4 SPORT Leen van Bree de laatste Vlaardinger.. Conny Lugt favoriet op „Soenda" SPORT KORT \Uit hout opgetrokken gebouw een juweel m Volleyballer wacht op kans Voorverkoop 2200 wandelaars Mitrovicweer in selectie eUiwdag 12 eUfltWtus 1989 VD/SC/WW Pollux na zes j aar nieuwe accommodatie Vlaardingen-Sinds de vier Vlaardingse sportclubs (ClON, Vlaardingen, Oranje Nassau en Pollux) een voorstel indien den bij de VRSR om tot een ruil van velden over te gaan. Inclusief de aanleg van velden in de Broekpolder, is er heel wat vergaderd- Té ambitieuze plannen bleken financieel niet haalbaar, totdat de hockeyelul :lub Pollux met een uit hout key hal als dat nodig mocht zijn. Enkele maanden later dan was gepland zal Pollux (zaterdag) de accommodatie in beheer gaan krijgen. I opgetrokken clubgebouw voor de dag kwam, dat ieders in- Demonstratie had. I Tot dusver was er in Vlaardin- I gen alleen bouw in steen mo- I gelijk, maar voor het plan van Pollux, en ook van de voetbal vereniging Vlaardingen, was I men zo enthousiast, dat de I verordening kon worden ge- I wijzigd. Zes jaar heeft de I Vlaardingse hockeyclub moe ten wachten op een realisering I van zijn plannen. Maar nu staat er in de nieuwe Broek- I polder ook een clubhuis, dat er I zijn mag. Kosten 415.000 gul- I den van de gemeente en zelf I kwam de club, die zo'n 230 le den telt, tot een in geld uitge drukte zelfwerkzaamheid van een ton. Hockeyhnl De capaciteit van het complex, dat drie velden omvat, is toe reikend tot een uitloop naar 350 leden. Naast het clubhuis is er nog een stuk grond gere serveerd voor een eventuele uitbouw, waarvan nu al ge dacht wordt een squashbaan aan te leggen of zelfs een hoc- Vanaf 16 augustus tot en met zondag 31 augustus er is er, te vens in verband met het veer tigjarig bestaan, een groot sca la van festiviteiten. Na de ope ning, zaterdag door sportwet houder Cees Bot, is er om 12.45 uur een receptie, gevolgd door een demonstratiewedstrijd tus sen landskampioen HCKZ en een selectie van spelers uit het Rijnmondgebied. Van elke club doen drie spelers mee. Eén daarvan is Goof Meijer, die vroeger lid was van Pol lux, maar nu in het Rotter damse Victoria speelt. Op die dag is er verder een open huis en feest voor alle leden van Pollux. Zondag is er een reü nie, zijn er onderlinge wed strijden en volgende week dinsdag een prominentenwed- strijd van bekende Vlaardin- gers. Dat 2ijn leden van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, sportwethouder Cees Bot en zijn oud collega Rien Bovenberg. Eén van de volgende hoofd punten is een toernooi op zon dag 24 augustus. Daaraan ne men behalve Pollux deel de dames van Aeolus, Asvion, Evergreen, Oude Maas en Spi rit en bij de heren: Aeolus, As vion, Evergreen, Oude Maas, Spirit, AMHC en HMC uit Ha ren. De evenementen worden een week later besloten met een toernooi voor de lagere teams van Pollux. De ruimte in het nieuwe clubhuis van Pollux is tweeënhalf maal zo groot i Uarja Oaliiz dubbc-n met Joyc6 Rndhammer I Vlaardingen - Het tennistoernooi van Soenda, waar voor deze week 370 partijen worden gespeeld, is met name in B sterk bezet Als kanshebber bij de heren wordt Eric van der Pols (Toegh) getipt» ter wijl Dick Ravestein (Holy), die in dit seizoen Be tuick op rijn naam bracht, als tweede is geplaatst .41 co Kuypers en Berry Janse worden geacht voor het tweetal als eerste geplaatsten roet in het eten te kunnen gooien. I Bij de dames is Conny Lugt Idie op de nationale jeugd - I kampioenschappen (tot 18 I jaar) in baar tweede partij I werd uitgeschakeld, veruit I favoriet. Karin van Schayk I voert de onderste helft van I het schema aan. Conny Lugt I staat samen met partner Ro- gi'er Rolink, waarmee ze bet Spieringshoek-toemooi won, I ook in de mi* als eerste ge- plaatst Hetzelfde geldt voor I Eric van der Pols/ Nico I Kuypers in de herendubbet De damesdubbel wordt in poulevonn gespeeld, waar- J voor vanavond de wedstrij- I den tussen Henny Zwijgers/ Sietske Zijlstra en Joyce Findhammer/Marja Dalitz (Maas) en tussen Paulien van NederpeltGreta Bierstekers (Toegh) en Moniek Roos/Ma rijke Plag op het programma staan. Ook de B-partij tussen Mike Verkerk (KSVV) en Hendrik Jan Koenen (Victo ria) wordt vanavond ge speeld- Morgenavond ligt met het oog op de „disco- avond" het accent op dubbel spelen. Als „DJ" fungeert Cees van Meurs (Toegh), die daarnaast in het tennisge- beuren (met partner Dick Ravestein) zijn woordje mee zal spreken. Zaterdagavond staat er een feestavond met „levende muziek" gepland. Het C-nummer is zwak be zet, waarbij het ernaar uit ziet, dat de finale tussen Eric Deyl (Holy) en A ad van Op stal (Maas) zal gaan. In ae herendubbel lijkt er geen vuiltje aan de lucht te zijn voor Bart Dieekman en Fred van Raamsdonk (Maas), ter wijl Silvian Homburg (PS) en Roelien de Boer (Holy) de getipte C-dames zijn. Roland Veldhoven (Maas), die als eerste geplaatste bij de D-he- ren genoteerd stond, werd reeds in het voorweekeinde uitgeschakeld door Beyer (Alexandria), die met partner Desensy voor eenzelfde wa penfeit zorgde door in de he rendubbel het als tweede ge plaatste koppel Goof den Toom en Bram Bobbe (Holy) te elimineren. Pim Maas en Jan Hoogerwerf (TFS) deden dankrij een dubieuze beslis sing op matchpoint hetzelfde met het als eerste geplaatste duo Loef/Terhoeve (Z'67), Vlaardingen/Schie- damIn de volleybal vereniging Broieco kan spelverdeler Leen van Bree rustig de laatste der Mohikanen genoemd worden. Na het vertrek van Leo van Marwijk naar Avanti (Nijmegen) is hij de laatste 'echte' Vlaardinger, die in de basisformatie van Broie co uitkomt. Alle andere spelers komen namelijk van andere verenigingen zoals bijvoorbeel Viano (de Haan, Ebeli, Moreles en Bol). Van Bree werd op 16-jarige leeftijd lid van Broieco (toen heette de vereniging nog Vol ley '68) en speelde tn het eer ste juniorenteam. Hij ging daarna naar de senioren en na een iaar in het derde team ge speeld te hebben, werd hij door trainer Ton van Yperen in de selectie opgenomen. Na twee jaar onder Van Yperen getraind te hebben, werd hij voor diens opvolger Paul de Haan een vaste keus voor de standaardformatie. Van Bree: "Van Ton van Ype ren heb ik de beginselen van het échte volleybal geleerd, de techniek werd er bij hem als het ware ingeramd, bij Paul de Haan gingen we verder. Je leerde je techniek gebruiken in allerlei spelsystemen, je leerde als het ware hoe je je kennis van het volleybal in .het spel moest gaan toepassen. Ik moet wel zeggen dat ik mazzel gehad hebTvolgens mij is de reden dat ik bii het eerste gebleven ben het feit, dat er geen andere derde spelverde ler aanwezig was, waardoor Ut wel moest blijven". „Achteraf gezien zou je kun nen zeggen, dat ik aan de strijkstok ben blijven hangen. Het gevolg daarvan was dat ik in het begin aan de kant zat, maar naarmate ik mij ontwik kelde, mocht ik meer wedstrij den gaan spelen en kon ik ook meer invallen. Ik voel me nu Leen van Bree.. handhaven fn eerste divisie.. Vlaardingen - DSS*26 houdt voorverkoop voor de wedstrijd tegen Ajax, vrijdagavond aan dc Marathon weg. Van af vanavond, verder morgenavond en don derdagavond kan men terecht in de cantine voor kaarten. Tegen de prijs van een rijksdaal der. Scheidsrechter is de heer P. Wagenaar en de wedstrijd wordt vooraf gegaan door een jeugdwedstrijd. zeker net zo goed als Paul de Haan, met wie ik mijn plaats moet delen. Aanvallend ben ik met bang, maar Paul heeft ge stellen, dat je zonder al die jongens het huidige niveau nooit gehaald zou hebben. Hoe hoger je speelt, des te groter de aanloop van buitenaf. Ik vraag me zo af en toe wel eens af, of de gezonde verhouding binnen de vereniging niet een beetje zoek is, maar aan de andere kant zitten we dicht tegen de nationale top aan en dat ver goedt natuurlijk erg veel". vraagtekens. "Laat ik voorop cjver de kansen van Broieco woon meer routine en dat is iets dat in het volleybal ver schrikkelijk belangrijk is, "Maar wanneer ik zo vooruit blijf gaan als in de laatste twee jaar, dan moet die basisplaats er toch wel eens een keer in gaan zitten". Nationale top Achter de inbreng van spelers buitenaf zet Van Bree in de eerste divisie: "Ik zal erg blij zijn wanneer we ons kun nen handhaven. Leo (Van Marwijk) is weg en dat scheelt toch wel wat. Weliswaar komt er een vervanger (Steven Splïethof, ex-Viano), maar Leo zullen we wel missen. Tevens spelen we nu tegen volleybal lers als Trompetter en Goed koop (Amstelveen) en ik ben benieuwd of we tegen dit soort geroutineerde „vossen" be stand zullen zijn". tnintii ininiini inmi» in inn inintniniHim i n Iloek van Holland Met een aantal van 2200 wandelaars is de Hoekse avondvierdaagse uitstekend geslaagd te noe men. Het publiek zorgde op de laatste dag voor bloemen, waarmee de wandelaars wer den ingehaald. Bijgestaan door verschillende muziek korpsen. De avondvierdaagse had ook nu weer met Duitsers en Belgen een internationaal karakter. KiHiiiiiiiiiiiiHiiiiiHiiiiuiiiuuiiiiiriiiinjKinii? Vlaardingen - FC Vlaar dingen is teruggekomen op zijn besluit om Krsto Mitrovic uit de selectie te laten. Trainer Martin van Vianen ging er van uit, dat de 33-jarige Joe goslaaf een functie in het technisch apparaat am bieerde, maar. daar blijkt hij niets voor te voelen. In een verhelderend ge sprek heeft de nog steeds gebrekkig Nederlands sprekende Mitrovic (van daar ook de communica tie-stoornis) duidelijk ge maakt, dat hij graag het laatste jaar betaald voet bal bij FC Vlaardingen wil afmaken. Daartoe krijgt hij nu alle gelegen heid. Krsto Mitrovic: „Ik voel me nog niet uitge speeld. Als ik terugkeer naar Joegoslavië, za1 ik daar ook nog gaan spe len". Ook de trainingen van het jeugdelftal blijft hij normaal doen. De VV Vlaardingen heeft een nieuwe hulptrainer. Het is de 38-jarige Jan Kramer, die Henk van de Berg (voor zitter van Zwart Wit 28) op volgt. Na afloop van HVO-FC' Opheim kregen de Belgische gasten een koud buffet plus een een kleine feestavond aangeboden. Ook het aanstaande week einde staan er trainingskam pen od het programma. Zo reist de selectie van Fortuna VI af naar het sporthotel Bossschenhoofd en verhuist Piet Roozen met zijn Excel- sior^O-select ie naar Zeist. De ex-SVVer Wim de Haan heeft zijn overschrij ving naar Xerxes (zo) rond. De 26-jarige Rotterdammer mag van bet gewestelijk ar- be ia bur eau pas in de tweede helft van de competitie in ac tie komen. Intussen traint De Haan wel mee. Voor de nieuwe accommo datie wü CION nog dit sei zoen proberen een bedrag van tien mille bijeen te sprokkelen. Uiteraard zullen de eigen middelen hierbij de overhand hebben. m Vrijdag wordt het nieuwe clubhuis van de korfbalvere niging Harga in gebruik ge nomen. Om 19.30 uur neemt de ere-voorzitter Van de Kraan de officiële handeling voor zijn rekening, waarna vanaf 20.00 de receptie volgt. Een dag later wordt bij Harga, in navolging van de standaardteams, een aspiran ten-toernooi afgewerkt. Ed Meijer van Succes werd tijdens de laatste jaarverga dering in de bloemen gezet vanwege zijn vertrek naar de Hoekse SV, waar hij al trai ner/ coach aan de slag gaat De korfbalvereniging Oranje Nassau heeft door veel zelfwerkzaamheid voor een uitbreiding van klee druimten gezorgd. Mary Paalvast van Fortuna kwam tot de beste prestatie (derde) in een prestatieloop van Metro, Zijn tijd was 59.55 minuten. Kees van der Boog- erd werd achtste in 64.15 mi nuten. Een 22 ste plaats was er voor nieuweling Cees Ver- maat in 1J3.19 minuten, Ber- tus Stigter bewees zijn stij gende vorm op de 12.6 kilo meter in 46.50 minuten. Dat betekende een eerste nlaats. Oranje Nassau speelt don derdagavond voor het eerst op zijn nieuw veld (van Pol lux) tegen Weidevogels. Vlaardingen korfbalt die avond bij Sperwers in Rotter dam. De postduivenhoudersvere- niging De Vrijheid hield een wedvlucht vanuit het Franse St. Dizier. De winnaars: L J. Wenteler, 2. C. Baantvinger, 3, 5, 10. C. Robart Van Diest, 4. Th. van der Berg/Barzelay, 6 en 8. L. van der Tuyn, V, Job. Bakker, 9. JJ. van der Vijver en zn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4