5 Doe wa aan leegstand en woningnood Renovatie woningen in Schiedam-West Dick van Haren voor 't laatst in de raad Settled «itilfi! KOM OP Eerste paal ondanks ziekte krant ONS geopend en voor iedereen toegankelijk Nota donder problemen door de raad Werkzaamheden starten deze maand Gouden medaille Wim Bruins Commissieleden gepikeerd door Neerbos Triumph gestolen uit garage WÊÊÊB: voor Ongewenste onderbreking SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 5 september 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 173 20 pagina-s Btoersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacbtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De beleidsno ta onderwijs in samenhang, deel 1 werd gisteravond zon der noemenswaardige tegen stand door de gemeenteraad voor kennisgeving aangeno men- Alle partijen in de raad kon den zich grotendeels met het werkstuk van wethouder Maar!eveld verenigen- Na tuurlijk waren er wel wat vragen, maar in zijn ant woord aan de raadsleden streek hij alle plooien glad. ;,Het onderwijs is te belang rijk om alleen aan onderwij zers over te laten", hield de wethouder de raadsleden voor en hij besloot zijn analyse over de nota met: ..Deze nota mpet er toe bij dragen dat we in principe onze kinderen kunnen stu ren naar een ongekleurde o- penbare lagere schooi in Vlaardingen." Schiedamse SGP gaat zichzelf verjongen. Pagina drie. Amateurfotografen leren veel van elkaar in een fotoclub. Ook Vlaardingen heeft zo'n vereniging. Pagina vijf. Cees de Graaff over overlast inde binnenstad. „Het moet niet te gek worden," meent hij. Pagina zeven. DeeersteToonbeeld-paginain het nieuwe culturele seizoen. Pagina negen. Twee extra sportpagina's vanwege de start van het nieuwe seizoen. Pagina dertien en vijftien. Deze oude deur wordt samen met 213 andere deuren binnen kort "vernieuwd. Vlaardingen Het stede lijk overleg stadsvernieu wing (SOS) wtl van de gemeenteraad weten hoe lang men leegstand van nieuwbouw acceptabel vindt. Het SGo stelt de vraag m een open brief, gericht aan de raad, naar aanlei ding van het gegeven dat de nieuwbouw m Vlaar dingen nu op gang begint te komen. „Er wordt van daag de dag heel wat gebouwd in Vlaardingen. Vooral m het centrum van de stad worden de eerste reslultaten van het gemeentelijk bouwbeleid zichtbaar." schrijft men, doelend op het gereedko men van de nieuwbouw aan Parkweg, Schiedam- seweg en Korte Dijk Het SOS vreest dat deze woningen langdurig leeg zullen blijven staan en merkt op dat m dat geval „ongetwijfeld kraakacties zullen volgen". Het SOS vraagt de raad daarom: „Welke termijn van leeg stand accepteert u"* Welke stappen zult u. na het ver strijken hiervan, onder nemen? Is de raad het met ons eens dat aan ge noemde soort nieuwbouw nu, en in de nabije toe komst, geen behoefte is. zodat de aandacht volle dig op de sociale woning bouw gericht kan wor den? Kortom* wij vragen de gemeente een beleid te voeren tegen leegstand en tegen woningnood." Schiedam De renovatie van 213 woningen in vier straten van Schiedam-West gaat bin nenkort van start. De opdrachtgevers De Rooms-katholieke Woningbouwvereniging Sint Jozef en de Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties wachten nog op een hand tekening van Provinciale Staten voordat men met de werkzaamheden kan beginnen. Vlaardingen Na een raad speriode van drie jaar nam gisteravond Dick van Haren (CDA) afscheid van de Vlaardingse raad. Van Haren stopt zijn gemeente raads werk wegens te drukke werkzaamheden. Burgemeester Wim Kieboom sprak het scheidende raads lid aan het eind van de raadsvergadering uitvoerig jtoe. „Wij kennen hem als een vrolijk man, een vrien delijk mens. Hij was altijd een positief element in de raad en daar zijn we hem dankbaar voor. Het is jam mer dat te drukke werk zaamheden hem noodzaken om met het gemeenteraads- Verk te stoppen. Zijn des kundigheid kwam tot uiting in de commissies waarin hij ritting had. Zijn kennis over economische zaken en finan ciën stonden buiten kijf. Hij zat ook in het bestuur van de stichting Het Visserijmuseum en u weet dat dat alleen aan ae betere raadsleden is voor behouden." Burgemeester Kieboom overhandigde aan bet eind van zijn toespraap Dick van Haren een schenk. sas leen iets doen als ik me er volledig voor kan inzetten." Ook blikte Van Haren nog even terug op zijn raadspe riode: „In de drie jaar dat ik dit werk heb gedaan is het me wel duidelijk geworden hoe geduldig papier is en in welke overvloed het over je heen komt." Tot slot wenste Dick van Haren zijn opvol ger Bas Gouka veel sterkte toe tijdens zijn komende raadsperiode. ge- In zijn slotrede tot raad ging •Van Haren in op het werk van een raadslid. „Ik heb in de afgelopen jaren wel ge merkt dat je dit werk alleen kunt doen als je een rustige baan hebt of een part-time baan. Zoveel eist het werk als raadslid van iemand. Öoor drukke werkzaamhe den moet ik nu afscheid ne tten. Jamer, maar ik wil al- Schiedam Een Triumph Personenauto ts vannacht ge stolen uit de garage van.de fir- uia Ultrac b.v. aan de Jan van Riebeekweg. De daders ver hielden een ruit en namen de wagen met een waarde van f 14.000 mee. Bit een geparkeerde auto in de Philips van Bourgondïestraat Is gisteren een 27 rac bakkie ter waarde van 300 ont heemd. Wie uit de Schiedamsche Courant wil v/eten hóe, neemt het Rotterdams Nieuwsblad^ Daar zit die krant grahs bij. Alsook elke maandag een complete sportkrant ii kleur. Over een sterk team gesproken. Schuif maar m voor een y naraiisenvrnbhivendpro»!- O graus abonr.e ment van twee vreten i □aansluitend een maandabonnement (pei D^tenaeS^bonnetr-enUe,3en watsbnasvoorkeuri automatische Kaam I Adres woonplaats 1 Telefoon Oprenden meen envelop .onaeï postzegel aan he' l Rouetdanm Nieuwsbjad. I Rouetoah'5 034 1 1 - De renovatie gaat zestien maanden duren en zal een kleine zes miljoen gulden kosten. Na de renovatie zullen de be woners ongeveer ƒ70 meer aan huur gaan betalen. De huur die momenteel betaald wordt bedraagt 130 en is de afgelopen tweeenhalf jaar niet verhoogd. Alle bewoners zijn met de huurverhoging accoord gegaan. Voor specia le werkzaamheden zoals keukens uitbouwen 'en het "aanbrengenvan douches' wordt nog een extra huur verhoging in rekening ge bracht. Dit gebeurt echter met instemming van de be woner. De 213 woningen beslaan de Anthony Muysstraat, Van Beverenstraat, de Westfran- kelandsestraat en de Huis- manstraat. De ontwerpplan nen zijn definitief. Een spe ciaal projectteam heeft in sa menwerking met de bewo- nersverening de plannen op gezet, doorgesproken en goedgekeurd. De wensen van de bewoners hebben gedu rende de hele organisatiepe- riode centraal gestaan. De voorgevel van de huizen wordt uniform. De voordeu ren worden vervangen door hardhouten deuren en kozij nen met sierglas. De gevel kozijnen worden van allumi- nium en de ramen zijn dub- belglazig be wand in verband met de isolatie. Er is overi gens veel aandacht besteed aan de isolatie wat voordelig zal zijn voor de gas-, en licht- prijs in de toekomst. De bewoners mochten een keuze maken voor de achter kant van de woningen. Daar voor zijn enkele avonden in wijkcentrum de Bever geor ganiseerd waar men de ver schillende systemen ramen en deuren kon bekijken. Aan de hand daarvan heeft elke bewoner een keuze gemaakt. In de hele renovatiewijk worden de balkons en riole ringen vernieuwd. Waar mo gelijk en nodig worden da ken en vloeren geïsoleerd. Tijdens de externe verbou wingen kunnen de mensen in hun huis blijven zitten. Wel moeten er enkele maat regelen getroffen worden zoals het verwijderen van antennes en zonweringen. Voor de feestdagen aan het eind van het jaar hoopt men met de meeste binnenwer ken klaar te zijn. iiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiHiiiuiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiHiuiiiiiiitiiiiiitiiiitiiiiiimiittiiitHniiiiiiniiiiHiniiiiiiitNitiiiiiiiifi Wethouder Scheeres reikt de sleutel aan directeur van Willigen als sym bolische overdracht. Schiedam „In Nederland hebben wij een vochtige repu tatie. Daar mag nu aan toege voegd worden dat wij ook snelheid van werken bezitten als wij kijken naar de bouw van ons nieuwe pand." Direc teur van de Openbare Nutsbe drijven dr. ir. J. van Willigen zei dit gisteren m zijn dank woord aan allen die meege werkt hebben aan de snelle realisering van de bouw. Het krediet van veertien mil joen dat gevoteerd was voor de bouw, is met overschreden. Door de snelle zelfs geld over bouw bleef om diverse kostbare energiebesparende installaties aan te schaffen Het gebouw is feestelijk geo pend Voor een ieder is er za terdag een open huis. De ener giebesparende installaties kun nen aanschouwd worden en er is een zeer interessante exposi tie over alles wat met energie te maken heeft. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllnillllMllllllllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De heer W. H. Bruins heeft gistermiddag tijdens een re ceptie in het Vlaardingse Del tahotel uit handen van burge meester Willem Kieboom de gouden eremedaille in de orde van Oranje Nassau op gespeld gekregen. De onder scheiding werd verleend ter gelegenheid van zijn afscheid als bedrijfsleider van het Vlaardingse filiaal van C A. Bruins is vanal het begin, vijf tien jaar geleden, de man ge weest die dit grootwinkelbe drijf leidde. Daarnaast was hij op plaatselijk niveau erg ac tief, in eerste instantie alleen binnen de winkeliersvereni ging Koopcentrum Vlaardin gen, waar hij uiteindelijk voorzitter van werd. De laat ste tijd was Bruins actief als inspreker in de procedure voor de locatiekeuze voor parkeergarages in de binnen stad. Schiedam Mensen die afge lopen woensdag de film 'We were strangers' op BRT 2 aan het kijken waren hebben het einde niet mogen aanschou wen Om 22 25 uur werd de O- penbare Nutsbedrijven gecon fronteerd met meldingen over gestoorde TV-ontvangst van programma BRT 2 -kanaal 7. Deze storing trad op als gevolg van het vervroegd inwerking treden van de omschakeling van zender naar testbeeld, Deze schakeling werkt auto matisch en werd helaas ook beïnvloed door slechte atmos ferische condities. De Openba re Nutsbedrijven biedt haar excuses voor deze betreurens waardige onderbreking. Er zal zorg voor gedragen worden d<it een dergelijke storing in de toekomst wordt voorko men Het bedrijf gaat onderzoeken of het mogelijk is de film in het Passdgetheater opnieuw te vertonen, maar daaromtrent zijn nog geen zekerheden Vlaardingen De leden van de commissie stadsherstel zijn gepikeerd door de wijze waarop de firma Neerbos een bouwplan van bestemming heeft doen veranderen. Het betreffende bouwplan zou m de plaats moeten komen van de huidige Exeelsiorpandjes aan de Oosthavenkade. Oor spronkelijk zou de nieuw bouw bestemd zijn voor de uitbreiding van de kantoor ruimte van de firma Neer bos. De commissie stadsherstel had het voortbestaan van de Exeelsiorpandjes met pijn m het hart opgegeven nadat ze zich door de firma Neerbos van de noodzaak tot uitbrei ding had laten overtuigen. De eerste bouwplannen kon den de goedkeuring van de commissie bovendien met wegdragen. Toen gistermiddag in de commissie de architect ver scheen met een herzien plan vond men dat een stuk beter. Het bleek echter dat het nu plotseling om acht apparte menten ging. Waarop de commissie enigszins boos reageerde met: ja, maar dan hoeven die Excelsiorpanden helemaal niet zonodig weg. De zaak is nu teruggewezen naar het college van B en W. Schiedam Drie man hebben gisteren gezamenlijk de eerste paal geslagen van de leerlin genbouwplaats pal naast het stadskantoor. De voorzitter van de KNOB, K.J.Simon, leerling-bouwvakker Ed Ver hagen en gemeenteambtenaar Hans Huis in 't Veld verzorg den gebroederlijk de officible start van het bouwproject op de hoek van Emmastraat en Singel. De leerling-bouwvak ker en de gemeenteambtenaar waren beiden op het laatste moment aangezocht. Wethou der Chris Zijdeveld moest we gens gnep verstek laten gaan en ook leerling- bouwvakker J. W. C. Gordijn kon wegens ziekte met bij het begin van de werkzaamheden aanwezig zijn. Ondanks 'de beide ziektes is gisteren een voorspoedige start gemaakt met het eerste leer lingenbouwproject dat in Schiedam zal worden uitge voerd Het project op de hoek van Emmastraat en Singel is het eerste uit een serie van vijf. Elk jaar na de bouwvak vakantie wil men op verschil lende plaatsen in Schiedam beginnen met de start van een dergelijk project. Het is daarbij de bedoeling dat leerling bouwvakkers die net hun DTS-opleidrng voltooid heb ben onder leiding van een leermeester zèJf een bouwpro ject voltooien. Voor de zeven woningen en één winkel die naast hei stadskantoor moeten gaan verrijzen staan acht jonge Schiedammers klaar om aan de slag te gaan. Meieen na de opening kregen alle acht de jongens een pakket werktui gen als cadeautje uitgereikt. Wethouder Chris Zijdeveld het via zijn plaatsvervanger voor deze gelegenheid weten zijn afwezigheid ten zeerste te betreuren. „De gemeente hecht wel degelijk zeer veel waarde aan het project" zo liet de wethouder weten. En om dat te onderstrepen beloofde Zijdeveld om in ieder geval nog met de leerling- bouwvak kers in contact te treden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1