I Passage stopt met pornofilms Hoge ambtenaren voor de rechter mmiSÊ &wmê. Fietsen Wijven bij dieven zeer in trek Alleenstaanden mogen no vierkamerwoning kopen Maassluise zandzaak vordert Eerste plan voor stadsvernieuwing 1 Ondanks de hoge omzet Vtc wmm Pop presen teerde zich Grootste stijging in Maassluis Vragen over hoge logieskosten van Noodop vangcentrum Politie zoekt getuigen ongeval gunininmniiumijiimnnmi ;'--V V l\S j 'Schiedamse' miljoenen van Rijnmond- agenda Restauratie Schuurkerkje verloopt voorspoedig SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 25 augustus 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 164—s PAGINA' Broezsvest 3 - telefoon administratie 363031 redactie 262566 - klaehtendienet 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL "Waardinnen Alleenstaan den die een vierkamerwo ning: willen kopen krijgen voortaan van de gemeente Vlaardingen een woonver gunning. Dan moeten zij ech ter wel van de vierkamerwo ning een ruime driekamer woning maken door bijvoor beeld een muur in de woning weg tc breken. De gemeente is tot de2e regel gekomen omdat in de prak tijk bleek dat het bureau huisvesting herhaaldelijk geconfronteerd werd met verzoeken voor woonvergun ningen door alleenstaanden voor een (op papier) vierka merwoning. In de praktijk blijkt nu echter dat kamers worden doorgebroken zodat er een ruime driekamerwo ning ontstaat Gelet op de grote behoefte aan woon ruimte onder alleenstaan den, in Vlaardingen staan er 1550 bij het woningbureau ingeschreven, hoeft de afgif te van een woonvergunning uit oogpunt van een doelma tige woonruimteverdeling geen beletsel te zijn. Veel al leenstaanden voorzien door het kopen van een woning in hun eigen woonbehoefte. Re den voor de gemeente om de toewijzingsnormen bij koop- Woningen zodanig te wijzi gen dat alleenstaanden die een vierkamerwoning willen kopen een woonvergunning te verlenen. Volgens de oude regeling mochten alleenstaanden al leen een woning kopen als het aantal kamers ten hoogd- ste twee meer bedroeg dan het aantal inwoners. Meestal waren zij dus aangewezen op driekamerwoningen. Schiedam Het Passa getheater zet een punt achter de vertoning van sex- en pornofilms. Hoe wel hiermee een hogere omzet kan worden ge haald, krijgt het theater er een slechte naam door. De ervaring leert, dat het draaien van por nofilms een hoge drem pel opwerpt voor Schie dammers die best zouden willen kijken naar de an dere, niet-blote films, die af en toe ook in Passage worden gedraaid. Hoewel de programmering op dit moment formeel nog een zaak is voor de stichting Passagetheater Schiedam, zijn er in de Schiedamse Ge meenschap, die daar binnen kort verantwoordelijk voor wordt, al vragen gesteld over het vele pornografisch film materiaal in de Passage. Vooral SG-lïd Frans Gerke- ma heeft zich het afgelopen jaar zeer eraan gestoord, dat er zoveel sexgedoe In Schie dams enige bioscoop te zien is. Het liberale gemeente raadslid Cor van Til borg maakt het weinig uit („Als er nu behoefte aan is, moet het kunnen") al geeft de VVD'er toe dat sex en porno over heersen. Zonder zich te wil len 'bezondigen' aan filmkeu ring ziet hij daarin geen goe de ontwikkeling. Daags na de SG-vergadering heeft vorige week de stich ting Passagetheater Schie dam besloten het voorstel van (waarnemend) directeur Ruud Pillard te volgen en de sexfilms in belangrijke mate terug te dringen. Daaruit vloeien wel financiële conse quenties voort. Pillard: „Uit exploitatie-overwegingen ben ik eigenlijk vóór sexfilms, want zij zijn uitstekend voor de omzet. Met sex kriig je veertig procent meer publiek in huis, met porno zelfs zo'n vijfenzeventig procent. Er is een ruime belangstelling voor. En de mensen, die op dit sanrt films afkarnen, zijn bovendien het meest rustige publiek dat je je kunt voor stellen. Zij zullen nooit de zaal vernielen of rotzooi trap pen. Zij kijken alleen." Desondanks wil Passage geen sexbïoscoop zijn. Het ligt toch al in de bedoeling Passage vaker te laten gebruiken, door plaatselijke culturele verenigingen, waardoor de filmvertoning geconcen treerd zou moeten worden op Passage-Bio, maar dan wil men wel een evenwichtig filmbeleid, waarvoor meer j Schiedammers warm kunnen j lopen. j 'S3. [niiiiiiiiuiiiKiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiË o Op een winderige Plantage, waar de gehele dag lang dreigende buien boven hingen, hield het Popoverleg van de stad zaterdag zijn groepenpresentatie. Van New Wave tot Ballroommuziek, van rauwe stampers tot geolied Latyns- Amerikaans, lien Schiedamse bands beklommen die dag het podium van de SG om te bewijzen dat het niet alleen de leden van de Kijnmondband, Schiedams glorie In de fanfaresector, zijn die recht hebben op (gemeentelijke) erkenning. iMtiramntmuiiiiiuiimmniiiinniiiuiiimiiiö Het aantal fietsen dat in het eerste half jaar van Rotterdam/Schiedam Rijn mondgecommitteerde Bert van t Laar is enorm geschrokken van het dreigement van de Schiedamse gemeenteraad om voorlopig geen cent te betalen aan de Afvalverwerking Rijn mond (AVR). Hij heeft daarom op de valreep het voorstel aan de Rijnmondraad om Schie dam een gat van twee miljoen te laten dekken ingetrokken. Het zou anders vandaag aan de orde zijn gekomen tijdens de Rijnmondraadsvergadering in het Rotterdamse stadhuis. Van 't Laar heeft het voorstel van het dagelijks bestuur van Rijnmond ingetrokken, daags ba het spoedoverleg dat met de provincie Zuid-Holland en de Schiedamse wethouder fi nanciën Reinier Scheeres phatsvond over de AVR. Op die bijeenkomst heeft Scheeres het besluit van de Schiedamse Gemeenteraad verdedigd om een verschuldigd bedrag van 3,2 miljoen gulden niet te beta len, als Schiedam ook nog eens een bedrag van twee miljoen 2ou moeten betalen die in 1977 werd kwijtgescholden. Daaro ver wii Van 't Laar nu eerst f DoS nader overleg voeren. 1980 illegaal van eigenaar wisselde in Vlaardingen- bedroeg 304. In vergelij king met vorig jaar bete kent dit een lichte daling, maar volgens de politie nog genoeg om zich er zorgen over te maken. Favoriete plaats van dief stal blijft nog altijd de sta tionsstalling bij het station Vlaardingen-Centrum. Vlaardingen Het nieu we raadslid voor de PSP, Leo Zeef, is zo geschrok ken van de hoge logies kosten die per overnach ting in het Noodopvang- centrum betaald moeten worden, dat hij van het college van burgemeester en wethouders wil weten of het niet goedkoper kan. Zeef wil met name weten of de 60 gulden per nacht niet te veel is, hoe gasten van het op vangcentrum het geld terug moeten betalen. Hij maakt zich in zijn brief aan het colle ge vooral bezorgd over de fi nanciële positie van die gasten die rond moeten komen van een uitkering van de sociale dienst en willen weten of het waar is dat de sociale dienst op de uitkering van deze gasten zoveel inhoudt dat er nog slechts ƒ12,50 per dag over is om van te eten. Voorts vraagt Leo Zeef, nadat hij geconstateerd heeft dat het centrum in het afgelopen jaar een winst van ƒ34.000 maakte, zich af of een profijtbeginsel bij een dergelijke instelling wel op zijn plaats is. „Ziet het college de huidige gang van zaken niet als een financiële exploitatie van mensen in noodsituaties?". Aldus het nieuwe raadslid, dat er ter loops nog opwijst dat een over nachting in de JNlvon-boerderij mèt ontbijt slechts zoh J20- bedraagt. Met regelmaat van de klok verdwijnen er fietsen uit deze stalling om hun rechtmatige eigenaren nooit meer terug zien. Ook op andere plaatsen in Vlaardingen worden re gelmatig fietsen ont vreemd. Het Kolpabad en Liesveld zijn een goede tweede en derde achter de stationsstalling Vlaardin gen-Centrum. In Maassluis steeg het aantal ontvreemdingen van fietsen tot 141. Ook in Maassluis zijn de stationsrijwielstaliingen fa voriet bij de dieven. Vooral uit de onbewaakte fietsenstalling van station Maassluis-West worden met grote regelmaat fietsen ontvreemd. In Schiedam stabiliseerde het aantal fietsdiefstallen zich: 231 gedurende het eerste half jaar. Bijna net zoveel als in de eer ste zes maanden van 1979. In Schiedam zijn de stalplaatsen bij de ziekenhuizen veruit het meest in trek bij de fietsendie ven. Iedere avond verdwijnen er wel fietsen uit de stallingen bij de verschillende Schiedam se ziekenhuizen. Verdere 'knelpunten' in Schiedam zijn de Kerkstraat, nabij de Hema, station Nieuwland en de Rot- De politie maakt de fietsers er nog eens op attent dat er op het politiebureau fietsregtstra- tiekaarten kunnen worden af gehaald. De eigenaar van de fiets kan op de kaart alle ken merken van zijn fiets, zoals kleur, merk en registratie nummer, noteren. Bij eventue le diefstal is opsporing dan veel gemakkelijker. Het komt nogal eens voor dat fietsers niet eens de kleur en het merk van hun eigen fiets weten. terdamsediik. De diefstallen worden op de tijdstip- meest uiteenlopende pen gepleegd. Een klein deel later w >penc Een wordt later weer teruggevon den, maar het gros van de ge stolen waar blijft onvindbaar. Schiedam In goed over leg met de bewoners van Maiiastraat en omgeving is het eerste stadsvernieu wingsplan tot stand geko men, sinds minister Pieter Beelaerts van Blokland de gemeente Schiedam daar voor extra geld gaf, PvdA-raadslid Hans van Kleef heeft bij de tot standkoming van dit eer ste uitvoeringsplan hulde gesproken over de samen werking tussen ambtena ren en Bewoners. „De wil is heel duidelijk aanwezig geweest naar elkaar toe te groeien," vindt Van Kleef, die de ambtenaren van gemeentewerken prijst omdat zij zich niet teveel als exponent van de ge meente hebben opgesteld maar als volwaardige dis cussiepartner in het over leg over de stadsvernieu wing. De stadsvernieuwing in Schie- dam-Zuid, -Oost en -West gaat uitgevoerd wordt met subsidie volgens de interim-saldorege- ling (ISR). Het plan voor de Mariastraat is het eerste resul taat van die ISR. Ook verantwoordelijk wethou der Chris Zijdeveld is tevre den over dit eerste plan. „Het is een mooie tussenstop voor een gebied met de grootste problemen van de stad, vindt hij. Rob Hijmans van D'66: „Het kan natuurlijk altijd be ter. Maar het is goed zo, het overleg met de bewoners ging naar wens en dan moet je niet aan het verbeteren blijven. Want de grootste vijand van het goede is niet het kwade, maar het betere: als je steeds blijft schaven, gebeurt er hele maal niets!" Maassluis In de zaak De Jager en Klein, df affaire die bekend staat als de Maassluise zandfraude, zullen behalve de bewindvoer ders van het bedrijf ook de directeur van ge meentewerken van Maassluis, de 56-jarige J.K., en de huidige chef van de civiel-techni-,! sche dienst, de 51-jarige J. de B., voor del- rechter moeten verschijnen. De beschuldiging;!i| tegen hen luidt: geknoei met rekeningen. De zaak komt donderdagmiddag voor de Rotter- j j' damse rechtbank. In de Maassluise zandaf- faire werd de gemeente door het bedrijf De Jager en Klein waarschijnlijk voor ettelijke miljoenen opgelicht. Het bedrijf had zich bij de gemeente een monopoliepositie verwor ven en had als zodanig het vertrouwen van het gehe le gemeentebestuur. Tot dat aan het licht kwan' dat het bedrijf jarenlanj zandleveringen in reke ning had gebracht, die ii werkelijkheid nooit ge daan waren. Naar nt blijkt is de openbare aan klager tot de conclusie ge komen, dat bij deze frau de ook hoge ambtenarei betrokken zijn geweest Het Schuurkerkje wordt grondig opgeknapt, terwijl er vooi do nabij gelegen pastorie nu ook perspectief is gekomen: ei heeft zich een koper gemeld. Maassluis De restauratie van het schuurkerkje in Maassluis verloopt voorspoe dig. Het dak, dat totaal ver rot was, is inmiddels geheel vernieuwd, de funderingen zijn gerepareerd en ook de gietijzeren ramen zijn klaar. De gevels aan de lange zijde van het kerkje zijn op het voegwerk na eveneens in orde. Het is de bedoeling dat de restauratie van de 'romp' nog drie maanden in beslag zal nemen. Daarna moet het hele binnenwerk van het kerkje nog gerestaureerd en opnieuw ingericht worden. Het zal dus nog geruime tijd duren alvorens het schuur kerkje, waar in het verleden veel over te doen is geweest. in gebruik kan worden ge no i men. Het kerkje, dat nog steeds ei gendom is van de gemeent krijgt na de restauratie eei culturele bestemming. Het i de bedoeling dat het gebruik gaat worden door muziek- ei toneelgroepen. Eventueel kun nen er ook nog lezingen ii worden gehouden. Met de restauratie van di naast het schuurkerkje gele gen pastorie wordt nog ge wacht. Aannemer Wouden berg, die het kerkje reatau reert, heeft voor de pastorii naar alle waarschijnlijkheii een koper gevonden. Om zo veel mogelijk met de wenser van de eventuele koper reke ning te houden wordt met d< restauratie van de pastorie nof even gewacht. Schiedam De Schiedamse politie Is op zoek naar getuigen van het ongeval dat vrijmiddag plaats vond op de kruising Laan van Bol'Es/ Ghurchillweg/Prinses Beatrixweg. Daar reed een 65-jarige uit Schiedam afkomstige bestuurder van een sko&a, vermoedelijk doordat hij vergat voorrang te verlenen en rood licht over het hoofd zag, een 21-jarige motorfietser aan. Dc bestuurder van de personenauto werd aanvankelijk in het Noletzickenhuis opgenomen, maar kon al snel weer, nadat geconstateerd was dat zijn borstbeen was gekneusd, naar huls. Met de motorfietser Is het erger gesteld: hij Is met een zware hersenschudding naar het Dijkzigtziekenhuis overgebracht. Dc schade is aan bei de voertuigen aanzienlijk. Dc politie heeft dc getuigen nodig omdat er enige on duidelijkheid bestaat over het functioneren van de ver keerslichten op het moment van het ongeval.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1