J STREEK Buurthuis De Haven zoekt vrijwilligers 'Brief van God' wekt verbazing gereformeerden Alfred Klinkhan, wars van. formalisme Nieuwe start voor Ozobleu All-In gaat weer draaien Tweeduizend mensen bedanken dokter Franke Ingebroken in school Lief klncf Dominee Nieuwsma: Reactie vanuit heel andere wereldf 'W. H. Bruins H. Groenewegen Pol de Beer voor eigen publiek Buitenlanders bestolen Verkeers- en alcoholcontrole Opbrengst Anjeractie Wederom terugloop bevolking Vijf auto's en boom aangereden Geparkeerd op tramrails dlnedag 28 augtlift» 1830 vo/sc/ww VUardingen Het club- en buurthuiswerk staat of valt met de Inzet van vrijwilli gers. Buurthuis 'De Haven' merkt het, nu het vol en thousiasme aan het nieuwe seizoen wil beginnen, eens te meer. Over de gehele li' nie zijn vrijwilligers nodig voor werk, dat niet zozeer een professionele opleiding vergt maar vooral inzet en hart voor de zaak. Zo zijn er de tienergroepen, twee in het totaal die elk eenmaal per week een avond hebben. Om daar wat van te maken zijn vrijwilli gers nodig. Dat geldt even eens voor het kinderwerk. Iedere woensdagmiddag is er een instuif voor kinderen van 6 tot 12 jaar, maar ook 's avonds kunnen vrijwilli gers terecht wanneer een Kindergroep bijeenkomt Dan is er verder de werk groep gezondheidszorg. Daar zijn mensen nodig die tijdens de spreekuren in de patiëntenwinkel assistentie willen verlenen, een kar weitje trouwens waarvoor speciale trainingen worden georganiseerd. Overigens ijkt de werkgroep gezond heidszorg ook uit naar me dewerkers die mee willen helpen met het organiseren van informatie-avonden ronden thema's uit de ge zondheidszorg. Werk ook in de redactie van de buurtkrant en bin nen het team van De Doe» delïak, het zaterdagavond café van De Haven, waar vrijwilligers achter de bkr moeten staan. Voor mensen die wel wat in het vrijwilli gerswerk zien of graag meer willen weten: het adres van buurthuis 'De Ha ven' is Weeshuisplein 18 (links), telefoon 010 344539, Vlaardingen. 5eze week - bij uitzondering op de voorpagina - een milde reaktie op de „Brief aan God" in het kerkblad van 16 augustus. Brief van Cod Wat heb ik je toch een zwaar kruis opgelegd door mijn dag precies op zondag te latenj vallen cn dun nota bene nog wel na een vrije zalcrdag. Muur ik zul het je uitleggen; de maandag, is als vanouds bedoekt als wasdag cn op dinsl dag wordt de was gestreken, Vwucnsdugs knoopjes aanzei ten cn kleine karweitjes doen cn met de kinderen dc vrije middag doorbrengen. Op donderdag krijgen de slaapkamers^ hun wekelijkse beurt en op vrijdag wordt de rest van het huis gedaan om jouw bezoek in het weckend waardig te kunnen ontvangen. Dan kun je op zaterdag lekker uitslapenl en je boodschappen doen en je man kan dan na zijn 5 werkdagen aan zijn auto knutselen.) Ja, en nou die zondag hè Dan moet jij op visite: BI) MIJ, want ik wil dan met jou even bijpraten, weer of geen weer, bossen of geen bossen, zin of geen zin Zes dagen van de. week kijk ik dag en nacht naar je om, als je thuis bent, voor een stop- i licht staat, in de supermarkt loopt, niet in slaap kunt komen, altijd cn overal ben ik bij I jou. En nu wil ik gewoon dat je op mijn dag bij mij op bezoek komt en ook regelmatig lbij mij aan tafel komt. f Ik ben blij dat je graag wilt komen en dat je ook weet dat het moet en datje beseft dat je het ook nodig hebt. Daarom verwacht ik je, elke Zondag Je Hemelse Vader. Uit het Schiedams Kerkblad van zaterdag 23 augustus. Maassluis Na een sluime rende zomerperiode start het winterseizoen voor het open Jongerencentrum Ozobleu. De maand september staat in het teken van de muziek, met alles wat daar verder aan vast zit. Zo is er vrijdag 29 augustus een optreden van de Flardinga's Blues? slempers. Iedereen die een muziekinstrument bespeelt kan aan het concert deelne men. Vrijdag 12 september komen de Amazing Stroop wafels en trio Overlast naar Maassluis om een concert te verzorgen. De maand december staat in het teken van de 'Ver van mijn kruk Show'. Het is de be doeling dat er magie, spiritis me, science-fiction, horror en meer aangrijpende zaken aan bod komen. Tijdens de zomervakantie is men in het jongerencentrum begonnen met een aantal ver anderingen. De barzaal is ge deeltelijk veranderd en ook de andere ruimten hebben een ander aanzien gekregen. Er is echter nog een hoop te doen in het centrum. Jongeren die zich geroepen voelen om daad werkelijk mee te helpen bin nen het jongerencentrum zijn nog steeds van harte welkom. Ook de samenstelling van het bestuur wijzigde. Om diverse redenen vertrokken er een aantal bestuursleden. Vlaardingen Na een vakantieperiode van enkele weken gaat sociëteit All-In weer draaien. Het is de bedoeling dat leden, oud-leden en ouders van leden van 'Liefde en Vrede* op donderdag 28 augustus bij elkaar komen om te praten over dc vakantie. De soos-avond wordt gehouden in de ruimte van sociëtlet 'In the mood' In gebouw Triangel. De avond begint om 20.00 uur. Schiedam In gereformeerd Schiedam Is grote verba- tzing ontstaan over een 'brief van God', waarmee het i Schiedam's Kerkblad zaterdag opende. Het artikel is ge- schreven door een lezer van dit gereformeerde weekblad >en het werd ondertekend door 'je hemelse vader'. De verbazing onder de gere formeerde Schiedammers is tdaarom zo groot, omdat de ^schrijver ermee in de schoe- iften van de Heer zelf ging (staan. Voor de redactie van *het Schiedams Kerkblad is dat teen punt van overweging ge- •Weest om de brief niet te ilaatsen. Ook onder de predi- lanten is er verbazing. Domi- inee J. Nieuwsma: „Het is na tuurlijk voor ieders eigen ver antwoordelijkheid om zo'n Ibrief te schrijven, maar ik zou i zoiets nooit doen." ;De verbaasde gereformeerden sommigen spreken zelfs ,van spot met de Here wil- .De directeur van het Vlaar- 'riingse filiaal van C&A, de 'heer W.H. Bruins, gaat met ■spensioen. Met ingang van 1 'september aanstaande wordt de leiding van het filiaal over genomen door de heer H. J- i.Baartman. !pm alle relaties in de gelegen heid te stellen afscheid te ne- 'men wordt de heer Brufns een *Rtoceptie aangeboden, die don derdag 4 september tussen 47.00 en 19.00 uur in het Vlaardingse Delta Hotel wordt Behouden. Bruins is vooral de laatste ja- erg actief geweest in de Vlaardingse binnenstad bin- Jïfcn de inspraakprocedure voor de parkeergarages. Ook binnen ae winkeliersverenï- Siog Koopcentrum Vlaardin- Bto speelde hij een belangrijke tol heer J.H. an den Ham kgt per 1 oktober zijn functie commandant bij de vrijwïl- Nge brandweer in Maasland neer. Wegens het bereiken van de 60-jarige leeftijd geeft 5'J rijn functie in handen van. heer H. W. L. Groenewe- ^n, thans bevelvoerder bij het Waaslandse korps. Hij is al 23 '""t lid van de Maaslandse mdweer. Icn echter tolerant zijn en zul len geen stappen ondernemen om zulke brieven voortaan te voorkomen. Dat boven het ar tikel 'bij wijze van uitzonde ring' stond, is voor dominee door Kor Kegel Nieuwsma geruststellend ge noeg. Dominee J. de Kievit: „Ik kan het net slikken, maar sta er niet voor honderd pro cent achter. Het gevaar zit erin, dat we te jij- en jou-ach- tig met God gaan omspringen, maar toch vind ik dit eerder 'een kwestie van literaire smaak dan godslastering. Vreemd vjnd ik net wel, maar ik kan mij er eerlijk gezegd niet zo over opwinden. Ook dominee A. Prins is niet van plan de zaak letterlijk te gaan bekijken. „Het kan wat vreemd overkomen, maar ach, aan de andere kant vind ik 'm als reactie niet zo gek." De 'brief van God' is een reac tie op een 'brief aan God', die het Schiedams Kerkblad een week eerder plaatste. Dominee" Nieuwsma had dit schrijven aan God geknipt uit een blad van de stichting tot beharti ging van evangeliserende so ciale arbeid en het vervolgens doorgegeven aan het Schie dams Kerkblad, Jeuk voor de vakantietijd". Het bevatte ex cuses van een iezer voor het veelvuldige verzuim om "s zondags naar de kerk te gaan: „Heer, wij weten dat het nodig is, maar wij hebben het zo druk." Volgens ds Nieuwsma leeft dit probleem heei sterk onder de gelovigen en daarom had hij het stuk doorgegeven. De reactie erop had hij niet verwacht, zeker niet zo'n 'ge wichtige'. Erna van Riel-Harinck is re dactrice van het Schiedams Kerkblad. Hoewel de verba zing uitgaat naar het gemak waarmee een lid van de gere formeerde kerk in Gods plaats een stukje schreef, vindt me-, vrouw Van Riel juist die eerste brief getuigen van wat zij noemt majesteitsschennis. „Ik vond het een en al afkraken, afbreuk doen aan het belang om op zondag naar de kerk te gaan. De reactie erop vond ik daarom juist heel opbouwend, het was een milde reactie, en daarom hebben wij plaatsing wel aangedurfd. Maar er is se rieus overwogen het niet te doen." Dominee Nieuwsma is niet in zijn nopjes met de reactie. Er staat kort en goed in dat de Heer zijn volgelingen op zon dag in de kerk verwacht, „weer of geen weer, bossen of geen bossen, 2in of geen zin", en Nieuwsma vindt dat eigen lijk geen antwoord. „Op hel probleem, dat mensen andere dingen op zondag voorrang ge ven, wordt niet ingegaan. Het is een reactie vanuit een heel andere wereld. Ik ben er niet zo weg van, ik vind die reactie nogal programmatisch." De dominee vindt de 'brief aan God' reëler dan de 'brief van God'. Over de laatste brief zegt do minee De Kievit: „Het is een manier om de mensen te be reiken. Uit ervaring weet ik dat dit soort dingen wel meer gebeuren om het geloof popu lair te maken. Als Bomans nog leefde, zou hij van zo'n brief als deze zeggen: de schrijver gaat hier op gemeenzame wij ze met het Opperwezen om. En dat was miin eerste reactie toen ik het las. Persoonlijk ïiuu tn. er een andere wijze van geloven op na. Die brief vind ik al met al meer een kwestie van literaire smaak dan gods lastering." De Kievit stelt dat zijn colle ga's en hij elkaar altijd veel vrijheid laten in publicaties en dat ook in dit geval met de brief van zomaar een Lezer niet gekapitteld moet worden. „Maar zelf zou ik het heel an ders doen." Dominee Prins: „De hele Bij bel is een brief van God, ge schreven door mensen." In het Schiedams Kerkblad schreef 'je hemelse vader' aan zijn 'lief kind'; „Zes dagen van de week kijk ik dag en nacht naar je om, als je thuis bent, voor een stoplicht staat, in de supermarkt loopt, niet in slaap kunt komen, altijd en overal ben ik bij jou. En nu wil ik ge woon dat ie op mijn dag bij mij op bezoek komt." Dominee Nieuwsma over die 'brief van God': „Er moet wel veel fanta sie voor nodig zijn om zoiets te schrijven. Maar ja, je hebt ook de brieven uit de hel..." Vlaardingen Het uit Vlaar dingen afkomstige Tweede Kamerlid voor de WD, Pol de Beer, zal in eigen stad een inleiding houden over de actu ele politiek. Op maandag I september kunnen belangstel lenden naar de VVD-sociëteit komen aan de Schiedamseweg. De Beer zal tijdens de bijeen komst vragen van de aanwezi gen beantwoorden. Aanvang 20.15 uur. Aifred Klinkhan, oileverf. Vlaardingen In galerie Kunst+ is deze weken het werk te zien van een merkwaardig man: Alfred Klinkan, een Oos tenrijkse Antwerper of Belgische Oostenrijker, net hoe het uitkomt, die de laatste jaren internationaal bekend begint te worden. Het is voor de eerste maal dat er in Nederland nu werk van hem te zien is. Klinkhan studeerde aan de Academie voor Beeldende Kunsten van Wenen en Ant werpen. In deze steden expo seerde hij ook talloze malen; daarnaast had hij exposities in Italië, waaronder dit jaar nog op de Biennale van Venetië, Joegoslavië en Duitsland. Hij kreeg prijzen van de stad We nen en kende zichzelf de 'Klinkanpreis' toe. Want Klinkhan (1950) is een vrolijke jongen die wars is van intellectualisme en formalis tisch gedoe in de kunst. Zijn schilderijen hebben het anar chistische en speelse element van de jaren zestig en ook Fie- ter Breughel is er niet hele maal vreemd aan. Klinkhan legt de nadruk op een aspect Kunst*, Johan Willem Fr i so laan 70, Vlaardingen» 23 augustus tot 21 septem ber, geopend zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.09 uur, schilderijen en schilderde zakdoeken van Alfred Klinkan. Schiedam Een 26-jarige Zwitser is ernstig gedupeerd. Uit de kabine van zijn tan kwagen, die geparkeerd stond op de Parkweg, werden twee rijbewijzen, twee ausweizen, een gouden horloge en 180 Zwitserse franks gestolen. De dader kwam binnen door een ruit te vernielen. Ook een 25-jarige Londenaar heeft een minder aangename kennismaking met Schiedam gehad. Uit zijn geparkeerde personenauto aan de Lange Haven werd een portemonnaie met 100, een paspoort en een draagbare radio- en. cassettere corder ter waarde van ƒ900 ontvreemd. De dader is ver moedelijk met een valse sleu tel binnengekomen. Schiedam „Hij heeft me van vijf kinderen verlost Ik ben waarschijnlijk zijn oud ste patiënte", mompelt een oud vrouwtje aan de arm van een familielid. Ook zij moest op 94-jarige leeftijd in de rij staan om scheidend dokter Franke een hand te kunnen drukken. Hij rea geerde echter spontaan op haar komst: „Ben je er nou nog7 Je hebt zeker speciaal gewacht om mij nog een hand te kunnen geven," was zijn reactie. Vrijdagmiddag hebben ruim tweeduizend mensen in zaal Irene de dokter gedag kun nen zeggen. Met zijn vrouw Adri heeft hij talloze ge schenken van dankbare pa tiënten In ontvangst geno men. Tevens konden de be zoekers kennis maken met de nieuwe dokter, J. de Bont Willem Franke gaat het wat.- rustiger aandoen. Hij heeft een baan als bedrijfsarts aanvaard bij de Rotterdam se Droogdok Maatschappij. „Wat geregelder werktijden en vrij op feestdagen, dat lijkt mij heerlijk," vertelt hij. „Ook mijn gezin kan ik nu meer aandacht geven, want dat is er in de afgelo pen jaren wel wat bij inge schoten." Schiedam Uit de Theo Thijssenschool aan het Edison- plein is tijdens de grote vakan tie ingebroken. Er werd een radiocassetterecorder ter waarde van 400 meegeno men. van de creativiteit dat de laat ste tijd met alle academisme een beetje in de verdrukking is gekomen: de fantasie en het spel. Het werk in Kunst* laat die speelse kijk van Klinkan op de wereld en de dingen in een klein aantal schilderijen zien. waarop de Oostenrijker zijn huiskamerwereld geheel in ei gen stijl heeft afgebeeld. Hij ia koning van zijn eigen wereldje en fantaseert er lustig op Joa. Is hier sprake van dope? zou een sportjournalist zich afvra gen. JHB Vlaardingen Door de zo genaamde .vliegende briga de' is in de nacht van zater dag op zondag in Vlaardin gen een verkeers-alcoholcon- trole gehouden. Tegen een jeugdige Schiedam mer werd proces-verbaal op gemaakt wegens het berijden van een, bromfiets onder in- Vlaardingen De in Vlaar dingen gevoerde Anjeractie heeft dit jaar 1.042 gulden op gebracht. In plaats van een straatcollecte werd aan vereni gingen en organisaties die bij het Anjerfonds om financiële steun kunnen aankloppen één gulden per lid bij te dragen. Tot deze manier van collecte ren was men gekomen, omdat het steeds moeilijker werd om straatcollectanten te vinden Vlaardingen De bevolking van Vlaardingen nam in de maand juli wederom af. Welis waar niet schokkend, maar toch verminderde het aantal inwoners met 21. Op dit mo ment heeft Vlaardingen 79.276 inwoners. Er vertrokken in de maand juli geen vrouwen uit Vlaardingen. Alleen 21 man nen keerden de stad de rug toe. Er vestigden zich 38 gezin nen in Vlaardingen, terwijl er 55 vertrokken. 17 huwelijken werden er afgesloten, terwijl 11 echtparen het met elkaar voor gezien hielden. Sinds 1 januari van dit jaar nam de Vlaardingse bevolking af met 255. vloed van alcoholhoudende drank. Bij zijn aanhouding ge droeg de jongeman zich zeer recalcitrant. De bloedproef werd bij hem genomen en daarna werd de 17-jarige knaap ter ontnuchtering en ter kalmering opgesloten. Zondag ochtend mocht hij het politie bureau met een rijverbod ver laten. Een 30-jarige Antwerpenaar kreeg om dezelfde reden even eens een rijverbod opgelegd. Zijn auto moest Hij voor een technisch onderzoek aan bet bureau laten staan. Vier andere weggebruiken kregen voor lichte verkeerso vertredingen» zoals het rijden zonder licht, een proces-ver- baaL Vlaardingen Aan vïjf gepar keerd staande auto's op het terrien bij de Vlaardingse Bolswardhoeve werd zaterdag nacht schade toegebracht, na dat een 25-jarige automobiliste de macht over het stuur had verloren. Voor zij op de auto's inreed had zïi een boom om vergereden. Het bleef bij ma teriële schade. Schiedam Midden op dé tramrails op de Broersvest stond zondagavond een wagen geparkeerd. De eigenaar van de wagen wilde na Ingrijpen van dc politie zijn naam niet geven en weigerde de wagen weg te halen. Na een gesprek op het hoofdbureau, waar men de naam van de man vernam, kon hij met wagen verder gaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3