SCHIEDAMSCHE COURANT Commissie bekijkt positie vrouwen binnen ambtenarij V1 aardingen gaat alle woningwet woningen isoleren Ik neem r dê proef Speelinstuif feestelijk afgesloten Schaakbord op Museumplein Prij zen Stadsgehoorzaal stijgen niet Eerste projecten in Holy-Zuid •n Nieuw schoolhoofd 'De Woudhoek' Bingo-avond 'de Ooievaars' Vrouwen geven goede bouwadviezen Geen speelplaats I in Marisstraat Op heterdaad.... (bandag Vlaardingen Vlaardin- gtns enige grote schouw burg doet het goed. Af gaande op de zaalbezet ting tenminste, die het vo rig seizoen gemiddeld op 70 procent lag, is er voor het theater gebouw aan de Schïedamseweg toch meer dan een redelijke belang stelling. Reden waai- schijnlijk waarom dc firijzen van de voorstel ing het komend seizoen niet hoeven te worden verhoogd. Schouwburgdi recteur Van Gïnneken, die toch wel verwacht dat het publiek in de toe komst wat op het uitgaan zal gaan bezuinigen, sprak zelfs over „hier en daar een verlaging". De prijzen voor het nieuwe seizoen schommelen rond de ƒ15. De stadsgehoorzaal heeft overigens een klein pri- meurtje: als een van de eerste theaters in het land zal de toneelbelichting van de stadsgehoorzaal voortaan per computer gaan. De belichting, een zeer ingewikkeld karwei dat nu per voorstelling geprogrammeerd wordt. is voor elk theaterstuk van vitaal belang. Aan schaf en installatie van de computer kostten de gemeente ƒ28.000,-. Voor het nieuwe programma van de stadsgehoorzaal (met o.a. Herman van Veen) zie pagina twee vin deze krant Maassluis De speelin stuif in Maassluis zit er weer op. Gedurende twee weken konden de jeugdigen uit Maassluis zich vermaken in de Ko ningshof. Voor iedereen was er wel wat te doen, Vervelen deed niemand zich dan ook tijdens het verblijf in de Konings hof. Na het topjaar van vorig jaar, was er dit jaar minder belangstelling voor de instuif van de jeugd. Wel te begrijpen, De slotmanifestatie van vrij dagmiddag groeide uit tot een ware happening. Speciaal voor de slotdag was Peter Grooney uitgenodigd die met zijn komische nummers de kinderen danig wist te ver maken. Deze buikspreker en goochelaar bracht een show met maar liefst twaalf acts. Succes had hij zeker, want de kinderen reageerden enthou siast op zijn optreden. Voor afgaande aan het optreden van Peter Grooney brachten enkele bezoekertjes van de instuif een zelf verzonnen en ingestudeerd toneeltukje op de planken. ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 104de jaargang no. 26675-4 PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Na cr jarenlang nauwelijks aandacht aan be steed te hebben is er eindelijk een aanzet gedaan de positie van vrouwen in het ambtenarenapparaat in Schiedam on der de loep nemen. In veel Nederlandse gemeentes zijn de laatste jaren onderzoeken gehouden naar de verschillen tus sen mannelijke en vrouwelijke ambtenaren in de werksitu atie. Hoewel het aantal klachten van vrouwelijke ambtena ren over achterstelling in hun werk dc laatste jaren sterk is toegenomen, is daar binnen de gemeente Schiedam nog geen onderzoek aan gewijd. In de commissie personeelsza ken zal binnenkort worden in gegaan op een onderzoek van drs E. S. G Jongeneel over de mogelijke verschillen tussen mannelijke en vrouwelijke ge meenteambtenaren in de werksituatie. Drs. mevrouw- Jongeneel heeft in opdracht van de gemeente Leiden een onderzoek gedaan naar de rol van de vrouw in het gemeen- leapparaat, In het rapport dat uit, dit onderzoek resulteerde wordt duidelijk dat de vrouw veel onwenniger een arbeids plaats inneemt dan de man. „Door haar opvoeding en op leiding weet zij niet goed wat haar rechten zijn en hoe zij deze moet laten gelden,"is te lezen in het rapport. Mevrouw Jongeneel pleit voor een uit wisseling tussen vrouwen over hun bevindingen op dit ter rein, waardoor zij zich zelfbe wuster kunnen opstellen. Tevens stelt zij dat hulp van leidinggevenden daarbij nood zakelijk is. „De leidinggeven den zouden vrouwen op hun mogelijkheden moeten wijzen. zowel in de sfeer van de oplei dingen, taakinhoud, rechtspo sitie als van de medezeggen schap. Zo zou een arbeidskli maat kunnen ontstaan waarin vrouwen zich geen tweede rangsmede werkers voelen, zoals nu wel vaak het geval blijkt te zijn,"stelt zij. In de commissie personeelsza ken zal men praten over de resultaten van Jongeneel's on derzoek. Mogelijk resulteert de discussie in een aanzet om ook in Schiedam een onderzoek te houden naar de plaats van de vrouw in het gemeenteappa raat. Vlaardingen Alle woningwetwoningen in de ge meente Vlaardingcn worden geïsoleerd. In samen werking met de woningbouwverenigingen 'Samen werking 77' en 'Patrimonium" start de gemeente al op korte termijn met een drietal projecten. De ge meente gaat alle woningen isoleren in verband met de energiebesparing. Burgemeester en wethouders hebben besloten om de gemeenteraad in september voor te stellen akkoord te gaan met de aanvraag van een lening bij het rijk om 20 spoedig mogelijk te kunnen starten met de eerste projecten. De eerste drie projecten staan allen in Holy-Zuid. Het gaat om 144 woningen van 'De Laat' omgeving Meeuwen- straat Vinkestraat, 188 wonin gen complex 10b van Samen werking 77, omgeving Aal scholverlaan/Zwanensinge! en 188 woningen van Patrimoni um, omgeving Aalscholver laan/Zwanensingel. De bewo ners van deze woningen zijn reeds schriftelijk op de hoogte gebracht van de plannen van de gemeente. Het isolatieplan is tevens aan gewezen als inspraakproject volgens de algemene inspraak verordening. De inspraakpro cedure wordt momenteel door de verantwoordelijke ambte naren voorbereid. Maandag 1 september zal in het Stadhuis een vooroverleg plaatsvinden. Op deze avond kunnen de be woners van de woningwetwo ningen met mensen van de woningbouwverenigingen van gedachte/ wisselen over de op zet van de inspraakprocedure, Ir. een later stadium zullen er inspraakprocedures per com plex worden gehouden. Er kan dan gediscussieërd worden over de voor- en nadelen van isloatie voor de huur en de verrekening van de kosten voor energieverbruik. Pas als de inspraakprocedure is afge rond kunnen de bewoners ja of nee zeggen tegen de isola tieplannen van de gemeente. Het kan echter nog wel enkele maanden duren alvorens er gestart kan worden met de uit voering van het isoiatieplan. De inspraakprocedures kun nen waarschijnlijk snel wor den afgerond, maar er zal ge wacht moeten worden tot het Rijk de aangevraagde lening en subsidies verstrekt. Schiedam In de toekomst zullen Schiedammers voor een spelletje schaak terecht kunnen op het Museumplein. Ben W hebben de dienst gemeentewerken opdracht gegeven de uitvoering van een groot schaakbord op het plein voor te bereiden. De vlakken van het bord, die op het plein worden aange bracht krijgen een omtrek van meer dan twee meter en de stukken een hoogte van circa ren halve meter. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling een dergelijk groot schaakbord in ren woonwijk te realiseren, maar de nu gekozen plaats verdient de voorkeur, omdat er dan vanuit het museum een oogje in het zeil gehouden kan worden op de schaakstukken, 's Nachts zullen de stukken worden opgeborgen in het mu seum, „We kunnen ze moeilijk aan de ketting leggen. En het is niet de bedoeling dat men met de stukken gaat lopen sle pen of ze mee naar huis neemt Daar zij ze veel te duur voer", vertelde iemand op het stadskantoor. Of de stukken in hout of in polyester worden uitgevoerd is nog niet bekend. Enkele jaren geleden, tijdens het 700-jarig bestaan van de gemeente hebben de Schie dammers al kennis kunnen maken met een groot schaaak- bord op het Museumplein. De stukken werden toen echter gevormd door levende perso nen. Het is overigens de be doeling bij speciale festivitei ten het schaakbord dat op het plein verschijnt weer op de zelfde manier te gebruiken als bij het zevende eeuwfeest van de stad, dus met levende stuk ken. De kans bestaat dat het schaakbord er nog dit jaar zal komen. B en W hebben zich er voor uitgesproken dat de re constructie van het Museum plein in nauwe samenwerking moet worden bezien met de herinrichting van de Hoog straat, die nog voor het eind van het jaar op het program ma van gemeentewerken staat Dit nieuwsblad, waarin u al Het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie *n0t Rotterdams Nieuwsblad. .to® OP p ads |d A«ive^ Smut voe te c° ,ixede^ •Hairo"- o BosW"40 v tva&< Schiedam In de raadscom missie voor vorming en re creatie wordt dinsdagavond gepraat over de aanstelling van een nieuw schoolhoofd voor de Openbare Lagere School 'De Woudhoek' aan het Faassenplein. Voor de vervanging van het voormalig schoolhoofd J.H- Grobben, zijn drie kandida ten. De heer F. H. Schroeders, die thans werkzaam is als on derwijzer aan 'De Woudhoek', de heer E. F. G. Meier, onder wijzer aan de Francescosehool in Alblasserdam en de heer L. F. Huisman, onderwijzer aan de Comeniusschool in Den Helder, Schiedam De grote bingo- avonden ten bate van de Schiedamse Invaliden Sport vereniging 'de Ooievaars' gaan weer van start. Woensdag 13 augustus zal de eerste bingo avond plaats hebben in de gro te zaal van de Christelijke So ciale Belangen aan de Lange Haven. Het eerste nummer wordt om 20,00 uur afgeroe pen, maar de zaal is al een uur eerder open. Schiedam B en W zijn der mate tevreden over de vorig jaar opgerichte vrouwenad- viescommsie voor de wo ningbouw. dat zij de raad voor stellen de subsidie van de commissie ruim te ver drievoudigen. De commisssie, die vorig jaar is opgericht, is betrokken bij de beoordeling van woning bouwplannen die bij de_ ge meente worden ingediend. Sinds begin dit jaar is de vrou wenadviescommissie bij de voorbereiding van woning bouwplannen ingeschakeld. Het college is van mening dat de vrouwen een practische be nadering laten zien en merkt daarbij tevens op dat de advie zen voor het merendeel kon den worden verwerkt in de betreffende bouwplannen. Kreeg de commissie vorig jaar een startsubsidie van 1500 gul den, voor dit jaar stellen B en W voor de vrouwen een bijdrage van 5050 gulden te verlenen. Met de subsidie wor den, behalve het secretariaat, diverse abonnementen, cursus sen, excursies en vergaderin gen bekostigd. Het was een drukte van jewelste langs de Water weg zondamiddag. De enkele weken geknakte tanker Energy Concentration werd door twee Eu ropoort-sleepboten en zeven havenslepers naar de Verolme-werf in de Botlek gebracht. Het mooie weer werkte aanstekelijk op mensen die massaal een plaatsje zochten langs de Waterweg, om de tanker van dichtbij te kunnen bewonderen. In to taal moeten het er wel enkele duizenden zijn ge weest. Vlaardingen De bewoners van de Marisstraat krijgen geen speelvoorzieningen in de straat. De bewoners wilden dat de gemeente een speelplaats voor de kinderen in zou rich ten op het parkeerterreintje naast de supermarkt van Bas van der Heiden, Voor de su permarkt zou het onoverko melijke bezwaren geven als het terreintje als speelplaats zou worden ingericht. De be voorrading zou dan ernstig in gevaar komen. Ook de ver keersveiligheid voor de kinde ren zou in gevaar kunnen ko men. De financiële positie van de gemeente is er mede de oorzaak van dat het parkeer terreintje niet ingericht kan worden als speelterrein. De gemeente adviseerd de bewo ners van de Marisstraat nu, hun kinderen gebruik te laten van het speelterrein bij de Rembrandstraat Deze speel plaats is in dezelfde buurt ge legen. Woensdag 30 juli en donder dag 7 augustus. Toen kwa men maar liefst 800 kinderen naar de speelinstuif. Over gebrek aan belangstel ling bij de standjes hadden de medewerkers zeker niet te klagen. Per standje konden ongeveer 30 kinderen tege lijk terecht Vaak moesten kinderen op een plekje wachten omdat het bij een standje te druk was. 'Toppat- traccties' gedurende de twee weken waren het bloem schikken, het poffertjes bak ken, de sportwedstrijden en de filmvoorstellingen. Stee vast waren deze activiteiten 'uitverkocht'. 11 augustus 1980 MaassluisDe politie van Maassssluis heeft een goede slag geslagen met de arrestatie van drie jeugdige Maassluïsers. Zij werden zaterdagnacht op heterdaad door de politie be trapt bij twee pogingen tot in braak. De 16-jarige R. v.d. N. en zijn evenoude vriendje J„ de B, werden gearresteerd toen zij bezig waren om de kantine van de hockey vereni ging Evergreen open te bre ken. Enkele uren later die nacht arresteerde de polite ook nog de 21-jarige J, van S. die op heterdaad werd betrapt bij een poging om het bowling centrum binnen te komen. Met de arrestatie van het drie tal heeft de politie van Maas sluis een groot aantal inbraken in ciub- en buurthuizen in Maassluis, Maasland en Rozen- buyrg opgelost want de instuif startte toen de bouwvakvakan tie nog niet was afgelo pen. Voeg daarbij het stralende weer in die periode en het is begrijpelijk dat de aanloop naar de speelinstuif minder was. Toch waren de organi satoren niet ontevreden. Per dag bezochten toch zo'n 350 a 400 kinderen de speelinstuif Uitschieters waren er na tuurlijk ook. Als het weer maar even iets minder werd was dit direct te merken. Er waren twee topdagen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1