezen is. Hij: „De foto toonde dat de breuk erg gunstig lag, er werd voorzichtig gesproken van een voet balloze periode van hooguit zes tot acht weken, waar ik vrede mee had. Toen echter bleek dat door een slechte kalkafzetting het gips na der tien weken nog om mijn been zat, begreep ik dat het erg lang kon duren, voordat ik weer tegen een bal zou trap pen Alternatief Als sportleraar op een Zwijndrechtse LTS had hij vol doende relaties die hem bij de oud-Feyenoord physio- therapeut Ed van Breukelen bracht Deze man verfoei de de te grote betrachte voorzichtigheid vanuit het zie kenhuis en dwong Leen om zo snel mogelijk met zowel kracht- als loopoefeningen te beginnen. Thans verkeert de Schiedammer in een stadium, dat hij op beheerste wijze de training heeft hervat, al zal van een terugkeer in de selectie geen sprake zijn. Hij: „Door mijn werk kring zijn m'n benen een onmisbaar onderdeel, waar erg voorzichtig mee omgesprongen moet worden. Als alter natief probeer ik me nu op een andere wijze verdienste lijk te maken voor HBSS Intussen is hij aangezocht om als leider van het tweede elftal te gaan fungeren, maar ook een functie als lid van de technische commissie ziet hij wel zitten. „Het bestuur is nu nog te veel bezig met zaken, die te weinig met het voetballen te maken hebben. Het is voor een grote club als HBSS zeker een „must" om een TC te hebben, be staande uit mensen die weten wat deze sport van de be oefenaars eist, het bestuur ontlast van veel problemen waar nu weinig tijd voor vrij gemaakt kan worden". Knieschijf Eenzelfde geluid komt uit de mond van Ton van de Leye, de tweede aderlating die HBSS binnen een jaar te verwerken kreeg. Als voorstopper werd zijn steeds ster ker spel een onmisbaar onderdeel van de club, maar ook hij moest de voetbalsport als beoefenaar vaarwel zeggen, toen een ogenschijnlijk onschuldige sprong de oorzaak .werd van een breuk van zijn knieschijf, met daarbij een complete afscheuring van de spier waar deze schijf in zit. A! liep bij hem de genezing voorspoediger dan bij Leen Ra de maker. slpït Toch is hij wel zo reëel, dat hij zich al bij voorbaat heeft neergelegd bij een definitieve beëindiging als pres tatievoetballer. „Misschien trap ik nog wel eens een balletje in een onderling toernooi, maar voor mij is het toch wel afge lopen". Eén belangrijke rol bij deze lang niet gemakkelijke beslissing speelt zijn studie, nu als derde jaar leerling op het CIOS. „Tenslotte moet het mijn broodwinning wor den, waarbij ik elk risico moet uit sluiten". De voetbalsport is voor hem zeker niet afgedaan. Na zijn studie, met als hoofdvakken voetbal en tennis, waarvoor hij nu stage loopt bij Zwaluwen, wil hij door gaan voor het B-diploma. Door zijn Leen Radema ker slachtoffer van een bot sing kennis ziet hij mogelijkheden om HBSS uit het slob te halen. „Men moet eerst beginnen om het beschikbare kader te gaan benutten om daarna, in samenwerking met jeugdtrainer en vrijwilligers bij de jeugd, gericht te gaan starten met voetbal. Een regelmatig overleg is een eerste vereiste, zodat iedereen weet waaraan zij werken. Dit komt de betrokkenheid zeker ten goede". Zowel Leen Rademaker als Ton van de Leye zien HBSS als een gezellig heidsclub, maar vinden dat die dreigt te gaan overheersen. „Aan een combinatie van gezelligheid en prestatie wordt te weinig aandacht besteed", is de eensluidende kreet van de twee RBSS-ers. Schiedam - „Wij .zijn niet van plan een fusie aan te gaan met een andere club", spreekt SFC-voorzitter Jan van Buyte nen gedecideerd geruchten, dat er in park Thurlede plaats zou zijn voor een samengaan tussen zaterdagclub PPSC en SFC, tegen. „PPSC heeft als vereniging een andere structuur dan wij. We komen twee keer per jaar met de besturen van beide verenigingen bijeen, wat dan uit de kunst verloopt. Verder gaan onze bemoeienissen ech ter niet. Trouwens, wat zouden beide verenigingen ermee op schieten. We hebben niet te klagen over gebrek aan kader, meer velden krijg je er niet door, terwijl we juist onze can- tine een flinke opknapbeurt geven", vervolgt de voorzitter. Over ongeveer twee weken is de ingrijpende verbouwing, waarmee qp 7 juni werd be gonnen, gereed. Alleen het dak en de vloer van de zeven tien jaar oude cantine blijven gehandhaafd, terwijl zowel de buitenkant als de binnenzijde volledig zijn vernieuwd. De in SFC's vijfjarenplan passende renovatie vergt ongeveer vijf tigduizend gulden. „Het grootste gedeelte van die halve ton betrekken we uit eigen middelen, wat mogelijk is door een zuinig beleid in het kader van ons vijfjarenplan en door allerlei acties, waar we een aardig eentje aan hebben overgehouden. De re novatie kost natuurlijk een aan zienlijk bedrag, maar we hebben zodoende de cantine aan de he dendaagse eisen kunnen aanpas sen en hopen door de degelijke uitvoering de komende twintig jaar te kunnen slijten". Jan van Buytenen vervolgt: „Aan de verbetering van de kleedka mers zijn we niet toegekomen, omdat de financiën dat nog niet toelieten. Waar we momenteel ook op wachten is het opknappen van de trainingsvelden, waarvoor de gemeente startklaar staat. Het wachten is echter op het afkomen van de vergunning van Gedepu teerde Staten, waarvoor de aan vraag al sedert april de deur uit Verloop Bob Weeda en Gerard van der Draay ruilden SFC voor DHS res pectievelijk Overmaas, terwijl Frans Lansbergen (van DRZ), Nico van der Bok (van Demos) en Doejaren (van Martin it) naar SFC toekwamen. Dit geringe aantal mutaties duidt op een behoorlijke honkvastheid bij SFC. „Er is in derdaad sprake van een gering verloop bij onze vereniging. Op circa tweehonderd leden winnen we er dit seizoen per saldo zeven'1, beaamt de voorzitter. „En dat is gelukkig, omdat een groot verloop altijd ten koste gaat van de vere nigingssfeer en die sfeer vinden wij belangrijker dan het niveau waarop we voetballen. Een kam pioenschap is wel leuk, maar niet per sé noodzakelijk. Het voorbije seizoen hebben we meer in ter men van „handhaven" moeten denken, zodat we niet te hoog mo gen grijpen door onszelf nu als kanshebber te tippen. Onze stre ven is, dat het eerste meedraait in de -bovenste regionen en dat de gepromoveerde elftallen -vooral het tweede en derde team- zich handhaven". Overeenstemming De trainer, die voor één en ander zorg zal moeten dragen, Cas Weg man, werd noodgedwongen erg laat in het „transferseizoen" door SFC gecontracteerd. „We hadden aan vankelijk mondelinge overeenstem ming bereikt met Jan Rotgers, dat hij SFC zou blijven trainen. Hij kreeg toen echter een aanbieding van Overmaas, en wij begrijpen als bestuur, dat het voor een oefen- meester aantrekkelijker is om. een eersteklasser onder zijn hoede te hebben. Je kunt zo'n man dan rede lijkerwijs niet tegenhouden, on danks dat je daar wel het recht toe hebt", legt Jan van Buytenen uit. „We hadden op dat moment niet zo veel keus meer. Met een achttal trainers hebben we gesproken, waarvan hij ons het meest geschikt overkwam, mede omdat hij bereid was ook aandacht te besteden aan ons derde elftal en onze A-jeugd". De in Dordrecht woonachtige Cas Wegman (47) had reeds RKAVV, Alblasserdam, Dubbeldam, Nieuw koop en DFC onder zijn hoede en is in het bezit van een C-licentie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 11