SfHD/STREEK Oude bekenden van 40 jaar onderwijs t Blijvertje dat bego op de fiets 'We timmeren niet aan de weg' I Blauwe Brug al paar J I maal uitverkocht Groente van tuinders niet minder dan van de markt In toon Boks halve eeuw bij de PTT vliegen niet meer in Kethel Nieuwbouw De Maaskant kan starten Meuhelstoffeerders Hessel en Kooiman: Mevrouw de Kok kende ze nog allemaal aassluis weer groter Burgemeester opent expositie Kerkvoogden willen iemand van boven de 50 maandag 1 aaptember 1980 VD/SC/WW VlaardingenDat je in veertig jaar onderwijs heel wat relaties opdoet bewees vrijdag mevrouw De Kok-van Es. Zij kreeg vrijdagmiddag van het Vlaardingse gemeentebe stuur een receptie aange boden in de Harmonie omdat ze veerüg jaar voor de klas gestaan heeft en daarvan vijftien gewerkt heeft als hoofd van de Prof Kohn- stammschool aan de Van der Duyn van Maasdam- laan. De Prof. Kohnstammschool is geen gewone lagere school. Het is een LOM-school en in onze krant van 30 juni heeft mevrouw de Kok al uiteen gezet dat de grens met een gewone lagere school uiterst subtiel getrokken diende te worden. LOM-kinderen zijn heel gewone kinderen; dat was de essentie van haar be toog. Vrijdagmiddag puilde de Harmonie bijna uit. Om vier uur begon de receptie met hoi ofnciele gedeelte. Een toespraakje van onderwijs wethouder en oud-collega Arie Maarleveld e:. enkele andere onderwijsmensen. Ook de vroegere wethouder Ton Kloots bevond zich on der de vele belangstellenden. Daarna begon het echtpaar de Kok aan het handen schudden en hoefde daar ze ker tot half zeven met mee op te houden. Ondanks de regen hadden meer dan driehonderd oud- leerlingen, oud- collega's en andere betrokkenen even wat tijd ingeruimd voor een bezoekje aan de jubilerende mevrouw De Kok. Veerig jaar is tenslotte met mets. Het aantal mensen bewees wel dat die veertig jaar zeker een succes zijn geweest! Een langs rij wachtenden voor de jubilaris. Maassluis Als de ge meenteraad van Maassluis er mee akkoord gaat krijgt het vormingscen trum De Maaskant een nieuw complex op de 'groene driehoek' langs de Westlandseweg. Al gerui me tijd had het bestuur van het vormingscentrum plannen om te komer} tot een permanente huisves ting in Maassluis. Het Za lencentrum aan de Lijs ter! ijn, waar het vor mingscentrum momenteel is gevestigd, was te klein geworden. Tijdens besprekingen met ver tegenwoordigers van het mi nisterie van Onderwijs en We tenschappen en het bestuur van de Maaskant werd duide lijk dat er voor de nieuwbouw een terrein met een opper vlakte van 3.300 vierkante meter nodig was. In overleg met de stedebouwkundige van Maassluis werd de 'groene driehoek' langs de Westlandse weg als de ideale lokatie geko zen. Dit terrein heeft drie voordelen: het ligt centraal in Maassluis, er is een goede be reikbaarheid voor het autover keer en ook met het openbaar, vervoer is de plaats gemakke lijk te bereiken. In het verleden was de 'groene driehoek' bestemd voor wo ningbouw. .Het college van Maassluis betwijfeld nu of het kleine terrein wel een optima le woonomgeving is. Gezien de vorm van het terrein is een ef ficiënte indeling van het ter rein voor de bouw van eensge-. zinswoningen uiterst moeilijk. Geen woningbouw dus langs de Westlandseweg. De bouwvergunning voor de* nieuwbouw van het vormings centrum zal dan ook op korte termijn afkomen. Over de grondprijs is inmiddels over eenstemming bereikt met hel ministerie. De bij de bouw be- trokken raadscommissie van de Maassluise gemeenteraad kunnen zich met het voorstel van het college verenigen. De verwachting is dan ook dat het zonder moeilijkheden door de raad zal worden geaccepteerd.- Schiedam In het hoofd postkantoor van Schiedam vond hedenochtend de huldiging plaats van gou den jubilaris Antoon Boks. Dat was een uniek gebeu ren in de schoot van 'tante Pos' aan de Lange Niéuw- straat, dat dan ook feeste lijk is gevierd. Hoofdbe steller en leider van de geüniformeerde dienst Antoon Boks trad op 1 september 1930 op 14-jari- ge leeftijd in dienst bij de Schiedamse PTT om er tot op de dag van vandaag te blijven. Hij werd wat je noemt een blijvertje, dat alle diensttak ken doorliep. Zijn, start kreeg hij bij de afdeling telegrafie met als voornaamste taak het in ijltempo op de fiets bezor gen van telegrammen en ex pressestukken. Dat gebeurde nog vanuit het vroegere post kantoor in de Gerrit Verboon- straat onder directeur R. Ben ten. Dat houdt in dat Antoon Boks twee verhuizingen heeft meegemaakt De eerste naar het toen gloednieuwe kantoor in de Tuinlaan, vervolgens de overstap naar het huidige hoofdkantoor in de Lange Nieuwstraat. Boks is nu aan zijn zevende di recteur toe, A. C. van Broek hoven. Inmiddels was hij al lang overgegaan naar de actie ve besteldienst, een taak die hij tot 1953 vervulde om toen over te gaan in een nieuwe functie. Er is wel wat veran derd in het staatsbedrijf der PTT sinds besteller Boks drie keer per dag zijn rondjes door de stadswijken maakte: alles te voet, zoals was voorgeschre ven, met de zware posttas op de rug, „In die tijd waren er 16 postbestellers, nu is daar een nulletje tussengekomen: 106. De briefport bedroeg toen voor een brief een dubbeltje, een drukwerkje anderhalve cent en voor een briefkaart diende een nostzegel van zes cent te worden Boks. den geplakt," zegt Antoon :s. „Wij hadden nooit kun nen dromen met de Kerst twee dagen vrij te krijgen, e- venals op Nieuwjaarsdag. De grootste zorg was in vroegere jaren de poststukken op tijd verzendklaar te maken en te bezorgen aan het station in Schiedam. Veel pakketpost was van plaatselijke bedrijven. Nu gaat alles met de container rechtstreeks naar Rotterdam, terwijl de pakketpost concur rentie kreeg van het eigen rechtstreekse vervoer naar klanten en opdrachtgevers." Dat Antoon Boks het gouden, dienstjubileum heeft weten te halen, is een bewijs dat hij zijn diverse taken met veel plezier heeft verricht. De waardering voor zijn werk en taakopvat ting kwam naar voren, toen hare majesteit de koningin hem onderscheidde met de eremedaille in goud verbon den aan de orde van Oranje Nassau. De gouden PTT-speld kreeg hij uitgereikt bij zijn veertigjarig dienstjubileum in 1970. De tweede koninklijke onderscheiding viel hem ten deel. toen hij twintig jaar ver bonden was aan de dienst be- drijfsbeschelming PTT. Ook op sociaal terrein heeft Antoon Boks zijn sporen ruim schoots verdiend. Verschillen de bestuursfuncties vervulde hij in het afdelingsbestuur van de rooms-K tholieke bond van PTT-persc^-el Sint Petrus, die later opging in de Kabo. Elf jaar was hij voorzitter. Deze en noj, andere functies kreeg hij bovendien toegewezen in het bestuur van de ontspannings vereniging van tante Pos. Ge ridderd is Boks ook als EH* BO'er, en dat was weer van wege een 45-jarig lidmaat schap van de roomse EHBO vereniging Sint Christophorus. Ook de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis had in hem een trouwe bloedgever, wat gehonoreerd werd met het nodige eremetaal. Al deze acti viteiten kwamen vanochtend weer eens aan de orde tijdens een druk bezochte receptie, die na de interne huldiging in de kantine door directeur Van Broekhoven de jubilaris en zijn gezin werd aangeboden. Schiedam Dc Blauwe Brug is op de ope- ningsdag al uitverkocht geweest, de dag 5 daarna was het wijkcentrum dat ook en de bomende dagen is het eveneens nauwelijks meer mogelijk kaarten te krijgen voor concerten van Flairck en Partner om maar eens wat te noemen. liet getuigt van de belangstelling, die er in Schicdam- Noord voor het nieuwe centrum op het 1 Bachplcin bestaat. 1 Geen spreker was er vrijdag tijdens de o- pening, die daaraan voorbijging: dat de Blauwe Brug voorziet in een enorme be hoefte. De foto geeft er een beeld van, als ook de feiten: Lee Towers werd na zijn op treden vrijdagavond in zijn kleedkamer haast onder de voet gelopen door bewonde rend vrouwvolk en in de café's in de bin nenstad was het die avond drukker dan anders, nota bene omdat veel jongeren za terdag bij Avro's Toppop in de Blauwe Brug voor een uitverkochte zaal kwamen te staan. ,ntoon Boks, halve eeuw hij tante Pos. imiiiiiiiiUiMuiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiintiiiHiituiiMiitiiiiiiiituiiiik'iimiimiiiiiuiaiiiiiiiiKtc Schiedam De algemene politieverordening (APV) j§ hoeft met &j.-wal te worden aangepast om ongewenst B gebruik van modelvliegtuigjes tegen te gaan. De ge- meente heeft nu ook de mogelijkheid die vorm van ge- luidhïnder te bestrijden. Dat is in Kethel gebleken, waar de modelvliegclub uit Pynacker zijn vliegactivi- S teilen staakte. Sinds die tijd nebben de omwonende 2 boeren niet meer geklaagd. PPR-raadslid Herman Noordegraaf, die zich al jaren inzet voor de land-.'-~ke s rust, is daar zeer tevreden over. H De club uit Pijnacker stopte met modelvliegen na een aantal gesprekken met de Schiedamse politie. De eige- g naar van de grond tussen Harreweg en Groeneweg, p boer Lansbergen, was bereid geen toestemming meer te geven aan de vliegclub. De gemeente kon beide partijen s zover krijgen, omdat een minstenck schikking be- g paalt dat de gemeenten zelf toestemmir - men geven om modelvliegtuigen te gebruiken. En - net terrein 2 aan de Harreweg was die toestemming gegeven. 5 Bij een algehele herziening van de APV z«<! overigens 2 dit punt wel worden meegenomen om toch directer op S te kunnen treden. E ussluis De eerste stad aan Waterweg, kortweg gezegd duts» telt sinds 1 augustus inwoners. Dit betekent uc bevolking in ruim een jaar tijds is gegroeid meL zielen. Op 1 januari van ar telde Maassluis dus nog 32.937 inwoners. In de juuc I juli tot en met X au- tus vermeerderde de bevol king met veertien. In die pe riode werden 61 kinderen ge boren, onder wie 29 jongens. Er vestigden zich 123 nieuwe inwoners, maar daar_stond te genover dat 164 bewoners Maassluis de rug toekeerden. In totaal werden in de maand iuli zeven huwelijken voltrok ken en vonden drie echtschei dingen plaats. o Burgemeester Te Loo opende de expositie van de volkstuinders van Thurlede. Schiedam Met een vro lijke expositie in het eigen clubgebouw hebben de le den van de Schiedamse volkstuindersvereniging Thurlede weer eens laten zien wat hun tuintjes aan bloemen en andere plant aardige producten opleve ren. De tentoonstellings commissie had gewoon moeten woekeren met de ruimte om de tweehon derd inzendingen een plaatsje te geven. Hier voor waren diverse ru brieken ingedeeld met als bijzondere decoratie een miniatuur grasgazon met vijver, alsmede een plan- tenborder. Groter in aantal dan in vorige jaren was het aantal ingezon den bloemwerkjes. Diverse schikslijlen zorgden met el kaar voor een fraai kleurenpa- Vlaardingen De wereld verandert en met de we reld ook de gewoonten en gebruiken van de mensen die er wonen. Neem nu het vak van stoffeerder. Zo'n tien jaar geleden dacht niemand erover om zijn bankstel als het ver sleten was opnieuw te la ten stofferen. Het werd eenvoudig weggegooid. Tegenwoordig is het wel anders. De Nederlander is wat bewuster met de cen ten gaan omspringen en als de stof van het bank stel is versleten, gaat men naar een stoffeerder. Om de bank opnieuw te laten overtrekken, Dat bespaart niet alleen een hoop geld, het staat vaak nog leuk ook. Het stofeerdersbedrijf Hessel vaart er m ieder geval wel bij. Samen met compagnon Kooi man runt Hessel nu alweer zo'n twintig jaar het bedrijfje m de Eendrachtstraat. Jaren lang daarvoor waren zij werk zaam in een meubelfabriek. Dat bevredigde hen echter niet. „We standen daar dag in dag uit aan de lopende band elke dag weer hetzelfde bank stel in elkaar te zetten. Daar was geen lor aan. Toen zijn we een stoffeerderij begonnen. Eerst m de BI eekstraat en la ter weer verhuisd naar de Westhavenkade. Maar daar was hel niet om uit te houden. We zaten naast een haring- handel en op het laatst gingen onze stoffen ruiken naar de haring. Schiet ook niet op na tuurlijk," vertelt Hessel zelf. Uiteindelijk werd er een pand gevonden in de Eendracht straat. Een kametje achteraf kon je het beter noemen. In hel pand was namelijk ook nog een schoenmaker geves tigd. Toen deze echter na twee jaar vertrok stond niets meer een uitbreidng van de zaak in de weg. Momenteel hebben de twee stoffeerders dan ook ruimte zat om hun werk te kunnen uitvoeren. Handwerk De twee meubelstoffeerders zijn er maar wat blij mee. Hes sel: „Het echte handwerk komt weer helemaal terug. Wat wij doen zie je tegenwoor dig niet vaak meer. Ik denk door Chris Woerts dan ook dat wij een uitster vend beroep hebben. Kijk maar naar onze zaak. Opvol gers zijn er niet. En de jongens die van de school komen zijn gewend om met moderne stof fen te werken. Werken met antiek is er niet bij. Wij zijn nog van de oude school. Als er een stuk antiek binnenkomt weten wij hoe we het moeten aanpakken." Collega Kooiman vult aan: „Het werken met oude, antieke bankstellen geeft de meeste waardering. Als je iets binnenkrijgt dat volledig is versleten en het gaat hier weer als nieuw de deur uit dan heb je daar echt plerier van." Niet alleen bank stellen voorzien de twee stof feerders van een nieuw 'huid je'. Alle soorten meubelen worden gerepareerd. Natuur lijk wordt er niet over één nacht ijs gegaan als er klanten komen die hun bankstel op nieuw willen laten overtrek- ken. Hessel heeft er wel een verklaring voor. „Het is na tuurlijk niet zomaar een in greep. Hoewel de mensen wel gemakkelijk beslissen. Ik neem altijd eerst een paar sta len mee zodat ze op hun ge mak de juiste stof kunnen uit zoeken. Halen we het bankstel op maandag op, dan leveren we het op vrijdag weer kant en klaar af." Het leuke van hun beroep vinden de twee stoffeerders nog het contact met de mensen. „Kijk," ver klaart compagnon Kooiman, „als je hier een oud, versleten bankstel binnen krijgt en het gaat als nieuw weer de deur uit dan kan je aan de reacties van de mensen zien dat ze het prachtig vinden. In het begin staan ze er nogal sceptisch te genover, maar als het resultaat er is dan hoor je niemand meer klagen. Het is zeifs zo dat we klanten na 10 jaar weer terugzien. Ach, we moeten het hebben van de mond tot mon- dreclame. Zo in de trant van; Nou, Ma, je bankstel is weei als nieuw. Hoe heb je dat voet mekaar gekregen? Ja, en dan wordt onze naam wel eens ge noemd natuurlijk. Maar we timmeren niet aan de weg. We hebben het op dit moment druk zat" troon. Dat gold ook voor de in gezonden snijbloemen uit ei gen tuin, gestoken in pot of vaas. Wat de telers van groen te en fruit lieten zien, was bij zonder gevarieerd. Alle voor komende soorten bonen waren er en ook veel hard en zacht fruit, dat niet onderdoet voor wat er op de markt te krijgen valt. Voor de kinderen van de volkstuinders was op Thurlede een apart hoekje ingericht, waar heel keuke schikvond- sten te vinden waren. Burgemeester John te Loo opende de expositie. Samen met zijn echtgenote maakte hij1 als eerste een rondgang langs alle inzendingen. Van ae com missie voor het volkstuinwe zen waren A. Verlinde en F. Swinkels aanwezig, alsmede afgevaardigden van zusterve renigingen uit Vlaardingen, Rotterdam en Schiedam zelf. Het algemeen Nederlands ver bond van volkstuinders was vertegenwoordigd door vice- voorzitter J. Erhardt uit Am sterdam. Schiedam Het college van kerkvoogden zoekt voor een vacature op het kerkelijk bu reau aan de Lange Kerkstraat bij voorkeur een ouder ie mand, van ongeveer 50 jaar cf ouder. Daarmee wil de her vormde gemeente Schiedam niet alleen oudere werklozen een kansje geven, maar vooral ook rekent men erop dat een ouder persoon beter weet hoe de kerkelijke molen draaii Jongeren zijn overigens nie uitgesloten bij sollicitatie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4