VLTC- tennistoernooi aan klasse ingeboet SchiedamrEind goed al goed Domme nederlaag van Groenoord 1 m Holy sluit competitie met dubbele winst af Botlek verrast MSV' 71 SPDRTKORT Tweede klasserschap aan zijden draad Ook Cambimr wacht op eerste doelpunt Afscheid van Jur Blomsteel en Harry Reijngoud Bos Schiedams hengeï- kampioen De Vrijheid dinsdag SS augustus 1980 VD/SC/WW Vlaardingen. - Het aan vankelijk sterk uitziende VLTC- tennistoernooi, dat deze week op park Brouekpolder is gehou den, heeft aanzienlijk aan klasse ingeboet door het wegvallen van een viertal B-heren. Zo had de als eerste geplaatste Gerard Scholtes bij een toernooi in Hoek van Holland in geschreven, zodat zijn deelname tegelijkertijd in Vlaardingen niet mogelijk was. De als tweede ge plaatste Jan Peter Bakker had ook weinig rekening gehouden met zijn in schrijving voor het VLTC- toernooi: hij vertoefde in Parijs. Berry Janse, als derde geplaatst, was te en thousiast geweest en had niet alleen in Vlaardingen ingeschreven, maar ook voor het „Lage Weide"- toemooi in Botterdam. Zijn ziekmelding voor bei de toernooien bespaarde hem een schrapping door het district Rotterdam van de KNLTB. B-speler Leo van Hal schreef voor hetzelfde tweetal toer nooien in. Zijn diskwalificatie van deelneming aan het „Lage Weide"-loemooi door de bond kwam echter te laat. omdat hij daar al uitgeschakeld was door Carel de Bruin. Deie devaluatie van het VLTC-toernooi manifesteerde zich volledig in de heren-B fi nale, die werd uitgevochten door Willem Rhijnsburger en 'C-speler Eric Deyl. De laatste kreeg in de eindstrijd met 6-2, 6-2 klop. Desalniettemin bete kende het voor Eric Deyl een erg sterke prestatie, omdat hij voor het bereiken van de eindstrijd onder andere Jac ques van Toor (7-5, 6-3), Ro nald van Vliet (7-6, 6-41 en Nico Kuypers (6-4, 7-6) uit schakelde. Bij de C-heren sloot Eric Deyl, ondanks een matige Vlaardingen Schiedam moest wegens renovatie aar, het eigen terrein zon dag uitwijken naar het terrein van Vlaardingen- Holy, waar het na afloop van de wedstrijd Groe- noord-Compri AZ gast heer was van Lijnden en de laatste wedstrijd van de honkbalcompetitie 1980 met een 7-3 wins- tpartij afsloot Hierdoor zijn de Schiedammers geëindigd op een derde positie, achter V- -ipioen Terrasvogels en ostars. Al in de eerste slagbeurt nam Schiedam een 3-0 voorsprong. Rob Stijl scoorde op een foutje, Cees Knegt op een klap van Wout Don en Jur Blomsteel na gewaagd honklopen. Een slagbeurt later werd het 4-0 door toedoen van Wilfried Sa- lomons, na een driehonks- lag en op een klap van Hans van Galen. De vierde slagbeurt bracht Schiedam op een 6-0 voor sprong. Jan Stijl noteerde een honkslag en Wilfried Sa lomons kreeg vier wijd. Bei den kwamen over de thuis plaat op een dreunende FC Vlaardingen speelt drie keer achter elkaar thuis, waarvan tweemaal op zaterdag. In verband met bet WK-wielrennen dit weekeinde spelen de Vlaar* dingers zaterdagavond (18.30 uur) tegen Fortuna Sittard. En een week later de bekerwedstrijd tegen Xences, eveneens om 18.30 uur. Dat laatste komt omdat Fortuna VL. die zondag de competitie start tegen VDL aan de Marathonweg. In Schiedam is er een wijzi ging van consuls gekomen v»or het keuren van velden. De heer J.van der Marei is de aangewezen man voor de ter reinen van Demos, GSS, Her mes DVS, Olympus, Schiedam, SVV en WK. Het conculaat voor de terreinen van DHS, DRZ. Excelsior *20, Martinit, PPSC en SFC. De heer J. van der Hulst is er mee gestopt. Naast de afdelingsclttb etart ook De Hollandiaan dit weekeinde de competitie. In verband met het jubileum spelen de rood wit ten zondag thuis tegen Alblasserdam. De tweede KNVB'er Is bet reserve-elftal van Vlaardin gen, dat zaterdag Spirit 2 ontvangt. De Vlaardingse scheidsrech ter Bob Dammers, die overi- §ens geen lid is van de VSV, rijgt alsnog de kans om eind september een conditietest af te leggen. Eerder kon hij niet aanwezig zijn door een hard nekkige enkelblessure. m Zondag 21 september houdt de zeilplank- en re creatievereniging Delfland een grote manifestatie in het plassen gebied in Maassluis- West Daaraan doen verder mee de modelbouw-, ruiter- en visverenigingen uit Maassluis. De opzet van ideze manifestatie is het pu bliek een overheid te wijzen op de mogelijkheden van het plassengebied, de ge- hrekiige huidige situatie en de noodzakelijke korte ter mijnvoorzieningen. honkslag van Rob Stijl. Een slagbeurt later werd het zelf* 7-0 door Cees Knegt. Wissels In de vijfde innings werden zowel Jur Blomsteel als Harry Reijngoud gewisseld, want beide spelers namen met dank van hun teamspe lers en voorzien van bloe men afscheid van het eerste team van Schiedam. Zij zul len volgend seizoen In Schie dam 3 voor hun plezier nog een balletje slaan en gooien. Lijnden bracht in de achtste innings de eindstand in de boeken met 7-3, door drie punten te scoren profiterend van enkele foutjes bij de Schiedammers. Voor Schie dam kwam Rob Stijl tot een perfect slaggemiddelde van 1,000 uit vier beurten. Winnende werper Wout Don liet in de laatste wedstrijd vastleggen: 8x3 slag, 3x4 wijd, zes honkslagen tegen en Schiedam maakte twee fouten. Voor Lijnden kwam Bert van de Voort tot: 3x3 slag, 5x4 wijd, zes honksla gen tegen en zijn veld maak te drie fouten. concentratie, de finale tegen Aad van Opstal wel winnend af: 7-6 (10-8 tie break), 6-2. Aad van Opstal had meer suc ces in het gemengddubbel C, waarin hij met partner Els Knol in een spannende drie- setter de baas bleef over Mar tin Knoester en Conny *t Hoen: 7-5, 3-6, 6-3. Uitslagen Overige uitslagen, in B: Ge mengddubbel: Moniek Roos- /Nico Kuypers - Maïja Dalit- z/René Koppe 7-5, 6-2. Dame- senkel: Julia van Noort - Joy ce Findhammer 6-1. 6-2. In C: Herendubbel: Bart Dieckman- /Fred van Raamsdonk - Peter Beltz/ Ronald Ham 3-6, 6-2, 8- 6. Damesdubbel: Lieneke Boersbroek/ Ine Woleken - Renate Grönefelt/J. Kompas 6-1, 7-5. Damesenkel: Irene Meerhorst - Ciska de Wilt 6-2, 7-5. In D: Gemengddubbel: J. Bekkers/ W. Leenhouts - T. van der Lippe/ R. Veldhoven 7-5, 6-2. Herendubbel: G. den Toom/B. Bobbe - P. van Oeve- ren/ H. Schefferx 3-6, 6-4, 8-6. Damesdubbel: J. en T. van der Lippe - T. Dankelman/R. Mooy 6-4, 3-6, 6-3. Herenen kel: P. van Lingen - O. van der Wetering 6-4, 7-5. Dame senkel: M. van der Bergh B. van Teylingen 6-3, 6-4. Renó Koppe PixrZyt j Vlaardingen Ge laten dropen de Grce- .noorders af na de 4*5 nederlaag tegen Com- pri AZ. Het onbegrip straalde van ieders gezicht af, want het waren juist de Schie dammers geweest die veel en veel beter ak teerden dan de bezoe kers. Op eén punt na dan, en dat was hoe maak ik uit legio sco ringskansen voldoen de punten om een wedstrijd winnend af te sluiten. En dit was nu juist waar het om ging. Terwijl Groe noord maar liefst vijf tien man! moest ach terlaten op de kus sens, deed Compri AZ dit heel anders en boekte zo ongeveer een 90 procent score uit de gekregen kan sen, waardoor de uit slag afdoende ver klaard is. Dubbel spijtig werd het later, toen bekend werd dat mede degradatiekandidaat Black Lions verrassende?) met 3-4 gewonnen had bij kampioen Alro Jeka in Breda. Hierdoor hangt het tweede klasserschap van Groenoord nu wel aan een zeer dun zijden draadje, want met nog slechts eén wed strijd te spelen heeft Groe noord nu twee punten achter stand op Black Lions met nog te spelen wedstrijden: Groe noord - Alro Jeka en Tilburg- Black Lions. Florissant Hoe florissant verliep het eer ste gedeelte van de wedstrijd. Afgezien van het feit dat Groenoord te weinig punten kon scoren, kreeg Compri AZ de eerste vijf innings geen schijn van kans en namen de Schiedammers een verdiende voorsprong. In de tweede in nings werd het 1-0, toen John de Bruin kon binnenlopen op een prima stootslag van Ger Stentler. Er had toen al meer ingezeten, ware het niet dat Interim-coach Ed Korpel Geldrop De honbal- lers van Vlaardïngen- Holy behaalden in vijf da gen tijd twee overwinnin gen binnen en rijn gelijk uitgespeeld, met als eind resultaat een fraaie ge deelde derde positie. Woensdagavond werd er ingehaald in Zwijndrecbt tegen Compri AZ en door homeruns van Piet van de Mark, tweemaal met Hans van Berkel op de kussens, en Cedric Pierre, werd in zeven innings een 3-6 zege geboekt Zondag in Gel drop werd tegen de gelijk namige ploeg met 2-6 winnend "de honkbalcom petitie 1980 afgesloten. Eerst in de derde slag- beurt nam Holy een 0-1 voorsprong door toedoen van Hans van Berkel op een honkslag van Wim Pijpers. De score werd op gevoerd naar 0-3 in de zesde slagbeurt. Nu waren het Wim Pijpers en Piet van de Mark die over de thuisplaat kwamen. Een slagbeurt later werd het zelfs nog 0-6, toen Ronald Fehling, Hans van Berkel en Jan Lugthart punten lieten noteren. De gastheren kwa men slechts tot twee punten op het werpen van Jan Lugthart en beide malen was het een homerun. Eerst in de aehtste slagbeurt van Ed Verschuren en in de laatste innings van Sjoerd van Ansem, maar de winst bleef vast in handen van de Vlaardingers: 2-6. Winnende werper Jan Lugt hart noteerde: 11x3 slag, 4x4 wijd, kreeg slechts drie honks lagen tegen en zijn veld maak te twee misgrepen. Voor Gel drop kwamen Klomp en Meijer samen tot: 5x3 slag, 3x4 wijd, moesten elf honkslagen toestaan en de velders lieten vier steken vallen. Vlaardlngen/Schiedam - FC Vlaardingen mag het morgenavond opnieuw proberen te gen SC Cambuur. Een geruststellende ge dachte Is dat ook de Friezen nog niet hebben gescoord. Maar FC Vlaardingen is er intus sen wel achter, dat het groeiproces nog ge- ruime tijd kan duren. Voor zover bekend is alleen Bertram Tab- bemee nog geblesseerd, terwijl Henk den Arend nog niet mag spelen. Be wedstrijd be gint morgenavond aan de Marathonweg om half zeven. SVV krijgt het eveneens niet gemakkelijk in Veen dam, waar intussen Hans Alleman op de hoogte is van de speelwijze van de Schie dammers. Ongetwijfeld krijgen Cor Pelts- man en Richard Derdes een vaste man bij zich. Hans Vroon sneuvelde op de thuisplaat en naar later bleek zich hierbij dusdanig aan zijn knie kwetste, dat hij in de ze vende innings vervangen werd door Theo Burgerhoudt In de derde, vierde, vijfde en ook zesde innings waren de bezoekers rijp om opgerold te worden, maar verder dan een moeizaam punt in de vijfde in nings van Rinus van de Meu- len op een honkslag van Hans Vroon kwam Groenoord niet: 2-0. Hoe gering deze voorsprong was, bleek in de zesde slag- beurt van de Zwijn drechlena- ren. Leo Cremer gaf de twee de honkslag voor de bezoe kers, waarna op infield tikken het Schiedamse binnenveld dusdanig ging schutteren, dat alle negen slagmensen van Compri AZ het slagperk kon den betreden, en toen de kruitdampen waren opgetrok ken was Groenoord op een 2-4 achterstand gezet. Winnende punt In de zevende slagbeurt waren de Schiedammers wat beko men van de dreun en trokken de stand gelijk. Hans Vroon kreeg vier wijd, liet zich gelijk vervangen door Theo Burger- houdt waarna een tweehonks- lag van Ger Stentler volgde. Een dreunende honkslag in het mid veld van Gerrit Smit was voldoende om zowel Theo Burgerhoudt als Ger Stentler over de thuisplaat te laten snellen. Hierna stokte de aan val weer en was het Compri AZ. dat in de laatste slagbeurt feheel tegen de krachtsver- ouding in de winst binnen haalde. Leo Cremer ontfutselde Groe- noardwerper Gerrit Droog vier wijd en kon het naar later bleek het winnende punt sco ren op een knappe drïehonks- lag van Peter Verschure. In de gelijkmakende beurt wa ren de Groenoordersnïet meer bij machte om nog terug te ko men en konden de Schiedam mers zich gaan schamen over het feit, dat zij zich lelijk in het pak hadden laten steken door een veel zwakkere tegen stander. Verliezende werper Gerrit Droog kwam tot de knappe cijfers: 5x3 slag, 2x4 wijd, moest zeven honkslagen toestaan en de Schiedammers maakten drie louten. Voor Compri AZ liet Peter Verschu re noteren: 10x3 slag, 4x4 wijd, kreeg maar liefst dertien honkslagen tegen en het veld liet eén steekje vallen. Uitblin ker aan slag bij Groenoord was Hans Vroon die tot een perfecte score van 1.000 kwam uit vier beurten, waardoor het dubbel jammer was dat iuisf hij geblesseerd moest afhaken, Maassluis MSV'71 heeft zich in eigen huis met 7-4 af laten troeven door het zwakke Botlek en is hierdoor nog steeds met helemaal vrij van de- gradatiezorgen. De thuisclub begon'goed, want in de tweede slagbeurt namen de Maaisluizers een 2-0 voor sprong. Kees Reinders en Lud- wig Ascension liepen thuis na enkele Spijkenisser foutjes. Twee slagbeurten later liep Botlek naar 2-3, profiterend van enkele foutjes, en goede klappen. MSV'71 nam weer een voor sprong in de zesde slagbeurt. Kees Reinders sloeg zich op de kussens en Ludwig Ascension joeg de bal over de hekken, en de stand was gewijzigd in 4-3. De zevende innings werd de Maasalurzers noodlottig. Vier honkslagen op een rij van Bot lek, gevoegd bij wat foutjes, bracht een eindstand in de boeken van 4-7. Jan van Spijk liet op de heu vel bij MSV'71 vastleggen: 10x3 slag, 4x4 wijd, acht honkslagen tegen en er wer den vier fouten gemaakt Voor Botlek liet Henk de Wit note ren: 3x3 slag, 2x4 wijd, negen honkslagen tegen en Botlek maakte drie fouten. Schiedam - Het Schie damse hengelkam- pioenschap in de vroe gere Poldervaart was spannender dan ooit In de totale rangschikking deden tenslotte W. Bos, die winnaar werd met 688 centimeter vis, en A. Rombouts, met 683 centimeter, weinig voor elkaar onder. H- van Es werd derde met 642 cm, vierde J. Krabbendam met 595 cm en vijfde H.G. van Zetten met 539 cm. vis. In het dagklassement, de laatste in een serie van drie wedstrijden, waren de vangsten als volgt 1. K. van Dorp 286 cm, 2. H. Rombouts 266 cm, 3. J. Koedood 249 cm, 4. J. de Wolf 229 cm, 5. F. den Hou- ting 207 cm. plus zeven punten, 6. H.G. van Zet ten 207 cm. plus zes punten, 7. J. Roelfsema 202 cm, 8. B. Slots 171 cm, 9. N. van Dongen 169 cm en 10. H.H. van Loenen met 168 centi meter vis. Na afloop van de laatste serie werden de prijzen uit gereikt in het panne- koekenhuis „De Vij ver". Schiedam - Het afgelc weekeinde hield de postdui; venhoudersvereniging Dj? Vrijheid weer twee wed vluchten. Voor de vlucht uu Roosendaal werden 507 jonge duiven ingezet en voor een vlucht uit Orleans 127 stuk* Winnaars Roosendaal: 1. H- Heinsbroek, 2. J. Triel, 3 9. A. van der Wilt, 4. G. Breur/Schafer, 5. P. Groot: veld, 6. H. de Heer, 7. JA van der Vijver en zn., 8. Bakker, 10. C. Robart VaO Dïest. Winnaars Orleans: i 3 en 4. J. Triel, 2. C. Zandboer, 5 en 9. Th. van der Berg; /Barzelay, 6 en 7. J. Went** Ier, 8 en 10. C. Robart/Va* Diest

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4